Kuchyňa

Návrh kuchynskej steny – 25 nápadov s farbou, tapetami a ďalšími

moderný dizajn kuchynskej steny 3d-nástenné-panely-čierna-bariéra

Efektívny dizajn steny môže v kuchyni navodiť útulnú a príjemnú atmosféru. Farby majú na našu náladu rôzne účinky a môžu stimulovať chuť do jedla, upokojiť nervy a vykúzliť dobrú náladu. Ukážkové tapety predstavujú zaujímavé motívy a pekne dopĺňajú farebnú schému. Žiarivo zafarbená zadná stena zo skla je nielen ľahko použiteľným chráničom proti striekajúcej vode, ale je tiež ideálnou voľbou, ak chcete bielu kuchyňu okoreniť. Pozrite sa na naše skvelé nápady pre Návrh kuchynskej steny nižšie a získajte inšpiráciu na nadchádzajúcu renováciu vo vašej kuchyni.

Návrh kuchynskej steny v jasných farbách

Nápady na dizajn kuchynskej steny-lila-stena-farba-biela-zrkadlo-dlaždice-drevená doska

Teplé farby stien, ako je žltá, oranžová a červená, sú do kuchyne krásne, pretože je známe, že stimulujú chuť do jedla. Tento príklad vyššie ukazuje, že príjemný odtieň fialovej ako orgován by mohol byť rovnako krásnym doplnkom bielych kuchynských čiel a kachľového zrkadla. Veľmi romantické a ženské.

Návrh kuchynskej steny s tabuľovou farbou

Nápady na dizajn kuchynskej steny-tabuľa-biela-kuechenschranke

Tabuľovú farbu je možné použiť mnohými spôsobmi, ale stane sa skutočným pútavým pohľadom na celú stenu v kuchyni. Recepty, poznámky a správy od mamy sa dajú ľahko zaznamenať a slúžia ako dekorácia na stenu. V dnešnej dobe nájdete v obchodoch široký sortiment matných odtieňov. Podobne ako bežné farby na steny sa nanášajú na čistý, rovný a suchý povrch. Farby na tabuľu majú dobré krytie a pri dobrej starostlivosti môžu vydržať niekoľko rokov. Dôležitým predpokladom k tomu však je, aby ste na neho písali len kriedou a pravidelne utierali povrch.

Farba tabule vyniká obzvlášť dobrou postavou v moderných, minimalistických kuchyniach, kde môže vytvárať vzrušujúce kontrasty alebo vytvárať efektívne akcenty. V bielych kuchyniach uvoľňuje prísny, puristický vzhľad skriniek a v kuchynskej krajine v industriálnom štýle dodáva konečnú úpravu..

Farebná sklenená ochrana proti striekajúcej vode je ideálna pre biele kuchyne

Kuchynský dizajn steny stena l-tvar-polostrov-biela-bariéra-šalvia-zelená-sklo-ochrana proti striekajúcej vode

Nakonfigurovali ste si kuchyňu svojich snov a zistili ste, že je funkčne dokonale naplánovaná, ale vyzerá akosi nudne? Alebo možno chcete dodať extra atmosféru starej kuchyni bez toho, aby ste museli kompletne renovovať kuchyňu? Žiadny problém, pretože ochrana proti striekajúcej vode v kontrastnej farbe dodá miestnosti šmrnc. Možnosti dizajnu sú prakticky nekonečné a možno aj preto je kuchynský splashback zo skla stále obľúbenejším. Nechajte teda svojej kreativite voľný priebeh a odvážne kombinujte farby, vzory a fototapety. Náš tip: Nainštalujte halogénové osvetlenie pod nástenné skrinky, aby ste večer ešte lepšie vyniesli kuchynské zrkadlo.

