Nápady na vianočné dekorácie

15 nápadov na Vianoce – výroba vianočných ozdôb s deťmi

Remeselné nápady na Vianoce-ručné práce-deti-vianočné-veniec-lego-kreatívne

Každý má veľmi osobnú predstavu o perfektnom vianočnom stromčeku. Vďaka rôznym farbám, materiálom a štýlom pôsobí individuálne a jedinečne. Zdobeniu vianočného stromčeka sa medze nekladú a sklo, plsť či drevo sa umne kombinujú. Kreatívny Remeselné nápady na Vianoce rozšíriť kolekciu vianočných ozdôb a nastaviť tak osobné akcenty, ktoré budú aj po rokoch pripomínať krásne spoločenské chvíle.

Remeselné nápady na Vianoce – vyrobte si ozdoby na vianočný stromček sami

remeselné nápady-vianočné-moderné-vianočné-dekorácie-vianočné gule-zlatý-list-modrý

Bez ohľadu na to, či ste skôr milovníkom klasických vianočných ozdôb, či už ich máte radi farebné a veselé alebo chladné a moderné – sklenené gule na vianočný stromček patria ku každej výzdobe vianočného stromčeka. Jemné sklenené gule sa tradične vyrábajú ručne. Ručne fúkané dekorácie vianočného stromčeka zo skla majú dlhú históriu a hlboký význam pre tvary a postavy, ktoré sú ukotvené v každej kultúre. Medzi tematickými príveskami na vianočný stromček sú dnes veľmi moderné a často trendovo orientované ozdoby.

Remeselné nápady na Vianoce – vianočné gule zo skla

Remeselné nápady na Vianoce-vianočné ozdoby-návod-vianočné gule-sklo-transparentné

Správny výber ozdôb na vianočný stromček je veľmi osobnou ťažkosťou. Je potrebné venovať pozornosť kombinácii farieb guličiek vianočného stromčeka s ozdobami a figúrkami. Potom, čo ste zvládli túto prekážku, si môžete užiť len úspešné celkové umelecké dielo z vašej vlastnej vianočnej dekorácie so všetkým, čo k tomu patrí.

Remeselné nápady na Vianoce s vianočnými guľami – Farbenie transparentných vianočných gúľ

Remeselné nápady na Vianoce -Vianoce-ozdoby-návod-Vianočné gule-sklo-transparentné-fa% cc% 88rben

Zelené a červené farby sú symbolom vianočného obdobia a používajú sa dodnes, väčšinou v kombinácii s bielou alebo striebornou, ktoré sú spojené so snehom a zimou. Zelená stelesňuje nádej a červená má pripomínať Kristovu krv. Teraz však neexistujú žiadne farby, ktoré sa neobjavujú v slávnostných vianočných ozdobách. Väčšinou je prispôsobený štýlu bývania a vybraný v harmonickej farbe.

Remeselné nápady na Vianoce – navrhnite si vlastné moderné vianočné gule

Remeselné nápady na Vianoce-vianočné gule-moderné-ozdobiť-zlatý-list-modrý

Našťastie medzi remeselné a hobby potreby patria gule, ktoré visia z číreho skla. Sú priehľadné, nie sú viazané na prívesok a sú ideálne pre všetky vianočné nápady. Každá sklenená guľa má na jednej strane otvor, kde je pripevnený prívesok. Vďaka čírym, nezdobeným guľôčkam je možné do otvoru vtrepať farbu alebo pridať malé ozdobné prvky, ktoré sa do otvoru hodia.

Remeselné nápady na Vianoce s elegantným nádychom – vianočné gule zdobené lístkom zlata

Remeselné nápady na Vianoce -moderné-vianočné dekorácie-vianočný stromček-biele-vianočné gule

Ak je guľa z číreho skla sfarbená zvnútra, lesklý povrch skla zostane zvonku. Ak je to žiaduce, môže byť tiež nápadito ozdobené. Vyzerá to veľmi nápadité a obzvlášť efektné, ak je farba kombinovaná s kovovými nuansami. Na ukážkovej fotografii bol na ozdobu exteriéru použitý zlatý list. Alternatívne sú vhodné aj trblietky a trblietky, ktoré môžete prichytiť priehľadným lepidlom.

