škôlka

Detská izba: 10 tipov na nádherne krásny a bezpečný dizajn

Detská izba-zostava-chlapec-biele-modré-hviezdy-stena-dizajn-škandinávsky

Čo sa týka dizajnu detskej izby, budúci rodičia majú čo robiť-pretože praktické a zároveň očarujúce zariadenie, v ktorom sa potomok cíti pohodlne a rodičia majú všetko potrebné na dosah, musí byť starostlivé plánované. Ponúkame vám 10 užitočných tipov, ako čo najlepšie využiť dostupný obytný priestor a urobiť izbu bezpečnou a priateľskou k deťom.

Dizajnové detské izby – navrhnite steny, stropy a podlahy tak, aby boli bezpečné a vhodné pre deti

Detská izba-zostava-dievča-biela-ružová-ombre-záclony-plyšové hračky

Prvým krokom k nádherne krásnemu interiéru detskej izby je dizajn stien, stropu a podlahy. Správna podlahová krytina má dobré tepelnoizolačné vlastnosti (aby sa po nej dieťa mohlo plaziť), nevŕzga (zvuky môžu pri zaspávaní rušiť malých) a je protišmyková. Ako optimálne sa osvedčujú drevené a laminátové podlahy, ako aj parkety v kombinácii s detským kobercom. Ak už bola podlaha položená, môžu byť navrhnuté steny. Či už tapeta alebo farba na stenu v skutočnosti pre tých najmenších nie je žiadny rozdiel, akonáhle si rodičia zvolia upokojujúce nuansy (zelená, modrá, žltá alebo jemná ružová). Prvýkrát by ste sa mali vyhnúť komplikovaným vzorom, namiesto toho môžu stenu zdobiť jednofarebné samolepky na stenu. Strop by mal byť prednostne navrhnutý v jednoduchej a jednofarebnej farbe.

Dávajte pozor na kvalitu nábytku pre bezpečné a funkčné zariadenie

Detská izba-béžovo-ružový-nábytok-bezpečná-kvalita-dávajte pozor

Pri zariaďovaní platí zlaté pravidlo – menej je viac. Prvýkrát sa zaobídete bez príliš veľkého nábytku a nechajte mu dostatok miesta, aby sa dieťa mohlo v miestnosti voľne pohybovať. Na začiatku budete možno potrebovať detskú postieľku s prebaľovacím pultom alebo samostatný prebaľovací pult, pohodlné kreslo a niekoľko nástenných políc. Nábytok by mal byť v miestnosti rozmiestnený tak, aby ste mali dieťa stále pred očami a potrebné príslušenstvo bolo na dosah. Pri nákupe dbajte predovšetkým na bezpečnosť – TÜV Rheinland LGA pravidelne kontroluje mechanickú štruktúru detského nábytku, ako aj jeho povrchovú úpravu a kompozitný materiál – označenie GS je preto zárukou bezpečnosti detského nábytku.

Detskú izbu ozdobte nápadito

Detská izba-polička na stenu-nápadito-ozdobiť-trezor

Posledným krokom v návrhu detskej izby je výber správnej dekorácie – ale namiesto výberu komplikovaných vzorov a motívov na steny môžete pomocou farby koberca alebo závesov nastaviť jemné akcenty. Ukážte hračky tých najmenších – rozložte plyšové hračky na nástenné police. Vyrobte si mobil do postieľky a kúpte si nočné svetlo (napríklad hviezdne svetlo).

Správne odhadnite náklady pri navrhovaní

Detská izba-zostava-mäta-zelená-stena-farba-biely-nábytok-nástenné maľby

Kým sa dieťa narodí, treba toho veľa kúpiť – nábytok a dekorácie do detskej izby sú len jej súčasťou. Keďže zariadenie takejto izby môže byť poriadne drahé, budúci rodičia zvažujú, či by si na to nemali vziať pôžičku. Teraz platí, že tehotné ženy sú často klasifikované ako zlé úvery. Tehotenstvo nemusí byť uvedené, ale môže byť náročné, ak sedíte pred bankovým poradcom s veľkým bruchom. Alternatívami sú napríklad pôžičky z internetu. Pôžička pre rodičov nie je nič iné ako konvenčná pôžička na bezplatné použitie.

Detská izba-dizajn-zelená-stena-príslovie-anglicky-stolná lampa-slony

Ako zariadiť štýlovú detskú izbu:

1. Správna podlahová krytina je tepelne izolačný a protišmykový.

2. Monochromatické steny v jemných pastelových farbách pôsobia v detskej izbe upokojujúco.

3. Jednoduchý dizajn stropu uvoľňuje oči dieťaťa.

4. Pri nastavovaní sa zamerajte len na to najnutnejšie – detská postieľka, prebaľovací pult a pohodlné kreslo prvýkrát postačujú.

5. Nábytok s certifikáciou TÜV zaručuje bezpečnosť v detskej izbe.

6. Rozložte nábytok v miestnosti tak, aby ste mali dieťa stále pred sebou.

7. Je lepšie vyzdobiť detskú izbu striedmo – akcenty môžete nastaviť kobercom alebo závesmi.

8. Láskyplne vyrobené dekorácie dodajú miestnosti osobný nádych.

9. Vopred odhadnite náklady na detskú izbu.

10. Ak je pôžička potrebná, budúce matky majú lepšie šance na pôžičky online.