Kuchyňa

Kuchynské trendy 2019: Vkročte do nového roka s novým kuchynským zariadením

Trendy v kuchyni 2019 nápady na dizajn neutrálna farebná paleta

Na prelome rokov je v mnohých krajinách tradíciou, že sa prijímajú uznesenia. Čo by malo byť v novom roku iné, lepšie a krajšie? Aké nepríjemné návyky je možné opustiť? Mnoho ľudí si želá, aby sa v novom roku niečo zmenilo. Či už ide o otravné kilá, prácu alebo iné otravné drobnosti. Sila a energia by mali byť neustálym spoločníkom pri aktivitách, výzvach a rozhodnutiach. Zmeniť sa však môže nielen váš súkromný život, ale aj zariadenie kuchyne.

V nasledujúcom roku príde na trh množstvo nových kuchynských trendov 2019, ktoré vás budú inšpirovať k snom. Nechajte sa inšpirovať pri prehliadaní obrovského sortimentu nábytku, svietidiel, armatúr a spol Kuchynské kanvice posúvať. Na čo sa zamerať pri nastavovaní, modernizácii a navrhovaní kuchyne na rok 2019.

Kuchynské trendy 2019: fascinácia „neviditeľnej kuchyne“

Kuchynské trendy 2019 Tipy na integráciu kuchyne do obývačky

Spojenie obývačky a kuchyne

2019 bude rokom, v ktorom kuchyne už nebudú mať svoj vlastný priestor. Nemalo by to však predbehnúť kuchyňu, ale skôr ju presunúť do každodenného života a oblasti pohody obyvateľov. Prístup k tomu je zlúčiť obývaciu izbu s jedálenskou časťou.

Ako sa však táto symbióza darí??

• Kuchynské ostrovčeky alebo kuchynské sokle slúžia ako pracovné plochy a jedálenské stoly

• Žiadne zmeny farby alebo štýlu

• Kuchyňu musí byť možné „skryť“ (posuvné pracovné plochy, posuvné steny)

• Vyhnite sa ostrým hranám (namiesto držadiel stlačte otvárače)

Kuchynské trendy 2019 neviditeľné kuchynské biele čelá bez úchytiek

Hladký prechod medzi týmito jednotlivými oblasťami je obzvlášť dôležitý pre kombináciu obývacích, jedálenských a kuchynských priestorov. Nesmú existovať ostré prestávky, ktoré umožňujú jasné vymedzenie jednotlivých oblastí. Nábytok, farby a dekorácia by mali skôr vytvárať jednotný celok. To má vplyv nielen na vzhľad kuchyne.

Za týmto jemným spájaním miestností je skôr psychológia bytového zariadenia. Ak dôjde k ostrému oddeleniu dvoch oblastí v miestnosti bez toho, aby ste museli prechádzať dverami, budete sa cítiť znepokojene. Ľudský mozog je od detstva zvyknutý na to, že k prevratu dochádza, keď niekto prejde dverami. Ak sa tak nestane, mozog len ťažko dokáže priradiť náhlu zmenu medzi dvoma oblasťami života.

Kuchynské trendy 2019: naplánujte si kuchyňu podrobne vopred

Kuchynské trendy 2019 Naplánujte si kuchyňu podrobne

Otvorená kuchyňa si vyžaduje oveľa viac plánovania ako konvenčné variácie integrované v miestnosti. Najprv venujte pozornosť priestorovým podmienkam. Je veľmi dôležité, aby ste mali vo svojich štyroch stenách dostatočne veľkú miestnosť. Koniec koncov, kuchyňa, jedáleň a možno aj obývačka musia byť umiestnené v jednej oblasti. Najväčšia chyba, ktorú môžete urobiť, je príliš kompaktné plánovanie. Ide predsa o otvorenú kuchyňu, ktorá by mala zaistiť slobodu pohybu a otvorenosť. Ak sa oblasť používa nepriaznivo, kusy nábytku sú príliš blízko seba a bránia požadovanej atmosfére.

Ak ste už pri stavbe domu neplánovali svoju neviditeľnú kuchyňu, koncept môže prejsť profesionálna podpora od architekta uspieť. Týmto spôsobom môže rýchlo určiť, ktoré steny je možné bez prekážok preraziť bez toho, aby trpela nosnosť stien.

