Nápady na vianočné dekorácie

Vyrobte si svoj vlastný adventný veniec z guličiek – nápady s návodom

Adventný veniec z guličiek-vyrobte si-farebné-guličkové-plastové-trblietky

V decembri je dom slávnostne vyzdobený a na stôl je položený adventný veniec. Hrá dôležitú úlohu a je neoddeliteľnou súčasťou vianočnej výzdoby. Tradične je navrhnutý v tvare kruhu – symbolu nekonečna, úzko prepojeného s kresťanstvom. Na veniec sú položené štyri sviečky – jedna na každú nedeľu. Moderne interpretované sviečky môžu byť pre zmenu pekne naaranžované v ozdobnej miske alebo tanieri. Ďalší invenčný nápad by bol farebný Adventný veniec vyrobený z guličiek robiť ručné práce a vytvárať na stole šťastnú atmosféru.

Adventný veniec vyrobený z guličiek – používané prírodné materiály

Adventný veniec z guličiek-vyrobte si-žaluď-plsť-guličkové drevo

Zvyk kladenia venca počas adventu je relatívne nový – je známy už od roku 1848. Pôvodne bolo na spletanom prstenci z jedle celkom 28 sviečok – 4 veľké biele a medzi 24 malými červenými. Husté biele sviečky symbolizovali nedele a malé – pracovné dni. Večer tieto svietili jedna za druhou. V nedeľu pred Štedrým večerom boli všetky sviečky zapálené, aby poskytovali útulné svetlo v celej miestnosti. Veniec zo sviečok visel v kostoloch ako svietnik a mal priemer niekoľko metrov. Ľudia chceli túto tradíciu nosiť aj domov, takže veľkosť venca a počet sviečok sa museli zmenšiť.

Adventný veniec vyrobený z guličiek s jemnou textúrou – filcové guličky

Adventný veniec z guličiek-vyrobte si-plsť-guličky-farebné-mäkké-vlny

Dnes adventný veniec pozostáva zo štyroch sviečok, zvyčajne bielych alebo červených, ktoré sú tradične usporiadané do kruhu. Môže mať rôzny tvar a je vyrobený zo všetkých materiálov. Obzvlášť kreatívne sú výrobky vyrobené z malých, použitých predmetov a prírodných materiálov. Vianočné gule vám dodajú dobrú náladu a upútajú pozornosť svojim lesklým, reflexným vzhľadom. Farebné a veselé pôsobia nielen vianočné ozdoby, ale aj ostatné vyrobené z rôznych materiálov.

Vyrobte si svoj vlastný kreatívny adventný veniec z guličiek

Adventný veniec z guličiek-vyrobte si-pompony-priadze-drotár

Kruhové a guľovité pôsobia aj prechádzky alebo pompony z priadze. Môžu byť ľahko vyrobené sami a prišité alebo prilepené na akomkoľvek základe. V hobby obchodoch sú k dispozícii vhodné základy zo styrofoamu, lepenky alebo slamy. Ozdobné prvky sa naň dajú ľahko pripevniť pomocou horúceho lepidla. V prípade výrobkov vyrobených zo polystyrénu by lepidlo mohlo materiál roztaviť, a preto by ste mali najskôr starostlivo otestovať spodnú stranu

Adventný veniec z guličiek – vyrobte si farebné pompony sami 

Adventný veniec z guličiek-vyrobte si-pompom-priadze-sviečky-okrúhle

Ak sa vyrába niekoľko prechádzok, odporúča sa použiť vlnenú priadzu v rôznych farbách, ale s rovnakou hrúbkou nite. Vlna je prírodné vlákno a na rozdiel od umelého pôvodu spomaľuje horenie, nehorí, ale iba karbonizuje. V blízkosti horiacich sviečok je táto vlastnosť v podstate výhodou.

Vyrobte si nápadité adventné vence sami z plstených gulí

adventné vence-gule-urob si sám-farebné-filcové-guličky-drotárstvo

Ďalším druhom jemných pomponov sú veselé plstené loptičky v jasných farbách. Buď si ich vyrobíte sami, alebo si ich, samozrejme, kúpite už hotové. Plstené gule majú zvyčajne priemer 1,5-2 cm, a preto ich možno uviazať tesne vedľa seba. Na to jednoducho použijú ihlu a niť. Náš tip: začnite usporiadaním plstených guličiek na spodnej strane, aby ste vytvorili stabilitu a oporu.

