kúpeľňa

Návrhy do kúpeľne – 11 štýlov z rôznych krajín

Návrhy do kúpeľne-Marocký štýl-Fialová-Kúpelňová skrinka-lesk

Každý má určite krajinu alebo kultúru, ktorá mu je obzvlášť blízka a ktorej štýl ho oslovuje. Ak je to aj váš prípad, tento článok je pre vás. Tu máme pôsobivé Návrhy do kúpeľne zostavené pre vás, predstavujúce jedinečné štýly z 11 rôznych krajín. Pretože nielen obývačky a spálne môžu byť zariadené podľa témy. Kúpeľňa tiež ponúka túto možnosť, ale len málokedy sa tam na ňu myslí. Pozrite sa, ako môžete do svojho domu vniesť podivné svety:

2. Návrhy kúpeľní z Turecka

biela-modrá-kúpeľňa-nápady-návrhy-turecké-kúpele-wellness-vybavenie

Srdcom tejto tureckej kúpeľne je zapustená vaňa. Celkovo sú použité prírodné farby, čiastočne aj vďaka drevu.

Moderné turecké kúpele

moderná kúpeľňa-turecká kúpeľňa-návrhy-drevená podlaha

2. Návrhy do kúpeľne – Maroko

luxusné-kúpeľňové-návrhy-marocké-prvky-mozaikové obklady

Mozaika je tiež vhodná v tomto prípade, rovnako ako čokoľvek exotické a vášnivé. Na marocký štýl teda použite výrazné farby a skombinujte ich s orientálnymi tvarmi a tkaninami. V tomto prípade boli zvolené nuansy purpurovej alebo fialovej farby, ktoré dodávajú pekný kontrast niekoľkými tyrkysovými akcentmi.

3. Návrhy kúpeľní z Japonska

moderná-kúpeľňa-návrhy-zen-kúpeľňa-japonský štýl-s-vnútornou záhradou

Japonsko je naozaj ďaleko, ale aspoň môžete kultúru ľahko priniesť do svojej kúpeľne. Všetko, čo je potrebné, je zariadenie à la Zen. Veľmi dobre tu vyniknú jednoduché a rovné línie s vnútornou záhradou.

4. Luxusná kúpeľňa v štýle Číny

Kúpelňové návrhy-čínska kúpeľňa-strieborné-klasické-prvky

Čína je tiež vzdialenou krajinou, o ktorej veľa ľudí sníva. Napriek tomu vám táto vzdialenosť nebráni zariadiť si kúpeľňu v takom luxusnom čínskom štýle. Použilo sa tu lesklé striebro a jemný mramor.

5. Návrhy do kúpeľne – Arábia

Návrhy do kúpeľne-zlato-luxus-v arabskom štýle-hamam-mramor

Cítite sa ako šejk a prineste si do svojho domova 1001 nocí, vďaka ktorým bude vaša kúpeľňa luxusná. Zlatý a čierny mramor vyžaruje luxus a okrúhla vaňa je tiež skutočným pútačom pozornosti.

6. Nápady na kúpeľňu zo Škandinávie

Návrhy na kúpeľňu-praktická-kúpeľňa-v škandinávskom štýle-čierno-biela

Škandinávsky štýl je veľmi obľúbený pre každú izbu. Je tiež praktický v kúpeľni a vyznačuje sa jasnými líniami a jednoduchým zariadením. Praktické vlastnosti nábytku v škandinávskom štýle sú ideálne do malých kúpeľní.

7. Návrhy nábytku z Ruska

Návrhy do kúpeľne-tradičné zariadenie-ruský štýl

A čo nejaký ruský luxus? Vzorované dlaždice vytvárajú nádherné akcenty, ale aj elegantné skrinky a vodovodné batérie v zlatej farbe. Hneď sa cítite ako samotný cár!

8. Kozmopolitný kúpeľ v americkom štýle

Moderný nábytok-návrhy-kúpeľní-Americká-kúpeľňa-veľká-stena-vzor

Veľké mesto je pravdepodobne prvá vec, ktorá vás napadne, keď sa hovorí o Amerike. Táto kúpeľňa v americkom štýle má navyše veľkú nástennú maľbu s typickými symbolmi USA. Pás taxíkov zdobí steny ako akcent. Čierny vysoký lesk naopak zaisťuje moderný vzhľad.

9. Nápad na kúpelňu z Grécka

Návrhy do kúpeľne-grécky štýl-stena-dizajn-obklady-drevený vzhľad

Grécko je nielen obľúbenou destináciou na cestovanie, ale obľúbený je aj architektonický štýl staroveku. Zvlášť mozaika je pre tento štýl typická a tiež veľmi moderná. Všetko, čo je potom ešte potrebné, sú prírodné farby a napríklad obrázok s gréckymi motívmi, ako je to v tomto prípade.

10. Návrhy na kúpeľňu – Taliansko a Toskánsko

Návrhy do kúpeľne-rustikálny-dekor-štýl-Toskánsko-omietka na stenu

Ak má vaša kúpeľňa drevený strop, je ako stvorený pre toskánsky štýl. Aj tu sa na steny používajú svetlé a teplé farby, ktoré zdôrazňujú strop. Kúpeľňa má škandinávsky nádych vďaka drevenej saune, ktorú nájdete aj v kúpeľni.

11. Talianska moderna

čierna-kúpeľňa-návrhy-taliansky-štýl-luxusný

Namiesto romantického Toskánska si môžete pre vybavenie kúpeľne vybrať aj moderný taliansky štýl. Ani tu však nesmie chýbať romantika. Tie získate s ozdobnými svietnikmi a sviečkami, ktoré osvetlia miestnosť z čierneho mramoru.

Cez: Home-designing.com