Interiérový dizajn

Zariadenie nábytku s botanickým vzhľadom: Trend zariaďovania s odkazom na prírodu

zariaďovanie v botanike vzhľad interiérový trend rastlinné motívy

Keďže spoločnosť Pantone vybrala ako farbu roka 2017 zeleň, trend v interiérovom dizajne s botanickým vzhľadom sa ešte zvýšil. Nábytok, dekorácie a textil s rastlinnými motívmi prinášajú krásu prírody do vlastných štyroch stien. Podľa Pinterestu sa počet špendlíkov uložených pre nápady na botanický interiérový dizajn za posledných niekoľko mesiacov tiež zvýšil o 75%, čo z nich robí jeden z najväčších interiérových trendov roku 2018. V dnešnom článku odhalíme, ako obľúbený trend zariaďovania realizovať doma!

Ako je možné implementovať vzhľad botaniky v interiéri??

zariadenie obývačky botanický vzhľad pastelové tóny izbové rastliny

Zariadenie v botanickom vzhľade nám ponúka ľahký spôsob, ako sa znova spojiť s prírodou a pozvať jej prírodný efekt do nášho domova. Či už vo forme živých farieb a motívov, prírodných materiálov alebo skutočných rastlín, nápady na botanické zariadenie sú jednoducho nekonečné. Zhromaždili sme niekoľko príkladov z každej oblasti domu, ktoré môžete použiť ako inšpiráciu pre váš ďalší projekt interiéru.

Botanika v obývačke

Obývacia izba je pre mnohých najobľúbenejšou miestnosťou v domácnosti. Tu môžete stráviť čas s priateľmi a rodinou a relaxovať po dlhom dni. Preto by obývačka mala sprostredkovať pocit pokoja a príťažlivosti pre naše zmysly. Dekor v botanickom vzhľade je jedným z najobľúbenejších nápadov pre túto miestnosť. Príroda ako motív je osviežujúca a robí nám príjemný pocit.

trendy v zariaďovaní obývačky rastlinné motívy botanický vzhľad

Tapeta s motívom kvetu alebo rastliny vám dáva možnosť rýchlo a jednoducho dať stenám v obývačke botanický vzhľad. To isté platí pre textil. Či už závesy, vankúše na sedenie alebo nové čalúnenie stoličky – nápady sú rozmanité.

Odtiene zelenej

botanika vzhľad zariaďovací trend zelená pohovka izbové rastliny

V neutrálne zariadenej miestnosti môžete dosiahnuť skvelý efekt so sviežimi a príjemnými odtieňmi zelenej. Každý vie, že zelená je farba prírody. Ak teda chcete dodať svojej obývačke prirodzený nádych, potom by ste určite do zariaďovania zakomponovali zelenú.

nápady na zariadenie pokrývajúce prírodu zelené nuansy interiérový trend

Zelené vankúše, tienidlá, kreslá a dokonca aj pohovky dodajú neutrálnej miestnosti farebný nádych a okamžite vytvoria novú atmosféru. Tí odvážnejší sa naopak môžu rozhodnúť pre novú farbu steny, napríklad mätu zelenú, žltozelenú alebo smaragdovo zelenú. Tip: Ak chcete použiť silnú farbu na stenu, namaľujte ňou iba jednu stenu v miestnosti.

moderné nápady zariaďovania trend zelene prízvuk akcent

Hoci sa trend prírodnej dekorácie dokonale integruje do obývačky vo vidieckom štýle, hodí sa aj k modernému zariadeniu. Minimalistické tvary a motívy je možné ešte lepšie zvýrazniť niekoľkými sviežimi odtieňmi zelenej.

Nástenné dekorácie v botanickom vzhľade

zariadenie botanika vzhľad stena dekorácia plagát banánové listy monstera list

Dekorácia steny hrá rozhodujúcu úlohu pri zariaďovaní botanického vzhľadu. Niekoľko obrazov na stenu s botanickými motívmi môže úplne zmeniť atmosféru v miestnosti a poskytnúť prirodzený nádych.

nástenné umenie dekorácia botanika vzhľad rastlinné motívy moderné

Máte radi doma exotický nádych? Potom zvoľte rastlinné motívy ako palmové listy, banánové listy alebo trendový list monštrum. Známy aj ako okenný list, obľúbený motív zdobí nielen steny, ale aj vankúše, posteľnú bielizeň, tapety a rôzne dekoratívne predmety. Do obývačky tak môžete vniesť nádych džungle.

