jeseň

Ručné práce so žaludmi a gaštanmi na jeseň – 15 nápadov na ručné práce pre deti

Ako sa spieva v známej detskej riekanke, z gaštanov a žalude sa dá vyrobiť veľa vecí. Či už sú to milé zvieratká, človiečikovia alebo pekná jesenná dekorácia do vášho domova, je čisto na vašej vlastnej kreativite.

Ručné práce so žaluďmi a gaštanmi materská škola-zvieratá-drotári-nápady-jeseň

A keďže jeseň je jedným z najlepších období v roku pre ručné práce s deťmi, zozbierali sme v tomto príspevku niekoľko nádherných nápadov na ručné práce pre najmenších. Dajú sa ľahko pohrať so žaludmi a gaštanmi a stimulujú predstavivosť vašich detí.

Drotár so žaludmi a gaštanmi na jeseň

Ručné práce so žaludmi a gaštanmi prírodné materiály-jesenné-drotárske-nápady

Jeseň ponúka veľkú škálu prírodných materiálov, s ktorými sa dajú vykúzliť nádherné ručné práce. Nielen figúrky z gaštanov a žaluďov, ale aj krásne girlandy a vence na jesenné dekorácie môžete vyrobiť rýchlo a jednoducho. Aby boli ručné práce zábavné aj pre tých najmenších, zostavili sme veľa skvelých nápadov na ručné práce so žaluďmi a gaštanmi špeciálne pre deti v tomto príspevku. Počas prechádzky v parku môžete zbierať potrebný materiál.

Urobte huby so žaludmi a gaštanmi

Ručné práce so žaludmi a gaštanmi jeseň-lúka-huby-drotár-nápady-deti

Pretože na jeseň často prší, v tomto ročnom období rastie veľa húb. Zozbierané prírodné materiály vytvoria spolu s deťmi peknú lúku s malými hubami. Nasleduje niekoľko jednoduchých remeselných nápadov s gaštanmi a žaludmi.

drotár-žaluď-gaštany-malé-šampiňóny-návod

Na prvý ručný projekt budete potrebovať okrem žaluďov a gaštanov aj žltú modelovaciu hmotu a starú zubnú kefku. So žaludmi môžete napodobniť stopky a s gaštanmi klobúky húb. So žltou modelovacou hmotou a zubnou kefkou potom veľmi ľahko napodobníte špongiu pod hubovým klobúkom. Modelovacia hmota tiež zvyčajne slúži ako lepidlo, ktoré klobúk pevne drží na stonke. Ak modelovaná hmota, ktorú používate, nie je lepkavá, môžete obe časti zlepiť super lepidlom.

drotári-žalude-gaštany-jeseň-deti-drotári-nápady-hríby

Ak robíte tieto huby so žaluďmi a gaštanmi, hotové figúrky potom môžete integrovať do jesennej dekorácie. S trochou machu alebo slamy sa dá z misky urobiť lúka, kde rastú huby. Krásnu jesennú výzdobu je možné nádherne doplniť ďalšími dekoratívnymi prvkami, ako sú jesenné lístie alebo zvieratá ako ježkovia a veveričky.

drotár-žaluďové klobúky-jesenné-deti-hubové-konáre

Huby na jesennú dekoráciu je možné drobet drotať rôznymi spôsobmi. Nemôžete napríklad použiť gaštany, ale iba šišky žaluďov a niekoľko tenkých vetvičiek. Tieto potom môžete dať na malé drevené kotúče a vyrobiť si s deťmi originálnu okennú dekoráciu.

Roztomilé samce a zvieratá robia ručné práce so žaluďmi a gaštanmi

drotár-žaluď-gaštan-figúrky-farby-samce

Na ručné práce so žaludmi a gaštanmi nepotrebujete presné pokyny a špeciálne materiály. Chce to skôr veľkú kreativitu a trocha istého inštinktu. Pretože tieto prírodné materiály majú skvelý zaoblený tvar, sú ideálne na výrobu malých samcov a rôznych zvierat.

drotári-žalude-gaštany-deti-drotári-nápady-myš-prírodné materiály

Povrch žaluďov a gaštanov je možné tiež ľahko natrieť akrylovými farbami, a tak môžete vytvárať napríklad ksichty. Keďže niektoré zvieratá majú aj špecifické sfarbenie, je možné ich presne napodobniť akrylovými farbami.

