škôlka

Navrhnite detské izby pre dievčatá – 20 nápadov na dekoráciu podľa hesla jednorožca

motto jednorožec v škandinávskej detskej izbe

Jednorožce sú mystické mýtické bytosti, ktoré batoľatá skutočne fascinujú. Vyznačujú sa pekným vzhľadom, dlhou, farebnou hrivou a nádherným rohom. V posledných rokoch sa jednorožec stal obľúbeným motívom plyšových hračiek a najrôznejších dekorácií, ktorý je obzvlášť obľúbený u dievčat. Jednorožce sú stále veľkým mottom detských narodenín, karnevalových kostýmov a tematických miestností pre deti. Preto sme v dnešnom príspevku zhromaždili mnoho úžasných nápadov, ktoré vám pomôžu navrhnúť detskú izbu pre dievčatá s heslom jednorožec. Nechajte sa inšpirovať a pretvorte dievčenskú izbu v magický svet pre svoju malú princeznú.

Detská izba pre dievčatá Unicorn – správne kombinujte farby, dekorácie a ďalšie

ružová škôlka dievča dekor nápady jednorožec mraky

Pri zariaďovaní detskej izby je výber farieb úplne prvým krokom pri navrhovaní miestnosti. Ak teda plánujete zariadiť dievčenskú izbu od začiatku, bude oveľa jednoduchšie kombinovať farby a motívy. Svetlé pastelové tóny, ako je modrá, ružová a fialová, sa hodia do miestnosti s tematikou jednorožca. Dúhové farby môžu byť tiež skvelou voľbou, najmä ak sú kombinované s bielou.

farebná dekorácia jednorožca pre dievčatko

Ak však chcete izbu len zrekonštruovať alebo trochu okoreniť, potom malé prvky urobia veľký dojem. Ak sú jednorožce žiadané, môžu sa objaviť vo forme tetovania na stenu, hračiek alebo dekorácií na stenu. Textil so vzorom jednorožca je tiež obľúbený a považuje sa za lacný spôsob prestavby miestnosti. Je však dôležité, aby pôvodné farby ladili s vybranými dekoráciami.

plyšová hračka jednorožec dekorácia škôlkarka

Ak chcete rýchlo vyzdobiť detskú izbu, s niekoľkými hračkami ste správne. Plyšová hračka jednorožca alebo hobby kôň prináša dieťaťu veľkú radosť a zároveň pôsobí v miestnosti dekoratívne. Platí: čím väčšia je hračka, tým lepšie si motív príde na svoje. Nasleduje mnoho príkladov, ako môžete jednorožca začleniť do dizajnu dievčenskej izby.

Textil s motívom jednorožca

Jednorožec posteľná bielizeň nápad do detskej izby

Ako už bolo spomenuté, textil je dobrá voľba, ak chcete detskú izbu pre dievčatá zariadiť motívom jednorožca. Obliečky s jednorožcom zaisťujú sladké sny a určite si ich zamilujú malé dievčatká. Či už ide o jedného veľkého jednorožca alebo niekoľko malých jednorožcov, požadovaný efekt sa dosiahne v oboch prípadoch. Ďalší textil, ktorý je možné ozdobiť rozprávkovým motívom, sú napríklad záclony, baldachýny alebo koberce.

detská izba pre dievčatá nápady na dizajn hrať rohový stan jednorožec vankúš

Baldachýn do detských izieb sa často používa v hracom rohu na vytvorenie hracieho stanu. Na splnenie želaní dieťaťa môžu byť tiež ozdobené jednorožcami. Pár ozdobných vankúšov s obliečkami na jednorožce taktiež rozbúši detské srdiečka. Môžete si ich objednať personalizované s menom dieťaťa.

