Návrh a údržba záhrady

Cesta v záhrade – 18 skvelých nápadov vyrobených z rôznych materiálov

kamenná cesta v záhrade kĺby mach prírodný dizajn plot skalka

Na čo slúžia záhradné chodníky? Pozývate nás na prieskum okolia, vyjdite z domu a užívajte si zábavu vonku! Dokonca aj vo vašom vlastnom dvore vás môže dobre položená cesta zviesť na krátku prechádzku, kde spomalíte v ráme dvora a najskôr si všimnete, aká krásna je príroda vonku! Dnes vám ukážeme 18 rozkošných nápadov na Cesta v záhrade, vytvoriť záhradu svojich snov a ako ju štylizovať! Siahajú od veľmi jednoduchej spevnenej cesty cez tienistý les po široký chodník lemovaný stromami, kde sa môžete romanticky prechádzať ruka v ruke. Užite si krásne obrázky a nechajte sa inšpirovať nápadmi na cestu v záhrade!

Cesta v záhrade – drevené trámy ako nášľapné dosky na ceste

naplavené drevo kamienky cesta v záhrade nápad buesche

Na tento účel je možné použiť aj masívne kusy dreva a trámy z naplaveného dreva, ako je to znázornené na obrázku. Vďaka týmto nášľapným doskám ako cestičke v záhrade sa teraz môžete ľahko prejsť po tejto zakrivenej štrkovej ceste. Flexibilné kovové rámy pre trámy a kamene na ich koncoch zabraňujú akémukoľvek pohybu v smere okolitých postelí.

Cesta v záhrade pokrytá trávou

schody záhradná cesta schody tráva mach romantický nápad

Oceľové stúpačky tvoria základ tejto jedinečnej série záhradných schodísk; vyššie vysadené vlny zelenej trávy nevyžadujú kosenie. Táto cesta v záhrade je taká mäkká, že sa oplatí ísť po nej naboso a zažiť jedinečný pocit!

Záhradná cesta lemovaná stromami

stromy rám cesta v záhrade živé ploty ker pôdny kryt

Ak máte veľkú záhradu, potom potrebujete aj cesty a vhodné záhradné chodníky na dlhšie prechádzky. Tu je štrk kombinovaný s modrým kameňom a cesta v záhrade je lemovaná stromami.

Cesta pripomína lesnú krajinu

krajina lesná cesta v záhrade romantický nápad zasadiť kamene

Voňavý mulč z ihličnatej borovice obklopuje obité nášľapné kamene, ktoré vedú do bambusového rohu a kamennej fontány v tejto zalesnenej záhrade. Cestička v záhrade, ako je táto, vám môže každý deň pripomínať, ako je úžasné vonku. Ak dokážete zopakovať túto myšlienku vo svojej vlastnej záhrade, prinesiete na zatienené miesto v záhrade malú mágiu a nikdy nebudete ľutovať, čo ste urobili! Naopak, na svoj malý lesný raj budete rozhodne hrdí!

Moderný spôsob

moderná cesta v záhrade bazénový dom dizajnový trávnik

V modernej architektúre často dochádza k opakovaniu línií a tvarov štruktúry. Rovnako je to aj s dizajnom záhradných chodníkov. Tu môžete vidieť hranaté kamene pre cestu v záhrade v kombinácii s kamienkami pred bazénom, ktoré spolu vytvárajú príjemný geometrický vzhľad..

Japonské záhradné chodníky

japonská cesta v záhrade kamenné schody kvitnúce rastliny

Odrazové kamene a chodníky rôznych tvarov vás pozývajú na prechádzku touto záhradou v japonskom štýle. Veľké riečne kamene sú nádherne orámované nízkou trávou na tejto ceste v záhrade a vytvárajú romantickú atmosféru v kombinácii s jemnými kvetmi.

Dlažobný kameň na navrhnutie cesty v záhrade

dlažobná cesta v záhrade kvety žltá tehlová stena dom

Späť na očarujúce prázdninové domy a miesta! Dláždená cesta v záhrade je nádherná, dáva vám pocit, že táto záhrada existuje mnoho rokov, aj keď je nová..

