Nábytok

Všestranný pomocník pre každú oblasť: Ako pohovka prispieva k pohodliu

Pohovka centrálny nábytok do obývačky konferenčný stolík

Obývačka bez sedačky pre väčšinu ľudí neprichádza do úvahy. Čalúnený kus nábytku je viac než len miesto na sedenie. Často sa tu zažijú útulné filmové večery, uvoľnene, prečítajú si dobrú knihu alebo prijmú návštevníkov. Pri plánovaní obývačky preto treba venovať zvýšenú pozornosť centrálnemu kusu nábytku. Toto je jediný spôsob, ako dosiahnuť maximálny komfort a všestranný zaoblený vzhľad miestnosti.

Koordinované zariadenie

Kožená sedacia súprava do obývačky

Odborníci odporúčajú, aby ste si pri plánovaní zariadenia obývačky vždy vybrali najskôr gauč. Dajte dohromady všetky ostatné kusy nábytku podľa tohto centrálneho aspektu. Konferenčný stolík by mal byť napríklad zvolený tak, aby jeho výška dokonale zodpovedala sedaciemu nábytku. Pohodlné držanie tela vám umožní položiť nápoje na konferenčný stolík, vyzdvihnúť časopisy a ďalšie položky.

Zariadenie obývačky koordinuje sedaciu televíziu

To isté platí pre výber nástennej jednotky, televízneho prijímača a ďalších. Pri umiestňovaní televízora dbajte na to, aby ste sa na zariadenie vždy pozerali z optimálneho uhla. Takýmto spôsobom môžete zabrániť napätiu televízie v dôsledku zlého uhla sedenia. V prvom rade rozložte gauč a sadnite si naň vzpriamene. Televízor by teraz mal byť zavesený pred vami v pravom uhle. Vítaný je aj výšlap niekoľko centimetrov nahor. Predtým, ako televízor namontujete alebo postavíte, si však najskôr vyskúšajte, či sa pri jeho prezeraní nemusíte napínať.

Nielen pútač v obývačke: sedačka do exteriéru

Zútulnite svoju vonkajšiu terasu

To, čo slúži v obývačke na relaxáciu a uvoľnené sedenie alebo ležanie, možno využiť aj vonku. Pohovka, ktorá sa používa iba vonku, musí určite odolávať počasiu. Na to slúži materiál ratan. Tento plast je obzvlášť odolný voči vlhkosti a UV žiareniu. V zime alebo vo vlhkých mesiacoch jari a jesene nemusíte sedačku umiestňovať do bytu. Ľahká plachta skôr poskytuje dostatočnú ochranu pred prezimovaním.

Výhody materiálu ratanu z vonkajšej pohovky

Výhody ratanových sedacích súprav:

  • Farby takmer nevyblednú ani pri vysokých úrovniach ultrafialového žiarenia
  • Materiál neabsorbuje vlhkosť z dažďa alebo snehu
  • Žiadne nadúvanie alebo deformácia sedacieho nábytku

Zaistite, aby sa podporná sada, ktorá sa zvyčajne skladá z mäkkého čalúnenia s látkovým poťahom, dala ľahko odstrániť. Môžete tak rýchlo konať v prípade hroziacej búrky.

Škvrny nie sú vítané: takto čistíte látky a kožu

Tipy na čistenie koženej sedačky proti škvrnám

Útulnosť alebo relaxáciu nájdete na sedačke iba vtedy, ak je čistá. Preto môžu pomôcť niektoré tipy na čistenie, na rýchle odstránenie nepríjemných škvŕn z neumývateľného kusu nábytku. Zlatým pravidlom proti škvrnám na sedačke je konať rýchlo. Hneď ako sa škvrna objaví, mali by ste konať. Škvrnu neotierajte, iba ju naneste.

Tipy na čistenie čalúnenia pohovky

Potom by sa mali používať vysokokvalitné čistiace prostriedky, ktoré nie sú na báze chemikálií. Takto chránite vzduch v dome pred vzlínajúcimi a odparujúcimi sa chemikáliami. Tieto môžu negatívne ovplyvniť vaše dýchacie cesty. Poskytuje obzvlášť dobrú službu Čajová lyžička sódy bikarbóny, ktorý musí pôsobiť cez noc.