Kuchyňa

Aký kuchynský splashback pre bielu kuchyňu? 20 nápadov a tipov na farby a materiály

Ak sa rozhodnete pre biele kuchynské skrinky, pokiaľ ide o zadnú stenu, máte celkom veľký výber. Dôvodom je to, že biela je neutrálna farba a je známe, že tieto farby vynikajúco ladia so všetkými ostatnými, a preto sa dajú ľahko kombinovať. Ak si stále nie ste úplne istí, môžete sa inšpirovať nasledujúcimi nápadmi na dokonalú bielu zadnú stenu kuchyne. Môžete si tak vytvoriť skutočné pútadlá nielen z hľadiska farby. Rovnako máte slobodný výber, pokiaľ ide o materiál.

Farebná kuchyňa zadná stena biela kuchyňa

Kuchyňa zadná stena biela kuchyňa v červenej farbe zo skla - minimalistický interiérový dizajn

Máte teda bielu kuchyňu – ktorú zadnú stenu ste si mohli vybrať? Ak máte odvahu, môžete sa rozhodnúť napríklad pre jasnú farbu. Môžete to získať nielen pomocou dlaždíc v akomkoľvek tvare a farbe, ale aj pomocou zrkadla na dlaždice pre bielu kuchyňu vyrobenú zo skla. Vďaka optimálnej farbe od seba kuchyňa a zadná stena kuchyne vynikajú a miestnosť tiež vyzerá oveľa živšie.

Otvorená kuchyňa s pastelovo zelenou zadnou stenou a minimalistickým dizajnom skrinky

Ak teda hľadáte presne to, nič vám nestojí v ceste a farebná kuchynská zadná stena biela kuchyňa jej dodá šmrnc. Ale nemusí to byť jasná farba. Pastelové farby vyzerajú rovnako dobre aj medzi skrinkami. Ak teda dávate prednosť jemnejšej farbe, je to tiež možné. Tak či onak, sklenená zadná stena kuchyne upúta pozornosť každého.

Oranžová zadná stena kuchyne a biela kuchyňa zo skla pre moderný vzhľad miestnosti

Živá zeleň v bielej kuchyni

Biela zadná stena kuchyne v zelenej farbe pre živý farebný akcent

Tmavá zadná stena kuchyne, biela kuchyňa – púta pozornosť kontrastmi

Tmavošedá kuchyňa zadná stena biela kuchyňa - Monochromatický dizajn kuchyne s kuchynským ostrovom

Bez ohľadu na to, či dláždené zrkadlo a kuchyňu navrhujete čiernobielo, alebo namiesto čiernej dávate prednosť tmavošedej – je to silný kontrast medzi týmito dvoma farbami, ktorý vytvára vzrušujúcu a modernú atmosféru. Podobne ako v prvom variante s farbami, oba prvky sa navzájom zvýrazňujú. Pokiaľ však ide o zvyšok dekorácie, nie ste viazaní na žiadnu farbu, ale môžete použiť textil a ďalšie veci v akejkoľvek farbe. Ak má zadná stena kuchyne namiesto toho jasnú farbu, musí tomu byť prispôsobený aj zvyšok dizajnu miestnosti.

Kuchyňa zadná stena biela kuchyňa v kontraste k šesťhranným mozaikovým obkladom

Na vytvorenie kontrastu sú vhodné nielen dlaždice, ale aj moderná betónová optika, farba na tabuľu alebo tmavý kov. Ak si vyberiete dlaždice, máte tiež na výber medzi rôznymi veľkosťami zadnej steny kuchyne, ako sú mozaiky alebo dlaždice metra, ako aj medzi rôznymi tvarmi, ako sú klasické štvorcové alebo obdĺžnikové a samozrejme šesťhranné..

Monochromatický dizajn

Dizajnové kuchyne sú úplne biele pre neutrálny a ultramoderný vzhľad

Aj keď tento variant znie trochu monotónne a nudne, nemusí to tak byť. Pretože nemáme na mysli iba úplne biele prevedenie, ktoré je tiež odporúčané. Radšej sa hrajte s kĺbmi. Ak napríklad do bielej kuchyne uvažujete aj nad obkladmi zrkadiel v bielom prevedení, spoje môžete navrhnúť čierne, sivé alebo inú farbu (mimochodom, aj o to je jednoduchšie sa starať ako o svetlé škáry).

Cikcakový vzor úzkych mramorových dlaždíc v modernej kuchyni

Dlaždice na zadnú stenu kuchyne navyše nemusia byť výlučne biele. Skvele vyzerá aj svetlo šedý odtieň s mramorovým vzhľadom. Alebo ako nájdete modernú myšlienku na obrázku vyššie, na ktorom bola zadná stena kuchyne navrhnutá podľa vzoru rybej kosti? Ako vidíte, svetlá zadná stena v bielej kuchyni nemusí byť nudná!