Kuchynské trendy 2019: farebné výboje alebo kontrasty svetlo-tma?

Kuchynské trendy 2019 kontrasty tmavých svetlých farieb

Kuchynské trendy boli doteraz preniknuté jasnými farbami. Ale v roku 2019 budú stanovené nové trendy, ktoré pôjdu smerom k čiernej, šedej a tmavo hnedej. Zvlášť krásne sú kombinácie oboch farieb, ktoré sú spojené s rôznymi materiálmi.

Príklad jedinečnej kombinácie v tmavých odtieňoch:

Kuchyňa je v zásade udržiavaná v sýto šedej farbe, ale špeciálne odtiene získava v tmavo červenohnedej farbe. Sivé oblasti pôsobia dojmom kvalitného kameňa alebo mramoru, zatiaľ čo všetky hnedé tóny majú drevený vzhľad. To šikovne nastaví akcenty, ktoré vedú oko.

Kuchynské trendy 2019 svetlé tmavé farebné kontrasty

Aby ste v tomto trende skutočne uspeli, mali by ste sa pri výbere zariadenia ubezpečiť, že nielen samotný nábytok je tmavý. Rovnako tak ozdoby a detaily, ako sú držadlá, vodovodné batérie a ďalšie, musia byť tmavé. Aj zariadenia budú sprostredkovať štýlovú eleganciu v tmavých farbách s malou plochou vysoko lesklého povrchu.

Jeden tip: Dávaj si pozor Povrchy s vysokým leskom používajte iba príležitostne. Celé kuchyne s vysoko lesklým vzhľadom už nie sú v roku 2019 trendy. Dizajnéri skôr inklinujú k matným povrchom, ktoré sa dostávajú do popredia cieleným používaním svetla.

V roku 2019 bude zavedený termín „Dusty Colors“, ktorý bude opisovať toto použitie tlmených, dymových farieb.

Kuchynské trendy 2019: Keď nemôže byť príliš čierno -sivých

Kuchynské trendy sivá čierna sklenená ochrana proti striekajúcej vode

Ak je pre vás kompletné kuchynské zariadenie v čiernej, šedej a hnedej farbe príliš veľa odtieňov tmavej farby, stále sa môžete orientovať v štýle Dusty Colors. Okrem kremeňovej sivej alebo mokka hnedej je možné použiť aj hru farieb, ako je šalvia zelená, modrá sivá a vždy zelená. Tieto farby je možné použiť ako farebné akcenty, napríklad výberom políc alebo skríň v tejto farbe alebo vymaľovaním stien, aby zodpovedali. Nebojte sa siahnuť do hrnca s farbou. Tmavý odtieň vašej obľúbenej farby by si však mal nájsť cestu do vašej kuchyne.

Stojí za to vedieť: Výnimku z predpisu Dusty Colors nájdete v Rose. V roku 2019 je veľmi žiadaná kombinácia čierneho nábytku s ružovými akcentmi. Mnoho dizajnérov používa farbu svetla, aby miestnosť vyzerala hlbšie. Môžete napríklad nájsť police s čiernou vonkajšou stenou, ale s interiérom ružovej farby. Vďaka tomu bude hĺbka police svietiť v úplne inom svetle. Kuchyňa navyše pôsobí živým dojmom, pretože oko je vedené zo svetlých do tmavých oblastí.

Kuchynské trendy 2019: Varenie iba s dokonalým osvetlením

Trendy v kuchyni 2019 Tipy na osvetlenie

Dômyselné svetelné koncepcie je možné perfektne kombinovať s jasnými farbami. Pri plánovaní kuchyne by ste mali vždy počítať s tým, že použijete tmavé farby. Tie absorbujú veľa svetla, ktoré sa už nemôže rozptyľovať vo všetkých priestorových smeroch. Matné povrchy tiež znižujú intenzitu odrazeného svetla. Takže v trendovej kuchyni roku 2019 máte dva faktory, ktoré vyžadujú použitie špeciálnych svetelných zdrojov s vysokou intenzitou. Nemali by ste však dospieť k záveru, že trend osvetlenia smeruje k intenzívnemu priamemu osvetleniu. Spoľahnite sa skôr na nepriame osvetlenie, ktoré nastavuje konkrétne zameranie.

