Nápady na vianočné dekorácie

Vianočné remeslá s deťmi – vianočné ozdoby z drevených korálikov

Vianočné remeslá s deťmi - drevené korálky - hviezda - návod - dekorácie vianočného stromčeka - biele - jednoduché

V zime, keď je ešte vianočný čas, sú kreatívne voľnočasové aktivity pre najmenších v rodine vždy dobrým nápadom, ako zahnať nudu. Tematické Vianočné remeslá s deťmi výsledkom sú jedinečné položky, ktoré je možné použiť ako harmonickú dekoráciu do domácnosti alebo zavesiť na vianočný stromček. Drotárstvo sa osvedčuje aj po rokoch, keď dieťa už nie je, pekná spomienka na spoločný čas.

Vianočné remeslá s deťmi – vyrobte si vlastnú hviezdu na vianočný stromček

Vianočné remeslá s deťmi-drevená korálka-hviezdička-návod-vyrobte si

Hviezda je rozhodne obľúbeným vianočným motívom. Nie je však vždy ľahké navrhnúť niektoré sami. Ponúkame možno najjednoduchší variant – ak popíšete charakteristický tvar drôtom a použijete ho na vytvorenie vlastného prívesku na vianočný stromček. remeselný projekt je vhodný pre deti všetkých vekových skupín, ale samozrejme pod dohľadom.

Vianočné remeslá s deťmi – hviezda vyrobená z drevených korálikov ako vešiak alebo vrch vianočného stromčeka

Vianočné remeslá s deťmi - drevené perly - hviezda - návod - biele - škandinávske - vianočné ozdoby

Drevené korálky sú vhodné ako remeselný materiál vhodný pre deti. Sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, a preto je ich možné ľahko vybrať podľa remeselného projektu. Je lepšie vybrať si také, ktoré majú priemer 1-1,5 centimetra, pretože sa dajú ľahko navliecť a sú vhodné aj pre malé deti. Zaobchádzajte bez tých, ktoré sú už zafarbené, a prenechajte túto úlohu svojmu dieťaťu.

Vianočné remeslá s deťmi – požadovaný materiál

vianočné remeslá-deti-drevené-korálky-hviezda-návod-materiály-drôt

Na hviezdny prívesok z drevených korálikov sa okrem drevených korálikov používa aj na zavesenie, keď je ručná práca hotová, aj drôt, kliešte na šperky a tenká šnúra.

Vianočné remeslá s deťmi – ohnite drôt do tvaru hviezdy

vianočné remeslá-deti-drevené-korálkové-hviezdičkové-návody-tvary na ohýbanie drôtu

Vianočné remeslá s deťmi – navlečte drevené korálky na drôt

vianočné remeslá-deti-drevené-korálky-hviezda-návod-drôt-biely-jednoduché

Pomôžte svojmu dieťaťu určiť, aká veľká by hviezda mala byť. Možno už máte plány, kde budú neskôr zavesené? Odrežte dostatok drôtu a pomocou klieští na šperky vytvarujte do požadovaného tvaru hviezdy. Ohnite drôt tak, aby sa drevené korálky neskôr dali ľahko prevliecť.

Jednoduché vianočné remeslá s deťmi – Spojte dva drôty

vianočné remeslá-deti-drevené-korálky-hviezdičkové-návody-ohýbanie bieleho drôtu

Keď sú všetky drevené korálky v správnej polohe, ohnite dva konce, aby sa mohli zavrieť. Viazajte dohromady a v tomto mieste pripevnite drevenú korálku tak, aby toto „rozhranie“ zostalo neviditeľné.

Vianočné remeslá s deťmi – zaveste hotovú hviezdu na vianočný stromček alebo inde

vianočné remeslá-deti-drevené-korálky-hviezda-návod-vianočné stromčeky-vešiaky% cc% 88nger

Na hviezdu uviažte šnúrku, aby mohla byť zavesená a jednoduchá vianočná hviezda bola pripravená. Ak je to žiaduce, drevené korálky môžu byť navrhnuté v akejkoľvek farbe. Funguje to veľmi jednoducho, ak perly nalepíte na špízy na kebab a zafarbíte ich tak. Na to sú vhodné farby na vodnej báze a staré laky na nechty. Experimentujte so svojim dieťaťom zakaždým!

