kempovanie

Pravý trend: Glampingová dovolenka v sebe spája pohodlie a blízkosť prírody!

Glampingová dovolenka luxusný kempingový safari komfort

Nočné pobyty v stanoch, zábavné rozhovory pri táboráku a krásne západy slnka lákajú mnohých dobrodruhov. Vyložene romantická predstava, ale realita je iná. Nie každý si trúfne na viacdňový výlet do lesa so spacákom a batohom naplneným konzervami. Chladno, mokro a nepohodlie – vstup do kempu sa zdá byť únavný, pretože chýba obvyklý komfort. Ako alternatíva sa medzitým etabloval takzvaný glampingový sviatok. Ubytujete sa v očarujúcom luxusnom ubytovaní uprostred prírody, aby sa každý mohol cítiť ako skutočný táborník bez toho, aby opustil svoju komfortnú zónu. Glamping sa teda ukazuje ako vynikajúca voľba pre tých, ktorí chcú tráviť čas v prírode bez toho, aby sa vzdali obvyklého vybavenia.

Glampingová dovolenka – ideálna pre milovníkov prírody

Glamping prázdninové ubytovanie chata drevená šindľová strecha

Slovo glamping sa skladá z dvoch anglických slov glamour a camping – to znamená, že je Kempovanie, jednoducho očarujúce. Pohodlie luxusnej hotelovej izby v kombinácii s outdoorovými dobrodružstvami a sloboda kempovania – na tom spočíva úspech glampingu. Glampingovú dovolenku môžete stráviť aktívne a uvoľnene zároveň. Aktívne aktivity, ako je nordic walking, pešia turistika, jazda na koni a veslovanie, robia z pobytu vonku príjemný pôžitok.

Napriek tomu, že glamping ako nový spôsob kempovania napreduje, táto myšlienka nie je nová. Už v stredoveku králi a bohatí aristokrati prechádzali vo veľkých, prepychovo zariadených stanoch. Už na začiatku 20. storočia si bohatí cestovatelia z Ameriky a Európy užívali v Afrike safari. Na svojich cestách do africkej divočiny si so sebou vzali všetko potrebné: nábytok, riady, sluhov, kuchárov. Trend luxusného cestovania sa teda v priebehu času vyvíjal a je teraz k dispozícii na miestach po celom svete.

Rôzne luxusné ubytovanie

Luxusné jurty pri jazere Sonne

V súčasnej dobe sú k dispozícii luxusné dovolenky v rôznych luxusných ubytovacích jednotkách. Môžete žiariť v luxusnom stane, vigvame alebo dokonca v strome. Všetky varianty majú kúpeľňu s WC a ďalšie príjemné vybavenie vrátane Wi-Fi.

Chceš výnimočné prenocovania počas vašej luxusnej dovolenky? Potom sa zoznámite s rôznymi variantmi a nájdete si ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a úplne zodpovedá vašim prianiam. Tu sme zostavili niektoré z najobľúbenejších glampingov, aby ste mohli urobiť dojem.

Luxusné jurty

Glampingový nábytok z jurty okolo luxusného stanu

Jurty sú tradičnými obydliami stredoázijských nomádov. Okrúhle stany sa stále používajú v krajinách ako Mongolsko, Kirgizsko a Turecko. Priestranné a útulné jurty nemajú žiadne rohy a sú zvyčajne veľké ako dvojlôžková izba alebo štúdio.

Pôvodná myšlienka jurty bola zachovaná, ale prispôsobená modernému pohodliu. Tieto luxusné obydlia patria medzi najobľúbenejšie možnosti ubytovania pre očarujúce kempovanie. V závislosti od veľkosti sa v nich môže ubytovať 1 až 2 až 4 až 6 osôb.

Glampingová dovolenka v dome na strome

Luxusný glamping Výnimočne ubytovanie cez noc v lese

Zvlášť obľúbené je tiež strávenie noci v dome na strome. Od dobrodružných po romantické – domčeky na strome sú ideálnym ubytovaním pre malých i veľkých dobrodruhov, ktorí by chceli raz zaspať v korunách stromov. Bojíte sa výšok? Stačí sa pozrieť na skvelé možnosti a čoskoro budete svojmu strachu čeliť! Ďalšie hodnotné nájdete tu Tipy na ubytovanie pre prázdniny na strome.

Moderné kupolovité stany

Glamping Sférické stany Okno s ohrievačom bublín

Futuristicky vyzerajúce, priehľadné kopulovité stany, známe tiež ako bublinkové stany, sľubujú jedinečný pohľad na hviezdnu oblohu a okolitú prírodnú krajinu. Ponúkajú buď panoramatický výhľad na okolie, alebo sú vybavené iba okenným otvorom v streche stanu. Čistá romantika pod hviezdnou oblohou!

Spať v cirkusovom vozni

Glampingový trend v cirkusovom vagóne Mimoriadne prenocovania

Cirkusový voz pochádza z pastierskeho voza a na prelome storočí slúžil cirkusom ako miesto na bývanie a spanie. Tradičné vozne obložené drevom sa používali hlavne v Anglicku a Francúzsku. Dnes sú cirkusové vozne prerobené na luxusné luxusné ubytovanie. Pohodlné postele, kuchynský kút s posedením a jedálenským kútom – tieto kompaktné prázdninové domy na kolieskach ponúkajú všetko, čo potrebujete. Dovolenka v cirkusovom vozni je preto ako stvorená pre rodiny s deťmi.

Malé chaty a chalupy v savane

Glamping chaty chaty s doškovou strechou

Chatrče a chaty sú malé, jednoduché, rustikálne pôsobiace obydlia. Sú bežné nielen pre miestnych obyvateľov a dovolenkárov v Mexiku, ale aj v celom Karibiku, Ázii a Afrike.

Chatrče môžu byť postavené z hliny, kameňa alebo iných prírodných materiálov a často sú zastrešené bambusom, palmovými listami, konármi alebo slamou. Glamping však dáva rustikálnym chatám upgrade a transformuje ich na pohodlné ubytovanie uprostred prírody.

Glamping Lodge Botswana Africa ležadlá s bazénom

Rozmanitosť jedinečných a neobvyklých glampingových ubytovaní ponúka správne prostredie pre všetky požiadavky. S veľkým dopytom ponuka stále rastie. Kreatívni majitelia kempov a architekti sa pokúšajú znova a znova posunúť luxusné kempovanie na úplne novú úroveň! To vytvára nádherné a veľmi individuálne ubytovanie v nádherných lokalitách po celom svete. Či už zostanete v plne vybavenom chatovom stane v Peru, hausbóte v Kambodži alebo stromovom hoteli v Nemecku – nádherná dovolenka je niečo veľmi špeciálne a zaručuje trvalé zážitky. Začnite plánovať celoživotnú cestu už teraz!