kúpeľňa

Návrh a zariadenie kúpeľne 6 m² – možnosti rekonštrukcie malého pôdorysu

kúpeľňa 6 qm možnosti zariaďovania možnosti rekonštrukcie čierne obklady dlaždice WC misy skrine podlaha predsiene

Hlavnou myšlienkou, s ktorou začnete plánovať obnovu kúpeľne na 6 m², je dizajn a zariadenie. Použité materiály a kúpeľňový nábytok musia mať množstvo vlastností, ale predovšetkým byť odolné voči vlhkosti. Neodporúča sa však úplne upchať každý meter štvorcový takejto kúpeľne dizajnovými prvkami. Oveľa lepšie by bolo zariadiť izbu podľa zásady „ak je toho viac“. Zvážte tiež obľúbené úpravy povrchových úprav z hľadiska finančných nákladov.

Veľkosť nie je všetko pre kúpeľňu 6 metrov štvorcových

kúpeľňa 6 m² dizajn možnosti zariaďovania renovácia retro faucet hranatá vaňa police práčka

Napríklad najskôr definujte tri hlavné oblasti v kúpeľni – sprchovací kút, umývadlo a WC. Tieto potom môžete vybaviť kvalitnou sanitou a nábytkom. Ak potrebujete do kúpeľne s rozlohou 6 metrov štvorcových uložiť ďalšie položky, ako je práčka, skrinka alebo bidet, je lepšie nahradiť veľké prvky kompaktnými riešeniami, ako je sprchovací kút alebo priečka. Takto by nasledujúce príklady úspešného plánovania vyzerali v rôznych tvaroch a pôdorysoch, napríklad štvorcových, obdĺžnikových alebo úzkych.

kúpeľňa 6 qm dizajn zariaďovacie možnosti rekonštrukcia práčka vaňa masážna funkcia zrkadlo modré obklady

Princíp minimalizmu je v interiérovom dizajne malej kúpeľne srdečne vítaný a je lepšie, ak sa dotýka všetkých aspektov, od vodovodných potrubí až po dekor. Každý štvorcový meter priestoru by mal byť zahrnutý. Existuje na to niekoľko osvedčených riešení, pomocou ktorých môžete nechať dostatok priestoru na pohodlné používanie. Aby sa nezničila jednota štýlu, je možné zariadenia integrovať do skriniek. Teraz existujú aj také kompaktné umývadlá, že sa pod ne dá ľahko nainštalovať bežná práčka. Nie je potrebné kupovať zariadenie s vertikálnym zaťažením pri praní, aj keď táto možnosť by bola z dôvodu priestoru pri otváraní aj parkovacím stolom.

kúpeľňa 6 m² dizajn možnosti zariaďovania renovácia šachovnicový povlak kachľová priečka priečka

Kombinovaná kúpeľňa s toaletou vyzerá rovnako úhľadne a šetrí priestor. Tento prístup môže tiež uľahčiť únavné čistenie navrhnutím sklopnej toaletnej misy. Podlahovú plochu v kúpeľni môžete chrániť ďalšími skrinkami. Môžu tiež slúžiť ako skladovací nábytok pre chemikálie pre domácnosť. Aby ste ušetrili ešte viac miesta, vyberte si miniatúrne rozvody a nábytok. Tiež by ste mali obmedziť množstvo dekorácie na minimum. Stačí preto nechať detaily, ktoré môžu efektívne zdôrazniť a zvýrazniť vašu individualitu.

Vyberte správne farebné spektrum

kúpeľňa 6 m² dizajn farebné spektrum tmavo modrá béžová biela sprchovací kút taburetka koberec lampa pohľad na okno

Bez ohľadu na to, ako sa vám to zdá všedné, správne farby pre malú kúpeľňu majú veľký význam. Takýto dizajn väčšinou akceptuje svetlé odtiene. Priaznivci kričiacich farieb majú väčšinou do činenia s akcentmi na jemnom, vzdušnom pozadí. To vám umožní dosiahnuť lepší vizuálny efekt v malej miestnosti. Môžete tiež vytvoriť vlastný štýl pomocou chytľavých inklúzií. Použitie malých detailov, ako je mozaika, môže urobiť interiér veľmi expresívnym.

kúpeľňa 6 m² dizajn orientálna dlažba posuvná stena čierna základná skrinka drevené stropné osvetlenie

Na začiatok je najlepšie zvoliť farbu odolnú voči vlhkosti, aj keď pre malé priestory sú zvyčajne lepšie matné textúry. Mnoho značiek ponúka hotové farebné kombinácie, ktoré sa navzájom perfektne dopĺňajú. Steny zo sadrokartónu sú tiež možnou možnosťou, ak chcete kúpeľňu s rozlohou 6 m² flexibilne využívať a prípadne pokryť dlažbou. Napríklad keramické dlaždice majú nízky koeficient absorpcie, trvanlivosť, elegantný vzhľad a ďalšie výhody. Na navrhnutie kúpeľne s rozlohou 6 m² kombinovanej s toaletou sú tieto ideálne, pretože s nimi môžete pri zdobení ľahko experimentovať. Dlaždica môže napríklad napodobňovať strom s textilnými štruktúrami.

