Láska a rodina

Outdoorové aktivity pre deti na jar a v lete – 5 myšlienok s návodom

outdoorové aktivity deti jar leto farba farebné nápady

Je obzvlášť dôležité, aby deti trávili každý deň vonku aspoň jednu alebo dve hodiny. Napriek tomu, že deti milujú byť vonku a skákať do mláky aj v daždivom počasí, uprednostňujú útulný domov. Na jar, keď teploty pomaly stúpajú, vás záhrady a zábavné parky pozývajú na kreatívne a zábavné outdoorové aktivity. Podľa toho, koľko času máte naplánovaného, ​​by ste mali byť vždy pripravení s vhodnou myšlienkou. Predovšetkým sú žiadané činnosti, ktoré deti nesmú v dome vykonávať a zároveň ich môžu pri hre naučiť niečo nové.

Letné outdoorové aktivity pre deti: pouličné maľovanie

outdoorové aktivity deti jar leto leto pouličné maľovanie

Pouličné maľovanie je pre deti skvelá zábava. Môže sa však konať iba pod dohľadom dospelých, pretože maľovanie na ulici je zo zákona neškodné. Pokiaľ ide o súkromné ​​cesty, napríklad vchod do garáže alebo vo vašej vlastnej záhrade, môžete ponúknuť potrebný priestor na tiché maľovanie. Na to deti spravidla používajú pouličnú kriedu, ktorá po nasledujúcom daždi bez stopy zmizne. Aby bola pouličná maľba ešte zábavnejšia, môžete si farby urobiť sami.

Outdoorové aktivity pre deti: vyrobte si pouličné farby sami

outdoorové aktivity deti jar leto leto pouličná maľba farby zem

Domáce farby na maľovanie sú veľmi špeciálnou hračkou, ktorá okamžite vzbudí zvedavosť. Pri drobení s farbami, ako aj pri ich následnom maľovaní je stimulovaná túžba po experimentoch. Zvlášť tí najmenší milujú začať hneď namiesto štetcov a iných pomôcok a nechať kreativite voľný priebeh farbami alebo vlastnými rukami.

outdoorové aktivity deti jar leto leto pouličné maľovanie vymaľujte sa

Na výrobu farieb pre deti sami potrebujete niekoľko jednoduchých kuchynských prísad. Aj keď si dieťa vloží farbu do úst, nie je to problém, pretože všetky prísady sú predsa jedlé. Tiež nie sú škodlivé pre životné prostredie a výroba prstových farieb vlastnými rukami stojí málo peňazí. Potrebné prísady sú určite k dispozícii v každej domácnosti. Tu uvádzame jednoduchý recept na detské farby:

 • 1/2 šálky kukuričného škrobu alebo prípadne jemnej múky
 • Potravinárske farbivo
 • 1-2 lyžice soli
 • voda

outdoorové aktivity deti jar leto leto pouličné farby recept

Na farbenie je možné použiť aj jedlo alebo korenie a pod. Kurkumový prášok môžete použiť na žltú, šťavu z červenej repy na červenú, čerstvý špenát na zelenú atď. Ak dieťa radšej neochutná farby, potom môžete pridať viac soli alebo prípadne horkých látok. Aby boli farby intenzívnejšie, pridajte niekoľko kvapiek rastlinného oleja. Domáce farby je najlepšie uchovávať v chladničke maximálne dva týždne.

Outdoorové aktivity pre deti: pouličné maľovanie s taškami na maľovanie

outdoorové aktivity deti jar leto leto pouličné maľovanie vrecká na farby farba

Farby vlastnej výroby je možné plniť do malých striekacích fliaš z PVC, ktoré sa tiež ľahko prepravujú. Alternatívne môžete namiesto toho použiť uzatvárateľné vrecká. V závislosti od toho, koľko farby chcete pripraviť, sa množstvo farby a kukuričného škrobu líši. Ako intenzívna je farba v skutočnosti, je možné vidieť po zaschnutí kvapaliny. Kukuričný škrob by mal byť úplne rozpustený vo vode. Na konci a po pouličnom maľovaní je možné farbu na dlažbe ľahko odstrániť záhradnou hadicou alebo nasledujúcim dažďom bez zanechania zvyškov..

