Nápady na vianočné dekorácie

Ozdobte Vianoce vianočnou ozdobou vŕbového venca – atmosférické nápady

vŕbový veniec deco vianočné ozdoby nápady návody jedľa zelené kvety

Ak chcete vyzdobiť dom na Vianoce, existujú rôzne možnosti. Od jednoduchých ozdôb cez adventné vence až po atmosférické dekorácie okien a stolov, v zásade je možné použiť všetko, čo vytvára správnu vianočnú atmosféru. Dnes by sme vám chceli dať ako príklad najmä vianočný veniec a presnejšie dekoráciu vŕbovým vencom. Vŕbové vence ľahko kúpite už hotové. Existujú jednoduché modely, ktoré si môžete ozdobiť na Vianoce sami, ale aj hotové modely. Zdobenie je ešte zábavnejšie, ak si sami uviažete vŕbový veniec a navrhnete ho tak, aby ladil, nemyslíte? Ak teda chcete vlastnoručne vyrobiť vence do dverí z prírodného materiálu a vystaviť dekoráciu vŕbového venca, môžete na tento účel použiť návod na väzbu v tomto článku a inšpirovať sa príkladmi na navrhovanie venca. Vytvorte si jedinečnú vianočnú dekoráciu podľa svojho vkusu!

Nápady na dekoráciu vŕbového venca

vŕbový veniec deko návod, urobte si vrkočovú kravatu zavinovačka ozdobte na Vianoce

Veniec sa dá upliesť aj zabaliť a uviazať. S vŕbovými vetvami sa obzvlášť ľahko pracuje, pretože sú elastické a dajú sa bez problémov ohýbať. Z tohto dôvodu sú vŕbové vence zvyčajne tiež zabalené, pretože sú nielen rýchle, ale nie sú potrebné žiadne ďalšie materiály, ako napríklad drôt, aby ich držali na svojom mieste. Veniec z vetvičiek si bez problémov uviažu aj začiatočníci. Ako preventívne opatrenie môžete na začiatok tiež položiť drôt, pomocou ktorého môžete dodatočne upevniť vetvy.

deco vianočný vŕbový veniec inšpirácia zimné snehové vločky jednoduché

Začnite vetvou a uviažte ju do kruhu (môžete začať s niekoľkými naraz). Priemer si môžete zvoliť sami. Potom jednoducho prevlečte prečnievajúce konce okolo rovnakého kruhu. Potom vezmite ďalšiu vetvu vŕby a omotajte ju aj okolo venca. Tento offset začnite na konci prvej vetvy. Potom to celé zopakujte s toľkými vŕbovými ratolesťami, koľko chcete. Čím viac vetví použijete na túto ozdobu vŕbového venca, tým bude venček na dvere hrubší. Záleží teda na tom, čo chcete dosiahnuť. Ak chcete vianočné ozdobenie vencom na dvere, základ už máte. Predtým, ako budete pokračovať, však odstrihnite všetky prečnievajúce konce nožnicami.

Vŕbový veniec si ozdobte sami

vŕbový veniec dekorácia červené kvety šišky na vianoce ozdoba mačička vŕba

Aby bol hotový, viazaný alebo zabalený dverný veniec skutočne vianočný, mal by byť aj ozdobený. A tu je výber neskutočne veľký. Použiť možno všetko, od domácich dekorácií z papiera, plsti alebo dreva až po umelé bobule, listy a kvety. Ak by ste chceli na Vianoce dekoráciu z prírodných materiálov, použite namiesto nich jedľovú zeleň, šišky alebo lesné plody, ktoré môžete dokonca sami nazbierať na prechádzke.

Ozdobte vchod do domu na Vianoce

vŕbový veniec deco vianočné zdobenie jednoduché moderné minimalistické biele sivé

S dekoráciou vŕbového venca môžete ozdobiť nielen veľké okná na Vianoce, ale aj vchodové dvere alebo stenu v miestnosti. Bez ohľadu na to, v ktorej oblasti ich používate, je vianočný look samozrejme žiadaný! Bielu farbu je možné použiť veľmi jednoducho. Ak chcete vŕbový veniec ozdobiť bielou farbou, môžete použiť nielen farbu v spreji, ale aj umelý sneh, ktorý sa používa aj na obrázky na okne. Hotový zapletaný veniec sa s ním potom jednoducho nastrieka.