Povlak

kúpeľňa 6 qm dizajn možnosti zariaďovania renovácia držiak na uterák vaňa reflexné obklady svetlo zelený kvet

Aglomerát je tiež vhodný povrchový náter, ktorý je z hľadiska oderu a trvanlivosti ešte lepší ako keramický. Vyrába sa v paneloch rôznych farebných paliet so samostatnými zbierkami obsahujúcimi inklúzie mozaiky a aventurínu. To môže o niečo zvýšiť náklady, ale rozšíriť možnosti dizajnu. Vďaka klasickému mramoru vyzerá kúpeľňa luxusne a reprezentatívne a je možné ju použiť na čiastočné zdobenie jednotlivých prvkov. Možnosti moderného dizajnu vám teda umožňujú kombinovať rôzne typy povrchov a ušetriť pritom peniaze. Najdôležitejšou vecou je však bezpečnosť, ktorú môžete poskytnúť protišmykovým podlahám.

kúpeľňa 6 m² dizajn zariaďovacie možnosti rekonštrukcia umývadlo drevo piesková farba azúrovo-modrá dlažba kombinácia

Mozaiková stena oddeľujúca priestor na umývanie a toaletu skutočne púta pozornosť. Kompetentne zvolená farebná kombinácia vám pomôže cítiť sa v kúpeľni pohodlnejšie. Napriek tomu, že prioritou je klasická biela, modrá alebo béžová, na zvýraznenie tónov môžete použiť kombinácie fialových, fialových, ružových, svetlo zelených i neónových alebo čokoládových odtieňov. Azúrovo modrý tón v kombinácii s fialovým alebo pieskovým leskom je v súčasnosti veľmi v móde.

osvetlenie

kúpeľňa 6 m² dizajn zariaďovacie možnosti rekonštrukcia vaňa retro štýl drevená stolička šachovnica podlaha klenutý strop

Kúpeľňový dizajn s rozlohou 6 metrov štvorcových vás núti vzdať sa jediného zdroja svetla v strede, inak rohy zostanú v tieni. Okrem zlepšenia vizualizácie stojí za zváženie aj potreby rodinných príslušníkov. Po diverzifikácii možného scenára je tu tiež príležitosť vytvoriť v miestnosti vhodnú atmosféru. Mäkké, tlmené svetlo vytvára večer upokojujúci pocit pri relaxácii vo vani. Táto oblasť vyžaduje alternatívne osvetlenie a nie oslepujúce svetlo. Svetlá môžete umiestniť symetricky na každú stranu zrkadla, aby ste dosiahli optimálnu zónu osvetlenia. Neodporúča sa inštalovať žiarovky za studena. Všetky žiarovky je navyše možné rozdeliť do skupín pohodlným a lacným zapínaním a vypínaním zariadení podľa potreby.

kúpeľňa 6 m² dizajn možnosti zariaďovania rekonštrukcia vaňa hnedé obklady osvetlenie soklovej lišty

Preto môžete úspešne implementovať kompetentné osvetlenie pridaním zrkadiel. Ak však nechcete priestor zaťažovať, zrkadlová stena alebo strop je najefektívnejším a najmodernejším spôsobom modernizácie priestoru. Existujú na mieru vyrobené reflexné dlaždice, ktoré návrhári radi používajú na zlepšenie osvetlenia. Ich nevýhodou je však ich krehkosť a mimoriadne náročná starostlivosť. Ďalšou zaujímavou, neštandardizovanou verziou je nahradenie bežných dverí posuvnou stenou s vnútorným zrkadlovým povrchom. Odvážnym, ale veľmi efektívnym krokom môže byť použitie dekoratívnych svetiel. Osvetlenie soklových líšt a nábytku bolo možné vďaka vzhľadu LED pásov. Ich použitie výrazne neovplyvňuje rozpočet.