Čo znamená nepriame osvetlenie??

Nie je to svetelný zdroj, ktorý je zavesený centrálne v miestnosti ako konvenčná lampa. Dizajnéri špeciálne integrujú zdroje svetla do políc a nástenných jednotiek, ktoré zvýrazňujú pracovnú dosku, drez alebo sporák. Dokonalé osvetlenie všetkých príslušných oblastí je tak zaistené bez centrálneho zdroja svetla. Okrem toho môžete sledovať veľmi horúci trend, ktorý prikladá osvetleniu nielen úžitok, ale aj dekoratívny efekt.

LED diódy sa do kuchynských podstavcov zaraďujú čoraz častejšie. Žiarivý pútač očí sa stane centrom vašej kuchyne a prepojí všetky prvky kuchyne. Osvetlenie je navyše vhodné na nájdenie prechodu do obývačky. Večer, keď sedíte na gauči pri chutnom červenom víne a dobrom filme, je útulné nepriame osvetlenie kuchynského podstavca dokonalé.

Rok plný inovácií – Ako sa menia kuchynské spotrebiče

Trendy v kuchyni 2019 Navrhnite kuchynské spotrebiče moderným spôsobom

Už niekoľko rokov je zrejmé, že kuchynské spotrebiče sú čoraz technologickejšie. V roku 2019 sa však smartphone a kuchyňa spoja. Smartfóny sú prepojené s kuchyňou, aby ušetrili čas pri varení, priradili automatickú prácu pomocníkovi alebo si jednoducho užili varenie.

Existujú kuchynské systémy, ktoré vám pripravia rannú kávu do minúty, bez toho, aby ste museli najskôr vstať z postele. Rúru a sporák je možné zapnúť a vypnúť pomocou smartfónu, aby ste sa mohli pozrieť na svoju kuchyňu, keď ste vonku. Ak chcete v budúcom roku sledovať kuchynské trendy roku 2019, určite sa musíte zaoberať témou „Smart Home“. Rovnakým dychom treba spomenúť aj hlasových asistentov ako Siri alebo Alexa, ktorí si pravdepodobne nájdu cestu aj do vašej kuchyne. Hlasovým príkazom spustíte varenie s technologickou podporou.

Kuchynské trendy 2019: Žiadny priestor pre rozsiahle digestory

Kuchynské trendy 2019 kapucňa moderné nápady

V priebehu minimalizácie a spájania obytného priestoru s kuchyňou už konvenčný odsávač pár v roku 2019 nenájde vo vašej kuchyni miesto. Skôr sa musí bez problémov zmestiť do miestnosti a prakticky zmiznúť. Na to sú obzvlášť obľúbené dva systémy.

Ventilátor s klesajúcim prúdom:

Pre fanúšikov downdraftu sú k dispozícii dva rôzne prevedenia. Extraktory dolného ťahu sa nachádzajú v strede varnej dosky. Ide o rotujúcu špirálu, ktorá priamo nasáva výslednú paru. To znamená, že nemôže v priestore stúpať a kondenzovať. Vďaka minimalistickej integrácii do varnej dosky budete mať pri varení vždy jasný výhľad. Navyše môžete voľne využívať priestor, ktorý je teraz vytvorený nad varnou doskou. Namontujte úzke police na výsadbu vlastných byliniek a korenia.

Odsávač pár je tiež modelom založeným na princípe ventilátora downdraft. Odsávač pár je možné spustiť do pracovnej dosky za varnou doskou. Po stlačení tlačidla sa odsávač pár vytiahne zo stola a je úplne pripravený na použitie. To vytvára veľa voľného miesta, ktoré môžete použiť na iné účely, ak nechcete pripravovať jedlo.

Kuchynské trendy 2019 voľne stojaci odsávač pár

Vertikálny odsávač pár na stenu nad varnú dosku:

Ďalším spôsobom, ako chrániť hlavu pred nárazom, je zvislá kapucňa. Jednoducho sa namontuje nad varnú dosku. Na prevádzku nemusí byť predĺžený ani otvorený. Je to obzvlášť užitočné, ak chcete na varnej doske pracovať ergonomicky, bez toho, aby ste sa chceli tlačiť pod odsávačom pár, o zadné platne dosky..