Konáre nemusia byť nevyhnutne dokonale pokryté farbou. Ak je namiesto toho nepravidelný, vytvára rustikálny efekt, vďaka ktorému sú vianočné ozdoby ešte príťažlivejšie. Podobný efekt môžete získať aj vtedy, ak farbu na vianočný veniec rozotriete štetcom. Ak máte dostatok vŕbových vetvičiek na výrobu mnohých vencov, môžete len trochu experimentovať, kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

Vyrobte si vlastné ozdobné vence s prvkami vianočnej dekorácie

deco vŕbový veniec vianočné škandinávske moderné hviezdy jednoduché

Tu môžete vidieť pekný príklad dekorácie vŕbového venca, na ktorú boli použité iba hviezdy. Tie sa jednoducho rozložia na vianočný veniec a vytvoria relatívne minimalistickú dekoráciu, ktorá sa hodí ku každému štýlu zariaďovania a dokonale privíta každého návštevníka. Môžu byť tiež začlenené rozprávkové svetlá na batériu alebo môžete použiť akékoľvek iné zimné a vianočné figúrky.

deco vianočný vŕbový veniec vianočný veniec vchod do domu vianočný nápad ozdobiť

Tento veniec je napríklad tiež veľmi jednoduchým projektom. Ako ozdoba vŕbového venca boli použité iba malé jedle, ktoré boli upevnené vo vnútri. Nemusí ísť teda vždy o niečo komplikované. Rovnakým spôsobom sa dajú použiť aj šišky alebo Santa Claus.

deco vŕbový veniec vianočné ozdoby na vianočný stromček ozdoby zdobia monochromatickú bielu čiernu

Alebo čo tak pridať k ozdobám niekoľko guličiek vianočného stromčeka? Môžu pokrývať celý vianočný veniec alebo len časť a môžu byť vybrané v akejkoľvek farbe. Tiež nemusia mať nevyhnutne klasický okrúhly tvar. Je dobre známe, že ozdoby na vianočný stromček sú k dispozícii aj v iných pekných tvaroch. Buďte len kreatívni a vytvorte si dokonalú dekoráciu na Vianoce, ktorá je tiež domáca.

deco vŕbový veniec vianočné biele gule vždyzelené diy remeselné nápady

S takouto dekoráciou vŕbového venca si môžete nielen vyzdobiť svoj domov na Vianoce. Ak chcete niekomu urobiť radosť, vyrobte si vianočný veniec ako darček. Obdarovaný sa zaručene veľmi poteší a ozdobí dvere alebo okno vŕbovým vencom na Vianoce. Na venčeku ako ozdobe je skvelé, že sa dá použiť každý rok odznova. A pretože variantov, ktorými môžete ozdobiť vŕbové vence na Vianoce, je tak veľa, každý rok sa dá vyrobiť aj nový model, ak máte opäť chuť na popoludnie ručných prác.

Ozdobte vŕbový veniec na advent

deco vŕbový veniec vianočný adventný veniec konáre stuha hnedé sviečky

Doteraz sme hovorili iba o vŕbovom venci na zavesenie. Veniec do dverí si však môžete vyrobiť nielen sami z elastických vetiev. Chcete si vyzdobiť byt na Vianoce dekoráciou vŕbového venca, prečo si neurobiť adventný veniec! V zásade nerobíte nič iné ako s dverovým vencom. Keďže sú sviečky umiestnené v strede, pri balení a viazaní by ste tiež mali zvoliť dostatočne veľký priemer. Môžete tiež ozdobiť krásnou stuhou a inými dekoratívnymi prvkami.

Vyzdobte vianočnú miestnosť veniec z konárov podľa vlastného výberu

deco vianočný vŕbový veniec červená biela stužka károvaný jedľový veniec na dvere

Mimochodom, nielen vŕbové vŕby sú skvelé na zapletanie, omotávanie a viazanie. Elastické konáre, ktoré je možné použiť, majú aj ostatné druhy stromov. Môžete teda použiť aj lieskové vetvy. Ak chcete obzvlášť ozdobený vzhľad, použite na ozdobu vŕbu vývrtku. S bambusovými ratolesťami sa to celé stáva exotickejším. Či už ten druhý uznáte za vhodný na ozdobu vianočného vŕbového vŕba, je vecou vkusu. Bez ohľadu na to, aké materiály si vyberiete, je možné nespočetné množstvo kreatívnych nápadov na vianočné dekorácie.