Detská izba pre dievčatá s heslom jednorožec – nápady na dizajn steny

detská izba pre dievčatá tapeta na ozdobu s motívom jednorožca

Ak chcete úplne zmeniť priestorový efekt miestnosti, najľahšie to urobíte pomocou nového dizajnu steny. Tapety a tetovanie na stenu s vybraným motívom sa perfektne hodia do tematických miestností. Udávajú tón interiéru a sú veľmi dekoratívne. Nástenná maľba v nádherných pastelových farbách by bola tiež veľmi pekným nápadom, keby ju namaľoval talentovaný umelec.

samolepka na stenu jednorožec dúha farebná

Detská izba pre dievčatá môže byť samozrejme pestrá. Dúhové farby namiesto pastelových tónov navodia v miestnosti veselú atmosféru a stimulujú predstavivosť tých najmenších. S farebnou tapetou jednorožca môžete premeniť dievčenskú izbu na nádherný magický svet. Výber vzorov, motívov a farieb je veľmi veľký a dá sa ľahko prispôsobiť existujúcemu zariadeniu.

nástenná dekorácia motív jednorožca samolepka na stenu zatvorené oči

Ak stojíte za minimalistickým štýlom zariaďovania so škandinávskymi poznámkami, neodporúča by sa opulentná tapeta s veľkými motívmi. V tomto mieste sa lepšie používa tetovanie na malú stenu. Nie sú také rušivé a dodávajú miestnosti šarm a eleganciu. Zavreté oči s grandióznym žmurknutím sa nádherne hodia k heslu jednorožec v detskej izbe pre dievčatá. Majú relaxačný účinok a sú skvelým nápadom na dekoráciu oblasti za posteľou. Také malé motívy je možné tiež namaľovať na stenu vhodnou šablónou.

Nápady na dekoráciu steny pre dievčenskú izbu jednorožca

detská izba dievča jednorožec hlava stena dekorácia plátok stromu

Ak premýšľate o výzdobe v detskej izbe, stenu vám napadne ako najrozumnejšie miesto. Na dekoráciu pripevnenú vysoko na stenu sa malé ručičky nedostanú, a preto zostanú dlhšie. Monochromatické steny možno navyše rýchlo okoreniť niekoľkými nástennými maľbami alebo ozdobami. Buď si ich kúpite už hotové, alebo sa môžete kreatívne venovať ručným prácam. Je možná aj kombinácia oboch variantov.

Ak teda chcete vyrobiť hlavu jednorožca z látky ako dekoráciu na stenu, potom by mohlo byť ťažké vyrobiť si seba. Ak si však kúpite už hotovú plyšovú dekoráciu na stenu, môžete ju zdobiť ďalej. Vo vyššie uvedenom príklade nie je hlava jednorožca pripevnená iba k stene, ale najskôr k disku stromu, ktorý je tiež ozdobený vzorovým papierom. Týmto spôsobom sa dá dekorácia prispôsobiť farbám a zariadeniu v miestnosti.

ozdoba steny jednorožca hlavou farebná hriva vyrobte si priadzu sami

Aby bola hlava jednorožca pútavejšia, môže byť ozdobená farebnou dlhou hrivou. Na to môžete použiť hrubú priadzu v rôznych farbách a použiť ju na výrobu farebných vlasov sami. Z každého klbka vlny odstrihnite 10-15 kúskov rovnakej dĺžky a potom všetky vlákna naviažte na dlhý kus kartónu, aby sa hriva spojila. Nakoniec prilepte lepenku na hlavu jednorožca a projekt skrášľovania je hotový.

jednorožec silueta víla svetlá originálna dekorácia na stenu detská izba

Dekoratívna hlava jednorožca na stenu nemusí byť nevyhnutne vyrobená z látky. Jednorožec vyrobený napríklad z papiera alebo lepenky je možné premeniť na originálne nástenné svietidlo, ktoré večer vytvára nádherné svetelné efekty. Niektoré LED vláknové optiky sú na to ideálne. Sú umiestnené v malých dierkach v krabici a vo večerných hodinách skutočne upútajú pozornosť.

