Nápady na vianočné dekorácie

Jedlé adventné kalendáre sú sladkým zvodom a skvelou ozdobou zároveň

upiecť vianočné pečivo ozdobiť perníčky jedľa hviezda čiapka srdca

Domáce adventné kalendáre sú bezpochyby najkrajšie. Ak chcete spočítať zostávajúce vianočné dni v tomto roku pomocou originálneho adventného kalendára, potom môže byť jedlý adventný kalendár pre vás to pravé. Zvlášť deti budú mať mesiac, keď môžu každý deň jesť chutné perníky alebo iné vianočné pečivo. Dali sme preto pre vás dohromady chutné a príťažlivé inšpirácie na jedlé adventné kalendáre, s ktorými sa každý deň stáva vrcholom predvianočného obdobia.

Nápady na recept na perníkový adventný kalendár

jedlý adventný kalendár perníčky vianočné vykrajovátka prehĺta hviezdy

Jedlé adventné kalendáre sa v skutočnosti vyrábajú veľmi jednoducho. K lahodnému pútači pozornosti vám postačí dobrý recept na aromatické vianočné pečivo, vykrajovátka na pečenie so zimnými motívmi podľa vášho výberu, krásne stužky na zavesenie a poleva na písanie. Na pekný adventný kalendár na obrázku vyššie potrebujete aj ozdobné háčiky a malé jedľové konáre. Háčiky na stenu sú praktickým riešením na zavesenie domáceho kalendára Advants, keď máte na stene koľajnice s obrázkom. Alternatívne môžete použiť drôtený vešiak, ktorý ozdobíte jedľovou zelenou. Na výrobu sušienok môžete použiť akýkoľvek recept, ktorý určite uspeje. Môžete napríklad použiť nasledujúci recept na perník:

jedlé adventné kalendáre robia z vlastných hviezd lastovičky vykrajované motívy perníkové cesto

490 g múky

1/4 čajovej lyžičky soli

1/2 čajovej lyžičky prášku do pečiva

1/4 čajovej lyžičky mletého klinčeka

2 čajové lyžičky strúhaného zázvoru

1 lyžička škorice

230 g masla, izbovej teploty

130 g hnedého cukru

1 vajce

90 g melasy

perník číslo poleva hviezdy lastovičky jedlý recept advetskalender

Prvých 6 ingrediencií zmiešajte dohromady a dajte bokom. V samostatnej miske zmiešajte maslo s cukrom. Pridajte vajíčka a melasu a všetko premiešajte na strednom ohni. Potom pridajte múčnu zmes a všetko premiešajte do jedného dňa. Cesto rozvaľkáme na tenko, vypichneme hviezdičky a lastovičky a na každom kekse urobíme malý otvor. Perníčky pečieme vo vyhriatej rúre na 165 stupňov asi 9-11 minút. Sušienky necháme trochu vychladnúť a previažeme niťou alebo ozdobnou stužkou. Hneď ako úplne vychladnú, označte ich číslami 1 až 24. Nakoniec jednotlivé koláčiky zaveste v rôznych výškach.

Vegánsky jedlý adventný kalendár

veniec vianočné pečivo jedlý adventný kalendár recept vegánska poleva aquafaba

Ak ste vegán, môžete použiť tento recept na perníky. Je tiež bez orechov. Na obrázku vyššie môžete vidieť ďalší nápad na navliekanie jednotlivých cookies. Anjeli, zvony, hviezdičky, snehové vločky a jedle, výber zimných motívov je obrovský. Girlandy tiež krájajú krásnu postavu a sušienky nie sú z hľadiska chuti nijako nižšie ako obvyklé sušienky.

vegánsky perník vyvaľkané cesto zvonček anjelská hviezda vykrajované snehové vločky jedlý adventný kalendár

Zloženie:

300 g vegánskeho masla

240 g tmavého cukru muscavado

120 g sirupu z cukrovej repy

750 g múky

1 lyžička sódy bikarbóny

4 čajové lyžičky mletého zázvoru

2 čajové lyžičky mletej škorice

Na glazúru:

4 lyžice aquafaba (tekutina z plechovky cíceru)

250 g práškového cukru

1 lyžička vanilkového extraktu

jedlé adventné kalendáre vyrobte si vlastné vianočné motívy hviezda vianočný stromček perníčky

V menšom hrnci spolu rozpustíme vegánske maslo, cukor a cukrovú repu. Múku a sódu bikarbónu preosejte do veľkej misy. Vmiešajte rozpustené vegánske maslo a cukor a vypracujte vláčne cesto. Cesto chladte najmenej 30 minút. Cesto rozvaľkáme, vykrajujeme sušienky a pečieme na 170 stupňoch asi 10-15 minút. Pred pečením pomocou slamky vypichnite otvory v hornej časti každého koláča. Sušienky necháme vychladnúť a do sýtosti ozdobíme polevou.

