jeseň

Nápady na krásne jesenné dekorácie s kolesom vozňa zvnútra aj zvonka

Jesenná dekorácia v záhrade s balíkmi slamy, chryzantém a kolieska vozňa

Do polovice minulého storočia boli konské povozy bežným dopravným prostriedkom, dnes sa už používajú iba v dedinskom poľnohospodárstve. Kolesá starého vozňa pripomínajú staré vidiecke domy a vyžaruje z nich rustikálne kúzlo. Preto sú obzvlášť obľúbené pre dekoratívne úpravy v štýle vidieckeho domu. Dnes vám ukážeme, ako si môžete ozdobiť drevené koleso vagónu na jeseň a postaviť ho na výslnie. Či už ako kreatívna jesenná dekorácia vo vonkajšom prostredí alebo ako pútač pohľadov na krbovej rímse – koleso vozňa je ideálne na dekoratívne účely a všade orezá dobrú postavu.

Jesenná dekorácia s vozovým kolesom – koleso ako symbol

Jesenná dekorácia kvetmi vozového kola Chryzantémy vresu Eriken

Koleso ako symbol sa vyskytuje v mnohých kultúrach. Je to metafora životného cyklu a znamená obnovu, pravidelné opakovanie, večnosť. Koleso v starovekej Číne je interpretované ako symbol zdravia a úspechu a niektorí dedinčania ho používajú ako nástroj na predpovedanie budúcnosti. Priemer kolesa by mal naznačovať budúce zdravie. Koleso je v strede vlajky Indie a predstavuje Dharmu – univerzálny zákon.

Užite si plnosť jesene a oslávte Deň vďakyvzdania

Deň vďakyvzdania so starým kolesom vozňa

V dávnych dobách sa však drevenému kolesu pripisovalo mnoho protichodných magických vlastností. Verilo sa, že ho používali čarodejnice pri svojich rituáloch. Napríklad na zlepšenie klíčivosti semien alebo na zbavenie sa zlých duchov.

V rámci jesennej výzdoby môže byť koleso dreveného voza spojené s časom žatvy. V tom čase bolo zvykom doháňať Erne koňom a vozom. Využite teda hojnosť jesene a vytvorte si vo svojej záhrade krásne aranžmán z prírodných materiálov, kvetov a kolies vagónu.

Chráňte drevo pred poveternostnými vplyvmi

rustikálna jesenná dekorácia vonku v záhrade brečtan oranžové kvety

Kolesá vozňov sú spravidla buď celé z dreva, alebo sú obklopené železnou pneumatikou. Ak je bicykel umiestnený vonku, drevo by malo byť chránené pred vlhkosťou, a teda pred hnilobou, špeciálnou impregnáciou. Vonkajšie vplyvy podporujú šedivenie, praskanie a zvetrávanie dreva. Na druhej strane s kovovými časťami by sa malo zaobchádzať a starať sa o ne oddelene.

koleso starého vozňa vyrobené z dreva a kovu jesenná dekorácia v záhrade

Kolesu vozňa môžete dať nový náter akrylovou farbou alebo drevo len natrieť lazúrou na drevo. Krása dreva si tak príde na svoje. Ak pracujete s nepriehľadnými akrylovými farbami, môžete vytvárať kontrasty a nastavovať akcenty. Napríklad nalakujte náboj kolesa na červeno a lúče na bielo.

rustikálna jesenná dekorácia s voznikom zväzok kukuričných listov kukurica na klasu nájdené kúsky

Ďalšou možnosťou by bolo drevo vôbec neupravovať a nechať ho prirodzene zošednúť. Najlepšie je zorientovať sa v štýle terénnych úprav. Napríklad do záhradky na chate by sa staré koleso vozňa perfektne hodilo. Na záhone obklopenom trvalkami a rustikálnymi prvkami vyzerá prírodná sivá farba starého dreva veľmi realisticky. Akoby tu bol už roky. V modernej okrasnej záhrade s rezanými stromami by prvok vyzeral ako cudzinec.

Jesenné dekorácie rustikálne v záhrade staré tekvicové kolesá mini tekvice

Koleso vozňa si príde na svoje, keď ho o niečo jednoducho opriete a skombinujete s inými jesennými ozdobami. Čím neopatrnejšie a prirodzenejšie bude aranžmán pôsobiť, tým lepšie. Táto myšlienka je obzvlášť príťažlivá pre malé tekvice stlačené medzi lúčmi kolesa vozňa.

Aby drevo vydržalo dlhšie, je potrebné minimalizovať kontakt častí kolesa so zemou. Ak je koleso malé, môžete ho zavesiť na záhradný plot.

