škôlka

Postavte si domček pre bábiky 2 v 1 sami-prevádzajte poličky Ikea

Postavte si domček pre bábiky sami -ikea-drevo-prírodné drevo-švédsky dizajn

Domček pre bábiky určite prinesie vašemu dievčatku veľkú radosť. Čo sa s ním stane, ale keď dieťa už prestane mať záujem o bábiky? Domček pre bábiky končí v koši. Ďalším bodom na zváženie je, či je v detskej izbe dostatok miesta. Môžete mať funkčný Postavte si domček pre bábiky sami a neskôr ho prakticky využiť. Zistite ako!

Postavte si domček pre bábiky sami – kreatívne nápady s policami & Co. z Ikea

Postavte si svoj vlastný domček pre bábiky -ikea-skleník-kuchyňa-hra

Doprajte svojmu dieťaťu domček pre bábiky, ak si ho postavíte sami alebo ho aspoň sami navrhnete. Na to nie sú potrebné žiadne predchádzajúce znalosti ani manuálne zručnosti, stačí kreativita a trocha ručných materiálov. Predstavujeme 10 nápaditých nápadov, ako premeniť obyčajný kus nábytku Ikea na krásny domček pre bábiky.

V malom skleníku Postavte si domček pre bábiky sami

Postavte si svoj domček pre bábiky -ikea-ikea-socker-skleníkové sklo

Skleník „Socker“ je sám o sebe skleneným domom. Jeho rozmery – Š 45 / H 22 / V 35 cm, poskytujú vynikajúci základ pre vytvorenie miestnosti pre vašu obľúbenú bábiku. Bábika Barbie je v priemere 29-30 cm vysoká a určite sa bude cítiť pohodlne v miestnosti s oknami od podlahy až k stropu a sklenenou strechou. Jediné, čo musíte urobiť, je odstrániť jednu širokú tabuľu a vytvoriť roztomilú miestnosť pre bábiky.

Ikea Besta Regal – 25 nápadov s úložným systémom

55 nápadov na poličky Kallax: Ako rozdeľovač miestností, šatník, šatňa a ďalšie.

25 nápadov na dizajn obývačky z IKEA

Postavte si domček pre bábiky sami alebo ho alternatívne navrhnite v skrini

Postavte si domček pre bábiky sami -ikea-ivar-drevo-prírodné

V detskej izbe je len zriedka veľa priestoru na to, aby sa všetky hračky uvoľnene a krásne usporiadali. Deti pôsobia o to viac presvedčene, že chcú veľký domček pre bábiky. Aby neboli sklamaní, môžete nechať svoju kreativitu voľne plynúť a vymyslieť niečo neobvyklé. Prečo nepremeníte skriňu na domček pre bábiky sami?

Premeňte systém skriniek z neupraveného dreva

Postavte si domček pre bábiky sami -ikea-Ivar-skrinka-systém-drevo

Skriňové a policové systémy, ktoré sa vyznačujú svojou jednoduchosťou a elegantným vzhľadom, ako napríklad model Ivar od Ikea, sú ideálne na ďalšiu prestavbu. Vnútri skrine je tiež dostatok priestoru na navrhnutie celého domu pre bábiky s niekoľkými miestnosťami. Ďalšou výhodou je, že všetky drobnosti alebo doplnky pre bábiky zostávajú za zatvorenými dverami, keď sa s nimi dieťa nehrá.

Postavte si domček pre bábiky sami z jednoduchého nočného stolíka

domček pre bábiky-stavať-si-ikea-rast-drevo-prírodné

Malé kusy nábytku je možné tiež ľahko premeniť na izby pre bábiky. Okrem nábytku pre bábiky je potrebný aj útulný interiér. To dosiahnete, ak vnútorné steny nábytku navrhnete kreatívne a štýlovo. Pomôcť môžu zvyšky gobelínov, obalov alebo remeselných papierových alebo papierových tašiek.

Nábytok z prírodného dreva ako perfektný základ pre všetky redizajny 

Postavte si domček pre bábiky sami -ikea-rast-nočný stolík-drevo

Nočný stolík, podobne ako Rast z Ikea, sa skladá z nie inak ako zo štyroch drevených dosiek, ktoré je možné tiež zostaviť rôzne. Vezmite dve z nich a postavte ich na seba. Sám ste už postavili dvojposchodový dom pre bábiky, ktorý stačí len honosne zariadiť.

Postavte si domček pre bábiky sami iným spôsobom – jednoducho stavajte bez neho

Postavte si svoj dom pre bábiky -ikea-stuva-skriňa-biele-hračky

Krásny domček pre bábiky môže vzniknúť aj bez toho, aby ste museli čokoľvek stavať. Stačí si vziať skrinku správnej veľkosti, ako napríklad zo série nábytku Stuva od Ikea. Vďaka hravému, ale zároveň veľmi jednoduchému dizajnu a veľkému výberu farieb je nábytok Stuva ideálny do detských izieb.

Biely nábytok v detskej izbe 

domček pre bábiky-stavať-si-ikea-stuva-skriňa-biela

Biely nábytok do detskej izby je praktické riešenie a funguje dobre pre deti všetkých vekových skupín. Jednoduchý dizajn a jasný formálny jazyk umožňujú nábytok interpretovať podľa individuálnych prianí a predstáv. Domček pre bábiky môže byť skrytý za dverami skrinky, ale aj školské doplnky.

