Nábytok

Dizajnový sklenený stôl a zrkadlo: Nová kolekcia od Philippe Starcka je štýlom určujúcim pre interiér

Dizajnový sklenený stôl s okrúhlymi mramorovými nohami, veľtrh nábytku v Taliansku

Pred štyrmi rokmi spôsobil dizajnér Philippe Starck senzáciu svojou kolekciou „Boxinbox“, ktorú navrhol a dokončil v úzkej spolupráci s talianskym výrobcom krištáľov a skla Glas Italia. Teraz ich spolupráca pokračuje: Na nábytkárskom veľtrhu „Salone del Mobile“ bola predstavená ďalšia séria nábytku. Hovorí sa mu „dematerializovaný“ (v nemčine: dematerializovaný) a bol inšpirovaný minimalistickou tendenciou. Sortiment nábytku dopĺňa dizajnový sklenený stôl do jedálenského kúta, konferenčný stolík do obývačky a nástenné zrkadlo. Kusy nábytku fascinujú precíznou výrobou a architektonickým vzhľadom.

Dizajnový sklenený stôl “Mari Cristal” je skutočným pútačom pozornosti

veľtrh obdĺžnikového dizajnérskeho skleneného stola s architektonickým vzhľadom

Prvý dizajnérsky sklenený stôl sa nazýva „Mari Cristal“ a inšpiruje sochárskym vzhľadom. Obdĺžnikový jedálenský stôl má stolovú dosku s hrúbkou 12 mm, detail z farebného číreho skla a kovové nohy. Je k dispozícii v niekoľkých verziách: sklenený detail, ktorý slúži ako akcent, je možné objednať v ružovej alebo zelenej farbe. Nohy stola sú buď z hliníka s vysokým leskom alebo z hliníka s bronzovou povrchovou úpravou a doska stola môže byť vyrobená z tvrdeného číreho alebo dymového skla..

Dizajnový sklenený stôl úzky dlhý priehľadný stôl s kovovými krížovými nohami ružového akcentu

Vďaka svojej puristickej estetike má jedálenský stôl „Mari Cristal“ rozhodujúci vplyv na atmosféru v miestnosti, v ktorej sa nachádza. Jednoznačne hrá hlavnú úlohu v jedálni, ale napriek tomu sa harmonicky mieša s rôznym zariadením a vytvára elegantnú postavu v eklektických, minimalistických a industriálnych interiéroch..

Dizajnový sklenený stôl architektonického vzhľadu kovové nohy tenké stolové dosky Philippe Starcke

Nástenné zrkadlo “Marlene” je futuristické umelecké dielo

Dizajnové nástenné zrkadlo dlhé veľké bytové doplnky Philippe Starck

Nástenné zrkadlo „Marlene“ je mätúco podobné modernému umeleckému dielu. Bytový doplnok má silne ohnuté hrany, ktoré vytvárajú optický klam. Návrhár chcel ukázať, aké ľahké je skresľovať realitu. Zrkadlo je k dispozícii v ružovej, striebornej alebo bielej farbe. Zvlášť efektívne sa dá naštudovať ako sólista.

Dizajnové nástenné zrkadlo malé Philippe Starcke

Štýlový konferenčný stolík Lady Hio má mramorové nohy

Dizajnový sklenený stolný mramorový stôl so zlatými akcentmi

Elegantná, puristická estetika konferenčného stolíka „Lady Hio“ zanecháva trvalý dojem. Samotné mramorové nohy stola sú veľmi pôsobivé, v kombinácii s extra tenkou doskou z mliečneho skla si dokonca prídu na svoje. Kovové detaily, dostupné v zlatej, bronzovej, niklovej alebo medenej farbe, dotvárajú dizajn.

Dizajnový sklenený stôl so zeleným akcentom a dlhým jedálenským kútom kovové sklené materiály

Dizajnový sklenený stôl zlaté mramorové nohy stolu tenká sklenená doska

Dizajnový veľtrh skleneného stolového zrkadla v Taliansku Philippe Starck

Dizajnové zrkadlo Philippe Starck detaily mierne skrútené konce

Zbierka pochádza z Philippe Starck navrhnuté a v spolupráci s Glas Italia bolo vyrobené.