Návrh a údržba záhrady

Moderný záhradný dizajn 2015 – 5 súčasných trendov v záhrade

Moderný záhradný dizajn 2015 trendy-okrúhle-zapustené-záhony-brezové-led-pásy

Nový rok prináša nové príležitosti a trendy v terénnych úpravách, ktoré môžete vyskúšať. Možno je načase prepracovať váš vonkajší priestor? Zistite, čo je aktuálne pre moderný záhradný dizajn 2015 a dajte svojej záhrade niečo špeciálne tým, že implementujete jeden z nadchádzajúcich trendov vo vašej vonkajšej oblasti. Inšpirujte sa nápadmi a užite si svoju záhradnú plochu v budúcnosti ešte viac.

1. Moderný záhradný dizajn 2015 – záhrady, ktoré sú krásne a jedlé

moderný-záhradný-dizajn-2015-krytá-terasa-zeleninová záhrada-vyvýšené postele

Majitelia domov hľadajú nápady na moderný záhradný dizajn, ktoré sa nesústredia len na krásu kvitnúcich rastlín. Môžete tiež pestovať ovocie a zeleninu bez toho, aby ste sa vzdali moderného vzhľadu. Chilli papričky, cherry paradajky a zelené šaláty sú vysadené pod okrasnými rastlinami, aby vytvorili zaujímavý a dekoratívny efekt. Oddelenie kvetov od zeleniny v záhrade je minulosťou. Na ozdobu postelí použite zeleninu. Na tento účel sú perfektné rôzne druhy kapusty.

Moderný záhradný dizajn trendy 2015-jedlé-záhrady-vyvýšené postele-dekoratívne

Skombinujte paradajky s ružami alebo špargľu s malinami. Mangold „Bright Lights“ môže byť rovnako dekoratívny ako každý kvitnúci ker. Rastliny umiestnite do krásnych dekoratívnych vyvýšených záhonov, aby mohli byť ešte zvýraznené. Tieto varianty v dvoch výškach, ktoré boli umiestnené striedavo vedľa seba, sú tiež veľmi pekným nápadom.

2. Moderný záhradný dizajn 2015 – prilákajte vtáky, motýle a včely

Moderný záhradný dizajn 2015 motýlie záhradné rastliny-drevo-súkromný plot-živé ploty

Čoraz viac záhradkárov sa snaží pozvať do svojich záhrad motýle, vtáky a včely, najmä podľa svedectva odborníka, že populácie včiel na celom svete sú ohrozené. Jednou z obľúbených rastlín nektáru pre motýle a včely je divoká bazalka „African Blue“. Fialky sú pre mnohé motýle prvou voľbou hostiteľských rastlín. Yarrow a yzop budú priťahovať pôvodné včely. Pre našich pernatých priateľov môžete postaviť krásne vtáčie diery alebo vtáčie kúpele.

3. Ochrana súkromia prostredníctvom živých plotov a rastlín

Moderný záhradný dizajn 2015 - lavička - krb - záhradný živý plot - vždyzelený - vavrínová čerešňa

Nechajte rastliny a živé ploty pomôcť vytvoriť vo vašej záhrade viac súkromia. Mnoho dizajnérov reaguje na tento rastúci dopyt vytvorením rôznych návrhov na vertikálnu ekologizáciu. Stále obľúbeným výberom zostávajú vždy zelené živé ploty s cesmínou a truhlíkom. Vysoké živé ploty je možné kombinovať aj s obrazovkami s nízkym stupňom ochrany osobných údajov. Zelený typ obrazovky na ochranu súkromia vytvára väčšiu prirodzenosť a zabraňuje tomu, aby bol váš záhradný dizajn príliš umelý.

