Nábytok

Nakúpte nábytok online: 7 krokov k útulnému domu

Nakúpte online a zariaďte si malú obývačku s plynovým krbom a dizajnovým kreslom v retro štýle

Kúpa nábytku bývala pre mnohých stresujúcim zážitkom. Dnes si každý môže pohodlne naplánovať vysnívaný byt z domu a vybrať si ten správny nábytok. Nákup nábytku cez internet môže ušetriť veľa času a peňazí. Aby sa všetko nakoniec zmestilo, kupujúci by mali dodržať niekoľko základných pravidiel. Vysvetľujeme vám, na čo dbať pri online objednávke a na čo si dať pozor pri plánovaní interiéru.

Nakupujte nábytok online: Tieto tipy vám pomôžu s návrhom interiéru

Nakupujte nábytok online. Obývacia izba je zariadená pohodlne v bielom prevedení a ponúka skladací stôl v bielej farbe s krížovými nohami, plastovú stoličku a rustikálnu stolnú lampu.

1. Zmerajte dostupný priestor a urobte náčrt.

Štýlové a funkčné zariadenie je potrebné dobre naplánovať. Najprv starostlivo zmerajte existujúci priestor a potom vytvorte mierkový náčrt, na ktorý označíte šikmé stropy, výklenky, výčnelky, elektrické prípojky, okná a dvere. Táto kresba vám bude neskôr pri plánovaní veľmi nápomocná. Môžete ich napríklad poslať do obchodov s nábytkom a nechať si poradiť.

2. Vizualizácia vo vašich vlastných štyroch stenách.

Jednoduchým trikom môžete skontrolovať, či sa nový nábytok zmestí do vašej miestnosti. Pomocou kartónových škatúľ rozložte potrebnú plochu na podlahu. Vyskúšajte rôzne možnosti zariaďovania, aby ste našli správne miesto pre každý kus nábytku.

Nakupujte nábytok online Zariaďte kuchyňu s priľahlým jedálenským kútom v škandinávskom štýle. Skombinujte stoličky podľa trendu kombinovania.

3. Nechajte si poradiť vo fáze plánovania.

Ak máte akékoľvek otázky, stojí za to získať radu hneď na začiatku, vo fáze plánovania. Odborníci z renomovaných Online obchody s nábytkom ako Porta  vám môže pomôcť s užitočnými tipmi, aby bola vaša izba pekná, pohodlná a flexibilná. Môžete tiež včas identifikovať problémy a poskytnúť nápady na šikovné vesmírne riešenia.

4. Kombinujte farby a materiály.

Pri kúpe by mali hrať úlohu nielen rozmery a funkčnosť nábytku. Je tiež veľmi dôležité, aby sa kusy nábytku zhodovali z hľadiska farby a štýlu a aby vytvárali celkový útulný obraz. Preto niektorí predajcovia ponúkajú vzorky farieb, o ktoré je možné požiadať online. Pre ostatných je nábytok k dispozícii vo farbách RAL. To štandardizovaný systém RAL identifikuje každý odtieň číslom, farebné ventilátory nájdete vo veľkých železiarstvach.

Väčšina internetových obchodov ponúka aj zbierky v rôznych štýloch bývania. Všetky kusy nábytku a príslušenstva v kolekcii sú vyrobené z podobných materiálov a je možné ich navzájom kombinovať.

Nákup nábytku online: Na to si musíte dať pri objednávke pozor

Jedáleň zariadená v priemyselnom štýle Stoličky z dreva a kovu kombinujú ozdobné závesné svetlá, ktoré zvýrazňujú miestnosť

5. Skontrolujte, či je obchod dôveryhodný.

Rozpoznať falošné internetové obchody nie je vždy jednoduché. Známych predajcov spravidla podporuje jeden alebo viac skutočných obchodov s nábytkom. Vážne obchody s nábytkom môžu tiež preukázať certifikáciou EHI. Pečať schválenia EHI je uznávaná mnohými verejnými inštitúciami a zaručuje transparentný proces objednávania, ako aj ochranu údajov pre kupujúceho. Recenzie zákazníkov vám môžu tiež pomôcť skontrolovať, či je obchod renomovaný.

Nakupujte nábytok online Dizajnová jedáleň v industriálnom štýle Skombinujte stoličky z dreva, plastu a kovu podľa trendu kombinovania

6. Podrobnejšie informácie o špeciálnych ponukách nájdete 

Vybrali ste si peknú spálňovú zostavu? Zistite podrobne, čo presne ponuka obsahuje. Výrobca často umiestni na internet fotografiu, na ktorej je vyfotografovaných veľa produktov. Konkrétna ponuka sa však mohla vzťahovať iba na určité kusy nábytku.

Exoticky zariadená obývačka s ručne tkaným nábytkom, dizajnovými kreslami a konferenčným stolíkom z europaliet, komoda v retro štýle

7. Doplnkové služby.

Renomované internetové obchody ponúkajú doplnkové služby, ktoré nenechávajú nič na žiaduce. Patrí sem napríklad bezplatné poradenstvo na mieste, profesionálne meranie miestnosti, priateľský zákaznícky servis, ktorý zákazníkom naďalej radí aj po skončení záruky, a likvidácia starého nábytku. Je obzvlášť výhodné, ak montáž môže prevziať aj dodávateľ. Veľké nábytkárske spoločnosti spolupracujú aj s bankami a dokonca vám môžu ponúknuť možnosti financovania.

Kúpte si nábytok online Puristická spálňa s posteľou s baldachýnom a kovovým nočným stolíkom, vlneným prehozom a mäkkými plyšovými obliečkami na vankúše