kúpeľňa

Ako si zariadiť kúpeľňu v šedej farbe – 40+ inšpirácií!

Kúpeľňa v sivom modernom štýle škandinávskeho štýlu bývania béžový dizajn nástenného zrkadla

Každý rok sa objavujú nové trendy v kúpeľni, ktoré premenia miestnosť na skutočnú oázu pohody. Ak hľadáte novú farbu, šedá je pre vás to pravé miesto. Väčšina ľudí považuje tieň za neutrálnejší, každodenný a dokonca aj trochu nudný. Ak to však správne skombinujete, vytvorí to pokojnú a elegantnú atmosféru. Či už ako farba na stenu, krásne a jemné dlaždice, kusy nábytku alebo jednoducho ako dekorácia – farba má zvláštnu a jedinečnú charizmu. Chcete si zariadiť kúpeľňu v šedej farbe? Potom čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať našou skvelou obrazovou galériou.

Štýlovo vyzdobte kúpeľňu v šedej farbe

veľká kúpeľňa v sivej tapete so vzorom vane v tvare terasy

Zariadiť svoju kúpeľňu v šedej farbe by bolo bezpochyby veľmi múdre rozhodnutie. Farba je v posledných rokoch enormne populárna a kombinuje to najlepšie z klasickej čiernej a bielej v jednom – eleganciu, sofistikovanosť, nadčasovosť a schopnosť prispôsobiť sa úplne akémukoľvek životnému štýlu. Aby však miestnosť nepôsobila chladne, mali by ste sivé tóny dobre vyvážiť – napríklad sviežimi farbami, teplým dreveným nábytkom alebo bytovými doplnkami z jemných tkanín. Ďalším faktorom úspechu je svetlo. V každom prípade by ich malo byť dosť, inak bude vaša kúpeľňa pôsobiť príliš pochmúrne.

Sivú kúpeľňu skombinujte s inými farbami

Kúpeľňa v sivočervenom modernom nástennom polici s mozaikovým vzorom koberca

Biele kúpeľne sú bežnou voľbou pre väčšinu ľudí a nepochybne vyzerajú krásne. Ale trocha viac farby by tiež nezaškodilo. Keďže šedá je neutrálnejšia, dá sa ľahko kombinovať s mnohými rôznymi farebnými nuansami. Je veľmi dôležité nájsť ten správny odtieň, pretože rôzne farby majú tiež veľmi odlišný vplyv na celú atmosféru. Niektoré vyžarujú jedinečný pokoj, zatiaľ čo iné – tie tmavšie – vyvolávajú obzvlášť dramatický pocit. Ale všetky kúpeľne v šedej farbe majú niečo spoločné – zanechávajú dojem poriadku a čistoty a vyzerajú jednoducho nádherne!

Moderná šedá kúpeľňa Škandinávske nápady kúpeľne Zlaté akcenty Životné trendy

Kúpeľne v šedej farbe sú elegantné, jemné, nadčasové a dokonca majú upokojujúci účinok, ale v žiadnom prípade nie sú nudné. Krásny drevený nábytok v trendovom štýle vidieckeho domu zaisťuje viac pohodlia a tepla. Ešte väčšiu pestrosť dosiahnete, ak ju skombinujete s inými farbami. V miestnosti tak nehrozí, že by pôsobilo príliš sterilne a pochmúrne. S horčicovou žltou vyzerá šedá kúpeľňa veľmi slnečne a okamžite vám dodá dobrú náladu. Zelená dáva pocit prirodzenosti. Červená je veľmi energická a hodí sa skôr do väčších kúpeľní. Šedá a modrá sú dve chladné farby, ktoré k sebe dobre ladia. Chcete priniesť jar do svojho domova? Potom ste na správnom mieste so svetlo purpurovou alebo jemnou ružovou! Sivé dlaždice a modrý nábytok vyzerajú skvele a miestnosť získa veľmi svieži a moderný vzhľad. Cielené striekanie farby na uterák alebo vo forme police alebo odkladacieho stolíka a miestnosť vyzerá úplne inak.

