Nábytok

Wishbone Chair – Ikonická stolička Hans Wegner s unikátnym škandinávskym dizajnom

kreslo na želanie, wegner carl hansen dizajn škandinávsky čistý kreslo koberec moderný pohľad

Meno Hansa Wegnera je synonymom typického dánskeho dizajnu na celom svete a jeho zdanlivo jednoduché návrhy prispeli k celosvetovému uznaniu škandinávskeho moderného štýlu. Kreslo Wishbone je stále obľúbené pre svoje autentické vyjadrenie tohto škandinávskeho dizajnu. Závod sa vyrába od päťdesiatych rokov minulého storočia. Aj keď je svojim vzhľadom podobný väčšine dánskeho nábytku, stolička Wishbone má prekvapivú históriu, ktorá nachádza inšpiráciu v iných kultúrach. Séria bola inšpirovaná portrétmi dánskych obchodníkov sediacich na čínskych stoličkách z dynastie Ming.

Prehľad kresla Wishbone

kreslo na kosť hans wegner carl hansen rozobraté diely drevený stôl vidlica noha tkané sedadlo lesk na drevo

Stolička Wishbone bola desaťročia jednoduchá, čistá a priamočiara a je pravdepodobne najslávnejším dizajnom Hansa J. Wegnera. Stoličku navrhol v roku 1949 pre Carl Hansen. & Syn, zatiaľ čo v roku 1950 spoločnosť začala vyrábať tento krásny kus nábytku.

stolička na kosenie kostí hans wegner carl hansen brúsne diely nábytok dielňa alt

Wegner ako syn obuvníka začínal ako mladý učeň na škole Schreiner HF Stahlberg a potom študoval na Kodanskej umeleckej škole a Dánskej škole dizajnu. Tam dokázal spresniť vlastnosti svojho štýlu, často nazývaného organická funkčnosť. Počas svojej kariéry navrhol viac ako 500 rôznych stoličiek, z ktorých viac ako 100 išlo do sériovej výroby.

stolička na kosenie kostí hans wegner carl hansen stolička noha leštiaca brúska na drevo ručná

Dizajnér otvoril svoju nábytkársku dielňu v roku 1908. V prvých dňoch vyrábal nábytok na mieru a postupne začal vyrábať menšie série svojich najobľúbenejších výrobkov. Stolička Wishbone sa teda nepretržite vyrába od roku 1950 a bola vyrobená z rovnakých 14 dielov, ktoré vyžadujú stovky rôznych krokov a zhruba tri týždne prípravy. Dnes sa používa moderná technológia, ale v prvých dňoch bolo všetko do značnej miery vykonávané ručne.

stolička na kosu

Počas výrobného procesu sú chrbát a nohy brúsené, aby získali zakrivenie, vďaka ktorému je táto stolička taká krásna a ikonická. Časť Y alebo takzvaná vidlica, ktorá stojí na operadle stoličky, je ďalším charakteristickým znakom. Je vyrobený zo silnej preglejky a zapadá do drážky v zadnej časti stoličky.

stolička na kosenie kostí ikonická stolička Hansa Wegnera dánsky dizajn okrúhly jedálenský stôl obývačka drevený strop sklenené okno sedačka koberec výhľad

Akonáhle sú kusy k sebe pripevnené, celá konštrukcia je ručne brúsená. Nasleduje jeden z finálnych procesov – tkanie. Každé ručne tkané sedadlo pozostáva z viac ako 12 metrov lana. Stolička Wishbone, známa tiež ako Y Chair, kombinuje ručne tkané sedadlo a rám ohýbaný v pare. Kreslo, nesporná moderná ikona, bolo vyvrcholením série stoličiek zo štyridsiatych rokov minulého storočia.

