škôlka

Zabezpečenie bezpečia vášho domova pre deti-tipy pre budúcich rodičov

Byt-tipy pre budúcich rodičov

Nehody sú jednou z najčastejších príčin smrti detí a nemôžu sa stať len mimo vašich štyroch stien. V domácnosti často čaká veľa nebezpečenstiev, o ktorých si rodičia skutočne neuvedomujú. Aj keď sa potomstvo chystá prísť, je dôležité získať dostatočné informácie a urobiť opatrenia. Zvlášť v prvom roku života majú rodičia iné veci, než myslieť na to, ako by mohli byt čo najlepšie zabezpečiť pre deti. O to lepšie, keď je všetko dobre pripravené. Aktívne je tu mottom a môže predchádzať nehodám, ktoré môžu spôsobiť ujmu na zdraví dieťaťa.

 Urobte zo svojho domu detskú poistku – vedome vnímajte svoj domov

Urobte svoj domov bezpečným pre deti Navrhovanie detskej izby

Viac ako 1,5 milióna detí má každoročne v nemeckých domácnostiach nehody, niekedy aj vážne. Zvedavých materských a školských detí sa to nevyhnutne netýka. V skutočnosti je to obzvlášť bežné u dojčiat a batoliat. Tendencia k nehodám s deťmi rastie a ukazuje, aké dôležité je vysporiadať sa s týmto problémom. Malé zmeny v domácnosti často stačia na zníženie rizika z dlhodobého hľadiska. Frekvenciu nehôd je možné rozdeliť na miestnosti a bytové priestory:

 1. škôlka
 2. Kuchynský kút
 3. Plocha schodiska
 4. záhrada
 5. Zostávajúca obytná časť

Zvlášť často sa deti zrania pri páde, napríklad zo schodov, z prebaľovacieho pultu alebo z poschodovej postele. V ideálnom prípade by sa preto rodičia mali postaviť do polohy svojho dieťaťa a pozrieť sa na byt:

 1. Sadnite si na zem a rozhliadnite sa
 2. Prelezte sa po byte
 3. Dávajte pozor na to, čo sa dá dosiahnuť aj zo zeme
 4. Venujte pozornosť tomu, čo môže deti zaujímať

Spísanie kontrolného zoznamu a zaznamenanie toho, čo si všimnete, je prvým krokom k domu bezpečnému pre deti.

 Zaistite, aby bol váš domov odolný voči deťom – urobte zmeny krok za krokom

Detská postieľka do postieľky Vyhnite sa riziku pošmyknutia

Prispôsobenie bytu potrebám detí sa ideálne začína pred narodením. Detská izba je prvým kontaktným bodom. Pri kúpe nábytku sa ubezpečte, že je odolný a odolný voči deťom. Uzamykateľné skrinky a zásuvky s tlmiacimi systémami sú dobrou alternatívou ku klasickým kusom nábytku. Prebaľovací pult je nastavený tak, aby potomstvo nemohlo spadnúť z bokov. Ak má nábytok rohy a hrany, sú vybavené ľahkým čalúnením. Existujú špeciálne prílohy, ktoré je možné ľahko pripevniť.

Stabilitu proti prevráteniu netreba podceňovať. Keď sa deti začnú ťahať za nábytkom, potrebujú pevný stojan. Komodu a skrinky je najlepšie pripevniť aj na stenu..

Poskytovanie systému poriadku je tip, ktorý si môžu rodičia vziať k srdcu. Aj keď je to len skrinka na hračky, do ktorej sa hračky hádžu znova a znova. Týmto spôsobom sa dajú nebezpečenstvo zakopnutia rýchlo odstrániť z cesty a podlaha v detskej izbe nepredstavuje žiadne nebezpečenstvo..

Elektrina je stále problémom. Zásuvková ochrana je už dnes súčasťou takmer každej domácnosti s deťmi, ale stále je potrebné zvážiť viac oblastí:

 • Je nevyhnutné úplne skryť elektrické vedenie
 • Skryte vodiče k elektrickým zariadeniam, ako sú prehrávače diskov CD a žiarovky, aby o ne nebolo možné zakopnúť
 • Zapnite nočné svetlá napájané batériami

Poznámka: Je lákavé rýchlo vymeniť detskú postieľku za podkrovnú posteľ. Napriek širokej ochrane pred pádom mnoho detí stále padá z poschodovej postele. Preto sa odporúča, aby sa podkrovné lôžko používalo iba vtedy, ak má potomok najmenej šesť rokov.

 Urobte si svoj domov odolným voči deťom – schody – takto možno chrániť deti

Urobte si doma detskú poistku Schody sú nebezpečné

Stále trvá, kým sa potomstvo môže plaziť? Na tom nezáleží – čím skôr je ochrana schodiska nainštalovaná, tým lepšie. Na ochranu dieťaťa pred život ohrozujúcimi pádmi stačí iba päť minút práce. Schodisková brána zaisťuje, že sa mladí ľudia nesnažia prekonať schody dole alebo hore sami. Z nebezpečnej oblasti schodiska pokračuje výhľad do kuchyne.

Deti bývajú tam, kde sú ich rodičia. Kuchyňa je preto samozrejme vzrušujúcim priestorom. Detský kútik v kuchyni je ideálny na rozptýlenie dieťaťa. Tu mladí dostávajú vlastné hrnce a lyžice, ktoré je možné použiť. Rovnako nefunguje ani naplnenie prístupných skríň neškodnými vecami, ako sú obedové boxy a hrnce. Čistiace prostriedky, nože a nožnice by mali byť naopak umiestnené obzvlášť vysoko. Existujú aj špeciálne doplnky, ktoré je možné rýchlo pripevniť na zaistenie rúry a umývačky riadu.

Dôležité: Sledujte káble a vyhnite sa obrusom. Deti sa zdvihnú tým, čím sa môžu chytiť. Kanvica, ktorá bola práve zapnutá, rýchlo spadne alebo s prestieraním sa čajník dostane zo stola na podlahu. Obarenie je obzvlášť časté pri úrazoch v domácnosti.

Urobte z svojho domu detskú poistku – kúpeľňa a záhrada – podceňované nebezpečenstvo

Apartmány vhodné pre deti robia z kúpania zábavu Kúpeľňa

Okrem detských izieb, schodísk a kuchýň sú v dome a byte ešte nebezpečnejšie oblasti pre deti. Patrí sem kúpeľňa a záhrada. Kúpeľňa, väčšinou dláždená a vybavená bežcami, obsahuje množstvo posúvačov. Ak potomstvo padne a pristane na hlave, môže to mať vážne následky. Deti by preto nemali nechávať v kúpeľni samé. Všade, kde je to možné, by ste sa mali vyhýbať klzkým bežcom. Je tiež dôležité uzamknúť čistiace prostriedky. Tie sú často stále držané blízko zeme. Jasné farby a skvelé vône čistiacich a čistiacich prostriedkov do kúpeľne však priťahujú ďalšiu generáciu.

Každý, kto má záhradu, má dôvod na radosť. Tu sa deti môžu hrať, žartovať a užívať si čerstvý vzduch. Ale aj v záhrade číha nebezpečenstvo. Plot pre záhradné jazierko je nutnosťou. Záhradné náradie patrí do úložného priestoru, aj keď rodičia odchádzajú iba na niekoľko minút. Je obzvlášť dôležité hľadať v záhrade jedovaté rastliny.

Mysleli ste na všetko? Prehľad vo forme sprievodcu môžete tu použiť ako doplnok k príprave domu a bytu pre potomka.