4. Ukľudňujúci zvuk vody

Moderný záhradný dizajn 2015 Vodné prvky prírodného vzhľadu

Záhradné vodné prvky sú populárnejšie než kedykoľvek predtým, od fontán a vodných stien až po pokojné rybníky. Zvuk vlniacej sa vody je upokojujúci a môže držať bokom alebo aspoň tlmiť rušivé zvuky, ako je hluk z dopravy. Vodné prvky teda nie sú ani zlým nápadom pre mestské strešné terasy. Vo väčšej záhrade môžu byť vodné prvky využívané rôznymi spôsobmi. Pridajte do rybníka potok alebo vodopád. Ten posledný sa dá použiť aj prakticky v bazéne. Vodná stena je v minimalistickej a modernej záhrade veľmi obľúbená.

5. Výsuvné kuchyne a vonkajšie obytné priestory

Moderný záhradný dizajn trendy 2015-sedacia časť-vonkajší-gril-pergola-hliníkový rám

Časy kolísavého záhradného nábytku na terase sú preč, pretože dnes môže byť vaše vonkajšie sedadlo rovnako útulné a príjemné ako váš interiér. Nové outdoorové textílie s vynikajúcimi vlastnosťami majú akýkoľvek vzor a zaisťujú pohodlie a farebné akcenty vonku. Gril je prakticky súčasťou terasy. Mali by ste však zvážiť aj pevné konštrukcie z kameňa vrátane pece na pizzu. Môžete tiež ísť o krok ďalej a vybudovať celú vonkajšiu kuchyňu, v ktorej je integrovaný gril, pec na pizzu a ďalšie veci. Záhradné kuchyne sú neustálym trendom, pretože trávenie času vonku je oveľa pohodlnejšie.

Moderný záhradný dizajn 2015-vonkajšia časť-kuchyňa-záhradný bar-bazén-vodné prvky-živý plot

Vonkajšie kuchyne dnes ponúkajú všetky praktické funkcie, ktoré sa dajú nájsť v jedálenskej kuchyni. A oveľa viac! Veľké pracovné dosky s policami a lesklými kuchynskými spotrebičmi, ktoré by potešili každého fanúšika grilu. Malý záhradný bar by bol perfektnou alternatívou k priestrannému grilu a jedálenskému priestoru a je ideálnou voľbou pre fanúšikov, ktorí chcú efektívne tráviť čas s priateľmi..

Moderný záhradný dizajn 2015 – nechajte si postaviť malý záhradný bar

Moderný záhradný dizajn 2015 -trendy-krytá-záhradná-bar-biela-rohová sedačka-drevo

Bar alebo kuchyňa nemusia byť vždy honosné alebo veľké. Tento luxus si môžete dopriať aj v malej záhrade. Stačí si vybrať menšiu veľkosť. Skombinujte to s útulným posedením, ktoré je najlepšie situované v blízkosti, aby ste si hotový nápoj mohli oddýchnuť bez toho, aby ste museli odbočiť..

moderná záhradná lavička z kameňa a dreva

moderný-záhradný-dizajn-2015-rohová lavička-drevo-betón-vodný prvok-fontána

V trende moderného záhradného dizajnu v roku 2015 je mix materiálov, ktoré je možné použiť v exteriéroch na rôzne prvky. Terasa môže byť napríklad drevená, ale má kamennú lavičku, alebo ju môže rámovať nízka stena z prírodného kameňa. Kamenné dlaždice na podlahu je možné kombinovať aj s dreveným alebo plastovým nábytkom a podľa potreby integrovať aj kov.

okrúhle stupne vyrobené z betónu

moderný-záhradný-dizajn-okrúhle stupačky-betónové-štrkové-podlahy-bambusové tyče

Moderné záhrady sú veľmi často charakterizované záhradnými chodníkmi zo stupňovitých kameňov. Sú k dispozícii v rôznych tvaroch a veľkostiach. V minimalistickom záhradnom dizajne sa uprednostňujú štvorcové alebo obdĺžnikové panely. Také okrúhle prevedenia pôsobia aj moderne. Tu sa môžete hrať s priemerom a ponúkať rozmanitosť. Nie všetky kruhy musia mať rovnakú veľkosť. Betón je obzvlášť praktický materiál, pretože je odolný a môže byť dokonca použitý na kutilské projekty.

