karneval

Nechajte sa maskovať karnevalom – 13 štýlových nápadov a tipov

Karnevalové prestrojenie-urob si sám-101-dalmatiner-cruella

Na Mardi Gras a na karnevale je vždy potrebná kreativita, aby bol kostým správne naštudovaný. Namiesto toho, aby ste si v karnevale kúpili celý outfit a v určitý deň ho nepredstaviteľne obliekli, oplatí sa investovať do efektných doplnkov. Tie sa dajú nápadito repasovať a šikovne skombinovať s efektným oblečením. Tak vzniká Karnevalové prestrojenie Privátna značka, ktorá určite nezostane bez povšimnutia. Zhrnuli sme niekoľko príkladov a pomoc s návrhom s užitočnými radami.

Nechajte sa maskovať karnevalom – Cruella de Vil

Karnevalové prestrojenie-urobte si-cruella-kostým-čierno-biele

Cruella de Vill z filmu „101 dalmatíncov“ je charakteristická postava, ktorú nie je vôbec ťažké inscenovať. Typické pre vás sú čiernobiele vlasy, ktoré sú presne uprostred rozopnuté a samozrejme držiak na cigaretu. Dve príslušenstvo by ste si určite mali zaobstarať, aby karnevalový obklad pôsobil autenticky a harmonicky. Potom potrebujete dlhé rukavice, čierne šaty a kožušinu alebo kabát z umelej kožušiny. Chýbať by nemal ani výrazný mejkap.

DIY karnevalové prestrojenie pre deti

Karnevalové prestrojenie-urobte si dievča-sladké-jarné kvety

Tento detský kostým je možno jedným z najroztomilejších, aké poznáme. Navyše si ho môžete ľahko vytvoriť sami. Na tento účel je samozrejme potrebných veľa umelých kvetov – malých i veľkých. Pomocou horúceho lepidla sú na pyžame pripevnené iba kvety bez stoniek kvetov.

Kostýmy na karneval Star Wars – 20 kreatívnych nápadov na karnevalové kostýmy

Karnevalové motto nápady na úspešnú párty s priateľmi a rodinou

Kostým Alica v krajine zázrakov – 30 nápadov pre deti i dospelých

Vytvorte si pre malé dievčatá karnevalové prestrojenie „jar“

Karnevalové prestrojenie-urob si sám-jarné kvety-umelé kvety

Zostávajúce listy môžu byť použité na vyplnenie priestoru medzi kvetmi. Bujný veniec do hlavy je tiež súčasťou myšlienky bohyne jari, potom by jeden nemal chýbať.

Mardi Gras maskuje vlastnú značku – jednorožec

Kostým Mardi Gras v prestrojení-urob si sám-jednorožec-dievča

Jednorožec je fantastické stvorenie, ktoré je medzi malými dievčatami veľmi obľúbené. Prečo nie ako kostým z Mardi Gras? Je ľahké to urobiť sami. Oblek v bielej farbe je dokonalým základom a topánky v ružových farbách ho dopĺňajú – balerínkové či gumáky. Jednorožecký chvost môžete dokonca vyrobiť aj z priadze alebo tylových pásikov v dúhových farbách. Jednorožec sa dá pohrať, ak je na čelenke pripevnený papierový kužeľ. Na to je vhodné použiť pekný zamatový papier alebo navrhnúť jednoduchý papier s trblietkami.

DIY karnevalový prestroj „sova“ 

Karnevalové prestrojenie-urob si sám-vyrob-sovu-kostýmovú masku

Sova je vták, ktorý je medzi deťmi veľmi obľúbený ako plyšová hračka. Určite by sa každé dieťa chcelo obliecť ako roztomilá sova. Kostým si môžete rýchlo vyrobiť sami, najmä ak máte šijací stroj. Najprv musíte vystrihnúť „perie“ z rôznych zvyškových materiálov v hnedosivej farbe a usporiadať ho podľa typickej štruktúry peria a potom ho zošiť.

Myšlienka karnevalového prestrojenia pre chlapcov – kladivková ryba

Mardi Gras maskovanie-vyrobte si-kladivo-ryba-kostým-chlapec

Tento roztomilý chlapčenský kostým kladivovej ryby je opäť vyrobený na základe pyžama. Na to potrebujete aj penu – 2 taniere, dve loptičky na stolný tenis, sivý klobúk a hrubú plsť. Kladivková ryba je však z rodiny žralokov a má aj plutvu. Je vyrobený zo sivej plsti a pripevnený k sivému vrchnému pyžamu. Charakteristická hlava žraloka sa potom tiež pošteklí penou. Obe platne musia byť narezané na rovnakú veľkosť súčasne, medzi tenisovými loptičkami na oboch stranách ako očkami medzi týmito dvoma doskami. Potom, keď je klobúk na hlave dieťaťa, pena sa nasadí a pripevní.

