kúpeľňa

Kombinácia bielej kúpeľne s drevom – nápady moderného a štýlového dizajnu

okná v kúpeľni kombinujú biele drevo pre minimalistický dizajn

Ak chcete urobiť modernú kúpeľňu bielou s drevom, existuje veľa možností dizajnu. Málokto je však v súčasnosti taký trendový ako určité farby dreva a bielej. Nie je to ani farebné duo, ktorého popularita v kúpeľni je obmedzená. Paleta dreva a bielej farby sa vo veľkej miere používa v kuchyniach, obývačkách a spálňach po celom svete. V skutočnosti najlepšie kuchyne, ktoré dnes existujú, ponúkajú túto kombináciu v tej či onej forme s množstvom možností prispôsobenia. Dnes sa teda pozeráme na najlepšie navrhnuté drevené a biele kúpeľne, ktoré vás inšpirujú pri ďalšej renovácii.

Kúpeľňa biela s drevom

drevený obklad ako hlavný prvok v kúpeľni s vaňou a umývadlom

Biela kúpeľňa vyzerá čistá, svieža a svetlá. Pridajte do dizajnu niektoré prvky z prírodného dreva a zrazu bude miestnosť pôsobiť ešte teplejšie a príjemnejšie. Aj keď v kúpeľni existuje mnoho spôsobov, ako pristupovať k obľúbenej kombinácii bieleho dreva, v nasledujúcich príkladoch existujú aj ďalšie zaujímavé prevedenia. Najjednoduchším spôsobom, ako pridať drevo do bielej kúpeľne, je nahradiť existujúcu márnosť niečím, čo je drevenejšie.

moderný obklad steny v kúpeľni s dreveným vzhľadom a bezšvovou stenou

Plávajúce drevené umývadlo sa perfektne hodí aj k moderným, súčasným a minimalistickým štýlom v kúpeľni. Tí, ktorí chcú vnášať kúzlo farmárskeho domu alebo dokonca rustikálny nádych do drevenej márnosti, môžu ísť klasickou cestou. Zrkadlo so zodpovedajúcim dreveným rámom a dreveným okenným rámom môže tiež dopĺňať štýlový a upravený priestor, ktorý obstojí v skúške časom.

Kompletný drevený obklad s drevenými podlahovými doskami a drevenými panelmi na strope a stenách v kúpeľni

Najlepšie biele s drevenými kúpeľňami sú teda tie, ktoré z hľadiska sofistikovanosti a tepla dosahujú rovnováhu medzi týmito dvoma dizajnovými prvkami. Kým biela dodáva atmosfére modernosť, drevo dodáva miestnosti určitý nadčasový vzhľad bez zmeny farebnej schémy. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa myšlienka spojenia týchto dvoch stala v posledných rokoch tak populárnou. Dnes je úplne biela kúpeľňa inšpirovaná kúpeľmi nahradená zdravou dávkou drevitého kúzla. Príďte si užiť svet relaxácie a omladenia.

Vyberte si štýl podľa vlastného vkusu

eklektická kúpeľňa z bieleho dreva a voľne stojaca vaňa so zelenými rastlinami

Ako sme už uviedli, farebná schéma dreva a bielej sa hodí takmer k akémukoľvek štýlu, na ktorý si v kúpeľni myslíte. V tradičnejších, vidieckych, stredomorských a rustikálnych kúpeľoch však môžete použiť ťažší druh dreva. Potom sa budete cítiť starne a elegantne, zatiaľ čo dizajn zostane súčasný. Svetlejšie tóny dreva pôsobia najlepšie v moderných a moderných kúpeľniach, ktoré sú inšpirované kúpeľmi a wellness centrom. Napríklad, ak do tohto nastavenia pridáte trochu zelene, dodá to kúpeľni tropický nádych, zatiaľ čo tradičné a stredomorské kúpeľne budú mať útulnejšie žlté a oranžové tóny.

V kúpeľni viac dreva ako biele

minimalistický dizajn s laminátom prilepeným na stenu v kúpeľni biele drevo

Rozsiahlejšie používanie dreva v kúpeľni si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Keď ste na to zvyknutí, vzdiaľte sa od prevažne bieleho prostredia a vytvorte dokonalú rovnováhu medzi týmito dvoma prvkami. Drevená podlaha je dobrým začiatkom, pretože už dodáva miestnosti príjemný pocit a vyvažuje kúpeľňu, ktorej steny sú celé biele. Pridajte ďalší prvok dreveného prízvuku, ladiacu márnosť dreva a stoličku alebo dve, a budete mať úžasný priestor, ktorý nikdy nesklame.