Na stojan na torty naaranžujte jedlé adventné kalendáre

jedlý adventný kalendár upiecť vianočné pečivo recept v tvare srdca v tvare hviezdy

Čerstvo upečené sušienky môžete tiež naaranžovať na viacúrovňový stojan na koláče. Ak chcete svoje láskyplne pečené sušienky postaviť na výslnie, pralinkové etagere zo skla alebo porcelánu ponúka nádhernú scénu pre lahôdky. Tieto vianočné pečivo je veľmi jednoduché na prípravu. Najťažšou vecou je skutočne odolávať sladkému pokušeniu a nedokončiť sušienky za jeden deň. Na zázvorové sušienky budete potrebovať:

250 g masla, mäkké

250 g práškového cukru

375 gramov múky

2 čajové lyžičky mletého zázvoru

farebný fondán

vyrobte si jedlé adventné kalendáre sami upečte koláčiky číslo naaranžujte fondán na poličku

Maslo a cukor vymiešajte dokopy, kým nebude krémové. Vmiešajte múku a zázvor. Rukami vytvarujte z cesta hladké cesto. Cesto rozvaľkajte na pomúčenej doske asi 3-4 mm hrubé. Vykrajujeme srdiečka a hviezdičky a dáme ich piecť do vyhriatej rúry na 170 stupňov 10-12 minút dozlatista. Necháme vychladnúť na mriežke. Napíšte čísla s polevou na sušienky alebo ich vytvarujte z fondánovej hmoty. Môžete tiež použiť biele, zelené alebo červené potravinárske farbivo. Mimochodom, môžete pracovať s papierovými šablónami, ktoré ste vytvorili sami, ak nemáte správnu vykrajovačku.

Adventný kalendár jedlý do posledného drobca

jedlé dvere adventného kalendára prekvapenie rám pestrofarebný ozdoba recept recept

Náš ďalší návrh originálneho a chutného adventného kalendára je od malých dverí, cez prekvapenia za týmito malými dverami, až po ich rám, jedlý a veľmi chutný.

Zloženie:

1 šálka masla, mäkké

1 šálka hnedého cukru

4 vajcia

1 šálka melasy

6 pohárov múky

1 lyžička soli

2 čajové lyžičky mletej škorice

2 lyžice mletého zázvoru

1/2 čajovej lyžičky mletého klinčeka

425 g cukrovej polevy

Potravinárske farby podľa vášho výberu

jedlý adventný kalendár vystrihnúť sušienky prekvapiť jeleniu jedľu huba ozdobiť

Na výrobu cesta najskôr vymiešajte maslo s cukrom. Pridajte vajíčka po jednom. Potom pridajte melasu. V samostatnej miske zmiešajte suché prísady. Pridajte zmes múky k zmesi masla a vajec a všetko premiešajte na cesto. Odložíme 1/3 cesta. Zvyšný kus cesta rozvaľkajte na hrúbku 6 mm. Vystrihnite obdĺžnik 22 x 30 cm. Položíme na plech. Vystrihnite 25 okienok frézou na 2,5 cm. Výrezy položte na druhý plech vystlaný papierom na pečenie. Malým nožom alebo 1 palcovým vykrajovátkom vytvorte niekoľko rôznych tvarov, ktoré sa zmestia do okien, ako sú stromy, hviezdy, rukavice, soby atď. Položte ich na tretí plech vystlaný papierom na pečenie.

vystrihnúť sušienky ozdobiť snehové vločky zvonček snehuliak jedlý adventný kalendár

Všetky koláčiky pečte na 170 ° C 8 minút, kým nie sú celkom tuhé. Necháme vychladnúť Polevu rozdelíme do niekoľkých misiek a vyfarbíme. Teraz môžete rám ozdobiť podľa svojho vkusu. Nechajte uschnúť Potom umiestnite figúrky do každého okna a taktiež ich ozdobte. Polevu necháme zaschnúť. Nakoniec ozdobte dvere a umiestnite na každé okno. Akonáhle je ozdoba úplne suchá, očíslujte dvere na 1-25 a nechajte ručne vyrobený adventný kalendár uschnúť.