Vianočné remeslá s deťmi – jednoduché prívesky z drevených korálikov v škandinávskom štýle

vianočné remeslá-deti-drevené korálky-Aufha% cc% 88nger-návod-škandinávsky-ples

Ďalšou možnosťou, ako urobiť drevené korálky farebnými, je nalepiť ich na špajle Schaschlick a pevne ich na ne pripevniť. Teraz položte hrot každého špízového kebabu s perlou, ktorá je súčasťou farby, a nechajte ho vysušiť na vzduchu do strany. Všimnite si toho, že farbenie sa rýchlo stane škvrnou a zakryje pracovnú plochu.

Vianočné remeslá s deťmi – škandinávske vianočné ozdoby z drevených korálikov

vianočné remeslá-deti-drevené-korálky-vianočné dekorácie-návod-škandinávsky-jednoduché

Ďalší nápad na vianočné remeslá s drevenými korálkami, ktorý je rovnako jednoduché na výrobu jednoduchých príveskov. Na to potrebujete drevené korálky ľubovoľnej farby a počtu podľa vlastného výberu, ako aj šnúrku na zavesenie. Odporúča sa používať iba prírodné materiály.

Jednoduché nápady na vianočné remeslá s deťmi – prívesky z drevených korálikov

Vianočné remeslá s deťmi-drevené korálky-jednoduché-škandinávske-návody-biele

Zo šnúrky odstrihnite dostatočnú dĺžku, preložte na dve časti tak, aby vznikla slučka. Pod slučkou urobte uzol asi 3-4 centimetre a prevlečte 2-3-4 drevené korálky. Navrhnite podľa vlastných preferencií a ukončite príves pevným uzlom.

Zábavné vianočné remeslá s deťmi – vyrobte si škriatkov z drevených korálikov sami

vianočné remeslá-deti-drevené-korálky-imp-pokyny-kugel-mu% cc% 88tzen

Pixies a trpaslíci sú jedným z najobľúbenejších symbolov Vianoc, ktoré majú deti veľmi radi. Sú roztomilé a s neustálym úsmevom na tvári vždy vyzerajú s dobrou náladou, ktorou sa nakazí každý. Naozaj skvelé pixie v škandinávskom štýle je možné poštekliť drevenými korálkami s o niečo väčším priemerom. Pokyny sú vhodné pre deti a obzvlášť ľahko sa nimi riadia. Najprv si vezmite užitočné materiály.

Vianočné remeslá s deťmi – jednoduchý návod na roztomilých trpaslíkov z drevených korálikov

Vianočné remeslá s deťmi-drevené korálky-imp-návod-metarielien-plstená guľa

Na telá a hlavy škriatkov potrebujete drevené korálky v dvoch veľkostiach, na chatu trojuholníky z chaty a zvonček, ako pomôcku aj farbu a horúce lepidlo. Aby škriatkovia vyzerali skutočne zimne, potrebujete šikovné oblečenie – nastrihajte tenké prúžky plsti v inej farbe, ktoré potom uviažete ako šatku pod hlavu každej postavy.

Sladké nápady na vianočné remeslá s deťmi – urobte si pixie sami

vianočné remeslá-deti-drevené-korálky-imp-pokyny-kreatívne-gule-jednoduché

Veľké gule najskôr zafarbite a malé nechajte tak, ako sú – v prírodnej farbe dreva. Zafixujte ho menším priemerom na väčšiu drevenú korálku. Z trojuholníkových kúskov plsti vytvorte malé kužeľové vrecúška a na samý hrot pripevnite malé zvončeky. Nenechajte škriatkov v zime zamrznúť a uviažte si na krk šatku.

Doprajte si Vianociam lepšiu náladu tým, že sa s deťmi budete venovať vianočným remeslám

Vianočné remeslá-deti-drevené-korálky-imp-návod-dekorácia-roztomilé-kreatívne

Do elfovho špicatého klobúka je možné zapracovať slučku a niekde zavesiť ako kreatívnu vianočnú ozdobu. Vytvorenie celej rodiny pixie je ďalší nápad, ktorý by sa vašim deťom určite páčil.