Vyrobte si vrecká na maľovanie sami: recept

outdoorové aktivity deti jar leto letné tašky na maľovanie recept na pouličné maľovanie

Bude určite zábavnejšie, ak vyrobíte farbu tekutú penu. Efekt sa dá ľahko dosiahnuť pridaním trochy octu a sódy bikarbóny (sódy bikarbóny) alebo prípadne prášku do pečiva do farebnej zmesi škrob-voda. Ak zmiešate všetko v uzatvárateľných vreciach, uvidíte postup.

outdoorové aktivity deti jar leto urobte si maľovanie šišiek recept sami

Vonku, keď svieti slnko, je penenie ešte aktívnejšie a pre deti rozhodne vzrušujúcejšie. S maliarskymi kužeľmi môžete krásne vymaľovať veľké plochy ulice alebo záhrady. Domáce farby na prsty nie sú škodlivé pre deti ani pre prírodu a sú ideálne pre kreatívne outdoorové aktivity aj s tými najmenšími.

outdoorové aktivity deti jarné leto vrecúška na farbu vyrábajú farby sami

Aby sa maľovanie stalo zábavou vo vani, môžete si kreatívne farby na prsty vyrobiť sami pomocou dvoch jednoduchých prísad. Farbenie peny na holenie potravinárskym farbivom robí nápadité farby po hre veľmi ľahko zotierateľnými.

outdoorové aktivity deti jar leto leto pouličné brúsenie asfaltu

Outdoorové aktivity pre deti na jar a v lete: slizový piesok

vonkajšie aktivity deti jar jar leto hra s pieskom

Deti sa spravidla nesmú hrať v bahne alebo s bahnom. Snáď tu a tam, keď idú von po daždi a sú vybavení gumákmi a bahennými nohavicami, môžu skákať v mlákach. Radšej sa s ním však poriadne nehrajú. Teraz si môžete vyrobiť lepivú hmotu sami a poriadne sa s ňou hrať. Malé množstvo piesku je možné použiť na outdoorové aktivity. Múka je perfektná na voľnočasové aktivity doma.

Vyrobte si pieskový sliz sami: recept

outdoorové aktivity deti jarné leto pieskový sliz recept

Príprava slizu na hranie je veľmi jednoduchá a potrebujete iba niekoľko prísad:

 • Lepidlo na drevo
 • Tekutý prací prostriedok
 • piesok
 • voda

Najprv zmiešajte všetky ingrediencie okrem tekutého pracieho prostriedku, kým nedosiahnete rovnomernú zmes, potom pridajte niekoľko kvapiek pracieho prostriedku a v miske sa vytvorí lepkavá hrudka. Pokiaľ je to žiaduce, môže byť pieskový sliz tiež zafarbený.

outdoorové aktivity deti jarné leto recept na slizký piesok

Potom, čo je hmota pripravená, by ste mali sliz poriadne zamiesiť. Kto má rád, môže pridať ďalšie väčšie časti ako mušle alebo perly. Dieťa však nemusíte nechať bez dozoru, pretože tento hlien sa nesmie dávať do úst. Po hraní si s ním umyte ruky.

Outdoorové aktivity pre deti v piesku: sopka

outdoorové aktivity deti jar leto letná sopka

Ako vzrušujúcu hru pre deti v piesku môžete nechať vybuchnúť sopku. Za týmto účelom je sopka postavená z piesku a v strede je umiestnené sklo. Potom do pohára pridajte: 1 čajovú lyžičku sódy bikarbóny, 2 čajové lyžičky prášku kyseliny citrónovej, 1 kvapku prostriedku na umývanie riadu a podľa potreby trochu potravinárskeho farbiva. Aby láva vyšla zo sopky správne, mali by ste do pohára naliať iba trochu vody.

Outdoorové aktivity pre deti na jar a v lete: vyrobte si obrovské mydlové bubliny sami

outdoorové aktivity deti jar leto leto mydlové bubliny veľké

Obrie mydlové bubliny sú atrakciou, ktorá je veľmi obľúbená u detí všetkých vekových skupín. Môžete to ľahko urobiť sami. V prvom rade potrebujete obrovskú bublinovú konštrukciu a recept, ktorý funguje správne. Vyskúšali sme niekoľko receptov s bublinami, ktoré nefungovali, a preto uvádzame dva veľmi jednoduché, ktoré priniesli dobré výsledky.

 • 60 ml umývacieho prostriedku
 • 900 ml studenej, málo vápennej vody
 • 1 lyžička pasty (prášok)

 • 1 liter vody
 • 50 ml umývacieho prostriedku
 • 1 g guarovej gumy
 • 2 g kypriaceho prášku
 • 0,5 pasty (prášok)

Všetky ingrediencie musíte najskôr veľmi dobre premiešať metličkou a potom nechať odpočívať a použiť až po niekoľkých hodinách, najlepšie jeden deň alebo 24 hodín. Keď pena zmizne, zmes by mala byť pripravená. Na stavbu obrovskej bubliny potrebujete dve tyčinky, 2 nite, najlepšie z vlnenej priadze, a malú hmotnosť, napríklad U-sklíčko, ktoré je pripevnené v strede jednej nite.

outdoorové aktivity deti jar leto si sami vyrobte veľké mydlové bubliny

Obrie mydlové bubliny sú skvelým nápadom na outdoorové aktivity, ktorých sa zúčastňuje niekoľko detí, napríklad na detské oslavy. Deti si môžu aj mydlovú tekutinu samy namiešať a s malou pomocou postaviť konštrukciu z paličiek a povrázku.