kúpeľňa

Moderné kúpeľne: prehľad najkrajších nápadov na dizajn do roku 2020

V dnešnom zhone hľadáme útočisko, kde by sme si oddýchli od každodenného stresu. Moderné kúpeľne sa stali oázou pokoja a pohody, kde môžeme relaxovať a načerpať nové sily. Umiernený, jednoduchý, zameraný na to podstatné a napriek tomu luxusný: Takto sa bude kúpeľňa prezentovať v roku 2020. Na trhu je k dispozícii široký sortiment obkladov a nábytku, aby si každý mohol navrhnúť svoju vysnívanú kúpeľňu podľa svojich vlastných želaní a nápady. Ponúkame vám prehľad najnovších trendov v dizajne kúpeľní a vysvetlíme, ako ich môžete implementovať do vlastných štyroch stien.

Moderné malé kúpeľne s tmavými podlahami a sprchovacím kútom s nepriamym osvetlením

 Áno, aj malé kúpeľne môžu pôsobiť veľkým dojmom, ak sú navrhnuté podľa najnovších trendov. Moderné kúpeľne sú dnes navrhnuté puristicky v sivej, čiernej a bielej farbe. Vysokokvalitné veľkoformátové dlaždice zo žuly a mramoru dodávajú miestnosti punc luxusu. Populárny dizajn steny bez obkladov je minimalistický, posúva sa na zadné sedadlo a opúšťa pódium pre nápadný nábytok a wellness vybavenie. Bezdrôtový sprchovací kút so sklenenou priečkou vyzerá obzvlášť elegantne a môže byť dokonca implementovaný v obmedzenom priestore. Priestorovo úspornú rohovú vaňu nájdete aj v modernej oáze kúpania a sauna premení miestnosť na súkromné ​​wellness centrum. Jemné detaily z dreva uvoľňujú moderný obytný priestor a dodávajú útulný nádych.

Moderné kúpeľne dnes: malé, ale pekné

Moderné kúpeľne s mozaikou so trendmi sprchovacích kabín v čiernobielom prevedení a nepriamym osvetlením na strope

Malé, ale pekné: moderné malé kúpeľne sú všetko, len nie nudné. Napriek tomu, že puristický trend pokračuje, interiéroví dizajnéri sa pokúšajú miestnosť vyzdobiť jemnými akcentmi. S exotickými závesnými svetlami, zlatými doplnkami a nepriamym osvetlením prichádza do kúpeľne nový, vzrušujúci vzhľad. Pretože malá miestnosť má aspoň jednu veľkú výhodu: potrebujete menej dlaždíc a menších márností, zrkadiel a sklenených priečok. Ušetrené peniaze môžete investovať do vysokokvalitných materiálov. Náš tip: Nenechajte sa odradiť tmavými farbami, pretože pri správnom použití môžu znamenať rozdiel.

Moderné malé kúpeľne a obrázky zo žulových podláh a mramorových stien a nepriameho osvetlenia

Vyťažte z miestnosti maximum tým, že šikovne rozložíte kúpeľňový nábytok priestorovo úsporným spôsobom. Najlepšie je urobiť náčrt a označiť na ňom umiestnenie vodovodných prípojok. Nechajte si odborníkom poradiť na základe náčrtu. Môžete tiež použiť online plánovač izieb na vizualizáciu rôznych nápadov na dizajn a nájdenie najlepšej polohy pre nábytok a príslušenstvo. Ďalším krokom je nájsť zodpovedajúce dlaždice. Na podlahu a steny je najlepšie položiť veľkoformátové, lesklé dlaždice. Vďaka tmavej podlahe a svetlým stenám pôsobí miestnosť priestrannejšie. Nasaďte si veľké zrkadlo. Odráža svetlo a dokonca aj malá kúpeľňa bude pôsobiť oveľa priestrannejšie. V malých kúpeľniach nie je pre vaňu takmer žiadny voľný priestor, ale sprchu môžete dať do pozornosti. Bezdrôtové sprchy sa harmonicky hodia do moderných kúpeľní. Stena z číreho skla môže účinne oddeľovať sprchovací kút a súčasne vytvárať plynulý prechod medzi rôznymi oblasťami.

Navrhnite moderné kúpeľne iba so sprchovacím kútom Nápady v sivobielom prevedení so zavesenými stropmi a nástennými jednotkami

Stručný prehľad zásad dizajnu pre malé moderné kúpeľne:

1. Premyslené plánovanie miestnosti zohráva rozhodujúcu úlohu v úspešnom konečnom výsledku.

2. Veľkoformátová dlažba položená bez škár. Voliteľne sa môžete dokonca zaobísť bez obkladov a namiesto toho steny vymaľovať, tapetovať alebo omietnuť.