Kúpeľňu okoreníte nábytkom alebo sivou dlažbou

Kúpeľňa v sivej modernej minimalistickej dlažbe do kúpeľne Drevený panel Dizajnové životné trendy

Aké detaily by mali byť pre vašu kúpeľňu, závisí v prvom rade od toho, koľko šedej sa vám páči a ako dlho sa k nej chcete odhodlať. Či už ide o farbu na stenu, dlaždice, márnosť alebo nábytok – farbu je možné použiť takmer rovnako rozmanito ako bielu. Kamenná omietka, veľká dlažba do kúpeľne alebo jemná svetlo šedá farba na stenu – výber ste doslova rozmaznaní! Veľké biele dlaždice metra s rôznymi vzormi vyzerajú naozaj dobre napríklad v kúpeľni v šedej farbe a poskytujú o niečo väčšiu dynamiku a svetlo. Namiesto klasických bielych umývadiel alebo vaní sa rozhodnite pre tieto v jemnejších a nápadnejších sivých tónoch.

Kúpeľňa v sivej skrinke so malým sprchovým kútom, mramorová horná lampa, zlatý akcent

Sivý kúpeľňový nábytok je tiež skutočným pútačom pozornosti. Tieto sa krásne hodia aj k čiernej alebo bielej kúpeľňovej keramike. Obzvlášť krásny vzhľad robia aj akcenty z betónu alebo mramoru. Chcete dosiahnuť elegantnejší a luxusnejší vzhľad? Niektoré medené alebo zlaté akcenty dodávajú miestnosti krásny a elegantný vzhľad. Rôzne sivé doplnky, uteráky a koberce sú najľahším a najlacnejším spôsobom, ako priniesť trendovú farbu do vašej kúpeľne.

Vhodný nábytok do vašej kúpeľne v šedej farbe

Kúpeľňa v sivých obkladoch farba vane akcenty horčica trend farba obývacia trendy 2019

Sivá je v súčasnosti považovaná za novú bielu, pokiaľ ide o vybavenie kúpeľne? Sivý kúpeľňový nábytok je tento rok veľmi trendový a dodáva miestnosti obzvlášť elegantný a sofistikovaný vzhľad. Sivú vaňu a umývadlo môžete použiť ako štýlové kúsky, ktoré pôsobia nadčasovo, a pritom veľmi jednoducho a jednoducho. Tie je možné perfektne skombinovať so stenami v pastelových farbách, napríklad ružovej, a dodať punc romantiky.

Kúpeľňa v sivočervenej podlahe Zariadenie bytu Nápady na bývanie

Tmavosivé steny dodajú vašej kúpeľni vznešený a luxusný nádych, zatiaľ čo svetlejšie nuansy pôsobia upokojujúco a relaxačne. K tomu sa výborne hodí jednoduchý biely nábytok a farebný nádych mu môžete dodať napríklad uterákmi alebo inými bytovými doplnkami.

Kúpeľňa v sivých sivých obkladoch so vzorom nástenného zrkadla a nápady na bývanie

Maľované steny nie sú zďaleka jedinou možnosťou, ako použiť trendovú farbu vo vašej kúpeľni. Namiesto toho si môžete vybrať dlaždice alebo tapetu v rôznych vzoroch. Sú tiež ideálne pre menšie miestnosti a pôsobia trochu väčším a priestornejším dojmom.

Sú tapety pre vašu kúpeľňu v šedej farbe vhodné??

Kúpeľňa v sivých tapetách v kúpeľni skriňa vaňové nástenné zrkadlo Životné trendy

Tapety v kúpeľni sú v dnešnej dobe stále obľúbenejšie a sú skutočne skvelou alternatívou k typickým obkladom. Možnosti dizajnu sú nekonečné a môžete použiť skvelé prvky, ktoré zaručene vytvoria ďalšie vzrušenie. Keďže sa však jedná o miestnosť s vysokou vlhkosťou, mnoho ľudí zastáva názor, že tapety sú pre ňu skôr nevhodné a časom by sa odlepili od steny. Našťastie je už na trhu veľa modelov, ktoré sú oveľa vodotesnejšie ako tie bežné. Papierové tapety sú lacné a dostupné v rôznych vzoroch a farbách, ale keď je vlhkosť príliš vysoká, majú tendenciu sa pokrčiť. Ak sa tak rozhodnete, nemali by ste ho používať v sprche ani nad umývadlom.

