Kuchyňa

Splashback z mramorovej kuchyne – áno alebo nie? Všetky výhody a nevýhody na prvý pohľad!

Mramorová kuchyňa zadná stena biela čiernobiela kuchyňa

Chceme, aby sa o naše kuchynské splashbacky dalo ľahko starať, aby boli robustné a trvanlivé, ale na druhej strane musia tiež dať našej kuchyni štýlový a doplnený vzhľad. Mramor vyzerá v kuchyni elegantne a sofistikovane. Napriek tomu, že vyžaduje neustálu údržbu, je jedným z najobľúbenejších materiálov pre kuchynské ozdoby a dosky. Ak si nie ste istí, či je mramorová kuchynská linka vhodná pre vás a váš domov, čítajte ďalej, pretože v tomto článku sa budeme zaoberať výhodami a nevýhodami mramoru ako stavebného materiálu..

 Aké typy mramorových kuchynských splashbackov existujú??

Mramorová kuchynská zadná stena v bielej farbe praktická

Čo presne sa myslí mramorom, závisí od príslušnej krajiny. V Nemecku sa rozlišuje vápenec, ktorý je možné leštiť, napríklad mramor Jura, a skutočný mramor, ktorý musí obsahovať najmenej 50% kalcitu, dolomitu alebo aragonitu. Vzhľadom na odlišné zloženie surovín má každý druh mramoru špecifické vlastnosti a veľmi individuálny dekor.

Calacatta mramor je jedným z najobľúbenejších luxusných mramorov z Talianska, v ktorom je najmenej nečistôt. Má tuhé biele pozadie a dramatické sivé žily. Ak má variácie zlatých žíl, nazýva sa to zlato calacatta, čo je ďalšia veľmi pôsobivá forma tohto mramoru. Často je zamieňaný s carrarským mramorom, aj keď má niekoľko jedinečných vlastností, a to – spravidla biele pozadie s tmavými žilami vo veľkých a tmavých vzoroch.

Carrarský mramor je ďalším druhom talianskeho mramoru so sivým pozadím a jemným lineárnym vzorom žíl. Tento druh mramoru je v dostupnej cenovej kategórii, a preto je jedným z najpoužívanejších materiálov na mramorovú kuchyňu.

Botticino mramor pochádza zo Španielska a má béžovú farbu s bielymi alebo zlatými žilkami. Má svetlé škvrny a veľmi jemnú štruktúru zrna.

Emperadorský mramor je ďalší španielsky mramor, ktorý je k dispozícii v hnedej farbe. Jeho klasická farba zeme vytvára harmóniu a – pokiaľ ide o mramor – je mimoriadne teplá.

Mramor Nero Marquina je tiež španielsky vápenec, ktorý, ako naznačuje jeho názov, je čierny. Zvláštnosťou je výrazné biele zrno.

Klady a zápory mramorovej kuchyne

Mramorová kuchynská linka so zadnou stenou pre nápady na zariadenie kuchyne

Zadná stena kuchyne je veľmi dôležitou súčasťou každej kuchyne. Pokiaľ ide o mramor ako stavebný materiál pre interiérový dizajn a najmä pre kuchyňu, každý má svoj vlastný názor. Ako každý iný materiál, aj mramor má svoje pre a proti a o chvíľu sa do toho pustíme.

Kuchynská zadná stena z mramorovej bielej minimalistickej interiérovej kuchyne

Začnime s Výhody o. Niet pochýb o tom, že mramorový kuchynský splashback vyzerá veľmi štýlovo a elegantne.

Vzhľad –  Jednou z najväčších výhod mramorového kuchynského splashbacku je skvelý vzhľad. Mramor je ušľachtilý prírodný produkt s individuálnym vzhľadom. Žiadne dve mramorové kuchynské vložky nie sú totožné. Krása tohto prírodného kameňa je, že nikdy nebude vyzerať presne ako váš sused a dodá vašej kuchyni jedinečný vzhľad. Zvlášť elegantne to vyzerá, ak je pracovná doska vyrobená z rovnakého materiálu.

náklady – Splashback z mramorovej kuchyne vás nebude stáť majland. Aj keď sú niektoré vzácne druhy mramoru veľmi drahé, bežný a najbežnejší kararský mramor (nazývaný aj Carrera) je jedným z najlacnejších prírodných kameňov..

Ľahké čistenie – Na denné čistenie stačí teplá voda a uterák do domácnosti.

Živé nápady pre mramorovú kuchyňu v zadnej stene

A teraz sa dostávame k nevýhodám mramorového kuchynského splashbacku.

Leptanie – Mramorové kuchynské splashbacky sa dajú bohužiaľ leptať. To znamená, že ak na povrch kvapnete kyslú kvapalinu, môže to zanechať stopu, ak ju ihneď nevyčistíte. Buďte preto obzvlášť opatrní pri varení kyslých jedál alebo sa im vyhýbajte.

Farbenie – Pri pracích prostriedkoch musíte byť tiež selektívni. Mramorové kuchynské nátery môžu pri pôsobení určitých chemikálií odfarbiť. Nesmiete používať brúsne materiály ani plech. Červené víno a niektoré druhy ovocia sú tiež známe tým, že na mramore zanechávajú nezmazateľné škvrny. Pri varení teda bohužiaľ budete musieť ísť bez pohára vína!

Nie je vhodný pre vodu a škvrny – Kamene sú prirodzene pórovité. Majú tendenciu absorbovať vodu a škvrny a tieto dve sú v kuchyni celkom bežné. Je mimoriadne dôležité, aby ste každých niekoľko rokov nechali svoju mramorovú kuchynskú linku zavrieť, aby bola chránená pred mastnotou a špinou. Bohužiaľ, aj vtedy sa niektoré škvrny odstraňujú ťažko. Mramorová zadná stena kuchyne by nebola pre vášnivých kuchárov ako Jamie Oliver.

Leštená alebo brúsená mramorová zadná stena kuchyne?

biela mramorová kuchyňa splashback kuchynský dizajn dekorácia interiéru

Leštený mramor má lesklý povrch a odráža viac svetla. Pri výbere kuchynského splashbacku z lešteného mramoru je potrebné dávať pozor, aby ste ho neleptali a nepoškriabali.

Brúsený mramor je o niečo drsnejší a má matný vzhľad, ktorý sa vytvorí, keď sa kameň zotrie. Kuchynské vložky z brúseného mramoru je potrebné dobre uzavrieť, pretože ľahšie absorbujú oleje a škvrny, pretože rezaný mramor otvára póry kameňa otvorenejšie..

Kuchynská zadná stena mramorový interiér nápady nápady kuchyňa

Je celkom ľahké pochopiť, prečo sú mramorové kuchynské splashbacky v súčasnej dobe tak trendy. Mramor je veľmi univerzálny materiál, ktorý v závislosti od kombinácie môže byť moderný, očarujúci, tradičný a dokonca rustikálny.

Biele carrarské mramorové kuchynské nápady s kontrastným dizajnom

Mramorová zadná stena kuchyne v bielych detailoch kuchynských vzorov

Mramorová kuchyňa zadná stena biela calacatta zlatá kuchyňa

Nápady na dizajn kuchyne z mramorovej kuchyne

Mramorová kuchyňa Zadná stena Klady a zápory nápadov na kuchynský nábytok

biele mramorové zadné steny v kuchyni kontrastujú tmavé skrinky