DIY nápady na dekoráciu detskej izby pre dievčatá s jednorožcom

niť obrázok nechty jednorožec motív deco detská izba

Pri navrhovaní dievčenskej izby s mottom jednorožca môžete byť kreatívni a urobiť si originálnu dekoráciu sami. Existuje množstvo nápadov: od pekných nástenných obrázkov cez praktické stolné lampy až po farebné girlandy a reťaze so zástavkami. Pri našom prvom nápade je použité krásne sláčikové umenie. To vytvára kreatívne a jedinečné obrazy nití, ktoré sú perfektné na dekoráciu stien. Technika vyžaduje určitú zručnosť, trpezlivosť a v závislosti od zvoleného motívu aj čas.

dievčenská izba vyzdobte si sami niť obrázok

Najdôležitejším prvkom úspešného obrázka vlákna je šablóna. Zvolený motív (v tomto prípade jednorožec) sa pomocou šablóny a mnohých klincov nanesie na povrch, zvyčajne vyrobený z dreva. Ak chcete sfarbiť základňu, mali by ste to urobiť pred pripevnením nechtov. Potom klince zatlčte kladivom pozdĺž šablóny. Posledným krokom je zabalenie vlákna. Jednoducho to zabaľte okolo nechtov, kým nie je pripravený požadovaný vzor nití. Ak chcete, môžete na obrázok použiť niekoľko farieb.

Jednorožec dievčatá nápady dekorácie miestnosti kvetinový veniec roh

V detskej izbe pre dievčatá budú kvety príjemným doplnkom interiéru. Pretože však vázy a izbové rastliny nie sú vždy dobrým nápadom v detskej izbe, kvety môžu byť integrované do dekoru vo forme venca. Z umelých kvetov a polystyrénového venca si môžete sami vyrobiť krásny dekoratívny veniec, ako je tento na obrázku. Aby zodpovedala téme miestnosti s jednorožcom, môže byť ešte doplnená rohom a ušami. Dajú sa veľmi ľahko vyrobiť z plsti a vaty a pripevniť k vencu horúcim lepidlom. Takáto dekorácia sa ľahko vyrába, ale vyzerá veľmi efektívne.

vtipná dekorácia na stenu detská izba dievča obrázok jednorožca pestrý

V detskej izbe pre dievčatá s jednorožcom sú samozrejme povolené aj detské kresby. Dávajú miestnosti úplne nový vzhľad a pôsobia veľmi osobne. Ak je dieťa malé, môžete nakresliť pekný detský obrázok a dať ho do rámu. Použite svetlé farby, ktoré navodia náladu a budú ladiť so zvyškom interiéru. Čím farebnejšie, tým lepšie!

nápady na výzdobu detskej izby lapač snov jednorožec

Všeobecne platí, že akúkoľvek výzdobu okrúhleho tvaru je možné premeniť na jednorožca. Môžete dokonca pridať roh do lapača snov a rýchlo sa bude zhodovať s mottom miestnosti. Zachytávač snov na jednorožca si však môžete vyrobiť sami a ozdobiť ho farebnými niťami a ozdobnými stužkami. Možných je aj niekoľko umelých kvetov do vienka.

diy škôlka dekor dievča jednorožec hrniec

Aj menšie položky v detskej izbe pre dievčatá, ktoré sa používajú v každodennom živote, môžu byť navrhnuté s motívom jednorožca. S trochou kreativity môžete zo stolných lámp, hlinených hrncov, držiakov na perá a ďalších urobiť kúzelných jednorožcov. Jednoduchý príklad s hlinenou nádobou je znázornený na obrázku. Hrniec je najskôr natretý na bielo a potom ozdobený roztomilými očami a červenaním na lícach. Potom je roh vyrobený z trblietavého papiera a koruna kvetu je vyrobená z umelých kvetov a pripevnená k hrncu. Dekorácia jednorožca do detskej izby pre dievčatá je pripravená.

diy jednorožca veniec cítil dievčatá dekorácie miestnosti

Ďalšou myšlienkou dekorácie, ktorá je vhodná na stenu, ako aj na police, je tento pekný veniec. Na to by ste mali urobiť niekoľko malých jednorožcov z plsti a potom ich uviazať na šnúrku. Na výrobu jednorožcov potrebujete plsť, šablónu jednorožca, vatu ako výplňový materiál, ako aj ihlu a niť. So šijacím strojom je to samozrejme rýchlejšie, ak s tým máte skúsenosti.

detská izba dizajn jednorožec mobilný plsť

S drotovanými jednorožcami vyrobenými z plsti môžete nielen drotať girlandy, ale aj sami si urobíte krásny mobil do detskej izby. Vyrobte ďalšie plstené motívy, ako sú oblaky alebo hviezdy, aby bol mobil pre vaše dieťa ešte krajší.