Návrh a údržba záhrady

Záhradný dizajn s ihličnanmi presvedčí rôznymi textúrami

Záhradný dizajn-s-ihličnanmi-urobiť-záhradný-krajinný

Textúra je zvláštnosťou v každej mimoriadnej záhrade, ktorá sa skladá z mnohých rôznych vrstiev. Textúra vám ponúka nové objavy pri každej novej návšteve záhrady. Všetci vieme, čo je to prírodná textúra, ale niekedy máme problém definovať tento termín. Textúra je pocit, vzhľad alebo súdržnosť prepletaných prvkov.

Mnoho rastlín vykazuje veľa textúry. Spomeňte si na proso a na to, ako sa tráva hojdá vo vetre. Ihličnany vykazujú väčšiu štruktúru ako väčšina rastlín v záhrade. Aby sme vám to dokázali, zostavili sme pre vás dnes zaujímavú fotogalériu a skvelé príklady na Záhradný dizajn s ihličnatými stromami vyberte. Pokračujme v tom?

Záhradný dizajn s ihličnanmi – ihličnany vylepšujú vzhľad vašej záhrady

Záhradný dizajn-ihličnany-záhradná krajina-Colorado-modré-smreky

Od špicatých a pichľavých po mäkké a kapradinové ihličnany zobrazujú zaujímavé textúry. Modré smreky Colorado (Picea pungens cvs) stoja na pozadí tejto záhradnej krajiny a majú hrubú textúru, zatiaľ čo smreky biele (Pinus strobus cvs) a Alberta (Picea glauca ‘Conica’) prinášajú jemnú textúru, ktorá sa nám obzvlášť páči . Chartreuse Juniper rastie nízko v popredí, ale je klamlivo mäkký a vzdušný, pretože je v skutočnosti menej príjemný na dotyk.

Je to umelecký mix týchto štruktúr, ktorý dodáva tejto záhrade hĺbku a zaujímavosť. Donúti vás to zastaviť sa a znova sa pozrieť. Navrhovanie záhrady takto vyžaduje vašu kreativitu, ale aj určité odborné znalosti. Chceme vám pomôcť niekoľkými užitočnými tipmi.

Záhradný dizajn s ihličnanmi – niektoré z najobľúbenejších typov

vždyzelený-cyprus-druh-záhradný dizajn-farby-rastlín

Stále zelené cyprusové stromy. Cyprusové stromy majú textúru podobnú hrubému tkanivu. Majú však aj zaujímavé farby, pričom dominuje modrá a chartreuse. Zlepšujú teda iba vzhľad v našich záhradách.

Thuja Strom života je ďalším členom rodiny cyprusov. Vytvára prirodzený nádych a veľa zelenej textúry v každej záhrade. Rovnako ako falošný cyprus, arborvitae zvyčajne vykazuje listy podobné papradiu. Obvykle jeden ukazuje väčšie pyramídové thuyy na obrázkoch, ale existuje mnoho ďalších odrôd, napríklad niekoľko trpasličích thuyovcov a okrúhlych tvarov. Požiadajte teda vo svojom špecializovanom obchode o potrebné informácie o rôznych druhoch tují, ktoré sú tam k dispozícii.

Ihličnany-Ihličnany-Záhradné rastliny-Design-Nápady-Textúry

Jedle. Tieto ihličnany sú v Európe bežné a majú krátke vzpriamené ihly, ktoré dobre kontrastujú so zvislými listami niektorých borovíc a cédrov. Niektoré jedle môžu mať navyše listy chartreuse, ktoré rozžiaria jemne zatienenú záhradu.

Stálezelená záhradná krajina

Záhradný dizajn-s-ihličnanmi-ihličnany-vždyzelené-nádherné-záhradné-nápady

nápady-záhradníctvo-ihličnany-ihličnany-rôzne-druhy

Smrekovce. Tieto ihličnany majú spravidla tuhé, krátke ihly usporiadané v 360 stupňovom vzore okolo vetvy, na rozdiel od borovicových ihiel, ktoré sú spravidla mäkšie a rastú iba v hornej časti vetvy. Smrekové ihly majú navyše štyri strany a dajú sa ľahko previnúť medzi prstami; Borovicové ihly majú dve strany. Všetky smreky vykazujú veľa textúry.

Záhradný dizajn s ihličnanmi-umelecká zmes štruktúr

Japonské cédrové stromy. Cryptomeria japonica je národný strom Japonska. Legenda hovorí, že v kmeňoch týchto majestátnych stromov žili duchovia predkov. Japonské cédre sa spravidla vyznačujú mäkkými, hustými, tmavozelenými listami usporiadanými v oblakoch. Niektoré sú veľké a pyramídového tvaru, môžu dosiahnuť výšku až 25-26 metrov, zatiaľ čo niektoré sú sférické a široké, môžu dosiahnuť iba 1 meter. Vysaďte japonské cédre spolu s modrým smrekom a získate zaujímavý konštrukčný návrh vo vašej záhrade.

Jalovec. Táto skupina kríkov a malých stromov nie je medzi záhradníkmi obzvlášť obľúbená. Mnoho borievok má ostré listy, pripomínajú nám bolestné spomienky na detstvo, keď sme sa schovali do kríkov.

Záhradný dizajn s ihličnanmi – výzva pre vašu kreativitu

Odrody japonského cédru a borievky Záhradný dizajn Ihličnan

Mnoho z novších odrôd borievok sa ľahko používa a dôrazne sa odporúča. Jalovce sú na špičkovej úrovni, pokiaľ ide o farbu a textúru. Môžete ich zasadiť do smrekovca alebo jedle, aby vytvorili väčšiu kontrastnosť vo vašej záhradnej krajine.

Nebojte sa zasadiť do bezprostrednej blízkosti rôzne ihličnany. Vaša záhrada vám neskôr dodá krásny vzhľad.

Záhradný dizajn-s-ihličnatými-druhmi-vhodnými-na-domáce použitie

Bohato štruktúrované ihličnaté stromy, pichľavé alebo jemné, prinášajú do záhradnej krajiny nečakaný záujem a veľa kúzla.

Záhradný dizajn-s-ihličnanmi-končekmi-smrek-ihličnan-vždyzelený