Nápady na vianočné dekorácie

Zdobenie vianočných kvetináčov – 17 inšpirácií a užitočných záhradníckych rád

kvetinový box na Vianoce ozdobte okno ilex bobule jedľové vetvy

Okenné boxy a kvetináče sú už dávno zbavené kvitnúcich letných rastlín a v zime sú väčšinou prázdne. Existujú tiež možnosti, ako oživiť alebo slávnostne oživiť parapety a terasu. Prázdny kvetinový box môže byť ozdobený na Vianoce s rastlinami alebo bez nich. Existuje už veľké množstvo mrazuvzdorných druhov rastlín, ktoré je možné používať vonku bez dodatočnej zimnej ochrany. Zimný čas navyše ohlasuje množstvo viac -menej vianočných myšlienok. Väčšinou tam sú jedle a okrasné kríky, ktoré sú nádherne ozdobené žiariacimi rozprávkovými svetlami. Sánky a nádherné figúrky ako soby, trpaslíci a figúrky Santa Clausa nám prinášajú dobrú vianočnú náladu.

Výsadba balkónov v zime – ale ako?

kvetinový box na vianoce ozdobte vždyzelené svieže šišky vianočné gule

Keď sa dni skracujú a teploty klesajú, predvianočná radosť rastie s prvým snehom. Na okenných parapetoch bohužiaľ nie sú žiadne kvety, ktoré vždy zaistia dobrú náladu. V zime a obzvlášť počas Vianoc ich väčšinou nahrádzajú svetlé akcenty. Ďalšou možnosťou by bolo umiestniť vianočný stromček na balkón a atmosfericky ho ozdobiť. Tí, ktorí majú radi tradičnú a trochu diskrétnu vianočnú výzdobu, ale ktorá by mala byť relatívne nenáročná na starostlivosť, sa rozhodnú pre krásne úpravy kvetináčov s vetvami jedle, smreka, borovice alebo cyprusu.

Ktoré rastliny sú vhodné na balkónový box v zime

Kvetinový box ozdobiť na vianočné jedľové ratolesti vianočnú guľu

Pri troche kreativity a zručnosti sa medzi zimnú zeleň dá nalepiť široká škála vianočných ozdôb. Inak ponuré kvetináče a kvetináče sa v zime aj s vianočným duchom premenia na skutočné pútače pozornosti. Či už odrezané vetvy alebo druhy vysadené v substráte, musia byť mrazuvzdorné. Existuje už množstvo rastlín, ktorým sa v zime vonku darí aj bez dodatočnej ochrany.

vianočný kvetinový box mimo vianočného okna s vianočnou hviezdou

Pre odolné druhy rastlín je možné použiť črepníkovú pôdu letnej výsadby, ktorú je možné vylepšiť trochou nového substrátu. Alternatívne môžu byť rôzne rastliny v kvetináčoch jednoducho umiestnené vedľa seba do kvetináča. Priestor medzi nimi je jednoducho vyplnený zimnou zeleňou alebo vianočnými ozdobami. Otužilé druhy tiež potrebujú z času na čas zavlažovať. Priepustnosť nádob rastlín by mala byť kontrolovaná, pretože zamokrenie je škodlivé a dokonca deštruktívne pre všetky rastliny, najmä pri nízkych teplotách.

ozdobte kvetinový box pre vianočné rastliny odolné rastliny

Na výber rastlín, ktoré chcete pestovať vonku na okennom parapete v okennom parapete, sú vhodné predovšetkým vždyzelené zakrpatené ihličnany. Sú k dispozícii v rôznych špeciálnych formách: pomaly rastúci trpasličí smrek, štíhly a vzpriamený rastúci falošný cyprus, bohato tvarovaná borievka atď. Môžu byť nádherne kombinované s inými vždyzelenými druhmi, ako je brečtan. Existujú však rastliny ako vianočná hviezda, ktoré susedia netolerujú dobre alebo vôbec.

kvetinový box vianočné ozdobenie okna moderné breza odolné rastliny svetlá

Okrem zelených rastlín je možné použiť aj druhy kvitnúce v zime a ministromy. Vresové druhy Calluna a Erika, ktoré nádherne kvitnú v bielej, ružovej alebo červenej farbe, bobuľový ker Pernettya, lúčnik (Gaultheria), cezmína (Ilex) a ďalšie na to sú ako stvorené. Svojimi farbami medzi nádhernou zimnou zelenou pútajú pozornosť a na parapete pútajú pozornosť.

kvetinový box vianočné dekorácie svetiel okná balkón

Zimné trvalky, ktoré zostanú malé, je možné použiť aj na zimný okenný parapet alebo v čase Vianoc. Jednou z možných variantov je rohatá fialka (Viola corunta). Rastliny takzvanej štruktúry poskytujú v zime zvláštny pohľad na okennom parapete. Patria sem strieborné listy (Sencio), slabo rastúce trávy, ako je kostrava medvedí (Festuca), kostrava modrá alebo zvončeky purpurové (Hauchera) s nádhernými farbami..

