Životný štýl

Bezpečné nakupovanie online: 7 tipov na bezpečné online nakupovanie

Zabezpečenie online nakupovania, prenosný počítač, ženy

Online obchodovanie je stále obľúbenejšie a náš každodenný život si bez neho už nemožno predstaviť. A niet sa čomu čudovať, pretože je to rýchle, pohodlné a v mnohých prípadoch aj lacnejšie ako nakupovanie na mieste. Nakupovanie online má skutočne veľa výhod, ale bezpečnostní experti varujú, že s tým sú spojené mnohé riziká. Po celom svete sa denne objavujú tisíce falošných obchodov, aby rýchlo zarobili a potom bez stopy opäť zmizli. Aby ste sa nestali obeťou podvodu alebo zneužívania údajov na internete, zostavili sme tu niekoľko dôležitých rád pre bezpečné nakupovanie online.

Identifikujte bezpečné online obchody a renomovaných poskytovateľov

Bezpečné online nákupy Tipy na nákup dámskej obuvi

Nakupujte iba v dôveryhodných a renomovaných internetových obchodoch alebo aspoň v tých, ktoré skutočne ponúkajú primeraný popis svojho tovaru a doručujú ich včas a v dobrej kvalite. Aby ste sa chránili pred podvodníkmi, pred nákupom je nevyhnutné skontrolovať spoľahlivosť webovej stránky. Existuje na to niekoľko možností. „Federálny úrad pre bezpečnosť informácií“ má tu je uvedených niekoľko odporúčaní. Zaistite, aby bolo možné ľahko falšovať známe pečate a symboly.

Nereagujte na podozrivé ponuky elektronickou poštou

E-mailový spam ponúka bezpečné nakupovanie online

Dávajte si pozor na nevyžiadanú poštu s obrovskými zľavami a špeciálnymi ponukami. Buďte obzvlášť opatrní, ak je správa v lámanej nemčine alebo ak je niečo jednoducho nesprávne – napríklad neočakávané potvrdenie doručenia s priloženými súbormi.

Nespoliehajte sa na podozrivé odkazy, pretože existuje veľa falošných obchodov, ktoré vyzerajú ako duplikát inak spoľahlivého online predajcu. Keď zadáte svoje skutočné používateľské meno a heslo, pravdepodobne ich bude možné predať na prosperujúcom čiernom trhu.

Zostaňte kritickí a pozrite sa na dobré ponuky

Tipy na bezpečné nakupovanie online Identifikujte spoľahlivých maloobchodníkov

Ak je ponuka príliš dobrá na to, aby bola pravdivá, potom pravdepodobne nie je pravdivá. Zvlášť, keď vás pozýva na nákup jedného z najobľúbenejších produktov sezóny, ako sú napríklad „lacné slnečné okuliare Ray Ban“. Takéto ponuky sú veľmi lákavé, ale neverte v nemožne nízke ceny. Samozrejme, nie všetci obchodníci, ktorí ponúkajú veľké zľavy, sú podvodníci, ale položte si otázku, či šetrenie stojí za námahu. Riziko, že nikdy nedostanete objednané výrobky alebo zlú kvalitu, je vysoké. Skúste aspoň vyhľadať konkrétnu ponuku alebo predajcu na Googli a dozvedieť sa o nej viac.

Vykonávajte zabezpečené transakcie cez internet

Bezpečné nakupovanie online Tipy, na čo si dať pozor

Bez ohľadu na požadovaný spôsob platby platí nasledujúce: Počas procesu platby dávajte pozor na bezpečnostné funkcie vo vašom webovom prehliadači. Skontrolujte, či web používa šifrovanie SSL. Pri šifrovanom dátovom pripojení sa v riadku s adresou prehliadača zobrazí skratka „https: //“. V spodnej časti alebo v paneli s adresou môžete vidieť aj malý zámok alebo ikonu kľúča.

Certifikát SSL šifruje informácie, ktoré prenášate prostredníctvom internetu, napr. B. Číslo vašej kreditnej karty a CCV a zaisťuje väčšiu bezpečnosť pri výmene údajov. V prípade akýchkoľvek pochybností vyhľadajte webovú stránku na Googli v kombinácii s hľadaným výrazom ako „podvod“. Ak niečo nie je v poriadku, zistíte to.

Používajte kreditnú kartu, nie debetnú kartu

Ak platíte debetnou kartou, peniaze budú stiahnuté priamo z vášho účtu. Ak platíte kreditnou kartou, máte možnosť nechať si vrátiť nezákonne vybraté sumy. Šanca na vrátenie peňazí je teda oveľa väčšia, ako keby ste nakupovali s debetnou kartou. Tiež vás informujeme, aké ďalšie výhody bezplatný bežný účet vrátane kreditnej karty za nákupy a pokiaľ je držiteľ karty zodpovedný za akékoľvek zneužitie.

Pravidelne kontrolujte zostatok na svojom účte

Tipy na bezpečné nakupovanie online

Sledujte všetky nákupy, kým nedostanete objednaný produkt, aby ste mohli byť pripravení, ak uvidíte niečo podozrivé. Naďalej starostlivo sledujte svoje bankové účty a výpisy z kreditných kariet, aby ste sa presvedčili, že nedochádza k neoprávneným transakciám. Ak ste napríklad nikdy neboli v Rusku alebo nepoznáte niekoho z Moskvy alebo regiónu, je nemožné vykonávať transakcie v tomto regióne. Čím skôr tento problém odhalíte, tým je väčšia pravdepodobnosť, že sa peniaze dajú získať späť. Tiež je dobré používať SMS správy o transakciách s vašou kartou.

Online nákupy Tipy Zabezpečenie na internete

Metódy používané kybernetickými zločincami sú rozmanité a nie vždy sú na prvý pohľad rozpoznateľné. Niektoré vírusy môžu napríklad pridať ďalšie polia do online vyplniteľných formulárov. Ak sa teda online obchod o vás pokúša zhromaždiť príliš veľa informácií (napríklad identifikačné číslo na nákup kvetov), ​​zrušte transakciu a ihneď vyhľadajte vo svojom počítači prítomnosť vírusov. Zostaňte kritickí a vyhýbajte sa nákupným pasciam online!

Zdroj obrázku: CCO licencia rawpixel.com