Nábytok

Dizajnová stolička Acapulco do interiéru – história a nápady

dizajnérska stolička inšpirácia-moderný-interiér-bočný-stolík-kovové-vankúše

Možno ste už počuli o stoličke Acapulco alebo ste ju aspoň videli. Táto aktuálne trendová stolička je vlastne modelom z 50. a 60. rokov, ktorý ste možno už poznali v dizajne. Rovnako ako mnoho predmetov a vzorov z minulosti, aj tento je dizajnérska stolička veľmi obľúbený a podobne ako stolička Eames obľúbený kus nábytku pre interiérový dizajn. Máme niekoľko minulých faktov o stoličke Acapulco a niekoľko nápadov, ako ju postaviť.

Dizajnová stolička Acapulco – odkiaľ pochádza?

dizajnérska stolička mexiko-nábytok-taburet-svetlo-modrá-nástenná polička na farby

Ako už asi tušíte, dizajnérska stolička má niečo do činenia s obľúbeným letoviskom Acapulco. Totižto toto mexické miesto bolo obľúbenou turistickou destináciou v 50. a 60. rokoch. Mnoho celebrít tam strávilo dni voľna, vrátane Jackieho a Johna Kennedyho na svadobnej ceste. Liz Taylor si toto miesto opäť vybrala na svoju svadbu.

Dizajnová stolička v retro štýle

dizajnová stolička pink-wall-ok-design-bočné stolíky-kovové-nohy-čierna

Údajne toto miesto v päťdesiatych rokoch navštívil aj turista z Francúzska. Keď odpočíval na pevnej stoličke, cítil sa nepríjemne horúco. Pohľad na blízke, vzdušné hojdacie siete, ktoré boli typické pre Mayov, mu potom vnukol myšlienku navrhnúť rovnako vzdušnú stoličku, ktorá je ideálna do trópov..

Moderný nábytok s farebnými stoličkami

dizajnérska stolička exotický-vkus-zelená-farba-kov-bočný stolík

Či už je táto legenda pravdivá alebo nie, faktom je, že dizajnérska stolička bola vytvorená v 50. rokoch a rýchlo sa stala obľúbeným kusom nábytku v Mexiku. Stolička sa zvyčajne skladá z kovového rámu potiahnutého pevnou vinylovou šnúrkou. Tvar trochu pripomína hrušku. Aj keď sa v tej dobe používal hlavne vonku, v súčasnosti je to trendový kus nábytku do interiéru.

Moderné varianty

dizajnér-stolička-drôt-stojan-kvetináče-svetlo modrá-ošarpaná-omietka

Tvar hrušky neskôr dizajnéri znova a znova transformovali. Výsledkom boli oblejšie verzie, dvojsedadlové alebo kožené. Dizajnová stolička Acapulco kombinuje exotiku, modernosť a pôvab hviezd. Teraz sa pozrite na ďalšie nápady na navrhovanie miestností pomocou atraktívnej stoličky.

Dizajnová stolička v žiarivých farbách

dizajnérska stolička-acapulco-idea-lampa-model-tienidlo-sivá-stena

Dizajnová stolička nie je ponúkaná iba v neutrálnych farbách. Dokonca je veľmi často zvolený vo výraznej farbe, aby vytvoril zaujímavý farebný akcent. Dajú sa s ním veľmi dobre kombinovať aj kusy nábytku podobného dizajnu, ako napríklad moderné stojacie lampy vyššie, ktorých stojany boli inšpirované stoličkou.

Ozdobte stoličku kožušinou

dizajnér-kreslo-obývačka-nábytok-škandinávsky-retro-nábytok

V chladných ročných obdobiach môže byť na dizajnérskej stoličke príliš vzdušný dokonca aj vo vnútri. V tomto prípade ju možno nádherne ozdobiť dekou alebo štýlovou kožušinkou, ktorá potom zároveň pôsobí aj dekoratívne. Vankúš sľubuje ďalšie pohodlie a vďaka nemu bude stolička pôsobiť útulnejšie.

Dizajnová stolička z kovu a plastu

dizajnér-kreslo-gauč-kombinovať-taburet-hnedá-textil-dekorácie

Moderné stoličky, ako je stolička Acapulco, je možné ľahko kombinovať s inými kusmi nábytku. Môže teda prevziať úlohu kresla a byť kombinovaný so stoličkou, ktorej dizajn, ako v jednom z vyššie uvedených príkladov, môže byť rovnaký ako kreslo alebo môže mať úplne iný štýl ako tu.

Hojdacie kreslo Acapulco

dizajnér-hojdacie kreslo-čierna-moderné-zariadenie-nápady

Rovnako ako stolička Eames, ktorá má úplne iný pôvod, aj dizajnérsku stoličku Acapulco je možné premeniť na hojdacie kreslo. Snívate o útulnom kútiku na čítanie v dome, však? Rám je opäť vyrobený z kovu a pohodlie mu dodáva biela kožušina, ktorá kontrastne zdobí čiernu stoličku.

Dizajnová stolička v žltej farbe

dizajnérska stolička-mini-deti-nápad-detská izba-dizajn

Dizajnovú stoličku Acapulco si môžete kúpiť aj na zariadenie detskej izby. Farebné varianty sú tam obzvlášť vhodné. Vytvorte pre najmenších útulný kútik na čítanie a vybavte ho pohodlnými dizajnovými stoličkami, ktoré zaručia čo najlepšie pohodlie.

Zariaďte si byt

dizajnér-kreslo-farba-akcent-skriňa-šatník-art-deko-parkety

Bez ohľadu na to, či zladíte farbu stoličky s iným nábytkom, alebo zvolíte kontrastnú farbu, bude v každom prípade pútať pozornosť a bude ozdobným predmetom. Skombinujte s iným retro nábytkom, akým je tento bufet, ako aj s ozdobami ako háčkovaný koberec.

Skombinujte niekoľko farieb

dizajnérska stolička-acapulco-zelená-čierna-kožušina-deko-konferenčný stolík-drevo

Určitý patchworkový vzhľad získate kombináciou niekoľkých dizajnérskych stoličiek Acapulco v rôznych farbách. Ako vidíte, dizajnérska stolička môže tiež pozostávať z rôznych farieb. Dizajnu modelu sa medze nekladú. Vneste do svojho domova tropický retro nádych!