Návrh a údržba záhrady

Obrázky záhradného dizajnu – inšpiratívne nápady a štýly

ázijské inšpirácie-zen-garden-design-nápady-umenie-rybník-sochy

Okrem interiéru domu je záhrada ďalšou oblasťou, ktorú si môžete navrhnúť podľa svojho vkusu, odrážajúc váš charakter a štýl, ako aj vaše preferencie. Ale napriek tejto veľkej slobode majú niektorí problém nájsť vhodné nápady.

A tu vstupujeme do hry my z Deavity. Aj tentokrát sme pripravili užitočný článok o záhradnom dizajne s obrázkami, z ktorého môžete čerpať nádhernú inšpiráciu. Či už s množstvom farebných kvetov, väčšinou zelených rastlín, s jazierkom alebo bazénom, prírodným dizajnom alebo vo francúzskom štýle – zaručene bude ten pravý pre každý vkus. A pokiaľ by vám niektoré veci nevyhovovali, môžete ich kedykoľvek voľne zmeniť alebo kombinovať niekoľko myšlienok navzájom. Títo Obrázky záhradného dizajnu určite okamžite povzbudí vašu predstavivosť.

1. Obrázky záhradného dizajnu – rozprávkové prostredie

rozprávkový-záhradný-dizajn-s-obrázkami-kamenná lavička-kvitnúca záhrada

Táto záhrada bola navrhnutá ako sen a skutočne prirodzená. Ústredným bodom je kamenná lavička, ktorá si nachádza svoje miesto pod romantickým oblúkom z dreva, ktoré je zas porastené peknými ružami. Cesty tam tvorí štrková cesta a zelený trávnik.

2. Obrázky záhradného dizajnu – kamene ako ozdoba

ázijské-záhradné-jazierko-kamienky-nápady-dizajn-s-obrázkami

Okrem rastlín a kvetov môžete svoju záhradu navrhnúť aj pomocou kameňov. Veľkosť a množstvo sú irelevantné, hlavná vec je, že sa dosiahne harmónia. V tomto prípade sa dobre využívajú aj väčšie kamienky. Farebný výber rastlín zodpovedá aj farbe steny domu, ktorá trochu pripomína toskánsky štýl.

3. Francúzska úprava terénu s nízkymi živými plotmi

Francúzska záhrada-symetrický-dizajn-živé ploty-bludisko-fontány

Táto záhrada sa vyznačuje predovšetkým francúzskym záhradným štýlom, ktorý pozostáva z rovných línií a úhľadného rozloženia rastlín. Na oboch stranách je možné vidieť nízke živé ploty, ktoré boli zostrihané v zaujímavých tvaroch a vzoroch. Ďalším pútačom pozornosti je veľká fontána s vodnými prvkami.

4. Obrázky záhradného dizajnu – moderné

záhradný design-obrázky-moder-predný dvor-trávnikové záhony-lemovanie-robustné

Tu môžete vidieť moderne navrhnutú záhradu. Poznáte to podľa jednoduchého dizajnu a jasných, rovných línií. Napriek tomu nechýba zelený trávnik, rastliny a zaujímavé stromy. Každý z nich má svoje vlastné miesto a je vizuálne oddelený od ostatných.

5. Návrh terasy a verandy

Veranda-terasa-ozelenenie-nápady-záhradný dizajn-udržiavacia stena-trávnik

Táto obrovská záhrada siaha až k verande. Tá má zasa strechu v podobe pergoly porastenej popínavými rastlinami. Pre kvety boli zvolené jednoduché farby, ako je biela, ktoré dokonale zodpovedajú farbe domu. Niektoré lavičky na trávniku ponúkajú možnosť relaxovať pri káve alebo čaji a užívať si záhradu.

6. Bazén so záhradou

záhradný dizajn-francúzsky štýl-bazén-oblasť-nízke-živé ploty

Táto záhrada je tiež navrhnutá vo francúzskom štýle a robí bazén ešte príjemnejším. Zvlášť nápadné je zaujímavé schodisko, ktoré vedie k bazénu. Jednotlivé kroky sú od seba vizuálne oddelené zelenými nízkymi živými plotmi. To dáva jednoduchému, bielemu schodisku prirodzenejší vzhľad.

7. Obrázky záhradného dizajnu – menej je viac

záhradné sedenie-rohový dizajn-malý-drevený-palubný-v-strom-tieňovom-súkromnom plote

Aj keď nemáte veľa času starať sa o svoju záhradu, môžete ju zútulniť. Ak máte vo svojej záhrade napríklad veľký strom, môžete si pod ním vytvoriť priestor na posedenie. Veľká koruna stromu môže v horúcom lete poskytnúť príjemný tieň. Sivú stenu môžete oživiť popínavými rastlinami ako brečtan, bez toho, aby ste museli veľa záhradníčiť. To isté platí pre kmeň stromu. Ak sa predsa len nechcete celkom zaobísť bez farebných kvetov, môžete si nimi stromček napríklad sami zarámovať.

8. Záhradný dizajn s obrázkami – dvorček

dvorček-dizajn-dlažobné kocky-nápady-zelené rastliny-milujúce tieň

Z úzkeho dvora môžete urobiť aj malú, útulnú záhradu. Opäť stačí použiť steny na popínavé rastliny. Môžete tiež navrhnúť malé záhony alebo jednoducho zasadiť zelené rastliny. Ak je celá podlaha zastavaná, jednoducho postavte kvetináče.

9. Obrázky záhradného dizajnu – romantika v bielom

Záhradný dizajn-s-obrázkami-záhradné chodníky-sukulenty-a-ruže-stromy

Aj táto záhrada je divoko zarastená. Okrem iného sú tu sukulenty a ružové stromy. Napriek tomu mu záhradné chodníky dodávajú elegantný vzhľad. Socha a kvetináče v gréckom štýle sú skvelými ozdobnými akcentmi.

10. Návrh lúčnej záhrady

Záhradný dizajn-s obrázkami-vodné prvky podobné lúke-umelá jazierková fontána

Táto záhrada sa vyznačuje farebnými kvetmi. V strede námestia sa nachádza pôsobivá fontána, ktorej striekanie môžete počúvať pri práci v záhrade. Pestrofarebné lúčne kvety, ktoré divoko rastú, dodávajú záhrade prirodzený efekt.

Obruba kameňa

obrázky záhradného dizajnu lúka-pohľad-kvet-nápady-pestré-farby

Kvety je možné vybrať v akejkoľvek farbe. V zásade platí, že čím je záhrada pestrejšia a divokejšia, tým je prirodzenejšia. Zachovajte prirodzený vzhľad okraja pomocou nespracovaných kameňov. Štrkové cesty sú ďalšou možnosťou pre lúčnu záhradu.

Divoký a objednaný zároveň

záhradný design-obrázky-záhony-žltá-modrá-graeser-nápady-lúky

Divoký zarastený by nemal znamenať strapatý. Záhon navrhnite podľa výšky kvetov. Zasaďte najvyššie kvety do zadného radu a vytvorte odstupňovanú štruktúru. Najnižšie kvety by mali byť úplne vpredu.

11. Stredomorská záhrada

Záhradný dizajn-s-obrázkami-terasa-sedenie-záhradná fontána

Fotografie: garden design – Stredomorská záhrada vyzerá romanticky a prirodzene. Farebné kvety zvyčajne prevažujú nad zelenými rastlinami. Môžete tiež použiť veľa kvetináčov, kvetináčov alebo kvetináčov z hliny alebo keramiky, aby ste vytvorili južanský nádych v záhrade a na terase.