škôlka

Zariadenie spoločnej detskej izby: nápady a tipy pre 3 alebo 4 deti

nastaviť spoločný dizajn detskej izby optimálne štvorposteľový nábytok

Detskú izbu musí často zdieľať niekoľko súrodencov, pretože nie vždy si môžete dopriať samostatnú detskú izbu pre každé dieťa. Rodičia majú niekedy pocit viny, že nedokázali svojim potomkom poskytnúť dostatok priestoru. Iní naopak robia vedomé rozhodnutie, aby bratia a sestry zdieľali izbu. Plánovanie však nie je vždy jednoduché, najmä ak musí byť súrodenecká izba zriadená pre tri alebo štyri deti. V nasledujúcom sme pre vás zostavili užitočné informácie a tipy, ako zariadiť útulnú a praktickú spoločnú detskú izbu. S týmito nápadmi na vybavenie detských izieb pre tri alebo štyri deti, trochou kreativity a talentu pre plánovanie podporujete mierové spolužitie a vytvárate miesto, kde sa budete cítiť dobre..

Zriadenie spoločnej detskej izby – požiadavky, výhody a nevýhody

postele 4 detské izby vytvárajú príklady nápadov

Hoci sa odborníci nezhodujú v tom, či je súrodenecká izba pre tri alebo viac detí pre deti prospešná alebo nie, spoločenská miestnosť má mnoho výhod. Mladiství sa už od začiatku učia prejavovať ohľaduplnosť voči druhým a robiť kompromisy. Naplnia sa tiež bezpečne a bezpečne a môžu si neustále vymieňať nápady. Najkrajšia vec na súrodeneckej miestnosti je rozhodne zábava a cenná príležitosť spoločne prežiť dobrodružstvo.

farebná zostava detská izba dizajn 3 detské kreslá schody

Najmä na začiatku sa často stáva, že sa deti navzájom rozptyľujú a prakticky im nedávajú spať, keď zaspávajú. To však nie je dôvod na poplach, pretože deti svojim bratom a sestrám objasňujú, kedy chcú skutočne spať. Jedným z najdôležitejších predpokladov, ak by ste spoločne zariadili detskú izbu, by bola konštelácia súrodencov. Napriek tomu, že malé hádky sú úplne normálne, deti musia vychádzať veľmi dobre, aby udržali situáciu hádok v medziach..

štyria súrodenci zariadili dizajnové schodisko úložného priestoru detskej izby

Nezáleží na tom, či sú deti rovnakého alebo odlišného pohlavia. Pokiaľ ide o rôzne vekové skupiny, najlepší interval je 2 až 4 roky. Keď je vzdialenosť bližšia, deti majú rovnaké záujmy, ale často na seba žiarlia. Ak je vekový rozdiel väčší ako 4 roky, bolo by ťažké, najmä pre staršie dieťa, zdieľať detskú izbu. Nasleduje tipy, nápady a návrhy interiérového dizajnu a príklady, ak sa o súrodeneckú izbu musia deliť tri alebo viac detí.

Zriadenie spoločnej detskej izby pre tri a viac detí – na čo si dať pozor?

zriadenie súrodencov mladých dievčat

Ak zariaďujete spoločnú detskú izbu pre niekoľkých súrodencov, je nevyhnutné, aby bola miestnosť čo najväčšia. Čím viac miesta je k dispozícii, tým je jednoduchšie zariadiť detskú izbu a tým pohodlnejšie sa tam bude cítiť vaše potomstvo, ktoré vám nebude neustále prekážať. V menších bytoch často nie je možné prestavať inú spálňu na detskú izbu.

nápady na zdobenie detskej škôlky pri vytváraní súrodencov

Nižšie nájdete nápady a inšpirácie, ako môžete tiež optimálne zariadiť malé detské izby. Aby sa v súrodeneckej miestnosti vytvorilo viac priestoru, niekedy stojí za to niektoré veci premiestniť z miestnosti. Pracovné stoly vašich detí je možné napríklad premiestniť do pracovne. Ak sa venujete spoločnému zariaďovaniu detskej izby, je vhodné zaobstarať si neutrálny nábytok, pretože záujmy detí sa rýchlo menia.

nastaviť nápady pre detskú izbu dizajnové džbány 4 deti

Nakoniec môžete pridať farebné akcenty so skvelými farbami na stenu alebo iné dekorácie a vytvoriť krásny svet s obľúbenými hrdinami svojich detí. Najlepšie je zapojiť deti do návrhu detskej izby. Ak majú dospievajúci slovo v rozhodovacom procese a zvolia si svoj vlastný štýl, sťažností je neskôr menej. Jasné rozdelenie je tiež výhodou.