3. Otvorená sprcha s priečkou z číreho skla.

4. Nástenné skrinky s jasnými líniami a čelami bez úchytiek dodávajú miestnosti luxusný nádych a zároveň zaberajú menej miesta ako klasická spodná skrinka..

5. Malé kúpeľne musia byť dobre osvetlené..

Moderné kúpeľne sú puristické krásky v šedej, čiernej a bielej farbe

Moderné kúpeľne v šedej farbe so žulovými obkladmi a voľne stojacou vaňou a okrúhlym zrkadlom a sprchovacím kútom so sklenenou priečkou

V puristických kúpeľniach hrajú farby menšiu úlohu. Červená, modrá alebo luminiscenčná zelená sú už minulosťou. Sivá, čierna a biela tvoria jednoduchý celok, ktorý dodáva kúpeľni hĺbku a lepšie zvýrazňuje vysokokvalitné povrchy a dizajnový kúpeľňový nábytok. Tmavosivá stena necháva zažiariť bielu keramickú vaňu a umývadlo. Ak je podlaha položená s vysoko lesklými dlaždicami a steny s dlažbou s matným povrchom, výsledkom je obzvlášť atraktívny kontrast. Kovanie z nehrdzavejúcej ocele s minimalistickým dizajnom zariadenie efektívne uzatvára.

Moderné kúpeľne: žula dodáva miestnosti luxusný nádych

Moderné kúpeľne so žulovou dlažbou a sprchovacím kútom s voľne stojacou vaňou z medenej umývadla na dosku

Žula sa skutočne vracia a je široko používaná v kúpeľni. Prírodný kameň je veľmi obľúbený pre svoju vysokú odolnosť a je považovaný za robustnú a ľahko udržiavateľnú alternatívu k mramoru. Žulové dlaždice sú protišmykové a môžu byť kladené so škárami alebo bez nich. Zo žuly nie sú vyrobené len dlaždice, žulové umývadlá taktiež vyrezávajú krásnu postavu v modernej kúpeľni. Materiál fascinuje atraktívnym zrnom a dá sa ľahko kombinovať s drevom, meďou, zlatom, betónom alebo nehrdzavejúcou oceľou. Skutočný univerzál, ktorý je jedným z trendov do roku 2020.

Moderné kúpeľne bez obkladov: keď hlavnú úlohu hrá kúpeľňový nábytok

moderné kúpeľne bez obkladov stenový dizajn s farbami a tapetami voľne stojaca vaňa z keramiky a podlaha z dreva

Moderné kúpeľne bez obkladov sa tešia stále väčšej obľube. Čoraz viac staviteľov sa rozhoduje pre podlahové dosky a steny a proti obkladom. Drevo sa považovalo za nevhodné na použitie vo vlhkých oblastiach. Teraz sa však z nej vyrábajú dokonca aj vane. Pri dobrej starostlivosti a správnom ošetrení nemôže ani každodenný kontakt s vodou poškodiť prírodný materiál. Kúpeľňa bez obkladov vyzerá otvorenejšie, je nenáročná na starostlivosť a môže byť harmonicky integrovaná do moderných obytných priestorov. Je to perfektný variant pre moderné kúpeľne v nových budovách, kde sa hranice medzi rôznymi miestnosťami spájajú. Vďaka tomu bude vaša oáza kúpania útulnejšia.

Moderné kúpeľne bez obkladov stenový dizajn omietnuté nápady pre suchú oblasť v kúpeľni

Alternatív k obkladom do kúpeľne je niekoľko. V moderných kúpeľňových návrhoch sú steny obvykle natreté vodou odpudzujúcou farbou, zatiaľ čo mokré oblasti, ako napríklad sprchovací kút a vaňa, chránia pred vodou stenové panely zo skla. Omietka zo syntetickej živice je ideálna aj ako alternatíva k obkladom v sprchovacom kúte. Materiál dobre priľne k rôznym povrchom, má veľkú elasticitu a je považovaný za tepelne odolný a vodotesný. Steny v kúpeľni, ktoré len zriedka prichádzajú do styku s vodou, môžu byť natreté akoukoľvek neutrálnou farbou alebo dokonca tapetované. V obchodoch medzitým nájdete umývateľné vliesové tapety, ktoré sú považované za obzvlášť odolné voči vode.