Postavte si domček pre bábiky sami z nábytku do detskej izby

domček pre bábiky-stavať-si-ikea-hensvik-repurpose-farebné-tapety

Nábytok v detskej izbe sa mení, keď dieťa rastie. V zásade existujú tri druhy nábytku do detskej izby – pre dojčatá, deti a mládež. A namiesto toho, aby ste starý detský nábytok vyhodili, môžete si z neho postaviť krásny dom pre bábiky. Na tento účel sa najlepšie hodia kvôli svojej veľkosti. Čo ešte chýba, sú farebné a veselé motívy.

Biele nástenné police zo série nábytku Hensvik od Ikea

domček pre bábiky-build-yourself-ikea-ikea-hensvik-nástenná polica-biela

Nástenná polica Hansvik z Ikea je hlboká iba 16,5 cm, rozdelená do šiestich oddelení a je ideálna pre šesťizbový domček pre bábiky. Teraz ozdobte zadnú stranu nástennej police krásnym vzorovaným stavebným papierom a namontujte ju na stenu vo výške, aby sa malé dieťa ľahko dostalo na horné police. Ozdobná doska v hornej časti nástennej police dodáva vidieckemu domu vzhľad a je prepracovaná ako domček pre bábiky a silne pripomína fasádny prvok tradičného domu so štítovou strechou..

Postavte si domček pre bábiky sami z políc Kallax 

domček pre bábiky-stavať-si-ikea-kallax-polica-hrať

Polica, ktorá bola prerobená na domček pre bábiky, tiež vytvára priestor pre ďalšie hračky a obrázky pre bezdomovcov, ktoré by inak mohli byť na podlahe alebo vo vedre. Malú, voľne stojacu poličku zo série Kallax od Ikea je možné použiť aj ako dvojpodlažný dom Barbie, keď sa nepoužíva ako polička na knihy.

Praktické vďaka svojej jednoduchosti – polica Kallax v bielej farbe z Ikea

domček pre bábiky-build-yourself-ikea-bookshelf-kallax-white

Polica je k dispozícii aj vo viacerých verziách a ponúka možnosť rozšíriť domček pre bábiky o niekoľko poschodí alebo umiestniť ďalšie veci. Kallax je sám o sebe veľmi jednoducho postavenou policou a pre hobby stolára by určite nebol problém znovu ho vytvoriť z MDF alebo drevených panelov..

Postavte si domček pre bábiky sami – prerobte poličku Billy

domček pre bábiky-stavba-ikea-billy-regálov-prevádzanie

Na príkladoch vidíte, že v skutočnosti nie je také zložité postaviť si krásny domček pre bábiky sami. Jeho základný tvar je veľmi podobný obdĺžnikovej polici, ktorú je možné ľahko položiť na podlahu. Detaily, ako sú dvere, okná a dekorácie na stenu, sú rafinované a je možné ich navrhnúť individuálne.

Polica Billy – bestseller Ikea, ktorý nájdete v každej domácnosti

domček pre bábiky-stavať-si-ikea-billy-polica-biela

Jeden z najpredávanejších kusov nábytku z Ikea je polica Billy. Je ponúkaný v niekoľkých verziách, pokiaľ ide o farbu, veľkosť, s dverami alebo bez nich atď., Je veľmi jednoduchý, ale nepochybne funkčný a môže byť použitý v každej časti domu, dokonca aj na pracovisku..

Navrhnite stenu v detskej izbe nápadito – postavte si domček pre bábiky

domček pre bábiky-stavať-si-ikea-lak-police-forhoja

Domček pre bábiky môže byť navrhnutý veľmi hravo a nápadito. Nemusí pozostávať iba z jednej jednotky, ale aj z niekoľkých malých, ktoré sú usporiadané a pekne usporiadané v charakteristickom tvare domu.

Nástenné boxy Förhöja z Ikea ponúkajú úložný priestor pre najmenších 

domček pre bábiky-build-yourself-ikea-forhoja-box-montáž na stenu

Nástenné boxy Förhöja z Ikea majú veľkosť iba 30 x 30 cm a je možné ich namontovať pod skriňu alebo priamo na stenu. To vytvára ďalší úložný priestor v malých miestnostiach bez obmedzenia priestoru.

Praktické otvorené police „Lack“ optimalizujú najmenší priestor 

domček pre bábiky-stavať-si-ikea-lak-poličky-biela-montáž na stenu

Úzka nástenná polica zo série nábytku „Lack“ od Ikea sa tiež považuje za optimalizáciu malých miestností a ponúka viac úložného priestoru. Rohy miestnosti sa spravidla nepoužívajú, pretože nie je miesto na nábytok. V takýchto situáciách sa zvažuje lakovaná polica.

Postavte si celý domček pre bábiky sami z krabíc

domček pre bábiky-postaviť-si-ikea-lekman-box-košík-úložný priestor

Asi najpraktickejšou myšlienkou postaviť si domček pre bábiky vlastnými rukami je použiť pre svoje miestnosti boxy, ako napríklad „Lekman“ z Ikea. Krabica z plastu v tvare kocky môže byť navrhnutá ako obývacia izba, ostatné ako spálňa alebo kuchyňa. Ak sa dieťa práve nehrá so svojimi bábikami, boxy slúžia na uloženie ako obvykle.

Jedna krabica na všetko od novín po oblečenie – Lekman

domček pre bábiky-build-yourself-ikea-ikea-lekman-box-stow

Boxy Lakman sú prispôsobené polici Expedit a dajú sa s ním nakonfigurovať alebo kúpiť jednotlivo.