Dizajnové možnosti kúpeľne 6 m2

kúpeľňa 6 m² dizajn možnosti zariaďovania rekonštrukcia prvé poschodie

Výhody prvého návrhu, napriek tomu, že miestnosť je vybavená veľkým počtom predmetov, sú priestrannosť a funkčnosť. Aby ste ušetrili miesto, môžete pozdĺž stien usporiadať spotrebiče a kúpeľňový nábytok. Poličky môžu byť napríklad zabudované cez veľkú vaňu, ktorá môže siahať až po záchodovú misu a bidet. Poličky slúžia aj ako úložný priestor na kozmetiku, prostriedky do domácnosti a iné kúpeľňové veci.

kúpeľňa 6 m² dizajn možnosti zariaďovania renovácia fialová lila lila biela bidet detaily uteráka

Je však potrebné vziať do úvahy možnú prítomnosť práčky alebo prídavnej úložnej skrinky. Pri tomto plánovaní sme nenašli žiadne zásadné nevýhody. Okrem toho môžete do kúpeľne nainštalovať aj statickú priečku alebo sprchový záves. V tomto prípade je však lepšie nemontovať držiaky na uteráky, pretože textil bude neustále absorbovať vlhkosť.

Plánovacie číslo 2

kúpeľňa 6 m² dizajn zariaďovacie možnosti rekonštrukcia druhé poschodie

Ďalšou výhodou je, keď vaňa preberá funkciu sprchovacieho kúta na jednom konci krátkej steny. V takom prípade môžu oblasť využívať dve osoby, čo automaticky umožňuje priestorovo úsporné nastavenie. Pridajte vhodne umiestnený držiak na uteráky a široký stojan v rohu. Kúpeľňa je teda priestranná a funkčná 6 metrov štvorcových.

kúpeľňa 6 m² možnosti zariaďovania možnosti rekonštrukcie sivý drez umývadlo radiátor zrkadlová sklopná skriňa

Možnou nevýhodou tohto rozloženia by bolo pochybné umiestnenie záchodovej misy. Možno by bolo lepšie nainštalovať ich do oblasti skrinky umiestnením medzi umývadlo a vaňu. Upozorňujeme, že vzhľadom na predĺžený tvar môže v kúpeľni bez správneho osvetlenia trochu stmavnúť. Z tohto dôvodu je tu potrebná inštalácia najmenej dvoch svetelných zdrojov ako stropného osvetlenia.

Plánovacie číslo 3

kúpeľňa 6 m² dizajn zariaďovacie možnosti rekonštrukcia tretí pôdorys

Ako vidíte na tomto návrhu, tvar miestnosti v tomto pôdoryse kúpeľne je veľmi podobný štvorcu. Vzhľadom na svoje rozmery je najlepší spôsob, ako túto oblasť naplánovať, zváženie inštalácie plnej vane a sprchovacieho kúta súčasne. Tieto potom môžu tvoriť jednu samostatnú zónu. Pozdĺž opačnej strany steny je tiež veľké umývadlo so širokou pracovnou plochou. Úzka kúpeľňová skrinka oddeľuje túto oblasť od toalety.

kúpeľňa 6 m² dizajn zariaďovacie možnosti rekonštrukcia sprchovací kút dvojumývadlo zrkadlo

Takýto dizajn miestnosti však nenecháva priestor pre práčku alebo napríklad bidet. Ak by ste nainštalovali umývadlo polovičnej veľkosti, ako je znázornené na obrázku, bolo by možné do rohu vedľa predných dverí umiestniť kompaktnú práčku.

Plánovacie číslo 4

kúpeľňa 6 m² dizajn možnosti zariaďovania rekonštrukcia štvrtý pôdorys ružový

Tento pôdorys má tiež štvorcový tvar, pričom v miestnosti je súčasne vaňa aj sprchovací kút. Tento variant je vhodný pre manželský pár alebo dvoch spolubývajúcich, ktorí môžu optimálne využiť možnú prítomnosť dvoch umývadiel. Vešiak na uteráky je tiež na dobrom mieste, pričom do spodnej skrinky je možné uložiť rôzne kúpacie doplnky.

kúpeľňa 6 m² dizajn zariaďovacie možnosti rekonštrukcia vaňa zrkadlo steny obklady sprchovací kút

V pláne nie je práčka, ale dokonca aj inštalácia na miesto skrinky by spôsobila, že priestor bude preplnený. Upozorňujeme, že v tomto prípade je celá kúpeľňa 6 metrov štvorcových vybavená veľkými sanitárnymi riešeniami a nábytkom. Z tohto dôvodu je vhodné na poťahové materiály použiť svetlé farby, aby sa miestnosť vizuálne zväčšila. Na tento účel je vhodné aj veľké nezarámované zrkadlo, ktoré môžete zavesiť na jednu zo stien. Čím väčšia je kúpeľňa, tým viac možností nábytku máte. Odporúčame, aby ste dostupný priestor využívali čo najkompetentnejšie, aby mohol byť prekvapivo harmonický. prajem ti úspech!