Nápady na vianočné dekorácie

Tinker adventný kalendár sami: 17 inšpirácií a tipov na tvorbu

drotársky adventný kalendár sami si zbaľte darčeky číslo

Zvlášť deti sotva môžu čakať, kým Kristové dieťa konečne príde. Existujú adventné kalendáre, ktoré vám spríjemnia čakanie na veľké darčeky. Čo je však za dverami najbližšieho adventného kalendára? Milé prekvapenia a skryté drobnosti sú veľmi obľúbené aj u dospelých. Domáce nápady inšpirujú malých aj veľkých, najmä ak sú naplnené niečím krásnym. Obohacujeme vás o 17 skvelých nápadov, ako si môžete vyrobiť vlastný adventný kalendár.

Tinker adventný kalendár sami: Zabaľte a očíslujte darčeky na Vianoce

drotársky adventný kalendár, zabaľte si darčeky na Vianoce

Pre deti i dospelých nie je nič lepšie, ako dostávať malý darček každý deň po dobu jedného mesiaca. Na to, aby ste milým urobili radosť, nemusíte míňať veľa peňazí. Najdôležitejšie je zabezpečiť rovnováhu. Na výber je drobných, o niečo väčších, emocionálnych, láskyplných a vtipných darčekov, spolu 24 kúskov. Musíte si to individuálne vybrať pre osobu, ktorá darček dostane, a zosúladiť ju so svojimi záujmami. Stanovte si rozpočet. Na návrh adventného kalendára, na balenie darčekov i na darčeky samotné by to malo stačiť.

drotársky adventný kalendár sami balíte darčeky škandinávsky vianočný stromček

Ak urobíte adventný kalendár dieťaťu sami, väčšinou bude naplnený sladkosťami a drobnými hračkami. Ak navrhujete adventný kalendár pre dospelého, napríklad partnera, najlepšieho priateľa alebo rodičov, určite si pribalíte aj ďalšie veci. Musíte si teda naplánovať hodnotu medzi 40 a 100 eurami.

Tinker adventný kalendár sami: materiály na balenie

Obalové materiály musíte získať ako prví, inak sa môže stať, že po nákupe darčekov na baliaci papier a krásne karty nezostanú takmer žiadne peniaze. Na adventné dni sú v zásade potrebné nožnice, baliaci papier, mašle, stužky, šnúry, čísla a podľa toho, ktorý variant adventného kalendára ste si vybrali, je potrebný aj iný ručný materiál. Môžete si tiež navrhnúť farebný vianočný baliaci papier sami a na adventné čísla môžete použiť číselné pečiatky alebo môžete vystrihnúť čísla napríklad zo starého kalendára alebo z niečoho iného..

Tinkerujte a naplňte adventný kalendár sami

drobný adventný kalendár sami dekorácia drevených zásuviek

Spočiatku sa nemusí zdať ľahká úloha získať toľko darčekov. Existuje mnoho spôsobov, ktorými môžete vyplniť svojpomocne vyrobený adventný kalendár. Nemusí to byť niečo kúpené. Niečo domáce alebo napísané má zvyčajne ešte väčšiu hodnotu. Tu uvádzame niekoľko nápadov: Poukážky, obľúbené knihy, sladkosti, malé hračky alebo kľúčenky, masážny olej, aromatické sviečky, korenie, exotické čaje, recepty, komplimenty, vtipy, citáty, básne, drobné doplnky …

Vytvorte si adventný kalendár sami: šite darčekové tašky

drotársky adventný kalendár sami rámové tašky darčeky

Predtým, ako sa sami rozhodnete pre jeden alebo druhý variant adventných kalendárov, musíte zvážiť, či by mal byť výrobok opakovane použiteľný, alebo či môže príjemca po 24. decembri jednoducho zlikvidovať to, čo zostalo z adventného kalendára. Skvelým variantom, ktorý možno použiť na iné atmosférické dekorácie, je navrhnúť kreatívny adventný kalendár v krásne ozdobenom ráme obrazu.

drotársky adventný kalendár sami si ušijete výplň darčekových tašiek

Na jednotlivé adventné darčeky si môžete ušiť pekné vrecúška zo zvyškov materiálov alebo môžete použiť jednorazové papierové vrecúška. Pomocou remeselného drôtu môžete v ráme vytvoriť sieť, na ktorú môžete neskôr zavesiť darčekové tašky. Na to môžete použiť malé štipce na bielizeň alebo balíčky previazať šnúrkou.