drotári-žalude-gaštany-plsť-vlna-zvieratá-ježkovia-veveričky

Na ručné práce so žaluďmi a gaštanmi sa však nepoužívajú iba orechy. Pri žaludoch sú klobúky obľúbeným materiálom pre ručné práce, pomocou ktorých môžu byť navrhnuté napríklad oči a uši. Gaštany majú naopak veľmi špeciálnu škrupinu s hrotmi, ktorá je ideálna na drotanie ježkov s deťmi. Aby ste to urobili, mali by ste gaštan vybrať a nechať pár dní schnúť. Počas tejto doby zhnedne a vyzerá presne ako ježko.

drotári-žalude-gaštany-deti-veveričky-prírodný-materiál-plsť

So žaludmi bez šišiek môžete vyrábať rôzne zvieratká, napríklad malé veveričky. Na každú veveričku budete potrebovať dve žalude, dve googly oči, dve krátke tenké vetvičky a kúsok plsti. Žalude sú k sebe najskôr prilepené vodorovne, pričom menšia z nich simuluje hlavu. To môže byť ďalej navrhnuté s googly očami a vetvami ako ušami. Nakoniec z plsti urobte chvost a prilepte ho k dolnému žaluďu.

tinker-žaludy-gaštan-sova-urob si sám-jeseň-drotár-nápad

Malé sovičky s veľkými očami tiež pôsobia veľmi roztomilo a sú preto jedným z najobľúbenejších nápadov ručných prác pre deti na jeseň. Môžu byť drotované z mnohých rôznych materiálov a môžu byť tiež integrované do jesenných dekorácií. Sovy preto stále ponúkajú milý nápad na ručné práce so žaluďmi a gaštanmi. Na telo môžete použiť gaštan a na oči dve žalude. K dispozícii je tiež jesenný list pre krídla, dve fazule pre pazúry a čierna modelovacia hmota pre žiakov a nos.

drotár-žalude-gaštany-šišky-králiky-prírodný materiál

Vďaka škrupinám tekvicových semien sa zozbierané žalude a gaštany dajú rýchlo a ľahko premeniť na malé zajačiky a králiky. Za týmto účelom vezmite niekoľko predĺžených gaštanov a žalude a pomocou bielej akrylovej farby namaľujte brucho. Namaľujte inú tvár tenkým štetcom a potom prilepte škrupiny tekvicových semien ako uši. Králik je pripravený.

drotár-žaluď-gaštan-borovica-šišky-slimák-drotárstvo-nápad

Slimáky môžete spolu s dieťaťom vyrábať z prírodných materiálov, ako sú šišky, gaštany a žalude. Prilepte gaštany k sebe v tvare L a vytvarujte postavu. Na vodorovnú časť prilepte šišku zodpovedajúcej veľkosti ako škrupinu slimáka. Na výrobu očí sa teraz používajú šišky z dvoch žaluďov. Každý z nich pripevníte na malú vetvu a potom na vrchný gaštan. Ak chcete, môžete do kužeľov vložiť dve zodpovedajúce googly oči alebo namaľovať oči a zrenice čiernobielou farbou.

ručné práce-žalude-gaštany-čistič rúrok-zápalky-fimo

Pri ručných prácach so žaludmi a gaštanmi od rôznych zvierat a hmyzu môžete ako pomocný materiál stále používať špáradlá alebo zápalky. Tieto sú veľmi vhodné na navrhovanie nôh a iných častí tela. Na vytvorenie rôznych detailov môžete použiť aj modelovaciu hmotu, čistič potrubí a plsť. S veľkou dávkou fantázie a kreativity dokážete s gaštanmi a žaluďmi urobiť skutočne celú zoo.

Vyrobte si originálne jesenné dekorácie zo žaluďov a gaštanov

ručné práce-žalude-gaštany-jesenné listy-dekorácia okna-visiace-ručné nápady-deti

Ak chcete vyzdobiť svoj byt v harmónii s jeseňou, potom sa najlepšie hodia prírodné materiály. Môžu sa nachádzať všade v parkoch, nič nestoja a sú zafarbené v najobľúbenejších jesenných farbách. So žaluďmi, gaštanmi, jesennými listami a inými materiálmi podľa vášho výberu môžete vyrobiť pekné girlandy, ktorými môžete ozdobiť vchod do domu, krbovú rímsu alebo okná.

Čajové súpravy Tinker do minizáhradky z prírodných materiálov

Tinker-žalude-gaštany-fimo-čajové jedlá-rozprávková záhrada

Z tých najkrajších materiálov z prírody si môžete aj vy sami vyrobiť ozdobnú a originálnu dekoráciu. Malé žalude a gaštany sa napríklad dajú premeniť na mini čajové súpravy, ktoré si deti, a najmä dievčatá, určite zamilujú. Perfektne sa hodí aj do minizáhradky, ktorú tiež môžete ozdobiť špeciálne na jeseň.

ručné práce-žalude-čajový riad-ručné-nápady-deti-škôlka-jeseň