záhrada usporiadaná na niekoľkých úrovniach

Moderný záhradný dizajn 2015 plot omietnutý bielou omietkou-otvorený-krb-drevo-súkromie

Svahové záhrady sú často rozdelené do niekoľkých úrovní, čo je alternatíva pre hrádze. Jednotlivé úrovne tak možno využiť nielen na výsadbu, ale aj na úpravu terás a sedacích plôch. Ale ak vo svojom vonkajšom areáli nemáte žiadne svahy, stále môžete vytvoriť terasovitý vzhľad tým, že si takú krajinu navrhnete sami a postavíte vyššie poschodia s pomocou veľkého množstva zeme. Malé vonkajšie plochy môžu byť týmto spôsobom zaujímavejšie.

rovné čiary v moderných terénnych úpravách

Záhradný design 2015 Ochrana súkromia-rastliny-ficus-hillii-bambusové rastliny-štíhla-tkáčka

Rovné čiary nie sú atypické ani pre moderný záhradný dizajn v roku 2015. Uprednostňuje sa pravidelná dlažba a bazén nie je okrúhly ani oválny, ale obdĺžnikový. Vysokú úroveň súkromia môžu uvoľniť vyššie rastliny, ktoré sú samozrejme rovnako rovné a zasadené do radu.

krásne osvetlenie v záhrade je veľmi dôležité

moderný-záhradný-dizajn-2015-drevená-terasa-štrk-osvetlená-stena-dekoratívna-funkcia

Osvetlenie je dôležitým faktorom a pre moderný záhradný dizajn 2015 bude dôraz kladený na postele. Lampy zabudované do zeme osvetlia každý pútavý exemplár zospodu a vytvoria tak nielen harmonické prostredie, ale tiež vám umožnia pozrieť sa a užiť si svoj záhradný dizajn v tme..

Betónové povrchy v kontraste so zelenými rastlinami

Moderný záhradný dizajn 2015 podlaha-dlažba-sivá-podlahové osvetlenie

malá záhrada-výška-rastliny-terasa-podlaha-betón-dosky-štrk-krb

Moderný záhradný dizajn 2015 -drevo-lavica-betón-vyvýšené postele-okrasná tráva-masív-konferenčný stolík

moderný-záhradný-dizajn-2015-trendy-otvorené-ohnisko-adirondack-stoličky

Moderný záhradný dizajn 2015 -trendy-vertikálne-záhradné-bylinky-vzory

moderný-záhradný-dizajn-2015-trendy-sedenie-tepaný nábytok

moderný záhradný dizajn-vodné prvky-nášľapné dosky-betónové ležadlá

moderný-záhradný-dizajn-2015-biela-ružová-strešná krytina-nábytok z teakového dreva

záhradný dizajn-trendy-motýľ-záhradný stojan-vedro-zlaté gule-dekorácia

záhradný dizajn-trendy-malá-zeleninová-záhradná-okrasná cibuľa-okraj

záhrada-design-2015-vyvýšené postele-drevené-dosky-motýľová záhrada

moderný-záhradný-dizajn-2015-trendy-záhradná terasa-trávnik-tehlová lavica

moderný-záhradný-dizajn-2015-trendy-záhradná terasa-ochrana súkromia-lezenie-rastliny-osvetlenie-

moderný-záhradný-dizajn-2015-trendy-záhradný salónik-veranda-drevená podlaha-trávnik-kvetináč

moderný-záhradný-dizajn-2015-trendy-záhradná-trávniková-lavička-drevené-panely-ochrana súkromia

moderný-záhradný-dizajn-2015-trendy-záhradné-schody-schody-betón-papradie-jazierko