kvetinový box na vianoce ozdobte šišky vianočné gule

Pretože v zime v okenných boxoch prevažuje zelená, môžete priniesť väčšiu rozmanitosť s rôznymi štruktúrami listov a nuansami a premeniť ich na elegantné pútače pozornosti. Ak chcete do kvetináča dať dohromady niekoľko rôznych druhov rastlín, mali by ste zvoliť nádobu vhodnej veľkosti. Takýmto spôsobom sa dajú štyri až päť rastlín vniesť do stredne veľkej, približne 80 cm dlhej debničky. Bolo by pekné kombinovať rôzne druhy rastlín s rôznymi výškami. Do stredu teda môžete umiestniť najvyššiu rastlinu, napríklad mini ihličnan, vres z oboch strán a brečtan z každej strany.

Ozdobte vianočný kvetináč: Ozdobte odolné rastliny jedľovými ratolesťami

kvetinový box na vianočné zdobenie konárov zimozeleňa jedľa cyprusová

Ak chcete na Vianoce ozdobiť kvetinový box, odolné druhy rastlín, ktoré už v nádobe rastú, je možné doplniť o čerstvé konáriky ako jedľa, smrek, borovica alebo cyprus. Dekoratívnym spôsobom môžete odrezať vetvy rôznych ihličnatých stromov a prilepiť ich do zeminy. Dlhé ihličie nádherne dopĺňa odolné rastliny v kvetináči a dodáva vianočný nádych. Môžete tiež pridať niekoľko šišiek, vianočných gúľ a svetiel.

Zasaďte balkónové škatule odolné: navrhnite vianočné aranžmán

kvetinový box na vianoce ozdobte svetlá obrovské vianočné gule

Kvetináč môžete ozdobiť na Vianoce, aj keď do neho nepostavíte žiadne rastliny, ale namiesto toho naaranžujte krásne vianočné aranžmán do prázdneho kvetináča. Na to potrebujete dostatočné množstvo špongie a samozrejme zimnú zeleň podľa vlastného výberu. Najprv je potrebné špongiu vložiť na niekoľko hodín do vody, potom ju narezať a vložiť do škatule. Potom vložíte jedľové vetvy a ďalšie veci. Je dôležité to znova nakrájať a nechať asi 12 hodín v studenej vode.

kvetinový box na vianoce ozdobte staré okno deco sviečkové sklo

Červené bobule, ako je horský popol, cezmína a ďalšie, ktoré vyzerajú skutočne vianočne, sa obzvlášť dobre hodia k zimnej zeleni. Na Vianoce môžete tiež pridať niekoľko guličiek na vianočný stromček, šišky a krásne červené mašle uviazané na drôte. Nič nemôže navodiť vianočnú náladu lepšie ako svetlo sviečok. K adventu neodmysliteľne patrí, obzvlášť počas adventu. Každý adventný týždeň je možné pred oknom zapáliť sviečku. Najlepšie je umiestniť ich do pohára alebo do lampáša a potom do kvetináča vedľa zimozeleňa.

Vianočná ozdoba kvetináča box stromček víla svetiel

Tí, ktorí radšej nemajú vonku skutočný plameň, sa môžu rozhodnúť pre vianočné osvetlenie balkóna. Dekoratívne svetlé akcenty navodia vo vonkajšom priestore útulnú atmosféru a slávnostnú atmosféru. Čo k tomu potrebuješ? Ideálne by bolo pripojenie na balkón alebo terasu. Ak žiadna nie je k dispozícii, môžu vám pomôcť solárne žiarovky. Niekoľko hodín slnka denne stačí na to, aby ste si večer urobili radosť príjemným svetlom. Solárne žiarovky je možné jednoducho vertikálne zapichnúť do kvetináča medzi zimnú zeleň.

Kvetinový box vianočné dekorácie vo vnútri vianočného stromčeka osvetlenie svetiel

Rozprávkové svetlá a svetelné pásy, ktoré sú určené na vonkajšie použitie, pôsobia obzvlášť vianočne. Malý, subtílny alebo veľký a svieži môžete navrhnúť okenný parapet alebo balkón podľa svojho individuálneho vkusu. Na trhu sú aj malé rozprávkové svetlá napájané batériami, ktoré je možné pekne rozložiť na ihličnan alebo malý stromček.

Kvetinový box na Vianoce ozdobí svetlá umelých jedľových konárov

Ak sa vám zdá príliš komplikované vianočné ozdobenie kvetináča skutočnými rastlinami, vždy existuje možnosť vytvorenia vianočnej dekorácie pre okno s jedľovými vetvami a inými plastovými prvkami.

kvetinová krabička ozdobiť na vianočné ratolesti soby bez zimozelene