Dizajnové kuchynské steny: vzor tapety v bielej, čiernej a červenej farbe s japonským motívom

kuchyňa-stena-dizajn-nápady-tapeta-červená-biela-čierna

Pretože jednoduché a nudné? Kuchyňa je farebná a nápaditá, keď atraktívne tapety zdobia vaše steny. Táto myšlienka je veľmi vhodná pre staré i nové budovy, kde je kuchyňa s priľahlou jedálňou umiestnená v uzavretej miestnosti. Steny tam ponúkajú veľa voľnosti pri navrhovaní a môžete vytvoriť útulné prostredie. V priestrannom obývacom priestore sa naopak malé vzory akosi strácajú. V obývacej časti sú rôzne zóny – obývacia izba, jedálenský kút a kuchynská časť plynule prepojené a navzájom sa spájajú. Aby bol celkový obraz harmonický, musíte farby nábytku a zvyšok dekorácie zladiť s tapetou. Náročná úloha.

V malej kuchyni však tapety v čiernej, bielej a červenej farbe pôsobia exoticky a urobia vyhlásenie. Červené akcenty, ako napríklad závesné svetlá nad kuchynským ostrovom alebo bytové doplnky, ako sú dekoratívne misky a vázy, môžu štýlovo dotvárať vzhľad..

Vertikálna záhrada s izbovými rastlinami a bylinkami

kuchyňa-stena-dizajn-nápady-drevo-corten-oceľ-kvetinové boxy-vertikálna-záhrada

Voňavé korenie povzbudí vašu chuť do jedla. Nečudo, že bylinkovú záhradu na balkóne vytvára stále viac ľudí. A aby ste svoje šaláty, polievky a hlavné jedlá mohli dochutiť čerstvými bylinkami aj v chladnom období, v zime si v kuchyni jednoducho vytvoríte vertikálnu záhradu. V obchodoch je k dispozícii množstvo variantov, ktoré šetria miesto, stačí si len vybrať ten správny podľa vlastného priestoru a pripevniť ho na stenu.

Čerstvé bylinky nielenže príjemne vonia v kuchyni, ale držia aj komáre a v letných mesiacoch odlietajú.

Zadná stena s fotografickým motívom

Dizajn kuchynskej steny -ideas-dark grey-wall-color-high-gloss-white-fronts-glass-back wall-photo motiv

Kuchynské zrkadlo s fototapetou je možné pripevniť na stenu v niekoľkých jednoduchých krokoch. Fototapety si môžete objednať aj online. Na webovej stránke výrobcu nájdete množstvo fotografií, ale môžete si nechať vytlačiť aj svoje vlastné fotografie. Tapeta je potom prilepená k stene a chránená pred vodou a nečistotami listom z plexiskla. Doska je priskrutkovaná pod nástenné skrinky. úplné!

Neošetrená červená tehlová stena v kuchyni

Dizajn kuchynskej steny -predstavba-tehlová stena-sivá-skriňa-drevená doska

Ďalší trend pochádza z USA a ušetrí vám veľa času i peňazí. Ponechajte časť tehlovej steny neošetrenú, ostatné steny omietnite a natrite farbou na steny. Tehlová stena môže predstierať vzhľad steny z prírodného kameňa, a preto sa harmonicky hodí do moderných vidieckych kuchýň. Spolu s nefarebnými drevenými skrinkami, ako je čierna, biela alebo sivá, vysoko leštenými mosadznými kovaniami a drevenou pracovnou doskou, tvorí obzvlášť atraktívnu kombináciu.

Kuchyňa vo vidieckom štýle cez bielu

kuchyňa-stena-dizajn-nápady-tehlová stena-vinobranie-vkus

V New Yorku, kde bolo mnoho bývalých tovární prerobených na obytné budovy, neošetrené tehlové múry spájajú tradíciu a modernosť, minulosť a súčasnosť. V podkrovných bytoch dodávajú tehlové múry interiéru industriálny nádych. Sú štýlovým prvkom interiérového dizajnu a skutočným pútačom pozornosti, ktoré je možné pri troche kreativity predviesť obzvlášť efektívne.

Tehlovú stenu je možné dobre kombinovať s bielymi skrinkami

stenový dizajn-kuchyňa-tehlová stena-biela-skriňa-vintage-štýl

Tehlové steny je možné ľubovoľne natierať, vytvárať perfektné zázemie pre moderné nástenné police a úspešne môžu nahradiť obkladaný povrch.