Vyrobte si adventné kalendáre na torty a koláče sami

torta pop adventný kalendár tvar jedle pena mrazená inšpirovaná

Ak chcete začať vianočné odpočítavanie a vidieť, ako vzrušenie vašich detí každým dňom rastie, môžete si z koláčov vyskladať mimoriadny adventný kalendár. Na to potrebujete 24 koláčových pukancov, ktoré upečte v zariadení na pečenie koláčov alebo ich vytvorte z rozdrobeného koláča. Ak chcete napodobniť tento mrazom inšpirovaný adventný kalendár, musíte hotové koláčiky namočiť do bielej čokolády a posypať svetlomodrým cukrom.

tortu pop adventný kalendár urobte si mrazom inšpirovanú jedľovú penu

Jedlé čísla sú vytvorené zo svetlomodrého fondánu a pripevnené k koláču. Teraz musíte duplicitne vystrihnúť veľký vianočný stromček z lepenky alebo penových listov a urobiť malé otvory pre stonky koláča. Vložte koláčiky a rozmaznávajte svoje dieťa domácou pochúťkou každý deň. Aj keď vám koláčik neostane na vianočnom stromčeku do Vianoc, môžete si byť istí, že tento chutný jedlý adventný kalendár sa rozhodne vyplatil.

Ďalší nápad na efektný adventný kalendár môžete vidieť na obrázku vyššie. Na to potrebujete dosku, farbu (najlepšie farbu na tabuľu), štipce na bielizeň, pásku washi, horúcu lepiacu pištoľ a samozrejme chutné vianočné pečivo, ktoré ste upiekli a ozdobili na zimu. Dosku natrite tabuľovou farbou a nechajte farbu dobre zaschnúť. Potom môžete na už vysušenú farbu napísať kriedou „Veselé Vianoce“ alebo nechať dieťa nakresliť na ňu pekný obrázok.

Upečte vianočné pečivo, očíslujte ho, vyrobte si jedlé adventné kalendáre sami, ozdobte si vianočné motívy

Medzitým oblečte štipce na bielizeň tak, že na ne nalepíte washi pásky alebo ich natriete akrylovými farbami. Pripojte ich zvisle k doske a zaveste jednotlivé cookies. Pokiaľ ide o výzdobu, je samozrejme dovolené čokoľvek, na čo si spomeniete. To, či vytvoríte filigránsku a jemnú dekoráciu alebo ozdobíte samostatne pečené vianočné pečivo čo najfarebnejšie a honosnejšie, závisí úplne od vášho vkusu..

Cool nápady na jedlé adventné kalendáre – cupcake adventné kalendáre

cupcakes vianočné farby štítok číslo tannebäumchen

Ak si nenájdete čas navrhnúť prepracované balíky a naplniť ich malými prekvapeniami pre najkrajší festival roka, môžete tento adventný kalendár cupcake navrhnúť ako kreatívnu a farebnú alternatívu. Upečte 24 muffinov podľa ľubovoľného receptu a potom ich zalejte farebnou krémovou polevou. Z gumpastu vystrihnite obdĺžniky alebo kruhy a prilepte k nim číslice. Kto chce, môže posledný košíček vyformovať na vianočný stromček. Z jednoduchých košíčkov, poukladaných na krásnom podnose, sa stal farebný, jedlý adventný kalendár.

vyrobte si jedlý adventný kalendár sami, ozdoba darčeka v tvare vianočného stromčeka

Ak ste sa tento rok rozhodli pre darčeky z kuchyne, ideálny by bol aj takýto adventný kalendár. Hneď ako ozdobíte vianočné pečivo podľa svojich kreatívnych predstáv, môžete ho zabaliť do prehľadnej škatule ako darček. Tento sladký darček umiestnený vedľa vianočného stromčeka je skvelou vianočnou ozdobou.

dekoratívne jedlé adventný kalendár vianočné pečivo okno jedľa

Na ochutnanie jedlých adventných kalendárov nemusíte nutne dlho čakať. Tieto vianočné pečivo, ktoré napodobňuje vzhľad adventného kalendára, môžete hneď okusovať. Na ich výrobu potrebujete trochu jemného hrotu a jemnú trysku.

jedlé adventné kalendáre vyrobené z foriem nápady na dekoráciu zimných farieb

V adventnom období môžete takýmto adventným kalendárom urobiť sebe a svojim blízkym zvláštnu radosť. Vždy majte na pamäti preferencie ľudí, ktorým chcete darovať, a vytvorte alternatívu k obvyklému adventnému kalendáru s malými dvierkami s vhodným vkusom a kreatívnym vzhľadom..

pečenie koláčikov na vianočné číslo poleva jedlý adventný kalendár kutilský recept

Bavte sa pri pečení a zdobení a prajeme vám vzrušujúce vianočné sviatky!