Kuchyňa

Nech je rohová skrinka v kuchyni pohodlná – 20 nápadov

rohová skriňa-kuchyňa-praktické-zariadenie-sivé-skrinky-hriankovač-retro

Rohové kuchyne bez pochýb vyžarujú pohodlie a útulnosť. Často však majú nevýhodu v rohovej skrini, ktorá je veľmi priestranná a zmestí sa do nej teda veľa vecí, ku ktorým sa však kvôli jej umiestneniu väčšinou len ťažko dostanete. Ak stále nechcete používať Kuchynská rohová skriňa Ak to neurobíte, môžete využiť rôzne systémy a nápady, aby ste zaručili čo najlepšie pohodlie. Radi by sme vám dnes predstavili takéto nápady do kuchyne.

Urobte rohovú skrinku v kuchyni praktickou

rohová skrinka-kuchyňa-zostava-základ-skrinka-stena-skriňa-vitrína

Existujú rôzne varianty dizajnu rohovej skrine v kuchyni. Rohová skrinka, ako v uvedenom príklade, je sama osebe praktická a kuchynský riad v nej je ľahko dostupný. Ak však vaša kuchyňa nemá taký variant, môžete, ako už bolo spomenuté, nainštalovať rôzne systémy, pomocou ktorých sa ľahšie dostanete k hrncom, panviciam a ďalším veciam.

Rohovú skriňu kuchyne vybavte rondelom

Rohová skrinka v kuchyni zaoblený-rohový-hrniec-systém-úložný priestor

Roundel, známy tiež ako kolotoč, je veľmi obľúbený pri zariaďovaní rohovej skrine v kuchyni. Tento rondel je možné otáčať o 360 stupňov okolo vlastnej osi. Môžete naň napríklad rozložiť svoje hrnce a jednoducho ich otočiť, aby ste získali presne to, čo potrebujete. Vyhne sa nepríjemnému vyberaniu a vráteniu do skrine a nepraktické stohovanie nie je potrebné.

Výsuvný systém

rohová-kuchyňa-moderná-vidiecky-štýl-multifunkčná-kuchynská-skriňa

Ďalším variantom rohovej skrine v kuchyni je takýto systém. Skladá sa z niekoľkých políc, ktoré je možné vytiahnuť zo skrine, aby boli všetky hrnce, panvice a riady ľahko dostupné. Rovnako je možné použiť všetky úrovne skrinky. Vďaka sklopnému systému je konštrukcia v skrinke po zasunutí úhľadne usporiadaná.

Kraussel na osi

rohová skrinka-kuchyňa-spodná-skriňa-inšpirácia-kolotoč-zostava

Tento systém pre rohovú skrinku v bielej farbe je variantom Rondell. Dve police sú pripevnené k osi a sú ručne vyberané zo skrine otáčaním. Police je možné posúvať jednotlivo. S takýmto systémom je možné úplne využiť aj najzadnejšiu oblasť rohovej skrinky v kuchyni a je ľahko prístupná. Skrinka je zamknutá obyčajnými dverami.

Akékoľvek tvary

rohová jednotka-kuchynský riad-varenie-úložný-priestor-drez-biela-dlažba

Tvar políc je možné zvoliť podľa želania. Môžete si ho teda prispôsobiť podľa toho, na čo sa má použiť a veľkosti skrinky. Táto optimalizácia voľnej plochy v rohoch zaručuje viac úložného priestoru, ktorý sa inak spravidla stráca a zanedbáva.

Optimalizácia rohových skriniek

rohová-kuchyňa-úložný-priestor-hrnce-inšpirujúce-zariadenie

Poličky vo forme podnosu je možné zo skrine vyberať rôznymi spôsobmi. Na jednej strane je už spomínaný variant, v ktorom ho ručne vytiahnete. Ale systém pre rohovú skriňu v kuchyni, v ktorej sú police pripevnené k dverám skrinky, je ešte praktickejší. Keď sú dvere otvorené, systémy automaticky vystúpia zo skrinky.

Vstavaný systém s dvierkami skrinky

rohový-kuchynský-výsuvný-systém-kov-uprataný-úložný priestor

Tu vidíte jeden taký systém, ktorý sme popísali vyššie. Táto rohová skrinka v kuchyni má dve úrovne, ktoré sa odhaľujú vyťahovaním samotných dverí skrinky. Osa tiež umožňuje otáčanie dverí iným smerom. Zatváranie je rovnako rýchle a jednoduché.

Otvorená kuchynská rohová skrinka

rohová skriňa-kuchyňa-rondel-praktická-biela-vidiecky-štýl-pohodlie

Pretože vnútorná časť skrinky je oveľa upratanejšia ako predtým, keď použijete rohovú skriňu s rondel, môžete si dokonca dovoliť nechať rohovú skrinku v kuchyni otvorenú. Je to samozrejme vec vkusu. V opačnom prípade je potrebné zvinutie, ktoré je prispôsobené tvaru rohu a strihu.

Postavte vysoké rohové skrinky

rohová skrinka-kuchyňa-veľký-nábytok-interiér-jednoduchý-dizajn

Takéto praktické rohové skrinky s veľkým počtom úložných priestorov by mali byť vybavené vhodným systémom, pretože inak nemôžete voľný priestor dobre využiť. Vysoká skrinka ponúka dostatok priestoru pre rôzne typy systémov, ktoré si môžete vybrať a používať podľa svojho vkusu.