trendy v zariaďovaní obývačky vzhľad zelený deko botanika

Kvetinové motívy na rímsu krbu

botanika vzhľad zariaďovanie kvetinový vzor tapeta biela modrá

Kvetinové motívy a vzory sú ďalším spôsobom implementácie botanického vzhľadu do vašich štyroch stien. Hľadanie jemných a tradičných botanických motívov je na vzostupe. Tapeta s jemným kvetinovým motívom sa perfektne hodí na stenu za krbom a dá sa nádherne skombinovať so skutočnými kvetmi. Zelená farba v tomto prípade tiež nie je nutnosťou – môžete experimentovať s neutrálnymi farbami alebo jemnými pastelovými tónmi.

nápady na zariadenie nábytku pôsobiace v botanickom štýle, dekorácie na stenu, obrázky

Namiesto použitia zelených odtieňov môžete prírodu znovu vytvoriť použitím dreva v interiéri. Možnosti sú tu rovnako početné – od rôznych kusov nábytku so vzhľadom ušľachtilého dreva až po malé prvky, akými sú rámy obrazov alebo iné drevené dekorácie.

Správne používajte izbové rastliny

nápady na zariadenie botanika vzhľad veľké izbové rastliny husle-obr

Interiéroví dizajnéri súhlasia s tým, že záujem o zelené izbové rastliny ako dekoráciu obývačky sa v poslednom čase opäť zvýšil. Zvlášť veľké izbové rastliny, ako sú figy z huslí, gumovníky a obľúbené okenné krídlo, sú stále viac žiadané. Zariaďujú akcenty pri zariaďovaní a vyzerajú nádherne v kombinácii s inými ozdobami v botanickom vzhľade.

dekor jedáleň botanika vzhľad stena umenie jarné kvety deco

Menšie rastliny sa veľmi dobre hodia aj do jedálenského kúta. Do dekorácie môžete okrem črepníkových rastlín integrovať aj čerstvé rezané kvety. Zvlášť na jar rozkvitnú kvitnúce kvety obzvlášť dobre na stole alebo na nástenných policiach.

Botanický pohľad v hale

botanika vzhľad deco stena umenie rastliny nábytok odtiene zelenej

Vstupný priestor hovorí veľa o obyvateľoch a štýle zariadenia bytu. Navrhnite chodbu s botanickými motívmi, aby na svojich hostí zapôsobila už pri vchode. Zelený predsieňový nábytok a veľké herbáre úspešne inscenujú botanický vzhľad.

nápady na zariadenie chodba rastliny botanika vzhľad kaktusy

Izbové rastliny nie sú vhodné len do obývačky a spálne. Môžete tiež ťažiť z niektorých črepníkových rastlín rôznych veľkostí na chodbe, pretože vo vstupnom priestore poskytujú sviežu nôtu.

Rastlinné motívy na stene sú skvelým nápadom na zdobenie chodby. Je lepšie zvoliť zelené alebo farebné rastlinné motívy na svetlom pozadí, inak môže byť chodba príliš tmavá.

zariadenie chodby dekorácia trend botanika motívy rastlín vidiecky štýl

Kvetinová tapeta vytvára v hale očarujúci botanický vzhľad, ale v kombinácii s čerstvými kvetmi a dreveným nábytkom je celkový obraz dokonale zaoblený..

Zariadenie spální so zameraním na prírodu

zariadenie spální botanika vzhľad obliečky steny dekorácie rastliny

V spálni je pocit pokoja nevyhnutný a nič nemôže prispieť k relaxácii, rovnako ako dekorácia s prírodnými motívmi a v prírodných farbách. Zarámované rastlinné motívy, lisované kvety alebo závesné závesné koše nad posteľou vám umožnia každé ráno vstať do prírody.

spálňa botanika vzhľad džungľa posteľná bielizeň biela zelená

Prípadne sa môžete rozhodnúť pre posteľnú bielizeň s rastlinnými a kvetinovými motívmi, ktoré miestnosti jednoducho dodajú obľúbený botanický vzhľad. Rozsah posteľnej bielizne inšpirovanej prírodou je obrovský, takže vždy môžete nájsť krásny motív pre vlastnú spálňu.

nápady na zariadenie spálne botanický vzhľad posteľná bielizeň

Nápady na botanickú výzdobu v kúpeľni

zlý dizajn botanika vzhľad tapeta rastlinný motív okenný list

V neposlednom rade budeme vašu pozornosť venovať kúpeľni. Kúpeľňa ako známe miesto oddychu a relaxácie ponúka dokonalé zázemie pre živú botanickú výzdobu. Okrem tapiet s rastlinným motívom zaisťujú skutočný pocit pohody v kúpeľni skutočné rastliny a botanické výtlačky na handričky a záclony.

tapeta dekorácie botaniky vzhľad tapety do džungle

botanika vzhľad deco kúpeľňa lacné nápady rastlinné motívy