Interiérový dizajn

Trendová čierna farba v interiérovom dizajne: Spoľahnite sa na nadčasový a elegantný dizajn

Ak sa chcete vo svojom interiéri spoľahnúť na nadčasový, ale elegantný dizajn, trendová čierna je tou správnou voľbou. Či už sú čierne kuchynské fronty alebo nábytok, tmavá obývačka alebo čierna farba na stene – ukazujeme, na čo by ste si pri zariaďovaní čiernej mali dať pozor.

Trendová čierna farba pôsobí špeciálne na miestnosti

Trendová čierna farba na stene v obývačke

Čierna farba je často spojená so smútkom, gotickým štýlom alebo nedostatočným povedomím o štýle. Tmavá farba skutočne znamená ušľachtilý purizmus. Vhodne skombinovaný dizajn môže domu dodať eleganciu a charakter. Vďaka diskrétnej zdržanlivosti môžete tiež nastaviť konkrétne akcenty farieb a vytvoriť efekt wow. Rôzne zafarbený nábytok, podlahové krytiny či doplnky si na svoje prídu naozaj len vďaka čiernej farbe. Tajomstvo teda spočíva v správnej farebnej kombinácii. Byt jediného muža v Kyjeve napríklad ukazuje všetko, čo je možné: V kombinácii s bohatými prírodnými farbami, ako je vínová červená alebo antracitová sivá, dal návrhár bytu kontrast a dynamiku..

Na otázku, aké štýly a farby interiéru harmonizovať navzájom, čierna farba je skutočným univerzálom. Farba sa zhoduje s puristickým životným štýlom aj koloniálnym štýlom. Chybou neurobíte chybu ani v industriálnom alebo vintage štýle.

S akými farbami harmonizuje trendová čierna farba??

Čierny nábytok do obývačky v puristickom štýle

Čierna ponúka veľa priestoru, pokiaľ ide o kombináciu s inými farbami. Ak chcete domáckejší a hrejivejší efekt, odborníci odporúčajú zmesi základných farieb červenej, žltej a modrej. Okrem benzínových tónov sa čierna hodí aj ku smotanovej alebo béžovej. Prírodné tóny sú umocnené a byt má vznešený vzhľad. Stenu nemusíte hneď natierať na čierno. Čo hovoríte na zariadenie v jemných prírodných farbách, ktoré to niečím presvedčí čiernymi kuchynskými spotrebičmi alebo príslušenstvom? Dokonca čierne kľučky dverí vyžarujú eleganciu a sú spôsobom, ako váš vlastný domov vyzerať modernejšie s malým úsilím a nákladmi.

Biele interiérové ​​dvere s čiernou kľučkou do modernej kuchyne

Zvlášť bohatý na kontrast je vtedy, keď kombinujete čiernu s bielou. Mnoho obchodov s nábytkom tento trend objavilo pre seba a svojim zákazníkom ponúka napríklad kuchyne, v ktorých sa čierne pracovné dosky kombinujú s bielym nábytkom.

Pre ktoré miestnosti je trendová farba čierna vhodná??

Nápady na zriadenie útulného čitateľského kútika v čiernej farbe v obývačke

Cielené použitie čiernej farby dodá každej obývačke väčšiu hĺbku a útulnosť. Je napríklad možná kombinácia svetlého nábytku a svetlej farby steny s čiernym malým nábytkom a príslušenstvom. Výsledkom je harmonická symbióza. Tí, ktorí radi fotografujú alebo sú milovníkmi umenia, by mali ako dekoráciu na stenu myslieť aj na čiernobiele fotografie. Okrem toho existujú koberce, vankúše a vlnené prikrývky v etnickom štýle.

Trendová čierna farba v rámoch postelí a obrázkoch a perinách

Pretože spálňu mnohí vnímajú len ako útočisko, často sa pri zariaďovaní interiéru zanedbáva. Vďaka premyslenej kombinácii čiernych a svetlých farebných kombinácií môžete dosiahnuť veľa. V závislosti od osobného vkusu bolo možné napríklad biely, hravý nábytok a biele tapety s čiernymi bodkami skombinovať a zjemniť tmavými sviečkami. Čierna je ako farba steny v spálni menej vhodná.

Vidiecka kuchyňa s čiernymi predkami a bielymi stenami

Prečo musí byť vidiecka kuchyňa vždy úplne biela? Vďaka čiernym čelám skriniek, svetlému posedeniu a moderným obkladom zostanete v kuchyni verní americkému vidieckemu štýlu a napriek tomu vytvoríte individuálnu kuchyňu, ktorá sa výrazne odlišuje od ostatných. K tomu sa hodia kárované uteráky a závesy so sivobielymi horizontálnymi pruhmi. Ďalšia možnosť: biele fronty s tmavou podlahou. Ak je čierna použitá nenápadnejšie – napríklad na kľučky dverí, rámy okien, žiarovky alebo malé dekoratívne prvky – farba je vhodná aj do kúpeľní a predsiení.