Zariadenie detskej izby – nápady, tipy a príklady

iniciály chlapci zariadili spoločnú detskú izbu hlavou

Bez ohľadu na veľkosť a povahu miestnosti sa snažte využiť dostupný priestor optimálne a kreatívne a z každého centimetra štvorcového vyťažte maximum. Ak napríklad máte zriadiť spoločnú detskú izbu, ktorá by mala byť umiestnená vo vysokej miestnosti, môžete spaciu možnosť rozdeliť na niekoľko úrovní. Deti teda majú svoje postele na dvoch alebo troch úrovniach.

3 lôžka v jednej miestnosti + študovňa pre každé dieťa

detská izba vytvoriť dizajn steny 3 deti v jednej miestnosti

V súrodeneckej izbe pre niekoľko detí je poschodová posteľ rozhodne skutočnou klasikou. Môžete ním vytvoriť ďalšiu úroveň v nižších miestnostiach a vykúzliť hodnotný priestor v malej a úzkej detskej izbe. Na trhu nájdete mnoho rôznych modelov detských postelí, ktoré sa perfektne hodia do priestoru, ktorý je pre ne naplánovaný.

krok nápady priestorovo úsporné zariadenie spoločnej detskej izby

Existujú napríklad praktické rohové poschodové postele, ktoré sú ideálnym riešením pre väčšie súrodenecké miestnosti. Ponúkajú nielen ďalší priestor na spanie, ale aj skvelé herné príležitosti, ktoré deti ocenia. Ak je detská spálňa dosť predĺžená, môžete nastaviť poschodovú posteľ, ktorú je možné posúvať nabok. V opačnom prípade existujú mrakodrapové trojlôžkové a štvorlôžkové postele, ktoré sú od určitej výšky skutočným priestorovo úsporným zázrakom.

rozkladacie postele kreslá zariadené súrodeneckou spálňou

Rozhodujúcim faktorom pokojného a šťastného spolužitia v súrodeneckej miestnosti je miesto, kde sa každé dieťa môže z času na čas stiahnuť a nerušene tam stráviť. Je veľmi dôležité, aby všetci súrodenci, aj keď stručne, mali svoje súkromie. Takúto oblasť je možné ľahko oddeliť od zvyšku miestnosti pomocou závesu alebo police.

úzke vysoké príklady súrodeneckých miestností nad sebou, aby sa ušetrilo miesto

Skutočnosť, že niekoľko detí zdieľa rovnakú spálňu, samozrejme neznamená, že sú vnímaní ako celok. Každé dieťa musí dostať príležitosť ukázať svoju vlastnú osobnosť. Tak sa dá stena za vlastnou posteľou premeniť na jedinečné umelecké dielo. Nechajte svojich blízkych vyjadriť sa k výberu farby, keď spoločne zariaďujete a navrhujete detskú izbu.

malá detská izba s 3 lôžkami

3 deti v jednej izbe s tromi lôžkami

Ak zariadite detskú izbu pre tri alebo štyri deti, mali by ste tiež zabezpečiť dostatok otvoreného priestoru. Deti trávia veľa času hraním, maľovaním alebo len tak sa povaľujú. Z tohto dôvodu musí byť vytvorených veľa úložných priestorov, aby sa mohli voľne pohybovať. Zvlášť pri troch alebo štyroch súrodencoch je toho veľa, čo treba uložiť.

4 deti v jednej miestnosti

štyria detskí súrodenci zriadili spoločnú detskú izbu

Zásuvky pod posteľami, police na stene a boxy na menšie hračky udržujú vo veciach poriadok a predchádzajú chaosu. Aj keď je detská izba usporiadaná vo viacerých samostatných oblastiach, deti si v nej môžu ľahko urobiť poriadok. Okrem hracieho priestoru vytvorte aj stavebný alebo remeselný kútik a nechajte len toľko hračiek, koľko je potrebné. Prax ukazuje, že deti sa lepšie hrajú s menším počtom hračiek.

Detská izba pre 3 deti

teenager rebrík podstavec škôlka pre 3 deti zariadenie

Zvlášť, keď sa dve dievčatá a dvaja chlapci delia o súrodeneckú izbu, každý môže dostať svoju vlastnú farbu. Vďaka jednoduchej farbe steny v dizajne detskej izby ste zabili dve muchy jednou ranou. Súrodenci dali svojej vlastnej izbe osobný nádych a zároveň dbali na to, aby boli jednotlivé oblasti vizuálne oddelené.

3 deti, 1 izba

platforma rebrík zariadenie nápady postele spoločná detská izba

Vďaka dobre premyslenému plánovaniu, niekoľkým trikom a poriadku môžete svojim deťom pomôcť mať nádhernú a útulnú detskú izbu. Mladiství môžu pozvať priateľov a hrdo ukázať svoje vlastné kráľovstvo. Spoločné šťastie sa rovná dvojnásobnému šťastiu a veľa zábavy je zaručené.