Nábytok

Posteľ s úložným priestorom od Yesul Jang – priestorovo úsporný dizajn pre kompaktné bývanie

posteľ s úložným priestorom nábytok priestorovo úsporný dizajn

V posledných rokoch sa dopyt po priestorovo úspornom a kompaktnom nábytku stále zvyšuje. Najmä vo veľkých mestách, kde sú byty menšie, obyvatelia neustále hľadajú priestorovo nenáročné alternatívy na zariadenie. Absolvent ÉCAL zo Soulu Yesul Jang navrhol posteľ s úložným priestorom pre mileniálov, ktorá je špeciálne navrhnutá pre obmedzený obytný priestor v mestských bytoch. Tiny Home Bed je vysoká jednolôžková posteľ s úložným priestorom pod matracom, ktorý je skrytý za látkovým závesom.

Praktická posteľ s úložným priestorom ako zariadenie šetriace miesto

posteľ s úložným priestorom pod dizajnom matraca

Potreba priestorovo úsporného nábytku je obzvlášť veľká v študentských apartmánoch a spoločných bytoch. Projekt Tiny Home Bed je preto zameraný predovšetkým na študentov a mladých ľudí, ktorí žijú v spoločných bytoch a potrebujú kompaktné riešenia zariaďovania. Keďže izba v spoločnom byte má zvyčajne iba niekoľko metrov štvorcových obytnej plochy, mali by ste dostupný priestor optimálne využiť. V tomto mieste je priestorovo úsporný nábytok najlepším priestorovým riešením.

„Dnes sa počet ľudí, ktorí žijú v malých bytoch kvôli obmedzeným možnostiam bývania v mestských oblastiach, zvyšuje. Svoj projekt som zameral na vývoj postele s úložným priestorom pre kompaktné bývanie, “povedal Jang, ktorý študoval magisterský titul z produktového dizajnu na Renens University of Art and Design, Švajčiarsko..

úložný priestor pod matracom priestorovo úsporný nábytok

„Mojím cieľom bolo vyvinúť posteľ, ktorá bude nielen praktická, ale aj jednoduchá a esteticky atraktívna, pretože väčšina nábytku šetriaceho priestor na súčasnom trhu je veľmi veľká a zameriava sa iba na funkčné vlastnosti, ako je skladací alebo transformovateľný nábytok, “Vysvetľuje dizajnér.

Jang zamerala svoj návrh na „ľahkú a jednoduchú“ posteľ s úložným priestorom, ktorú vyrobila z dreva a látky. „Jednou z hlavných úloh bolo postaviť ľahký, ale pevný drevený rám a tkaninovú štruktúru, ktoré by umožňovali jednoduchú prepravu a montáž,“ povedala..

posteľ s úložným priestorom drevený rámový záves

Návrhár potom vytvoril koľajnicový systém s polyesterovým závesom v hornej časti rámu postele, aby používatelia mali prístup k úložnému priestoru z akéhokoľvek miesta. Dizajn postele je aj napriek tomu jednoduchý a vyznačuje sa klasickými tvarmi a farbami. Rám postele zo svetlého dreva dokonale harmonizuje s bielou tkaninou na záclonu a výsledkom je jednoduchý dizajn, ktorý sa hodí do každej miestnosti.

dizajn nábytku posteľ drevené nohy záclona tkanina

Pri navrhovaní projektu sa Jang inšpiroval vzostupom samostatných domácností a počtom mladých ľudí žijúcich v spoločných bytoch. Ich výskum zistil, že podiel jednočlenných domácností v ich rodnom meste Soul sa v rokoch 2006 až 2016 zdvojnásobil.

“Navrhol som priestorovo úsporný nábytok, pretože to ľudia dnes potrebujú.” Analýzou sociálnych trendov som vybudoval nábytok, ktorý ľuďom umožní žiť pohodlne, “povedala.

„Vďaka kombinácii dvoch najdôležitejších kusov nábytku – postele a úložného priestoru -, ktoré v obývacej izbe zaberajú najviac miesta, ľudia ťažia z dostupnejšieho priestoru, ktorý môžu využiť na iné účely.“

malá domáca posteľ s dizajnom úložného priestoru

Najnovšie trendy na trhu naznačujú, že stále viac dizajnérov vytvára produkty pre jednočlenné domácnosti. Posteľ s úložným priestorom od mladého dizajnéra je len jedným z príkladov toho, ako môže vyzerať nábytok do malých jednoizbových bytov.