Láska a rodina

12 zábavných vonkajších hier pre deti i dospelých

Outdoorové hry pre skupiny kytíc

Konečne je leto! A všetci radi trávime voľný čas vonku vo vlastnej záhrade alebo na terase. Zábavné hry vonku poskytujú dodatočnú zábavu o letných víkendoch. Od XXL Scrabble cez Yardzee po Disc Golf – máme pár skvelých nápadov na záhradné hry, ktoré si môžete zahrať s priateľmi alebo rodinou.

Zábavné hry vonku: hra na hádzanie slepých dier

Vonkajšie hry deti dospelí hra na hádzanie slepých dier

Táto hra je klasikou outdoorových rekreačných aktivít a má to dobrý dôvod: hrá sa rýchlo a ľahko, je vhodná pre všetky vekové kategórie a nezaberá veľa miesta. Hrací set pre slepú dieru je možné ľahko zložiť, keď sa nepoužíva. Takto sú chránení aj pred nepriazňou počasia. Ak však plánujete nechať hru vonku, prineste súpravu pred búrkou do interiéru. Na hranie je najlepšie zvoliť si vhodné miesto na štrku alebo betóne namiesto trávnika.

Yahtzee / Kniffel

Vonkajšie hry terasujú veľké drevené kocky Yahtzee

Čo hovoríte na kocky na terase? Použite výherné karty z vašej bežnej sady trikov, ale namiesto štandardných kociek použite veľké drevené kocky. Môžete si ich kúpiť online alebo si ich vyrobiť sami. Je to veľmi ľahký DIY projekt! Zaobstarajte si trvalú značku a pomocou šablóny kruhu vytvorte bodky na kocke.

Tip: Vedro použite ako pohár na kocky!

Tic-Tac-Toe / XXO hra / Tri víťazstvá

Hra na tic-tac-toe s kamienkami na vedľajšom stole

Aj keď je tu zobrazená sada nepopierateľne elegantná, môžete si vytvoriť vlastnú tic-tac-toe hru namaľovaním hracieho poľa na doske alebo na doske. Alternatívne môžete na dočasné riešenie použiť pásku. Pozbierajte riečne kamene, umyte ich a nechajte uschnúť. Teraz môžete kamene ľubovoľne maľovať a zdobiť. Na hranie potrebujete celkom 10 kameňov.

Hra Tic Tac Toe vyrába kamene na maľovanie drevených dosiek

Scrabble vo formáte XXL

Vonkajšie hry skupinové hry Formát Scrabble XXL

Nemôžete sa nabažiť obľúbenej stolnej hry milovníkov slov? Užite si zábavu vonku vytvorením super veľkého herného plánu na leto v záhrade. Pre trvalé riešenie môžete vytvoriť škrabateľnú dosku s 15 x 15 štvorcami mozaikových dlaždíc. Na hranie stále potrebujete písmená a podložky.

Hry v prírode Desková hra Scrabble Mosaic

Scrabble interpretuje klasickú stolnú hru v záhrade

Klasické alebo magnetické šípky

Vonkajšie hry šípky na terase

Ak chcete hrať šípky, nemusíte chodiť do baru. Jednoducho si pripravte šípky vonku na vlastnej terase a budete mať skvelú zábavu pre váš ďalší grilovací večer. Pre hru šípok vyberte vhodnú stenu mimo grilov, ohnísk a chodníkov. Na ochranu steny používajte veľkú zadnú dosku. Mimochodom, ochrana stien pre hranie šípok môže byť tiež vyrobená z korkových zátok.

Stále máte obavy zo škrabancov, ktoré šípky môžu zanechať? Potom sa rozhodnite pre magnetický terč. To znamená, že do hry sa môžu zapojiť aj menšie deti.

Golfové ihrisko vo vlastnej záhrade

Vytvorte na dvore ihrisko pre minigolf

Pre golfistu je golfové ihrisko vo vlastnej záhrade splneným snom. Ale aj pre tých, ktorí golf bežne nehrajú, by bolo zaujímavé, ako správne držať v rukách putter. V spolupráci so záhradníkom navrhnete minigolfové ihrisko, ktoré bude zodpovedať veľkosti a štýlu vášho domova a záhrady. V tu uvedenom príklade bolo pridané nočné osvetlenie, aby si majitelia domov mohli užiť posledné kolo aj po západe slnka.