Classic sa stretáva s trendom na toalete pre hostí

vintage vzhľad malých kúpeľní so sprchovými závesmi a drevenými skrinkami pod umývadlom

Akcenty môžete napríklad nastaviť v kúpeľni pomocou komerčne dostupného márnosti so zelenými gombíkmi a rustikálnym bronzovým faucetom. Môže to vyzerať organicky a živo, a v tomto prípade prírodné borovicové drevo dokonale ladí so zelenými prvkami. Čierny mramor s malým vzorom rybej kosti tiež uzemňuje podlahu a táto mierka je pre malý priestor ako stvorená. Uvidíme správne množstvo opakovaní. Malé rozmery kúpeľne tiež znamenajú, že postrek drahým materiálom nemusí stáť veľa peňazí. Sprchové dlaždice sú položené v hladkom vzore, obklopenom tmavou maltou. Sprcha a vaňa sú vybavené kohútikmi zlatej farby. Tieto presvetlia miestnosť, zatiaľ čo vzorovaný záves dodá sprchovému kútu odvážny dizajn.

Priemyselný štýl

rustikálny industriálny štýl so skriňou z recyklovaného nábytku, vyrobenou z dreva a dlažby, sklenená priečka

Dizajn tejto kúpeľne zväčšuje priestor radového domu zo štyridsiatych rokov minulého storočia s rozlohou 16 metrov štvorcových rozšírením šatníka do chodby v bielizni. Sklenená priečka a pevná sprchová zástena naplno využívajú dlhú a úzku kúpeľňu. Farebná schéma je navrhnutá s bielymi, drevenými a čiernymi akcentmi a pripomína industriálny štýl. Radový dom je tiež hneď vedľa železničných tratí, čo znamená, že obyvatelia takmer cítia prechádzajúce vlaky v dome. Vlakové koľaje preto inšpirovali aj dizajn kúpeľne.

Kúpeľňa biela s drevom ako v hoteli

rovné čiary a elegantný dizajn v kúpeľni biela s dreveným a čiernym rámom

Toto je dizajn, ktorý môžete vidieť v päťhviezdičkovom rezorte. Pôsobí elegantne a vytvára pocit luxusu a elegancie, ktorý je spojený s veľkým komfortom. Rozsah materiálov a farieb je však obmedzený a pozostáva hlavne z bielych, drevených a čiernych kontúr. Sme presvedčení, že vytvorenie najväčšieho účinku je predovšetkým o dielenskom spracovaní. Plávajúce umývadlo z bieleho duba vyniká v prevažne bielej kúpeľni. Pracovná doska z bieleho kremeňa stojí aj nad skrinkami a perfektne sa hodí k zvyšku farebnej schémy kúpeľne. Kartáčované bronzové svetlá a závesné svetlá jantárovej farby rozžiaria celú miestnosť. Steny a podlaha kúpeľne sú pokryté veľkoformátovými mramorovými porcelánovými dlaždicami. Je to ľahko čistiteľný materiál. Každý kus je veľký, čo znižuje počet injektážnych čiar. Samostatný sprchovací kút v čiernom ráme má dlhú rímsu na uloženie predmetov do kúpeľa.

Efektívny luxus v meste

Interiérový dizajn s efektívnym luxusom v dlhej kúpeľni s drevenými prvkami

Táto teraz rozľahlá kúpeľňa v New Yorku je výsledkom kúpy bytu majiteľa domu na prvom poschodí a jeho kombináciou s bytom, ktorý už vlastnili. Architekt Andrew Mikhael rozšíril predchádzajúcu kúpeľňu s rozlohou 40 metrov štvorcových na to, čo tu vidíte, a to pomocou luxusných, efektívnych materiálov a jemného osvetlenia, ktoré vytvárajú pocit čistej a vycibrenej elegancie. Svetelné pásy LED jemne rozžiaria miestnosť, zatiaľ čo závesný, tmavohnedý umývadlo kontrastuje s bielymi povrchmi. Pracovná doska s integrovanými drezmi je tenká a napriek tomu architektonická. Voľne stojaca vaňa uzatvára väčšinou lineárny priestor, zatiaľ čo veľkoformátové mramorové dlaždice obkolesujú tri steny kúpeľne. Biely kameň so svojimi jemnými zlatými fľakmi odráža farbu podlahy, teak a dub, ktoré sú prítomné v celej kúpeľni.