Kúpeľňa zo sivých a bielych drevených tapiet v kúpeľni Výhody vane Životné trendy

  • Tapeta zo sklenených vlákien sú extrémne vodotesné a odolné, takže sa najlepšie hodia do kúpeľne v šedej farbe. Ďalšou výhodou je, že môže byť aj natretý.
  • Vilestapeten sú v poslednej dobe obzvlášť obľúbené. Za mokra sa nerozťahujú ani sa pri sušení nesťahujú. Vilestapeten nájdete v najrozmanitejších farbách a vzoroch – dokonca aj v kamennej a drevenej optike alebo ako fototapeta, vďaka ktorej bude miestnosť ešte individuálnejšia a jedinečnejšia..
  • Vinylové tapety majú vrstvu PVC na papierovom podklade a sú niečím ako klasikou medzi tapetami odolnými voči vlhkosti. Pretože sú odolné voči oderu, aj silné znečistenie je možné veľmi ľahko odstrániť.

Dlaždice do kúpeľne v šedej farbe

Šedé dlaždice nápady do kúpeľne biela skrinka Trend škandinávskeho životného štýlu

Pokiaľ ide o moderné trendy bývania, všetky oči sa v súčasnej dobe stále viac obracajú na kúpeľňu. Sivé dlaždice sú v súčasnosti veľmi obľúbené a predstavujú skvelý spôsob, ako dodať miestnosti trocha individuality. Výber návrhov je obrovský – od malých zrkadlových dlaždíc po veľké dlaždice XXL – všetko je zahrnuté a vyzerá skvele. Použite to ako dekoratívny prvok – dodáva miestnosti zaujímavý vzhľad a vyzerá veľmi elegantne a elegantne.

Sivé obklady kúpeľňa moderný mobiliár trend trend farby vaňa bývanie trendy

Veľké dlaždice XXL sú tento rok na vrchole zoznamu trendov. Nielenže malá kúpeľňa vyzerá o niečo väčšia, ale ponúka aj minimálne úsilie pri čistení. Malý počet škár robí z podlahy veľmi jednoduchú údržbu a znižuje riziko vzniku plesní. Mozaikové dlaždice z prírodného kameňa neobvykle nádherne vnesú do vašej kúpeľne prírodu v šedej farbe a zaistia veľa harmónie. Možné použitia nie sú obmedzené na podlahu sprchovacieho kúta – dajú sa ľahko položiť naprieč miestnosťou.

Kúpeľňa v sivej betónovej stene vaňa retro dekoratívne kamene palmy

Decentné, nevtieravé vzory, ktoré sú stále estetické a živé, zaisťujú veľa pokoja. Sú tiež nadčasové a dajú sa kombinovať s mnohými rôznymi životnými štýlmi. Triezvy, jednoduchý betónový vzhľad s ľahkým matným povrchom je v posledných rokoch jedným z najhorúcejších trendov pre pokojné a elegantné miestnosti..

malá kúpeľňa v sivých ružových neónových farbách trendové dlaždice nápady životné trendy

Použitie rôznych odtieňov dodá vašej kúpeľni sivý nádych luxusu a štýlu a bude pôsobiť nádherne.

Kúpeľňa v sivej rustikálnej drevenej skrinke nástenné zrkadlo dizajn nástenné police kúpeľňové doplnky

Jedným z najhorúcejších domácich trendov je používanie nábytku z prírodného dreva. Tie v kombinácii so sivými stenami oživia vašu kúpeľňu a vytvoria pokojnú a relaxačnú atmosféru.