Adventný veniec vyrobený z guličiek prírodného pôvodu – orieškov, šišiek a ďalších

adventné vence-gule-vyrobte si-stolný dekor-prírodný-materiál-šišky-orech% cc% 88se

Namiesto bežných guličiek na vianočný stromček možno pri výrobe adventného venca použiť aj iné s podobným tvarom. Prírodné materiály ako veľryby a lieskové orechy, žalude, gaštany a šišky sa dajú ľahko nájsť a sú ideálne pre nápadité remeselné projekty. Tieto musia byť iba suché a čisté od prachu, aby sa dali dobre lepiť.

Vyrobte si vlastný adventný veniec z guličiek a orieškov – návod

adventné vence-gule-urob si sám-návod-prírodné materiály-nu% cc% 88sse-strieborná-modrá

Ďalší ručný projekt slúži ako skutočná inšpirácia na nadchádzajúce adventné obdobie. Orechy použili lesk v striebre a sú sotva rozpoznateľné. Dávajú autentickú a obzvlášť zaujímavú štruktúru, ktorá púta pozornosť.

Požadovaný materiál na adventný veniec vyrobený z guličiek

Polystyrénový veniec s priemerom podľa vášho výberu slúži ako základ. Do každého zo štyroch bodov je zapracovaný držiak sviečky s rovnakou vzdialenosťou medzi nimi. Potom sa použije celá zbierka orieškového ovocia – veľryba a lieskové orechy, žalude, gaštany, mandle, ktoré sú všetky umiestnené tesne vedľa seba na vence z polystyrénu. Na tento účel použite horúce alebo momentové lepidlo.

Adventný veniec z guličiek – nalepte polystyrénový veniec s orieškami rôzneho druhu

Pri lepení orechov je vhodné naniesť lepidlo (najmä horúce lepidlo) na maticu, potom ho zafixovať na polystyrén a tesne pred stuhnutím zľahka pritlačiť. Medzi orechy je možné vložiť malé vianočné gule, aby bola štruktúra ešte zaujímavejšia. Keď sú všetky umiestnené blízko seba a lepidlo je úplne suché alebo stvrdnuté, adventný veniec je možné zafarbiť.

Vytvorte si nápaditý adventný veniec z guličiek a orieškov v metalickej farbe 

Postrek adventným vencom z gaštanov a orieškov nastriekajte farbou

Najlepšie je použiť farbu v spreji, ktorá nie je na báze acetónu. Polystyrén rozpustí acetón a iné chemikálie, preto vopred zistite, či je farba pre materiál správna. Farba v metalických tónoch pre optimálny vizuálny efekt.

Adventný veniec vyrobený z guličiek – vyberte z gúľ vešiaky

adventné vence-gule-vyrobte si-vianočné gule-modro-strieborné-trblietky

Aby ste si mohli vyrobiť adventný veniec z guličiek sami, mali by ste najskôr odstrániť vešiaky vianočnej gule. Môžu byť teda správne a stabilne nanesené na základ.

Adventný veniec vyrobený z guličiek v striebornej a trblietavej tyrkysovej farbe

adventné vence-gule-vyrobte si-strieborno-modro-metalické-efekty

Pri navrhovaní farby adventného venca sa držte zásady – skombinujte neutrálnu s intenzívnou farbou a vytvorte štýlovú dekoráciu na stôl. V našom prípade boli zvolené studené farby – strieborná a trblietavá tyrkysová a možno aj v spojení so zvyškom vianočných ozdôb.

Vyrobte si moderný adventný veniec s loptičkami sami – návod

adventné vence-gule-vyrobte si-návod-strieborno-biele

V modernej verzii adventného venca nie je kruhový tvar povinný. Počet sviečok zostáva pevný a zvyšok dizajnu je viac -menej ponechaný na osobnom vkuse. Tu ponúkame veľmi jednoduchý, jednoduchý až puristický variant, ktorý je možné realizovať za niekoľko minút.

Pošlite svoj vlastný vianočný veniec v dekoratívnej miske s bielym ozdobným pieskom, sviečkami a striebornými guľami vianočného stromčeka

biele ozdobné pieskové sviečky

Pre tento moderný variant konvenčného adventného venca sú ako vždy potrebné štyri krásne veľké sviečky, ozdobný piesok, vianočné gule a ozdobná misa. Bolo by pekné, keby sa všetky materiály farebne zhodovali, pokiaľ možno vo vzájomnej harmónii. Do misky dajte piesok a poukladajte sviečky vedľa seba. Guličky jednoducho zavesíte na sviečky a minimalistický adventný veniec je pripravený!

Adventný veniec vyrobený z guličiek a ozdobného piesku v bielej a striebornej farbe

bielo-strieborno-dekoratívny piesok