Moderné kúpeľne so šikmými stropmi: efektívne nápady na dizajn 

Moderné kúpeľne so saunou pod šikmou strechou Nápady na dizajn bez škridiel

Nie je ľahké navrhnúť šikmé stropy. Zatiaľ čo v obývacej časti je obvykle usporiadaný pohodlný salónik alebo jedálenský kút a vo výklenku v spálni sa nachádza šatník na mieru, kúpeľne často predstavujú veľkú výzvu. Väčšina priestorov vo vlhkých miestnostiach vyžaduje plný priestor nad hlavou, čo je 1,9. metrov v Nemecku predstavuje. Pokiaľ ide o výšku miestnosti, vane sú celkom nenáročné, bez problémov sa dajú nainštalovať aj pod šikmý strop. Ani sauny a lavičky nepotrebujú celú výšku miestnosti a dajú sa ubytovať pod svah.

Moderné kúpeľne so šikmými stropmi vytvárajú nápady s mozaikovými mozaikovými dlaždicami a bezbariérovým sprchovacím kútom

Sprchová zóna však kladie najvyššie nároky na výšku miestnosti – na to, aby ste sa v sprchovacom kúte pohodlne postavili, potrebujete najmenej 2,50 metra. Pre kúpeľne so šikmou strechou sú ideálne sprchové vaničky, ktoré sú nainštalované v jednej rovine. Tak môžete na poschodí získať viac voľného miesta a pri sprchovaní si natiahnuť ruky. Toalety vyžadujú aj výšku státia, aby sa dali pohodlne používať. Ak v kúpeľni so šikmým stropom nie je miesto na toaletu, môžete ju presunúť do inej miestnosti.

Zútulnite moderné kúpeľne: drevom alebo regenerovaným drevom

Moderné kúpeľne s dreveným umývadlom a umývadlom na dosku a kúpeľňovým vybavením v zlatej optike a zrkadlách s osvetlením a bielymi žulovými dlaždicami

Drevo sa v moderných kúpeľniach používa stále viac. Jeho atraktívne zrno automaticky priťahuje pozornosť a jeho teplá farba vytvára útulné prostredie. Pokiaľ je prírodný materiál dobre utesnený, je považovaný za vodotesný a vo vlhkých oblastiach môže vydržať mnoho rokov. Je však dôležité, aby ste miestnosť pravidelne vetrali a striekanú vodu z umývadla a podlahovej dosky dosucha utierali..

Drevený umývadlo s keramickým umývadlom je nadčasovo elegantné. Do puristickej kúpeľne harmonicky zapadajú doplnky zo zlata alebo medi, ako aj moderné kúpeľňové doplnky a puristické zrkadlá. Časom sa u dreva vyvinie patina, ktorá ešte lepšie zvýrazní zvláštne kúzlo prírodného materiálu. Mierne zafarbenie a stopy používania robia nábytok zo starého dreva tak atraktívnym a vnáša do vašich štyroch stien stredomorský pocit..

Moderné kúpeľne so sprchovacím kútom: ráno si takto načerpáte novú energiu

Moderné kúpeľne s bezbariérovým sprchovacím kútom a sprchovou vaničkou zapustenou do podlahy. Stenový dizajn s dlažbou v lesklej bielej farbe

V malých kúpeľniach je sprchovací kút alternatívou k vani. Sprchovú zónu je možné navrhnúť podľa osobných potrieb. Sprchovú vaničku môžete napríklad namontovať na podstavec a vizuálne tak oddeliť sprchovú zónu od zvyšku kúpeľne. Obzvlášť obľúbené sú však kúpeľne, v ktorých je sprchová vanička zapustená do podlahy. Ochrana proti striekajúcej vode tiež hrá dôležitú úlohu v pohodlí sprchovacieho kúta. Skladacie dvere, posuvné dvere a krídlové dvere ponúkajú priestorovo úsporné riešenia tam, kde je priestor obmedzený. Sprchovací kút je od zvyšku kúpeľne vizuálne oddelený dlažbou v kontrastnej farbe.

Moderné kúpeľne s rohovou vaňou a voľne stojacou vaňou: wellness oáza vo vlastných štyroch stenách

moderné kúpeľne v sivom prevedení veľkoformátové obklady a dlažby z mramoru a žuly a nápady na sprchovací kút pre stenu

Voľne stojaca vaňa je skutočnou klasikou. Najmä v minimalistických kúpeľniach oválna vaňa vytvára štýlový nádych a uvoľňuje geometrickú náročnosť obdĺžnikovej sprchovej kabíny a puristického umývadla. Spolu s dreveným odkladacím stolíkom tvorí atraktívny súbor a pozýva vás na odpočinok po dlhom dni v práci. Aj keď má voľne stojaca vaňa toľko výhod, je tu jedna zásadná nevýhoda, ktorú by ste rozhodne nemali prehliadať: jej údržba. Vane sa ľahko ošetrujú, majú povrch odpudzujúci nečistoty a dajú sa rýchlo vyčistiť. Ale okolie vane je zvyčajne ťažko dostupné a ťažko sa čistí. Môžu sa tam hromadiť plesne alebo nečistoty.

