Na zdravie

8 tipov a trikov, ako získať zdravé, lesklé vlasy

silná zdravovlasá blondínka sprej na lesk a zdravie

Pre zdravé, lesklé vlasy nepotrebujete tráviť hodiny v kaderníctve. Stačí vám pár trikov, ktoré musíte pravidelne používať. Ak budete postupovať podľa nižšie uvedených rád, vašim vlasom sa určite vráti lesk a živosť.

Ako získať lesklé vlasy – Konce vlasov ošetrite sérom na vlasy

Zdravé, silné vlasy Tipy na starostlivosť o vlasy dodávajú lesku hebkosť

Nepoškodzujú pokožku, dodávajú poškodeným vlasom lesk a hebkosť a uľahčujú rozčesávanie. Typ séra závisí od typu vlasov. Vďaka malému množstvu silikónového oleja sú vlasy chránené pred prachom, špinou a slnkom. Malé množstvo (aspoň veľkosti hrášku) vmasírujte do vlasov a pokiaľ možno nie do pokožky hlavy.

Tipy na starostlivosť o zdravé vlasy – používajte éterické oleje

Ošetrite vlasy éterickými olejmi levanduľový olej

Harmančekový, levanduľový a čajovníkový olej dodáva vlasom lesk, hebkosť, živosť a silu. Éterické oleje vlasy vyživujú, chránia a hydratujú. Niektoré, ako citrónový olej, pomáhajú bojovať proti lupinám a mastným vlasom.

Studené oplachovanie vlasov

Na opláchnutie vlasov, šampónu a balzamu použite vlažnú vodu

Horúca voda je pre vaše vlasy škodlivá. Vysušuje ich a robí ich tenšími a krehkými. Po šampóne a balzame preto vlasy opláchnite studenou vodou. Tým sa vlasy zatvoria a dodajú im lesk, pretože svetlo sa dá týmto spôsobom odrážať.

Fén používajte správne

triky zdravý-lesklý fén na vlasy dizajn-blond

Je dôležité, aby sa teplý vzduch pri fénovaní pohyboval zhora smerom ku končekom vlasov. Sušič vlasov by mal byť udržiavaný vo vzdialenosti 20 cm. Nakoniec, pre lepšiu fixáciu účesu, vlasy schlaďte pomocou „studeného gombíka“.

Lesklý sprej

kučeravé tipy na starostlivosť o vlasy lesk ochrana pred UV žiarením

Lesk v spreji okrem nádherného lesku zaručuje aj ochranu pred UV žiarením a nečistotami. Je obzvlášť účinný pre suché vlasy.

Na lesklé vlasy pite dostatok vody

Slnečné letné tipy na starostlivosť o blondínky-zdravé lesklé

Pitná voda vám zaručí dostatočnú vlhkosť a tým aj lesklé vlasy. Špecialisti odporúčajú najmenej 8 pohárov vody denne.

Jedzte výživné jedlá

blond lesklé vlasy tipy na objem zdravé jedlo

Pre zdravé a lesklé vlasy je dôležité konzumovať potraviny bohaté na vitamíny A a E. Bielkoviny sú nevyhnutné pre rast vlasov. Ak by ste sa však mali vyhnúť mäsu, mali by ste vedieť, že vajíčka a orechy obsahujú aj bielkoviny.

Žiadne chemikálie

šampón, fľaštičkové výrobky na vlasy bez chemikálií Tipy na starostlivosť

Vlasy získajú skutočný lesk iba vtedy, ak sú skutočne zdravé. Preto by ste sa mali vyhýbať výrobkom s vysokou koncentráciou chemikálií. Poškodzujú vlasy a vedú k ich vypadávaniu. Rovnako by ste sa mali vyhýbať výrobkom, ktoré obsahujú alkohol. Vlasy vysušuje a poškodzuje.

Rovné lesklé tipy na starostlivosť o vlasy