Dosiahnite škandinávsku eleganciu so stoličkou Wishbone

kreslo krížovej kosti ikonické kreslo hans wegner dánsky dizajn jedálenský stôl obývacia izba drevený strop posuvné sklenené dvere obrázok

Dizajn stoličky sa od prvého vytvorenia nezmenil a je rovnako elegantný, jednoduchý a krásny ako kedykoľvek predtým. Stolička nebola pôvodne k dispozícii v širokej škále farieb, ale v súčasnosti je k dispozícii viac ako 150 jedinečných kombinácií. Môžete si vybrať z mnohých rôznych odtieňov a farieb, aby ste našli ten, ktorý bude perfektne ladiť s vašim interiérom.

priečne rameno hans wegner ch24 y stolička kúpeľňa vaňa umývadlo okno pohľad tieň slnečné svetlo zrkadlo

Pretože stolička Wishbone má taký jednoduchý a nadčasový dizajn, môžete ju integrovať do rôznych miestností, nábytku a dekorov. A pretože je k dispozícii toľko rôznych farieb, existuje veľa možností pre interiér. Prírodný lak na drevo je len jedným z nich.

svetlá farebná paleta zelená biela gauč kovová stolička moderný dizajn zariadenia kuchyne štýlový kuchynský pultový faucet

K dispozícii je tiež veľa farebných kombinácií a môžete hrať s dvoma alebo viacerými farbami. Dokonca skombinujte niekoľko, aby váš jedálenský kút získal jedinečný vzhľad. Stolička Wishbone je okrem svojho štýlu veľmi pohodlná aj vďaka ručne tkanému sedadlu a môže dosiahnuť životnosť viac ako 50 rokov..

Stolička Wishbone – univerzálna a použiteľná kdekoľvek

stolička na kosenie kostí ikonická stolička hans wegner dánsky dizajn okrúhly jedálenský stôl kuchyňa kuchynský ostrov závesné žiarovky biela čierna béžová

Napriek tomu, že stolička Hans J Wegner sa pôvodne vyrábala od roku 1949, je stále obľúbená aj dnes. Vďaka svojmu jednoduchému a priamemu vzhľadu sa veľmi úspešne mieša so súčasným dizajnom. Prispôsobte stoličky svojej otvorenej kuchyni alebo iným prvkom v miestnosti. Môžete nájsť rôzne spôsoby prirodzenej integrácie kresla Wishbone do vášho domova.

stolička na kosenie kostí hans wegner carl hansen záhrada vonkajšia časť pergola výhľad na more žlté kvety vázy

Samozrejme, vo svojom obytnom priestore môžete vytvárať aj kontrasty. Čierny rám s ľahkým sedadlom je napríklad odvážna, ale elegantná farebná kombinácia. Stoličky Wishbone sú dostatočne univerzálne na to, aby vyzerali rovnako dobre aj vonku. Vyzerajú rovnako elegantne a štýlovo, keď ich umiestnite do záhrady.

Farebná stolička na kosoštvorcové plechy kombinuje zeleno modrošedú poličku s laminátovou podlahou

Každá stolička Wishbone môže mať inú farbu a pomocou nej môžete z vášho jedálenského stola urobiť ústredný bod miestnosti. To vytvára šťastnú a dynamickú atmosféru, ktorá môže váš domov oživiť.

fialové stoličky na kosoštvorci drevený stôl jedálenský kút maľba kombinovať farby žltá paleta farieb

Ďalšou zaujímavou možnosťou je dať stoličkám škálu odtieňov rovnakej farby. Skombinujte tmavšie a svetlejšie odtiene a vytvorte dynamickejší dekor, ale ponechajte paletu farieb relatívne jednoduchú. Je to pekný príklad toho, ako takzvaná CH24 Wegnerova stolička v rôznych odtieňoch fialovej a bielej farby okolo dreveného stola dopĺňa modernú výzdobu steny.

stoličky z červeného ramena, dlhé mramorové stolové schody, šikmá strecha

Ak chcete dodať jednoduchému a neutrálnemu priestoru šmrnc, skúste pridať červené jedálenské stoličky. Čistý škandinávsky dizajn umožní požadovaný štýl v miestnosti jednoduchými, ale štýlovými tvarmi a nuansami.