Moderné kúpeľne s obkladanými rohovými vaňami a pohľadovým betónom na podlahe Nápady na dizajn kúpeľne

Rohový kúpeľ je preto vždy preferovaný. Zaberie menej miesta a okolie vane sa dá ľahko vyčistiť. Okrem toho môže byť rohový kúpeľ pokrytý mozaikovými dlaždicami, a tak v miestnosti nastaviť akcenty. Dizajn je praktickou voľbou pre tých, ktorí majú v kúpeľni veľké okná a chcú si vychutnať nádherný výhľad. Rohová vaňa nemusí byť nevyhnutne inštalovaná v rohu. Vo väčších kúpeľniach sa dá napríklad namontovať na polovičnú obkladanú stenu. Či už puristicky elegantný a úplne v bielej alebo modernej v antracitovo sivej farbe: rohová vaňa je všestranný nástroj, ktorý je možné organizovať rôznymi spôsobmi..

Moderné kúpeľne so saunou: čistý relax

Moderné kúpeľne so saunou a sprchovacím kútom vedľa seba. Nápady na dizajn v neutrálnych farbách. Závesné svetlá s kryštálmi

Moderné kúpeľne ponúkajú wellness prostredie. Preto je sauna jednoducho súčasťou základného vybavenia čoraz väčšieho počtu majiteľov budov. Saunový priestor je navrhnutý ako sprchovací kút a je definovaný ako samostatný priestor. Vonkajšie steny sauny sú vyrobené z pravého číreho skla, interiér je obložený drevom. Týmto spôsobom sa harmonicky začlení do celkového obrazu a dodá puristickej miestnosti nezameniteľný príjemný pocit..

Moderné kúpeľne sú prezentované v neutrálnej farebnej palete a s minimalistickým kúpeľňovým nábytkom a na prvý pohľad pôsobia jednoducho a rezervovane. Ale pri bližšom skúmaní sa kúpeľňa ukáže ako skutočná oáza pohody, osobné útočisko, kde si môžeme oddýchnuť od zhonu každodenného života. Pokiaľ ide o zariadenie, moderné kúpeľne majú čo ponúknuť. Zhrnieme pre vás opäť najdôležitejšie trendy: sivá, čierna a biela tvorí trendový farebný súbor pre súčasnú kúpeľňu. Spestrením sú doplnky zo zlata, medi a kúpeľňový nábytok z dreva. Žula je trendovým materiálom do roku 2020: prírodný kameň zdobí steny, márnosti a dokonca aj vane. Pokiaľ ide o dizajn podláh a stien, stále viac ľudí sa rozhoduje pre kúpeľňu bez obkladov. Namiesto toho sú steny omietnuté, natreté alebo natreté papierom. Wellness program dopĺňa sprchovací kút, rohová vaňa a sauna.

Navrhnite modernú kúpeľňu so šikmým stropom

Moderné šikmé stropy a dlažba v neutrálnych farbách sú vybavené bidetom a vaňou

Moderná kúpeľňa so sprchovacím kútom so sklenenou priečkou, dvojitým umývadlom, nástennou skrinkou a vaňou

Moderná malá kúpeľňa obrázky drevený stropný sprchovací kút malá vaňa

Trendové farebné duo: čierna a biela vytvárajú v kúpeľni vzrušujúce kontrasty

Moderné čiernobiele kúpeľne vytvárajú nápady so sprchou a úzkou vaňou

Drevo vytvára útulnú atmosféru v inak chladne pôsobiacej puristickej kúpeľni

Navrhnite moderné kúpeľne so starou drevenou skrinkou s mramorom a čiernym umývadlom

Puristická krása: kúpeľňa obložená prírodným kameňom 

Moderné kúpeľne so sprchovacím kútom a obkladmi na stenu z prírodného kameňa, dažďovou sprchou a dreveným umývadlom s umývadlom na dosku

Sprchovací kút s drevenou podlahou a drevenými skrinkami v kúpeľni

Moderné kúpeľne iba so sprchovacím kútom a drevenou podlahou, dreveným nábytkom a bielymi veľkoformátovými obkladmi a nápadmi a obrázkami

Navrhnite kúpeľňu úplne v šedej farbe

Moderné kúpeľne v šedej farbe so stenami obloženými prírodným kameňom s voľne stojacou vaňou bez základne

Voľne stojaca vaňa pred oknom

Moderné kúpeľne dnes s veľkými oknami s voľne stojacou vaňou a dvojitým umývadlom a veľkým zrkadlom