Nábytok

Ako si vybrať nábytok do škôlky

detský nábytok-svetlo-drevo-modré-steny

Najprv sa musíte rozhodnúť, ktorá miestnosť v dome ako škôlka je zriadený. Mala by to byť prevažne svetlá, suchá a teplá miestnosť, najlepšie na slnečnej strane. V ideálnom prípade by každé dieťa malo mať svoje vlastné územie, kde sa môže hrať a pohybovať sa. the Nábytok do škôlky by nemali byť príliš nadbytočné ani preťažené, mali by ste mať k dispozícii iba nevyhnutné prvky. Vďaka tomu bude v miestnosti jednoduchšie udržiavať poriadok a poriadok. Využite každý meter priestoru, úložné systémy a podkrovné postele sú dobrou voľbou pre menšie miestnosti.

Nábytok do detskej izby – jemná ružová paleta farieb

nábytok-detská izba-jemná-ružová-farebná paleta

Najlepšou možnosťou pre detskú izbu je transformačný nábytok. Taký Nábytok do škôlky majú viac rôznych funkcií. Tieto viacúčelové štruktúry môžu byť poschodové postele, skrine, police a nočné stolíky. Multifunkčnosť detského nábytku umožňuje šetriť miesto a prispôsobiť sa neustále sa meniacim detským prianiam.

kompaktný nábytok do detskej izby – poschodové postele

červená poschodová posteľ do detskej izby

Pri výbere Nábytok do škôlky dávajte pozor na materiál – najlepšie drevo a plast, pretože sa ľahko čistia. Pokúste sa začleniť koberce, závesy a iné textílie, ľahko umývateľné a hypoalergénne. Myslite aj na bezpečnosť v detskej izbe, najmä pre malé deti. Rohy, hrany a úchytky nábytku do detskej izby musia byť zaoblené. Vyberajte vhodné pre deti Nábytok do škôlky, t. j. nie príliš vysoké a skôr mäkké ako sedací vak.

fialová detská izba s kompaktnou poschodovou posteľou

fialová-detská izba-kompaktná podkrovná posteľ

A ešte niečo dôležité – je lepšie kupovať farebný detský nábytok, aby ste navodili náladu a detská izba nepôsobila príliš pochmúrne.

  Farebný detský nábytok – žltá a zelená v detskej izbe

farebný-detský-nábytok-žlto-zelený-detská izba