Remeselné nápady na Vianoce – vianočné gule s deťmiozdobiť rn

remeslo-nápady-vianočný drotár-deti-návod-vianočné gule-ozdobiť

Tradičné vianočné gule, ktoré dostanete v každom obchode, môžu byť navrhnuté veľmi pekne a individuálne. Detské prsty hrajú hlavnú úlohu v tomto kreatívnom nápade ručných prác na Vianoce.

Vianočné remeslá s deťmi – vianočné gule s motívom jeleňov

Remeselné nápady na Vianoce-ručné práce-deti-návod-vianočné gule-čerešňa

Každé dieťa môže svojim odtlačkom prsta niekoľkokrát stlačiť sklenenú guľu, výsledkom je veselá vianočná dekorácia s motívmi jeleňov. Je dôležité vybrať jednoduché, jednofarebné vianočné gule a spravodlivo ich rozdeliť medzi deti. Najlepšie je napísať osobný monogram pre každé dieťa na sklenenú plochu. Tento ručný nápad nie je len tvorivou voľnočasovou aktivitou, ale aj šťastnou spomienkou, ktorá zostáva nažive aj po rozbití všetkých sklenených guličiek..

Ručné práce s deťmi na Vianoce – potrebný materiál

Remeselné nápady-vianočné-deti-návod-farba-vianočné gule-ozdobiť

Na tieto jednoduché vianočné remeslá s deťmi nepotrebujete veľa:

  • Vianočné gule – farba a číslo podľa vášho výberu
  • Akrylové farby – hnedá, čierna a červená
  • čierne plstené pero

Jednoduché nápady remesiel na Vianoce – dekorácie vianočného stromčeka zdobené odtlačkami prstov

Remeselné nápady-vianočné-deti-vianočné-stromčeky-dekorácie-vianočné gule-jeleň-odtlačok prsta

Na tanier alebo plochú nádobu naneste trochu hnedej akrylovej farby. Každé dieťa by malo iba namočiť povrch jedného prsta, napríklad palca, do farby a potom nechať na sklenenej guličke odtlačok, ale netlačiť naň príliš silno, aby sa jemné sklo rozbilo. Palec sa opäť ponorí do farby a potom sa znova pritlačí na povrch sklenenej gule.

Remeselné nápady pre deti – jelene s odtlačkom prsta

remeslo-nápady-vianočný drotár-deti-návod-vianočné gule-modré

Keď hnedá farba úplne vyschne, vy alebo dieťa sami namaľujete dve čierne bodky pre oči a väčšiu červenú pre jeleňov červený nos. Jelenie rohy sa najlepšie kreslia čiernym plsteným perom. Keď sú všetky farby suché, máte pripravené vlastné vianočné gule. Zaveste ich kdekoľvek v domácnosti alebo ich dajte ako malý darček svojim príbuzným, ktoré si zapamätajú.

Malé nápady remesiel na Vianoce – vianočné gule s rozdielom

remeselné nápady-vianočné-vianočné dekorácie-návod-vianočné gule-vata% cc% 88llchen-lego

Priehľadné sklenené gule je možné naplniť všetkými malými farebnými predmetmi podľa vášho výberu, ktoré predstavujú krásne chaotické vzory. Lego kocky, farebné vaty, perly, trblietky, sklenené tehly, dokonca aj kúsky látky sa vkladajú, ak je ich veľkosť menšia ako otvor sklenenej gule. Potom stačí vložiť vešiak na gule a zavesiť originálnu vianočnú guľu na vianočný stromček. Keď sa skončí vianočné obdobie, drobné prvky je možné vybrať zo sklenenej gule a v prípade potreby ich vhodne použiť.

Priehľadnú vianočnú guľu naplňte korálkami, kockami Lego a inými drobnými časťami

remeselné nápady-vianočné-vianočné-dekorácie-deti-vianočné-gule-korálky

Remeselné nápady na Vianoce pre deti všetkých vekových skupín

Remeselné nápady-vianočné-vianočné dekorácie-deti-vianočné gule-sklenené-kamienky-transparentné

Vianočné remeslá vyrobené z papiera – vianočné gule z papiera

remeslá-nápady-vianočné-vianočné-dekorácie-návod-vianočné-gule-recyklácia papiera

Krásne ozdoby na vianočný stromček sú vyrobené z recyklovaných materiálov, čo znamená, že s prírodou sa veľa šetrí. To neznamená, že použité materiály by už mali byť použité. Remeselný papier je možné ľahko recyklovať a je dokonca lacnejší ako plast. Vezmite vzorovanú lepenku a nakrájajte ju na pásy rovnakej veľkosti. Prúžky prekrížené proti sebe položte do stredu tak, aby konce tvorili kruh. Opravte jeden do stredu, potom ohnite pásy a potom a pripevnite k opačnému bodu.