Jesenná ozdoba v záhrade Mini tekvice medzi lúčmi starého vozového kolesa

Pekná alternatíva k jesennému vencu

Dekorácia kolesa vozňa mimo jesenného venca k predným dverám

Stredne veľké koleso vozňa sa perfektne hodí aj na výrobu jesenných dekorácií. Čo hovoríte na jesenný veniec vo vidieckom štýle, ktorý uvíta svojich hostí?

Ozdobné drevené koleso

Umelé eukalyptové a lipové konáre

Umelé kvety, tu ranunculus

drôtová rezačka

Mini zinková zavlažovacia nádoba

Horúca lepiaca pištoľ a lepiace tyčinky

Priemyselné lepidlo E6000

Široká grogrénová stuha v zodpovedajúcej farbe

Vyrobte si ozdobný dverný veniec kolesového kolesa sami umelé kvety

Skráťte vetvy umelého eukalyptu a odrežte kvety zo stonky. Je dobré sa najskôr trochu pohrať s rozložením, aby ste si urobili dobrý prvý dojem, ako bude green vyzerať najlepšie. Svieža, hustá zelená tvorí dokonalú kulisu pre farebné kvety. Uistite sa teda, že nie sú žiadne medzery.

Horúcou lepiacou pištoľou prilepte všetku zeleň na koleso vozňa. Vezmite do úvahy orientáciu vetví: pre horné dve tretiny venca prilepte zelenú s hrotmi nahor. V dolnej tretine by vetvy mali v ideálnom prípade smerovať nadol.

Vyrobte si dekoráciu kolesa vagónu sami Návod na veniec k predným dverám

Akonáhle je zelené pozadie pripravené, rozložte umelé kvety. Najprv rozložte kvety, aby ste zistili, kde ich chcete mať. Potom pripevnite každú kvetinu na požadované miesto. Detaily robia rozdiel! Pripevnite túto malú mini zinkovú zavlažovaciu nádobu na koleso vozňa priemyselným lepidlom a pred zavesením nechajte 24 hodín schnúť. Dekoratívna grogrénová stuha je ideálna na zavesenie jesenného venca na dvere!

Jesenná dekorácia s kolesom vozňa v obývačke

Herbstdeko moderná rustikálna zmes bielych tekvíc drevený kovový krb

Koleso dreveného vagónu vyzerá zvonku aj zvnútra veľmi dekoratívne. Tu je na krbovej rímse zobrazené krásne usporiadanie. Aj keď je jeseň veľmi pestrá, jesenná dekorácia je biela, hnedá a svetlo zelená. Zmenšená paleta farieb má tú výhodu, že všetko vyzerá veľmi harmonicky. Všetky prvky sa k sebe hodia: rustikálna drevená škatuľka, koleso vagónu a kovový pohár vo vintage vzhľade. Zmes malých a veľkých tekvíc dokonale dotvára celkový obraz.

Jesenná dekorácia v bielej a šedej farbe s rustikálnym nádychom

Mantelpiece jesenné zdobiť tekvice biele tekvice

Pozrite sa na nápady na jesennú výzdobu kolesa vagónu a experimentujte s rôznymi kombináciami a zoskupeniami prvkov! Bavte sa!

Jesenná dekorácia na prahu dverí mimo balíkov chryzantémovej slamy

Jesenná dekorácia vozovým kolesom, tekvicami, strašiakmi, balíkom slamy, obdĺžniková

Jesenná dekorácia s kolesom vagónu pred nápadom na usporiadanie predných dverí

koleso starého vozňa ozdobené rozprávkovými svetlami kvetmi a plastovými tekvicami

koleso starého vozňa zdobené LED rozprávkovými svetlami

Bavlnené vetvičky Salvia jutová stuha dekorácia vozového venca

rustikálna jesenná dekorácia balík slamy kukuričné ​​listy tekvica stodola

Koleso vozňa ako dverný veniec slnečnice jutové stuhy jesenné farby

Veniec na ozdobu kolies voza zavesený na záhradnom plote bavlnené konáre látkové tekvice

Kolo vagónu ako veniec do dverí biele plastové kvety hnedá stuha

Ozdobte koleso dreveného vagónu umelými kvetmi a zaveste ho na záhradný plot

Ozdoba vozového kolesa na záhradu stará stolička natretá žltou kukuricou na klasu

Dekorácia kolesa vozňa pre svadobné kvety v červených a oranžových tónoch

Dekorácia vozového kolesa v záhrade na záhradnom plote je lepšia

Zdobenie kolesa vozňa kvetmi Alternatíva k dvernému vencu