Zariaďte kúpeľňu v šedej a bielej farbe

Kúpeľňa v sivobielom modernom zariadení vaňa dlažba obklady trendy umývadlo

Ste nadšení z harmonickej rovnováhy kontrastov? Potom by ste si mali zariadiť kúpeľňu v šedej a bielej farbe. Farby spolu ladia a dopĺňajú sa – tmavá antracitová sivá svetlo prehltne, zatiaľ čo žiarivá biela ho odráža. Duo s vysokým kontrastom vyžaruje nadčasovú eleganciu, vytvára napätie a zároveň má upokojujúci účinok. Farebnú kombináciu je možné úspešne použiť v malých aj veľkých kúpeľniach.

Kúpeľňa v prevedení nástenného bočného stolíka so sivým obkladom a dizajnom bytové doplnky

Kúpeľňa v sivobielej farbe vám tiež ponúka množstvo možností dizajnu a má veľkú výhodu, že väčšina kúpeľňového nábytku je aj tak vyrobená v bielej farbe. Voľne stojaca retro vaňa, ktorá je na vonkajšej strane potiahnutá sivou farbou, by sa mohla stať dekoračným kusom nábytku v miestnosti a poskytovať trendový a vyvážený vzhľad..

malá kúpeľňa vo svetlo šedých odtieňoch nástenná zrkadlová dekorácia hlavy živé trendy

malá kúpeľňa v sivom betóne vyzerá minimalisticky

Kúpeľňa v sivých doplnkoch osuška vaňový odkladací stolík zlaté trendy bývania

Kúpeľňa v sivých antracitových kvetoch vertikálne záhradnícke životné trendy

Kúpeľňa v sivej farbe zdobí moderné nápady na kúpeľňové obklady a dlažby na stenu

Zariaďovanie kúpeľne v šedej farbe Obklady do kúpeľne Moderné trendy v zariaďovaní

Kúpeľňa v interiéri so sivým vzorom podlahy, škandinávsky štýl, minamilistický

Kúpeľňa v sivej dlažbe koberec bytové doplnky moderné

Kúpeľňa v sivomodrých nápadoch moderná dlažba metra vaňa zlatá trendová farba

Kúpeľňa v sivých obkladoch svetlošedá vaňa dizajn bytové doplnky kvety živé trendy

Kúpeľňa v sivej dlažbe nápady podlahový tapetový drevený košík sprchovací kút

Kúpeľňa v sivožltej farbe steny vane natretá žltou podlahou škandinávsky štýl bývania

Kúpeľňa v sivom štýle vidieckeho domu Drevené nástenné zrkadlo v štýle bývania

Kúpeľňa v sivej malej dlažbe Drevená stena Drevená skrinka Vzor obývačky trendy

Kúpeľňa v sivej malej dlažbe zelená moderný vzor podlahy mramorové dosky bytové doplnky

Kúpeľňa v sivom malom sprchovom kúte, kôš na bielizeň, ktorý vytvára nápady pre malé miestnosti

Kúpeľňa v sivej drevenej podlahe Japonský štýl Zen vzhľad Moderné životné trendy

Kúpeľňa v sivom nábytku antracitové moderné farebné akcenty stanovujú moderné nápady na zariadenie

Kúpeľňa v sivej modernej drevenej podlahe trendy v dizajne sprchovania živé trendy 2019

Kúpeľňa v sivom modernom dizajne drevených panelových zrkadlových skriniek do sprchového kúta

Kúpeľňa v sivej modernej bielej vani terasa dizajnové trendy bývania

Kúpeľňa so sivou retro vaňou na podlahu obklad do kúpeľne luster zlatý

Kúpeľňa v sivoružových pastelových farbách mramorového vzhľadu trendové nápady dizajnu žiarovky

Kúpeľňa v sivom rustikálnom drevenom paneli nápady na nástenné zrkadlo

Kúpeľňa v sivej stene dlažba betónová podlaha drevené doplnky zrkadlová skrinka životné trendy

Kúpeľňa v sivej farbe, obklady na stenu, kúpeľňové doplnky, nápady na dekoráciu, drevo, životné trendy, boho look

malá kúpeľňa v sivej vani metro dlažba nápady trendové farby 2019