Nápady na kuchynské steny s dlaždicami, svetlošedou farbou na stenu, detskými modrými predkami a vrchmi z tmavej žuly

kuchyňa-stena-farba-svetlo sivá-biela-kachľová zrkadlo-žula-pracovná doska-svetlo-modrá-fronty

Kachľové zrkadlo je skutočnou klasikou. Niet divu, že v dnešnej dobe sa veľa ľudí predsa len rozhodne pre kachľové zrkadlo v kuchyni. Sú veľmi trvanlivé, pomerne ľahko sa starajú a sú robustné a zachovávajú si lesk s náležitou starostlivosťou. Odfarbenie je tiež veľmi zriedkavé na dlaždiciach. Čo sa týka dizajnu, na výber je nekonečné množstvo. Od mierne trblietavých mozaikových dlaždíc, moderných dlaždíc metra až po zrkadlá s patchworkovými dlaždicami vo vintage štýle: to pravé nájdete pre každú kuchynskú krajinu.

Dizajnové kuchynské steny: Zelená farba na stenu, drevená kuchynská linka a tyrkysové akcenty

kuchyňa-stena-dizajn-svetlo-zelená-stena-farba-drevo-skriňa-police-tyrkysový-ostrov

Chcete navrhnúť svoje kuchynské steny farbou? Potom by ste mali použiť špeciálnu farbu na vlhké miesta, ako sú kúpeľne a kuchyne. Sú odolné voči vlhkosti a plesniam. Je veľmi dôležité, aby ste si vybrali farbu s veľmi dobrou odolnosťou proti oderu za mokra (podľa normy 13300). Vysoko kvalitné farby na steny triedy 1 a 2 sú extrémne odolné a dajú sa ľahko čistiť špongiou a vodou. O latexové farby je tiež veľmi jednoduchá starostlivosť, ale nemožno ich priamo natierať. Ostatné farby na steny nemôžu priľnúť k latexu, takže ho musíte najskôr zdrsniť, potom povrch vyčistiť, nechať vysušiť a natrieť základným náterom a až potom môžete steny nanovo natrieť. Latex je však mimoriadne trvanlivý a ľahko sa stará a má mierny lesk.

Navrhovanie kuchynských stien: tapeta s marhuľovým motívom pre retro kuchyňu

kuchyňa-stena-dizajn-nápady-tapeta-marhuľový-motív-oranžová

Kuchyňa v retro štýle je farebná a mimoriadne očarujúca. Retro vzhľad si v posledných rokoch získal obľubu. Čoraz viac interiérových dizajnérov siaha po farbách a motívoch, ktoré sme už mohli vidieť v kuchyniach našich starých rodičov. Dokonca aj elektrické spotrebiče majú zaoblené hrany a vzhľad inšpirovaný 50. rokmi. Vhodný je aj dizajn steny – tapety s prírodnými motívmi zdobia steny a vytvárajú šťastnú atmosféru.

biela kuchyňa, sivé steny a zrkadlá na dlaždice a pastelovo modré akcenty

kuchynská stena-dizajn-nápady-svetlo-šedá-farba na stenu-biela-bariéra-sivá-kachľové zrkadlo

Dizajn kuchynskej steny -ideas-obklady-mramor-optika-chevron-vzor

kuchynská stena-nápady-nápady-šedá-stena-farba-svetlo-ružová-skriňa-mramor-zadná stena-pult

Dizajn kuchynskej steny -idé-sivá-bezúchytkové-čelá-skrinky-farebné-zadné steny-geometrické-motívy

kuchyňa-stena-dizajn-nápady-sklenená-zadná stena-červeno-béžová-farba na stenu

kuchyne-stena-dizajn-nápady-žlto-oranžová-farba-steny-drevené pásové panvice

kuchyňa-nástenný-dizajn-nápady-broskyňová-stena-farba-oranžová-biela-skriňa-fronty-kvetinové dekorácie

kuchynská stena-dizajn-nápady-tmavo-oranžová-krémovo-biela-skriňa

kuchyňa-nástenný dizajn-nápady-krémová-biela-stena-farba-purpurová-maľovaná-skriňa-fuchsiová-okenná-roleta-vidiecky štýl domu

kuchyňa-stena-design-nápady-krém-biela-stena-farba-bobule-červená-kuchyňa

malá kuchyňa-jedálenský kút-béžová-tapeta-pruhy-oranžové-akcenty