Životný štýl

Body Piercing- zaujímavé fakty o histórii tohto umenia

telo piercing nos príbeh fakty šperk kus

To Telový piercing môže byť nielen krásna, ale aj nebezpečná. Tu sa dozviete viac o rizikách, ktoré za tým stoja, a potom sa rozhodnite, či je to pre vás to pravé. Čo je lepšie ako dobre tonizovaný ženský žalúdok? No, dobre tónovaný žalúdok s piercingom na pupku, samozrejme! Pred niekoľkými rokmi bol piercing považovaný za niečo negatívne, pretože ho nosili väčšinou len pankáči a homosexuáli. Ale to už v dnešnej dobe neplatí. Z tohto dôvodu je tiež dôležité, aby ste o tom boli dobre informovaní. Tento článok vám povie všetko, čo o tom potrebujete vedieť Telový piercing by mala vedieť: postupy, riziká a starostlivosť, ktoré by ste mali zaručiť telovým šperkom po piercingu. Teraz však niekoľko faktov o histórii piercingu:

Telo piercing – známy už pred viac ako 5 000 rokmi

ucho moderné nápady populárny mladí ľudia žena

Slovo „piercing“ pochádza z angličtiny a doslova znamená „preraziť“. Piercing sa medzičasom etabloval ako metóda skrášľovania tela, alebo inak povedané ako body art. Moderní ľudia veria, že s piercingom vynašli niečo nové. V skutočnosti je história piercingu veľmi dlhá, pretože je to staroveké umenie. Prvé fakty sú známe už pred viac ako 5 000 rokmi Telový piercing bola súčasťou histórie mnohých starovekých národov a kultúr. Patria sem Egypt, Rímska ríša, ako aj Aztékovia, Mayovia, Inkovia a ďalšie kmene. Piercing vždy hral inú úlohu. Pre niekoho to bol znak nadvlády, pre iného náboženský symbol alebo jednoducho ozdoba tela. História piercingu ukazuje, že ide o starodávny rituál, ktorý existuje tisícročia a v každej kultúre má svoje vlastné tradície. Ak si teda myslíte, že prepichnutie tela je niečo zvláštne a inovatívne, nebojte sa. Navyše, v dnešnej dobe je náš pocit bolesti zmiernený vďaka rôznym anestetikám a liekom proti bolesti, ako aj profesionálnym piercingom. Práve tí druhí v piercingovom štúdiu prepichávajú rôzne časti tela.

Body Piercing – informovanie vopred je dôležité

telové bruško motýlik krásne elegantné iskrivé kamienky

Ale dosť s históriou piercingu. Čo je to vlastne piercing dnes? Môžete to považovať za spôsob rozprávania alebo dokonca za druh sexuálnej stimulácie. Ľudia rôznych vekových skupín používajú piercing ako symbol svojej psychológie, svojho osobného sebaurčenia, nezávislosti, príslušnosti k rôznym spoločnostiam a samozrejme svojich módnych preferencií. Inými slovami, piercing má pre každého iný význam. Niektorým to príde nechutné, iným to príde neskutočne skvelé. Každý sa rozhodne sám. Ak patríte do druhej skupiny, znalosti z histórie piercingu však stačiť nebudú. Pred prepichnutím ktorejkoľvek časti tela sa zoznámte so všetkými tvarmi, rizikami a hygienickými opatreniami. Nakoniec to funguje s Telový piercing o tom, že sa stanem krajšou a neskončím so škaredou jazvou.

piercing nechtový dizajn elegantný ornament hviezda nápady

ženský nos štýlové malé decentné nápady na šperky

Populárne a originálne typy piercingov a ako sa im hovorí