Ak máte šijací stroj a už máte skúsenosti so šitím, môžete si navrhnúť celý adventný kalendár z látky, ako je tento na obrázku. Pevná, pevná tkanina v tvare domu slúži ako krásny základ. K nemu je pripevnených 24 vriec, očíslovaných a naplnených malými prekvapeniami.

Vytvorte si vlastný adventný kalendár a položte ho

S trochou remeselnej zručnosti si tento adventný kalendár rýchlo vyrobíte sami. Potrebujete drevenú dosku, 24 drevených štipcov na bielizeň a pekné drevené dekoratívne prvky. Pripevnite štipce na bielizeň na dosku a adventné darčeky sú úhľadne zabalené do kraftového papiera. Tieto uviažete pomocou peknej šnúry a pripnete sponkami na prádlo.

drotársky adventný kalendár sami vešiaky na nápady

Ešte jednoduchšie to môže fungovať, ak namiesto dosky použijete vešiak na šaty. Predovšetkým by ste mali dbať na výber darčekov a nevešať ťažké na vešiak. V zásade platí, že nie všetky darčeky musia byť zahrnuté v adventnom kalendári. Stručne môžete popísať ťažké, veľké alebo také, ktoré sa jednoducho nedajú pekne zabaliť na papieriky a pekne ich zabaliť.

drotár adventný kalendár sami nápad vyšívací rám drevený veniec závesné jedľové konáre

Myšlienka začleniť poznámky do adventného kalendára namiesto skutočných darčekov je skutočne skvelá. Šetríte tak veľa času a materiálu na balenie. Ako vedľajší efekt je prekvapenie pri rozbalení poznámky ešte väčšie, pretože je ťažšie uhádnuť, čo je na bankovke, než keď je zabalený predmet.

drotár adventný kalendár sami pokyny vyšívací rám

Táto inšpirácia pre DIY adventné kalendáre je veľmi nápaditá a potrebujete na to len málo materiálu a malé úsilie. Ako základ slúži veľký drevený vyšívací rám. Zabalené adventné darčeky alebo adventné poznámky sú teraz pripevnené ozdobnou šnúrkou medzi dvoma drevenými krúžkami.

drotár adventný kalendár sami vyšívací rám jedľová vetva

Nakoniec kreatívny adventný kalendár ozdobia čerstvé jedľové ratolesti. Môžete ich ľahko pripevniť pomocou remeselného drôtu. Výrobok je možné zavesiť na stenu ako veniec a navodiť tak dobrú vianočnú atmosféru.

Vytvorte si vlastný adventný kalendár so zásuvkami

Tento nápaditý mini adventný kalendár vyzerá tak krásne a roztomilé a ľahko si ho vyrobíte aj sami. Potrebujete iba 24 škatúľ na zápalky a len malý baliaci papier. Mali by ste vyberať iba darčeky, ktoré sa zmestia do škatuľky od zápaliek. Adventný variant darčekového poukazu je tu azda najlepším riešením.

Tinker adventný kalendár sami: Keď menej je viac

drotársky adventný kalendár sami papierové obálky minimalistické obálky

Pre dospelých si môžete sami vyrobiť adventný kalendár, ktorý je jednoduchý, ale nemenej účinný. Na to je ideálnych 24 papierových vreciek alebo obálok rovnakej veľkosti. Môžu byť pripevnené na stuhu pomocou mini štipcov na bielizeň alebo jednoducho pomocou nejakej šnúry. Táto páska je potom pripevnená k stene klincami.

Neobvyklým a obzvlášť pekným nápadom je skryť adventné darčeky v papierových lievikoch namiesto tašiek alebo balíkov. Z pevnejšieho papiera si papierové lieviky ľahko vyrobíte sami. Vložte malý darček alebo poznámku dovnútra a zatvorte vekom vystrihnutým z lepenky. Nakoniec očíslujte a ozdobte papierové lieviky od 1 do 24.

drotársky adventný kalendár sami minimalistické karty skladajte papier

Pre fanúšikov minimalistického štýlu zariaďovania môže byť adventný kalendár navrhnutý veľmi redukovane. Tu uvádzame dve varianty. Adventné darčeky sú vo forme kariet alebo štítkov vyrobených z hnedého kraftového papiera a navrhnutých iba s čiernymi. Pri minimalistickom adventnom kalendári, ako sú dva príklady, sa dôraz kladie na presný dizajn a typografický dizajn.

drotársky adventný kalendár sami minimalistické deco štítky jedľových konárov