Uhlové odsávače pár sú tiež veľmi v móde. Podobne ako pri vertikálnej kapucni, aj pri týchto modeloch je zámerom chrániť hlavu a zvýšiť pohodlie.

Za týmto účelom je kapucňa v uhle, ktorý stúpa smerom k stropu. V oblasti hlavy je digestor vzdialený niekoľko centimetrov od steny. Môžete si tak byť istí, že môžete pracovať uvoľnene.

Pohodlie odsávačov pár bude v roku 2019 vo všeobecnosti najvyššou prioritou. Je to vidieť nielen na geometrickom prevedení modelov. Výrobcovia prikladajú veľký význam minimalizácii hluku. Cieľom je urobiť z kuchyne tiché a príjemné miesto, v ktorom sa dá variť, piecť a variť. Zníženie hlasitosti je preto absolútnou povinnosťou.

Kuchynské trendy 2019: od malých hrncov po obrovské pekáče

Kuchynské trendy 2019 Kuchynské spotrebiče drevené čelo

V roku 2019 to už nebudú len varné dosky, ktoré fungujú pomocou indukcie, ale aj flexibilné prevedenie. Varné dosky je možné prepojiť, takže je možné použiť akýkoľvek riad, od malého hrnca po rozsiahly pekáč..

Trendy v oblasti nábytku: Tieto zariadenia predstavujú absolútny vrchol

Kuchynskí dizajnéri čoraz viac kladú dôraz na jednoduchý vzhľad. Príkladom, ktorý kombinuje funkčnosť, dizajn a eleganciu, je takzvaný „lietajúci most“.

V kuchyni by nemali chýbať indukčné varné dosky, rúry, umývačky riadu, mikrovlnné rúry a ďalšie. Ale keď sú tieto zariadenia umiestnené v miestnosti, koncept neviditeľnej kuchyne je sotva možné realizovať. Vďaka Flying Bridge sú všetky tieto zariadenia ukryté pod elegantnou pracovnou doskou z kremenného kameňa. Tento tanier je namontovaný na posuvnej koľajnici, aby ste mohli varenie začať behom chvíľky. Voľným pohybom tlačíte tanier nad pracovné zariadenie. Všetky požadované zariadenia sa okamžite uvoľnia.

V zatvorenom stave už typické kuchynské spotrebiče nie sú viditeľné. Toto sa označuje ako „čistý vzhľad“, čo je v roku 2019 všetka zlosť.

Kuchynské trendy 2019: Čo zdokonaľuje čistý vzhľad?

Kuchynské trendy 2019 dekorácia pultu na drevo minimalistická

Minimalistické dekorácie

• Základná farba je biela s odtieňmi krémovej, sivobielej, slonovinovej alebo svetlo béžovej

• Skombinujte s antracitovou alebo perleťovou sivou (opatrne, pretože čistý vzhľad sa dostaví iba s použitím malej farby)

• Zariadenia podľa hesla „menej je viac“

Okrem pracovných dosiek, ktoré ukrývajú veľkú časť kuchynského vybavenia, elegantne a vizuálne príťažlivých, existujú aj ďalšie spôsoby implementácie čistého vzhľadu. V prípade skriniek alebo zásuviek je potrebné dbať na to, aby boli navrhnuté bez úchytiek. To umožňuje vytváranie čistých, rovných prechodov, úplne bez rušivých obrysov. Takýto nábytok sa otvára ľahkým tlakom alebo pomocou špeciálnych zárezov, do ktorých sa dostanete rukou.

Rovnako tak by mal byť nábytok navrhnutý nielen v čistom vzhľade, ale aj použité farby. Biela, béžová alebo iné jednotné svetlé farby robia vzhľad dokonalým. Okrem toho takýto štýl zariaďovania nevyžaduje intenzívne dekorácie. „Menej je viac“ je motto, ktorým by ste sa mali riadiť. Nastavte šikovné akcenty s presne vybranými článkami. Aby bola ich integrácia do miestnosti dokonalá, je vhodné dbať na geometrické tvary. Hranaté vázy, okrúhle žiarovky a trojuholníkové sviečky zapadajú jedinečne do vkusu čistej, neviditeľnej kuchyne.

Kuchynské trendy 2019 prehľad Navrhovanie klasickej modernej kuchyne