Nechajte sa maskovať karnevalom – kostým páva

karneval-maskovanie-urob si sám-páv-kostým-dievča-kutilstvo

Pávy sú krásne a potešia nádherným perím. Tieto vtáky navyše slúžia ako inšpirácia a originálny nápad na karnevalové prestrojenie. Čím je kostým výnimočný, sú modrozelené pávie perá. Nájdete ich v dekoratívnych obchodoch alebo si ich môžete objednať online.

Fašiangové prestrojenie jednoduché – pripevnite pávie perie ku kostýmu

karneval-maskovanie-urob si sám-páv-kostým-pierko

Teraz je otázkou, ako pripevniť pávie perie ku kostýmu. Jednou z možností je pripevniť pružinu na oválny povrch, napríklad z lepenky, a pomocou popruhov na zadnej strane ju urobiť prenosnou. Horúce lepidlo bude v tomto prípade zbytočné.

Preoblečenie Mardi Gras – kostým páva pre malé dievčatko

V opačnom prípade si môžete urobiť tutu sami zo zeleného a modrého tylu a pripevniť k nemu pávie perie. Ďalej to nemusí byť pravé pávie pierko. Jeho charakteristickým detailom je oko z pavieho peria, ktoré je možné kreatívne vyrobiť z plsti a tylu.

Urobte si páv tutu sami

urob si sám-urob si sám-urob si sám-urob si sám tutu-páva

Už sme vysvetlili, ako si môžete vyrobiť tutu sami bez šitia. Z plsti si môžete vyrobiť vlastné kreatívne pávie pierko a pekne to naaranžovať na tutu.

Páv pre ženy – vyrobte si vlastný páví make -up

karneval-maskovanie-urob si sám-make-up-make-up-páv

S líčením Pfau-Art určite každá dáma upúta pozornosť na karnevalovej párty. Výrazne zvýraznené oči cez falošné riasy a očné tiene v trblietavých modrozelených nuansách tvoria typické líčenie, ktoré sa hodí k páviemu kostýmu.

Jednoduché nápady na karnevalové prestrojenie – kostým z hrozna

karneval-maskovanie-urob si sám-hroznové balóny-fialový-kostým

Tento veľmi zábavný karnevalový prevlek je kreatívny nápad, ktorý si skutočne dokážete urobiť sami na poslednú chvíľu s veľmi malým úsilím. Všetko, čo potrebujete, je niekoľko purpurových balónov. V tejto farbe by malo byť oblečené aj dieťa. Nafúknuté balóniky sú pripevnené k oblečeniu dieťaťa niekoľkými sponkami.

DIY karnevalové prestrojenie – morská panna Arielle 

karneval-maskovanie-urob si sám-morská panna-ariele

Každá dáma, či už malá alebo veľká, chce byť princeznou alebo morskou pannou. A tento sen sa dá splniť v priebehu niekoľkých sekúnd. Potrebujete dlhú parochňu, najlepšie v červenej farbe, ako Arielle z filmu Disney, a dlhú sukňu so zelenou morskou pannou.

Karnevalové prestrojenie a nápady na líčenie na imitáciu – Avatar

karneval-maskovanie-urob si-avatar-kostým-kutilstvo

Avatar je bezpochyby jedným z najpôsobivejších filmov našej doby a vždy si spomenieme na modrošedých obyvateľov planéty Pandora. Obliecť sa ako jeden z nich pre Mardi Gras je určite dobrý nápad, ale je to pomerne zložité, pretože by ste si nemali do modra zafarbiť len tvár, ale aj telo.

Neytiry makeup na telo a tvár

karneval-maskovanie-urob-sám-avatar-líčenie-líčenie

Samotné oblečenie je veľmi jednoduché, skôr v indickom štýle. Ženské postavy, podobne ako Neytiry, majú tiež dlhé zapletané vlasy, ktoré pripomínajú africké vrkoče, a preto môžete v tomto štýle získať parochňu a samozrejme dostatočné množstvo modrej farby na make-up..