kúpeľňa

Výber správneho kúpeľňového zrkadla – tipy a praktické nápady do kúpeľne

moderná kúpeľňa obdĺžnikové kúpeľňové zrkadlo okrúhle zrkadlové svetlo

Okrem umývadla, sprchy a toalety je súčasťou základného vybavenia kúpeľne aj zrkadlo. Kúpeľňové zrkadlo je nielen užitočné v každodennej kozmetickej rutine, ale slúži aj ako dekoratívny prvok v miestnosti. Vďaka veľkým zrkadlám sa kúpeľňa zdá byť väčšia a ak je osvetlenie správne, aj jasnejšie. Keďže výber kúpeľňových zrkadiel je veľmi rozsiahly, je ľahké stratiť nad nimi prehľad. Preto sme v tomto článku zhromaždili niekoľko praktických tipov a nápadov, ktoré vám pomôžu nájsť to správne zrkadlo do kúpeľne pre vaše potreby.

Zrkadlo je v kúpeľni nevyhnutné

Vyčistite si zuby na boku kúpeľňového zrkadla s led osvetlením

Či už si umývate zuby, holíte sa, upravujete si vlasy alebo sa staráte o svoju tvár – kúpeľňové zrkadlo sa stalo nepostrádateľnou súčasťou nášho každodenného života. Dobré kúpeľňové zrkadlo by malo byť vhodné do priestorov s vysokou vlhkosťou a malo by zodpovedať dizajnu kúpeľne. Pri výbere tvaru zrkadla hrá dôležitú úlohu aj váš vlastný vkus. Či už je to obdĺžnikový, oválny, okrúhly alebo neobvyklý tvar, dizajn kúpeľňového zrkadla si vyberiete sami.

Kúpelňové zrkadlo s osvetlením

Zariadenie kúpeľne Zrkadlo do kúpeľne s okolitým osvetlením

Zrkadlá nám presne ukazujú, ako vyzeráme – za predpokladu, že je osvetlenie správne. V zásade existujú dve možnosti dobrého zrkadlového osvetlenia v kúpeľni: Buď si kúpite kúpeľňové zrkadlo, ktoré je vybavené integrovaným osvetlením, alebo skombinujete bežné zrkadlo s niektorými vonkajšími svetlami.

osvetlenie v kúpeľni zrkadlo zapustené miesta

Ak ste sa rozhodli pre zrkadlo do kúpeľne bez osvetlenia, potom musíte dbať na dobré osvetlenie miestnosti. Zapustené miesta sa v moderných kúpeľniach používajú čoraz častejšie, pretože osvetľujú celú miestnosť zhora bez tieňov. Ak stropné osvetlenie nie je dostatočné, môžete sa ako doplnkové osvetlenie rozhodnúť pre niekoľko nástenných svietidiel alebo špeciálne zrkadlové svetlo.

moderný dizajn kúpeľne osvetlenie zrkadla do kúpeľne s modrou dlažbou

Oveľa jednoduchšie a elegantnejšie by bolo kúpiť si zrkadlo do kúpeľne s integrovaným osvetlením. Toto je podsvietenie, ktoré je nielen praktické, ale vyzerá aj veľmi dekoratívne. Či už sa líčite alebo sa holíte, LED technológia poskytuje dostatok svetla pre všetky situácie. Svetlo môže obiehať celé zrkadlo alebo môže byť umiestnené iba po stranách. Za účelom Vaše zrkadlo do kúpeľne s LED osvetlením dokonale sa hodí do kúpeľne, môžete tiež zvážiť riešenie na mieru.

Vyhrievané zrkadlá pre väčšie pohodlie

tipy na možnosti ohrevu zrkadla do kúpeľne

Aj keď máte sprchovací kút, je bežné, že sa kúpeľňové zrkadlo po sprchovaní zahmlí. Vlhkosť z povrchu skla môžete samozrejme jednoducho zotrieť handričkou, ale nie vždy to funguje tak dobre a môže to zanechať škvrny. Ak chcete problém natrvalo vyriešiť, potom ste pri vyhrievaní zrkadiel správnou voľbou. Vyhrievané zrkadlo sa po sprchovaní už nesparuje a umožňuje vám tak mať vždy jasný výhľad.

Existujú dva spôsoby, ako jeden získať Vyhrievajte zrkadlo do kúpelne. Buď môžete dodatočne namontovať vyhrievaciu fóliu zrkadla alebo sa rozhodnúť pre zrkadlo s infračerveným vyhrievaním. Druhý variant je drahší, ale znamená to, že je eliminované dodatočné vykurovanie v kúpeľni.

Praktické doplnkové vybavenie k kúpeľňovému zrkadlu

zrkadlo do kúpelne doplnkové vybavenie malé zrkadlo na make-up

Pre optimálne pohodlie v kúpeľni je možné kúpeľňové zrkadlo ako doplnkové vybavenie kombinovať s ďalším príslušenstvom. Týmto spôsobom môžete zariadenie prispôsobiť svojim individuálnym potrebám. Ak si napríklad robíte každodennú kozmetickú rutinu v kúpeľni, malé zväčšovacie zrkadlo by bolo skutočne praktické. Je možné ho nainštalovať v blízkosti veľkého zrkadla a nezaberá takmer žiadne miesto.

ďalšie vybavenie kúpeľňový vypínač zrkadlová zásuvka

V kúpeľni často nie sú k dispozícii žiadne alebo príliš málo zásuviek. Niekedy však na zapnutie elektrickej zubnej kefky alebo iného zariadenia potrebujete zásuvku v oblasti umývania. V tomto mieste ponúkajú zrkadlá s elektrickými zásuvkami šikovné riešenie pre kúpeľňu. Pre väčšiu bezpečnosť by však zásuvky v kúpeľni mali mať vhodnú ochranu proti striekajúcej vode.