Diskrétny dizajn zadnej steny vo svetlo šedej farbe s prírodným kameňom v mramorovom vzhľade

Dlažba metra s tmavými spojmi

Dlažba metra a metra v bielej farbe s spojmi z tmavej rybej kosti

Kvetinový vzor z mozaiky

Vytvorte kvetinové vzory z mozaikových dlaždíc v bielej kuchyni

Kuchynská zadná stena pre biele kuchyne v kovovom prevedení

Kuchyňa zadná stena biela kuchyňa s meďou pre moderné a teplé prostredie a ako farebný akcent

V kuchyni iskrí a svieti, ak zvolíte metalickú. Ak je pre vás šedá metalíza ako nuda príliš nudná, rozhodne odporúčame ako zadnú stenu meď alebo alternatívne bronz. To vám poskytne nielen zaujímavý farebný kontrast, ale tiež vytvorí teplý prízvuk uprostred neutrálnych kuchynských skriniek. A meď vyzerá jednoducho efektne v moderných aj minimalistických kuchyniach, ako aj v tradičných a vidieckych kuchyniach!

Kovový ako akcent v kuchyniach - strieborné kachle ako ochrana proti striekajúcej vode za sporákom

Nielen s kovom však dosiahnete požadovaný metalický efekt. Ak dávate prednosť dlažbe pre bielu zadnú stenu kuchyne, ktorá sa ľahko udržiava, aj s týmto materiálom nájdete to, čo hľadáte. Nie je žiadnym tajomstvom, že dlaždice sa v dnešnej dobe dodávajú v rôznych farbách a prevedeniach. V súlade s tým nechýbajú metalické farby. Alebo čo tak zrkadlo medzi hornou a dolnou skrinkou, ako v príklade nižšie?

Zrkadlá namiesto obkladových zrkadiel pre väčší a otvorenejší pocit z priestoru a moderný vzhľad

Zadná stena z dreva

Rekultivované drevo ako zadná stena medzi hornou a dolnou skrinkou

Drevo vytvára potrebné teplo uprostred studenej bielej kuchynskej linky a môže byť použité ako diskrétne vo svetlých farbách, tak aj ako kontrast v tme. Pretože je drevo v rôznych odtieňoch, je k dispozícii veľký výber, takže nebudete mať problémy nájsť presne to, čo chcete. A či si vyberiete pravé alebo masívne drevo alebo dáte prednosť laminátu, je len na vás.

Moderné a rustikálne zároveň - tmavé drevo so sklenenou doskou ako zadná stena

Veľmi účinná je aj drevená zadná stena v kuchyni, ktorá je vybavená sklenenou doskou. Lesklý povrch dodáva zadnej stene určitý moderný vzhľad a je ideálny pre súčasné kuchynské úpravy.

Prírodný kameň pre čistý luxus

Biele spodné skrinky a kameň na zadnú stenu

Vaša kuchyňa získa ďalší nádych luxusu, ak si ako zadnú stenu vyberiete prírodný kameň. Je jedno, či v teplých farbách, vo svetlom mramore alebo v tmavosivej až čiernej variante, pretože kameň vždy vyzerá veľmi pôsobivo. Sofistikovaný vzhľad je možné implementovať rôznymi spôsobmi: Vyberte si kameň ako sólistu iba pre zadnú stenu alebo ho rozšírte o pracovnú dosku. Tento variant je možné použiť aj ako kombináciu s kuchynským ostrovom.

Malé mramorové dlaždice pre neutrálny dizajn kuchyne

Sivý prírodný kameň

Sivý prírodný kameň a pohľadový betón ako podlaha pre monochromatický dizajn v bielom kuchynskom prevedení

Extravagantné, moderné a mimoriadne rafinované – okná namiesto kuchynskej zadnej steny, biela kuchyňa

Okná namiesto kuchynskej zadnej steny, biela kuchyňa s mramorom

Ak máte možnosť úplne vytiahnuť zadnú stenu, aby ste vytvorili skutočne špeciálnu alternatívu ku klasike, môžete svoju kuchyňu skutočne premeniť na šperk, ktorý už nikdy nebudete chcieť opustiť. S týmto moderným nápadom získate zadnú stenu kuchyne a panoramatické okno v jednom. Je však vhodnejší pre minimalistické návrhy kuchýň, pretože jednoduchý vzhľad pokračuje oknom.

Šikovný nápad so zadnou stenou s panoramatickým oknom