Rustikálna elegancia pre kúpeľňu vo vidieckom štýle

Priestranná kúpeľňa vo vidieckom štýle so sivou skrinkou a moderným sprchovacím kútom

Prírodné drevené prvky sa v tejto kúpeľni stretávajú s teplou bielou a sivou. Priestor pôsobí relaxačne a elegantne a taktiež splýva so zvyškom vidieckeho štýlu domu. Maľované steny od podlahy až k stropu rozjasňujú kúpeľňu a dodávajú rustikálnu textúru. Nová sivá skrinka dokonale vypĺňa niku v kúpeľni a dodáva úložný priestor a štýl tak, aby zodpovedali potrebám domácich obyvateľov. Majitelia pridali aj novú sprchu. Skriňa však slúži ako ústredný bod kúpeľne v predtým uzamknutom rohu. Pre kúpeľňu sa návrhár rozhodol pre vzorované obklady s čo najmenšími škárami. Keď úniky v kúpeľni zničili podlahy pred renováciou, majitelia domov sa rozhodli, že to s drevom už neriskujú.

Neutrálne tóny s nádychom vintage nádychu

neutrálne tóny a sprchovací kút obklopený dlažbou metra v bielej farbe v kúpeľni

V rámci rekonštrukcie kúpeľne môžete ľahko aktualizovať rozloženie a vzhľad, ako aj pridať do kúpeľne drevený toaletný stolík ako akcent. Čisté a neutrálne povrchy budú pripomínať vintage štýl. V tomto prípade je závesná orechová skrinka hneď za dverami kúpeľne. Toto konštruktér koncipoval ako ústredný bod kúpeľne. Márnosť má tiež matný čierny hardvér a dosku. Podlahu pokrývajú čierne porcelánové kameninové dlaždice s prírodným vzhľadom. Dizajnéri vybrali tento typ dlaždíc, pretože sa ľahšie čistí a inštaluje ako iné materiály vrátane kameňa. Táto podlahová krytina má stále prirodzený vzhľad. Skosené dlaždice metra sa tiahnu cez všetky steny v kúpeľni vrátane sprchovacieho kúta. Bezrámové sklo bolo použité na dodanie dlaždice nekonečného vzhľadu. Sprcha má 17 metrov štvorcových a bočné posuvné sklenené dvere vedľa toalety. Faucety s vintage vzhľadom v matnej čiernej farbe narážajú na biele dlaždice a ladia s tými na márnosti.

Štýlové prírodné drevo vo veľkej kúpeľni

veľká kúpeľňa so sprchovacím kútom, voľne stojacou vaňou a drevenými skrinkami

V tejto hlavnej kúpeľni sa čisté línie a neutrálne farby stretávajú s regenerovaným drevom a čiernobielymi dlaždicami pre štýl dizajnu, ktorý interiérový dizajn vykresľuje ako moderný bohém. Renovácia, ktorá takmer zdvojnásobuje priestor v existujúcej kúpeľni, dodáva viac úložného priestoru, štýlu a dizajnu, aby lepšie vyhovovala rodine. Na podlahu bola použitá cementová dlažba s čierno -bielym arabeskovým vzorom.

Spodná skrinka z prírodného dreva a šesťhranných dlaždíc v kombinácii bieleho dreva v kúpeľni

V sprche lemujú biele obklady stenu, zatiaľ čo šesťhranné dlaždice pokrývajú podlahu. Šesťhranné dlaždice tiež dobre ladia so vzorom na podlahe. Nová sprcha sa perfektne hodí aj do rohu kúpeľne. Vaňa je veľmi úspešnou voľbou a zároveň príkladom štýlu a funkčnosti. Je to prikývnutie na starožitnosti, ale tiež sa hodí k štýlu kúpeľne.

kúpeľňa biela s tmavým drevom kombinovaná s mramorovou dlažbou

kúpeľňa biela s dreveným obložením vane drevené umývadlo nepriame osvetlenie na strope

toaleta pre hostí z bielych a drevených lícových tehál na stene

biela kúpeľňa s dreveným dekorom a dlažbou a dlažbou na stenu