Stolný tenis

Fontána na ihrisko so zrnkom na stolný tenis

Stolný tenis sa dá ľahko naučiť, ale je ťažké ho zvládnuť. Vďaka tomu je hra vhodná pre rôzne vekové kategórie a úrovne znalostí. Stôl na ping pong musí byť postavený na tvrdom povrchu, ako je betónová alebo kamenná terasa. Vyhnete sa tak veľkým plešinám v trávniku.

Ping pongové stoly môžu byť poškodené aj extrémnymi poveternostnými podmienkami. Zvážte preto umiestnenie svojho stola na kolieska, aby ste ho mohli jednoduchšie premiestniť do garáže alebo skladu.

Discgolf

Cieľový kôš diskgolfové frisbee hry pre vonkajšie hry

Ak máte radi frisbee a golf, discgolf si zamilujete! Discgolf sa hrá podobným spôsobom ako tradičný loptový golf, pretože cieľ je rovnaký. Každú dieru musíte trafiť s čo najmenším počtom pokusov. Diskgolf však namiesto putterov a loptičiek používa frisbee, ktoré sa hodí na kovový kôš. Ak máte veľký dvor, môžete dokonca nainštalovať viac cieľových košov.

Outdoorové hry pre chlpatých priateľov

Outdoorové vybavenie na výcvik psov

Prečo by si ľudia mali užívať všetku zábavu? Ak máte aktívneho psa, zvážte postaviť na dvore prekážky agility a vytvoriť cvičebnú hru pre svojho chlpatého kamaráta. Či už chcete vziať svojho domáceho maznáčika na súťaže, výcvik s agility vybavením, ako sú móla, šikmé steny, prekážky a tunely, môže byť zábavný a obohacujúci zážitok pre psa aj človeka..

Kroket

Anglická záhrada na trávniku Crocket Play

Ak hľadáte záhradnú hru, ktorá nevyžaduje trvalú geolokáciu, kroket by mohol byť pre vás. Celá hracia sada na kroket sa zmestí do jedného (aj keď ťažkého) látkového vrecka. Pravdepodobne pochádza z Veľkej Británie v polovici 19. storočia, hra je skvelá pre 4 až 6 hráčov. Ako hracie pole potrebujete trávnik, na ktorom je vyznačená hracia plocha. Cieľom je skrížiť loptičky paličkami v tvare kladiva cez ohnuté drôtené konzoly v tvare U. Najlepšie to funguje, keď je trávnik čerstvo pokosený.

Volejbal alebo bedminton

Bedmintonová alebo volejbalová sieť vo vlastnej záhrade

Pre aktívnu zábavu na slnku zvážte vybudovanie volejbalovej siete v záhrade. Dá sa použiť aj na bedminton. Len si všimnite, že výška bedmintonovej siete je nižšia. Ak teda chcete hrať obe hry s jedným systémom siete, rozhodnite sa pre výškovo nastaviteľnú sieť. Na trhu je už mnoho mobilných verzií, ktoré je možné použiť do niekoľkých minút.

Hra Boule – bocce alebo pétanque

Poschodie na dvorku so záhradou v štýle boccia

Keďže tieto dve európske loptové hry vyzerajú podobne, dajú sa ľahko zameniť. Boccia pochádza z Talianska, zatiaľ čo pétanque bol vynájdený na juhu Francúzska na začiatku 20. storočia. Pretože sú však bocce gule valcované, potrebujete veľmi hladkú, rovnú podlahu.

Pétanque používa loptičky, ktoré sú o niečo menšie ako tie, ktoré sa používajú v boccii. Pretože loptičky sú skôr hádzané než valcované, vyrovnanie podlahy nie je také dôležité. Vďaka tomu je pétanque lepšou voľbou, ak máte rozpočet. Môžete dokonca hrať na trávniku.

Pekné extra: tabuľka skóre

Pri hre by nemala chýbať tabuľka výsledkov na dvore

Bez ohľadu na to, ktoré vonkajšie hry uprednostňujete, zvážte zavesenie hodnotiacej tabuľky niekam von. Čierna tabuľa ponúka veľa možností – dá sa použiť na zapísanie skóre každého tímu a zároveň slúži ako nástenka alebo rysovacia tabuľa medzi kolami..

Šachová terasová dlažba XXL v odtieňoch šedej