kempovanie

Prázdniny v kempe sú stále v móde – aký typ cestovateľa ste?

kemping-dovolenka-obytný automobil-prenájom-mobil-cestovanie-objavovanie

Zdá sa, že pokiaľ ide o dovolenku, existujú rôzne „kategórie dovolenkárov“. Klasickí hoteloví hostia oceňujú všestranný bezstarostný balík, skupina prázdninových apartmánov miluje možnosti, ktoré malý, dočasný byt ponúka, a dokonca aj vodičov obytných automobilov je možné rozdeliť do dvoch skupín: Prvá skupina je odhodlaným táborníkom a vozí všetkých. Rok na rovnakom mieste. Iní používajú mobilný dom doslova ako „mobilný dom“ a obchádzajú oblasť. Pýtame sa: Má kempingová dovolenka ešte stále taký status, aký mala kedysi??

15 praktických kempingových stanov pre vaše auto – dovolenka snov v prírode

Kempingové prázdniny stále lámu rekordy

kempingová dovolenka retro obytný automobil plážové palmy

Počet prenocovaní v nemeckom kempingovom odvetví je na novej rekordnej úrovni s viac ako 29 miliónmi prenocovaní v roku 2015. Rozmach kempingu a krásne leto minulého roka prispeli k ďalšiemu nárastu o 4,8 percenta. Tieto čísla volá cestovateľský portál camping.info A tak ukazuje: Prázdniny v kempe sú stále in – a pri pohľade na čísla dokonca získavajú na obľube. V rebríčku spolkových krajín je Bavorsko na prvom mieste s 5,04 miliónmi prenocovaní v roku 2015. V roku 2015 sa 4,62 milióna kemperov ubytovalo v Meklenbursku-Predpomoransku a 4,02 milióna v Dolnom Sasku. Veľmi málo nadšencov kempingu láka Brémy, Berlín, Hamburg, Sársko a Sasko-Anhaltsko. Tieto federálne štáty zaznamenali ceny cez noc pod hranicou 0,5 milióna. Pohľad na to ukazuje, že tento vzostupný trend, ktorý sa objavil v roku 2015, nebol jednorazovou udalosťou Hodnotenia Federálneho štatistického úradu v roku 2012, Z toho vyplýva: „Za prvých deväť mesiacov roku 2012 sa počet prenocovaní v nemeckých kempingoch zvýšil o 6% na 24,3 milióna v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka.“

Ktorí táborníci kempujú v kempingoch?

kemping-prázdniny-krb-cheeseboard-pivo-západ slnka-skladacie-stoličky

Klientela tých, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku v kempe, je rozmanitá skupina, ktorá má často spoločnú iba jednu vec: dočasné mobilné ubytovanie. Tento zoznam ukazuje, ktorí táborníci existujú:

Majitelia obytného auta: Každý, kto hrdo vlastní svoj vlastný mobilný dom, sa vedome rozhodol nebaliť si kufre a lietať na prázdniny alebo sedieť niekoľko hodín v aute v aute pred príchodom do hotela, ktorý si rezervoval. Majitelia mobilných domov sa rozhodli cestovať po vlastných štyroch (motorizovaných) stenách. Tu je možné pozorovať trend: od augusta 2014 do júla 2015 bolo novo zaregistrovaných 28 000 mobilných domov a 18 500 mobilných domov. Mobilný dom je tu pred krivkou.

Trvalí táborníci: Každý, kto sa nielen „zamiloval“ do rolovacieho motorizovaného domu, ale aj do kempingu, ktorý ponúka všetko, čo by si táborník mohol želať, rýchlo vkĺzne do skupiny stálych táborníkov. Karavan je pevne umiestnený a pravidelne používaný na kratšiu aj dlhšiu dovolenku.

Stan je najklasickejšou formou kempingovej dovolenky

kemping-dovolenka-stan-les-zariadenie

Požičovňa obytných automobilov: Trh s prenájmom v sektore obytných automobilov prechádza najdramatickejšími zmenami, pretože v dnešnej dobe sa už tradične neprenájom od veľkého poskytovateľa, ale v prvom rade sa ponuka kontroluje online, aby sa našiel obytný automobil, ktorý vyhovuje osobným preferenciám. Okrem hľadania obytného auta by sa dovolenkári mali dozvedieť aj viac o rôznych typoch obytných automobilov. Podľa Erento Je možné pomenovať päť rôznych typov: skriňová dodávka, výklenok, obytný automobil, čiastočne integrovaná a plne integrovaná. Každý druh má svoje výhody a nevýhody.

Stanoví táborníci: Nezabudnite na túto skupinu: Kempingoví priatelia, ktorí chcú zažiť dovolenku pod heslom „Späť k základom“ a vzdať sa luxusu, ktorý vybavenie väčšiny obytných automobilov dnes ponúka. Prichádzate so stanom, ktorý si sami postavíte, s malým plynovým sporákom a plechovkami a zažijete táborenie v jeho začiatkoch. Chýbať by nemalo ani toto príslušenstvo.

Kempovanie má svoje výhody i nevýhody

kemping-dovolenka-sever-more-pláž-slnko-plachta-gitara

Každá kempingová dovolenka má (ako každá hotelová dovolenka) výhody a nevýhody, ktoré je potrebné starostlivo zvážiť, aby ste z kempovania neboli sklamaní. Táto tabuľka ukazuje, ktoré to sú:

Výhody kempingovej dovolenky

– Prázdniny v kempe sú ideálne pre rodiny s deťmi alebo domácimi zvieratami. Tu sú často vnímaní ako menej otravní.

– Prázdniny v kempe sú flexibilnou formou cestovania, pretože obytné auto je pripravené opäť vyraziť, ak počasie nie je vhodné na sezónu.

– Prázdniny v kempe zabránia stresu z balenia, kde je všetko, čo potrebujete, natlačené do určitého počtu batožiny.

– Moderné kempingové zariadenia ponúkajú rovnaké služby ako hotelové zariadenia. Aj tu sú ponuky športu a wellness, ako aj animácie.

Nevýhody dovolenky v kempe

– Prázdniny v kempe môžu znamenať, že raňajky, obedy a večere si môžete zorganizovať sami (ale nemusíte).

– Prázdniny v kempe môžu znamenať, že ručnú kefku je potrebné raz alebo dvakrát pohojdať, keď potomok do obytného auta vlieklo tony piesku.

kemping-dovolenka-obytný automobil-retro-w-modrá-pláž-piesok

Záver: Kempovanie je stále trendy

Vzhľadom na túžbu môcť konať čo najsamostatnejšie, je pochopiteľné, že kempingová dovolenka má stále veľa fanúšikov. Čoraz modernejší dizajn kempingov na veľké prázdninové komplexy so všetkými druhmi atrakcií pomáha priemyslu stále stúpať na popularite.

Obrázok 1: pixabay.com © MemoryCatcher (verejná doména CC0)

Obrázok 2: pixabay.com © Unsplash (verejná doména CC0)

Obrázok 4: pixabay.com © Unsplash (verejná doména CC0)