Remeselné nápady na Vianoce – vyrobte si ozdoby na vianočný stromček sami

drotárstvo-nápady-vianočné-drotárstvo-deti-vianočné dekorácie-urob si sám-vtáčik

Originálne ozdoby na vianočný stromček môžu byť vyrobené z veľmi rôznych materiálov, ktoré sa bezpečne povaľujú v každej domácnosti. Malé útržky látky s krásnym, farebným vzorom nemusíte vyhadzovať, ale zbierať, keď sa naskytne príležitosť. Pomocou jednoduchej šablóny vystrihnite postavu schematického vtáka. Naplňte vatou a pevne zošite.

Remeselné nápady na Vianoce – šablóna vtáka

tinkering-nápady-vianočné-drotárstvo-deti-vianočné dekorácie-urob si sám-šablóna-vták

Jednoduché a originálne nápady na Vianoce – ozdobte hviezdu zápalkami

drotárstvo-nápady-vianočné-drotárstvo-deti-vianočné dekorácie-vyrobte si-hviezdičku-zápas

Zo zápalky a kartónu je vytvorená nádherná hviezda. Hviezdu stačí pomocou šablóny vystrihnúť z kartónu a zápalky pripevniť na povrch priehľadným univerzálnym lepidlom. Dávajte pozor na krásne usporiadanie zápaliek, pretože to dáva opticky atraktívnu štruktúru.

Remeselné nápady na Vianoce – hviezdičková šablóna

remeselné nápady-vianočné-vianočné-dekorácie-deti-vianočné-dekorácie-urob si-hviezdičku-šablónu

Remeselné nápady s deťmi na Vianoce – dekorácie vianočného stromčeka z lízaniek

Remeselné nápady-vianočné-deti-vianočné-dekorácie-návod-deco-lízanky

Vianočné dekorácie sladké ako skutočný cukor! A môžete si to urobiť sami doma. Potrebujete iba sušienkové formy s krásnymi vianočnými motívmi. Plech prikryte papierom na pečenie, položte naň formy a naplňte pastilky, najlepšie červené a biele. Pečte na nízkej teplote a nenechávajte bez dozoru.

Kreatívne nápady na Vianoce – tavenie lízaniek 

Remeselné nápady-vianočné-deti-vianočné-dekorácie-návod-lízanky-taveniny

Vyrobte si vianočné ozdoby sami – lízanky z piškót

remeselné nápady-vianočné-vianočné dekorácie-drotárstvo-deti-cukríky-trstiny-lízanky

Biele špongiové podložky sa za niekoľko sekúnd premenia na lízanky. Potrebujete len biele špongiové podložky, rovnaký počet drevených špajlí a červenú trblietavú farbu. Podložky pripevnite na špajdle klobásy a namaľte typický vzor lízanky. Len nechajte uschnúť na vzduchu.

Krásne nápady remesiel na Vianoce – zvončeky 

DIY-nápady-vianočné-deti-vianočné-dekorácie-návod-vyrobte-zvončeky-sami

Malé ozdobné zvončeky zviažete trblietavými čističmi rúrok a týmto spôsobom ich stabilným a vizuálne atraktívnym spôsobom privediete na vianočný stromček.

Remeselné nápady vyrobené z dreva na Vianoce – vianočné stromčeky na zavesenie

Remeselné nápady-vianoce-vianočné dekorácie-deti-prírodné-materiály-vianočný stromček-dekorácia

Skvelé prívesky na vianočný stromček môžu byť vyrobené z prírodných materiálov, ako je drevo a všetky nájdené predmety z prírody. Sú kreatívne a skvele sa hodia k jedľovej zeleni. Experimentujte a používajte rôzne materiály, ktoré nájdete aj v domácnosti, v parku alebo vo vlastnej záhrade.

DIY vianočné ozdoby – dekorácie vianočného stromčeka vyrobené z prírodných materiálov

remeselné nápady-vianočné-vianočné dekorácie-urob si sám-škorica-vianočný stromček