Uhlová rohová skrinka

rohová skrinka v kuchyni tmavo-drevo-snaidero-návrh-návrhu

Aj keď je šikmá rohová skrinka, ako je táto a tá v uvedenom príklade, praktickejšia, neznamená to, že ju nemôžete vybaviť aj praktickým systémom. Ak nechcete žiadne klasické priehradky, ktoré by boli v tomto prípade nepochybne rovnako dostatočné, nainštalujte si rondel. Môžete tiež kombinovať priehradky a rondel.

Urobte kuchyňu praktickou

rohová skrinka v kuchyni snaidero-taliansko-moderná-tmavá rúra

Roundel pre rohovú skrinku v kuchyni nie je vhodný len na hrnce, panvice a riad. Dá sa použiť aj na malú špajzu. Uchovávajte zeleninu, korenie alebo iné výrobky a rýchlo ich nájdite jednoduchým otočením. Pri varení už potom nie je potrebné prehrabávať sa v skriniach, pretože všetko je perfektne zorganizované.

Zaoblená rohová skrinka

rohový-kuchynský-biely-moderný-snaidero-prístupný-dizajnový riad

Rohovú skrinku v kuchyni môžete tiež veľmi zaujať zaoblením dverí skrinky. To znamená, že sa stratí malý priestor, ale do vnútra sa dostanete ľahšie. A keďže je tento typ rohovej skrine tak či onak veľmi priestranný, stále máte dostatok úložného priestoru na kuchynské potreby.

Vchodová rohová skriňa

rohová skrinka-kuchyňa-chodba-v-skladovacej miestnosti-nápady-police

Rohovú skriňu v kuchyni je možné perfektne využiť ako malú špajzu. Vytvorte si otvorenú rohovú skriňu, aby ste do nej mohli uložiť všetky svoje výrobky. Sú ľahko dostupné a v prípade potreby pripravené po ruke. Takáto skrinka môže byť vybavená bežnými policami, ktoré slúžia svojmu účelu. Rohovú skrinku si môžete postaviť sami, pretože nejde o komplikovaný systém.

Zásuvky nad rohovou skriňou

rohová skrinka v kuchyni biela zásuvka-príbor-uloženie-inšpirácia

Ak má byť vaša kuchyňa vybavená zásuvkami nad základňami, môžete ich prispôsobiť aj rohovej časti kuchyne. Zvonku sa zdá, že ide o dve zásuvky, ale v skutočnosti sa po otvorení objaví iba jedna, ktorá ponúka veľa priestoru. Je možné ho rozdeliť podľa potreby a umiestniť doň príbory a ostatné náčinie.

Navrhovanie modernej kuchyne

rohová skrinka-kuchynská zásuvka-nápad-minimalistický-dizajn-skriňa-dizajn

Namiesto iba jednej zásuvky môžete mať v rohu zabudovaných niekoľko, jednu na druhú. Zásuvky sú praktické pre menšie kuchynské potreby a nemali by byť v kuchyni podceňované ani chýbať. Skombinujte kuchynskú rohovú skrinku s niekoľkými zásuvkami a vytvorte ten správny úložný priestor na rôzne veci.

Veľké zásuvky

rohová skriňa kuchynskej zásuvky-nápad-praktické-riady-biela

Ak chcete zásuvky používať na riad, hrnce alebo misky, jednoducho zvoľte väčšie varianty a navrhnite ich rovnako ako malé zásuvky, ktoré sme si ukázali vyššie. Sú skvelou alternatívou k rohovej skrini v kuchyni a dajú sa opäť kombinovať aj s klasickými skrinkami.

Sklopné dvere do skrine

rohová kuchyňa-vidiecky štýl-dvojdverová skriňa

Ak nechcete mať v kuchyni otvorenú rohovú skriňu, zvoľte buď menší kolotoč v rohovej skrini, alebo zvoľte taký, ktorý je v rohu vykrojený. Na uzamknutie použite buď dve samostatné dvere skrinky, alebo tento variant tvorený dvoma prvkami, ktoré sú spojené závesmi a dajú sa sklopiť.

Zásuvka na zeleninu

rohová-kuchyňa-zeleninové-priehradky-nápad-vetranie drevom

Tento nápad sa nám zdá veľmi praktický aj pre priehradky na zeleninu a ovocie. Sú vyrobené z dreva a dajú sa vytiahnuť a zasunúť späť pod pracovnú dosku. Otvorená konštrukcia zaisťuje dobré vetranie, aby sa zabránilo rýchlemu znehodnoteniu v dôsledku vlhkosti. K ovociu a zelenine sa dostanete rýchlo a jednoducho.

Vonkajšia rohová skrinka

rohová-kuchyňa-otvorená-polica-dekoratívne-zásuvky-kamenné-obklady

Originálnym spôsobom môžete navrhnúť aj vonkajšiu rohovú skrinku kuchyne. Do otvoreného priečinka sa zmestí pekné jedlo alebo akékoľvek dekorácie. Je to úplne na vás. Všade okolo môžete distribuovať zásuvky a skrinky, ako sa vám páči. Takúto skrinku je možné neskôr pridať aj do kuchyne a poskytne ďalší pracovný priestor. Skvelá alternatíva k kuchynskému ostrovu!