Interiérový dizajn

Trendové tropické tapety: 5 najhorúcejších motívov a vzorov

Zostaňte v trende mestskej džungle a premeňte svoj domov na príjemný tropický raj! Tropická tapeta je to pravé, ak chcete vytvoriť pútavú stenu a chcete do svojho interiéru vniesť svieže zelené tóny. Tropické rastliny, kvety, vtáky a predovšetkým ozdobné palmové listy prinášajú nový život do každej miestnosti! Tu je 5 z najkrajších myšlienok tapiet na stenu v tropickom štýle, ktoré chytili za srdce návrhárov a milovníkov dizajnu na celom svete.

Tapeta s palmovými listami

tapety tropických rastlín a džungle zelený zamat v spálni

Snívate o tom, že sa budete opierať pod palmou na lehátku s nealkoholickým nápojom v ruke? Tropická tapeta so vzorom palmového listu zaručene prinesie do vášho domova nádych džungle. Mimochodom, palmová tapeta je k dispozícii v toľkých rôznych variantoch, že každý môže nájsť ten najlepší vzor. Svieža zelená si príde na svoje na svetlom pozadí, napríklad bielom alebo ružovom, ale vyzerá obzvlášť elegantne na čiernej farbe a dodáva miestnosti hĺbku..

Tapeta s banánovými listami

tropické tapety banánové listy v hoteli Beverly Hills

Banánové listy na tapetách spôsobili senzáciu už v štyridsiatych rokoch. Tapeta Martinik Banana Leaf od Don Lopera, uznávaného kostýmového výtvarníka, bola vytvorená pre hotel Beverly Hills v Los Angeles a teraz je jedným z najznámejších návrhov tapiet na svete. Obzvlášť hollywoodske hviezdy ho milovali ako motív pozadia pri fotografovaní. Ďalšou ikonou tapety považovanou za dvojča Martiniku je tapeta Brazilliance od americkej návrhárky interiérov Dorothy Draper. Jej banánovníky dodnes zdobia interiér luxusného hotela Greenbrier v Západnej Virgínii.

Ikona tapety s motívom banánového listu Brazilliance od Dorothy Draper

Tieto tapety predstavujú starý hollywoodsky pôvab, koktaily a exotiku. Ak chcete vo svojom vlastnom dome obnoviť atmosféru exkluzívneho hotela a okoreniť ju štipkou retro lesku, vyberte si tapetu s týmto špeciálnym vzorom. Rolka originálu stojí viac ako 200 dolárov, ale môžete sa vydať hľadať výhodnú cenu Martiniku alebo podobný dizajn.

Tapeta s listami monštrum

Tapeta tropická v spálni s listami príšer

Dekoratívna Monstera deliciosa je jednou z trendových izbových rastlín. Jeho veľké listy so zaujímavými štrbinami zdobia nielen tapety, ale aj posteľnú bielizeň, závesy a vankúše. Obľúbený vzor je samozrejme k dispozícii vo viacerých verziách: od výrazne zjednodušených motívov cez akvarelové vzory až po mimoriadne realistické fototapety. Tapety Monstera tiež ponúkajú najrozmanitejšie farby: zelenú a bielu, zelenú a sivú, čiernobielu alebo zelenú a ružovú.

Tapeta tropický dažďový prales

tapeta tropický dažďový prales s papagájmi a tukanmi

Neviete, ktorý motív si vybrať, pretože každá rastlina vzbudzuje váš obdiv? Potom vytvorte na stene exotický dažďový prales – najbiodiverzitnejšie a najvzrušujúcejšie prostredie na svete! V húštine rastlín sa môžu skrývať exotické zvieratá a vtáky: opice, tigre, lenivci, plameniaky, tukany, farebné papagáje. Kvety a tropické ovocie, najmä ananás, mango a bobule acai, sú tiež obľúbenými striekancami farieb.

tapeta tropický dažďový prales listy Monstera a kvety ibišteka

Tapety s tropickými listami, motívmi džungle alebo rajskej záhrady sú mimoriadne výrazným dizajnovým prvkom a pripomínajú farebný obraz. Takže inak nechajte zariadenie jednoduché a zaobídete sa bez ďalších dekorácií. Je obzvlášť účinný v kombinácii s prírodnými materiálmi, najmä s exotickým drevom a ratanom, ako aj s jednoduchým príslušenstvom.

Tapeta tropické kvety

tapeta tropické kvety plumeria a palmy

Tropické kvety, ako sú plumeria, orchidey, ibišteky a kvety rajky (strelizia), sú neodmysliteľnou súčasťou bujnej vegetácie dažďového pralesa. Pomocou takejto kvetinovej nástennej maľby môžete pridať farebné akcenty a dodať svojej stene dekoratívnu atmosféru.

tapeta tropický dažďový prales s orchideami, plumériami a kvetmi ibišteka

Tapeta s listami papradí

Tapeta papraď zanecháva vzor v hosťovskej izbe v horskej chate

Malé zpeřené listy papradí tiež pôsobia ako tapety mimoriadne dekoratívne. Veľká skupina papradí sa nachádza na každom kontinente a listy listnatých druhov papradí sa líšia tvarom, veľkosťou a farbou. S atmosférickou tapetou so vzorom papradia si môžete vytvoriť nielen vlastnú mestskú džungľu, ale vnesiete do svojho domova aj rozprávkovú atmosféru lesa.

Tapeta za posteľou v spálni so vzorom papradia

Tento motív dokonale harmonizuje s nostalgickými štýlmi bývania a v miestnostiach, kde cítiť ducha minulosti. Obzvlášť účinné sú botanické motívy, ktoré vyzerajú ako botanické ilustrácie zo začiatku 19. storočia alebo sa podobajú na vzorky v starom herbári..

Motívy botaniky sa hodia do každej miestnosti

Tapeta so vzorom palmového listu za svetlo šedou pohovkou

A zodpovedajú takmer každému štýlu života

tropická tapeta v svetlo zelenej farbe v obývacej izbe

Na výber sú rôzne odtiene zelenej

tapeta tropických rastlín v obývacej izbe

Tropické tapety sú perfektné na ozdobenie steny spálne

Tapetujte vzor tropických listov a rastlín v spálni

Palmové listy v kombinácii s drevom vytvárajú atmosféru snov

tapeta tropických listov v spálni za posteľou

Tapeta z palmového listu ako akcent v malej spálni 

tropické tapety v malej spálni - skrinka nad posteľou pre viac úložného priestoru

Tropické tapety by boli tiež zaujímavou prestávkou v domácej kancelárii

tapeta tropický vzor v domácej kancelárii

Doplnky v zlatej farbe sú obľúbené pri dekoráciách v tropickom štýle

tropické tapety v kombinácii s mosadznými ozdobami

Hustá pampová tráva vo vysokej váze púta pozornosť

tropická tapeta s palmovými listami na svetlom dreve a bielej farbe