Cesta v záhrade z kameňov v tvare rieky

Cesta krajinného dizajnu v záhrade skalná záhrada štrková lávka

Komplikovaná konštrukcia, ako je táto, vám prináša nielen potešenie, ale aj zábavu. Meandrujúca kamenná rieka sa kľukatí sekundárnym štrkovým lôžkom a pozýva vás tam relaxovať.

Pohľad na cestu v záhrade z vtáčej perspektívy

cesta v záhrade priemyselná forma symetria graeser

Máte z okna v prvom poschodí dobrý výhľad na svoju záhradu? Najlepšie by ste mohli urobiť záhradný dizajn, keby ste sa na svoju záhradu alebo dvor mohli pozrieť zhora. Tu uvádzame iba jeden príklad, a tým je strmo šikmá štrková cesta, ktorá vedie k kruhovému posedeniu s krbom v strede. Táto cesta v záhrade je skvelý nápad, nie??

Kľukatá cesta v záhrade zo štrku

krivka štrková cesta park záhradný nápad nápad trávnik strom

Vďaka zakriveným cestičkám môže malá záhrada pôsobiť väčšia. Vylepšite tento priestorový efekt, vizuálne rozšírte svoju malú záhradu použitím menších rastlín v popredí a väčších, plných rastlín a stromov v pozadí, čo najďalej od cesty v záhrade..

Záhrada so štrkovým chodníkom

štrková cesta v dizajne rámu záhradnej rastliny

Na dosiahnutie vzhľadu sypkého štrku ako cesty v záhrade bez obáv, že by kamienky odchádzali z cesty, krajinár tohto vonkajšieho priestoru použil úpravu nazývanú trieskové tesnenie. Ten sa používa na asfalte a dodáva vzhľad sypkého štrku.

Nášľapné kamene ako záhradný chodník

bujná záhradná cesta kamenná ideálna pergola

Rozdeľte trávnik a ozvláštnite svoju záhradu vytvorením nášľapných kameňov. Ako tvarovať cestu v záhrade. To určite prináša do vašej vonkajšej oblasti útulnú, divokú poznámku.

Zlomené kamene tvarujú cestu

kameň dláždiť cestu záhradný nápad

Kúsky kameňa nepravidelného tvaru v kombinácii s jemným štrkom – to je klasická zmes, ktorá funguje s mnohými záhradnými štýlmi. Priestranné trvalky vyplňujú medzery medzi kameňmi, zatiaľ čo stálezelené a kvitnúce kríky boli vybrané na ozdobenie celého vzhľadu v rôznych bodoch cesty. Okrem toho je vždy niečo úžasné, na čo sa môžete cestou v záhrade pozerať dlhší čas.

Schody z kamennej dosky v záhrade

schody kamenné dosky cesta schodisko záhradný dizajn

Túto pútavú cestu v záhrade tvoria veľké kamenné dosky, ktoré sa plynule spájajú zo stupňovitého chodníka s plochým turistickým chodníkom. Zdá sa, že nerovnomerné dosky z prírodného kameňa tu boli použité správne a sú doplnené veľkými riečnymi kameňmi, ktoré ich rámujú.

Kombinujte vzory

záhradné schody myšlienka dizajnu kameňa moderná svahová posteľ

Cestu v záhrade skombinujte so schodiskom. Tu bol na tento účel použitý ľahký kameň. Tmavé kamienky poskytujú atraktívny prízvuk a svetlé kamene si prídu na svoje vďaka tmavej vegetácii okolo nich.

Cesty zeleninovej záplaty

cesta v záhrade zeleninová náplasť-drevo-kotúč-trávnik-dizajn

Drevené kotúče vyzerajú rovnako prirodzene ako kameň a často sa používajú na vytvorenie cesty v záhrade. V zeleninovej náplasti, ktorá je rozdelená na jednotlivé sektory, by mal existovať aj spôsob, ako sa dostať ku každej zelenine bez toho, aby ste si zašpinili topánky, a to aj po daždivom dni. Prírodný okraj vyrobený z dreva je dobre doplnený drevenou cestou.

Nášľapné kamene v prírodnom vzhľade

cesta-do-záhrady-nášľapné kamene-buesche-ozelenenie-rododendron

S betónom môžete nádherne napodobniť kameň. Je to tiež lacná alternatíva. Navrhnite krokové kamene uvedené vyššie. Môžete ich ľubovoľne tvarovať. Vyzdobená cesta v záhrade je veľmi vhodná pre romantický dizajn.