Interiérový dizajn

Plánovanie návrhu interiéru v 3D – 5 tipov na bezplatný softvér

Naplánujte si interiérový dizajn v 3D tak, aby bol softvér, kuchynský kút a priestor na sedenie farebne zladený

Priestorové myslenie nie je pre každého jednoduché. Niektorí ľudia si môžu len predstaviť, či nábytok bude v miestnosti vyzerať dobre, keď už tam bude. Ale to je často spojené s vyčerpávajúcim prenášaním nábytku. Nové zariadenie, ktoré sa svojou veľkosťou alebo štýlom nehodí do domácnosti, je tiež veľmi otravné. Pre Po interiérových architektoch a dizajnéroch je vždy veľký dopyt, ale môžete sa zaobísť bez interiérového dizajnéra pri redizajne vlastného domu alebo ho tak dôsledne naplánovať? Ako hobby dizajnér môžete do svojho domova priniesť aj závan čerstvého vzduchu. Tieto programy vám s tým pomôžu, aby ste si mohli naplánovať návrh interiéru v 3D. Potom, čo ste si nastavili pôdorys, môžete umiestniť nábytok a nakoniec vidieť celú miestnosť v 3D zobrazení. S plánovačom Roomle je to dokonca možné s „Rozšírená realita„Možné, doslova preložené ako„ rozšírená realita “. Fotoaparát iPad môžete použiť na umiestnenie kusov nábytku priamo u vás doma a zistiť, či sa zhodujú vo farbe a štýle.

Plánujte návrh interiéru v 3D na počítači

Naplánujte si interiérový dizajn v 3D pre bezplatný softvér-autodesk-homestyler

Autodesk Homestyler – Praktický dizajn interiéru pre Android a Apple

Homestyler je možné používať online priamo v prehliadači. Účet je na to potrebný iba vtedy, ak si chcete uložiť svoj plán bytov a zavolať mu neskôr znova – inak môžete začať ihneď bez registrácie. Je tiež praktické používať ho na tablete alebo smartfóne ako aplikáciu – pre zariadenia Android a Apple. Skutočnosť, že si môžete vybrať zo širokej škály nábytku, znamená, že je možné ho nastaviť prakticky v rôznych štýloch. Miestnosť je možné zariadiť v 2D zobrazení jednoduchým potiahnutím a pustením. Ak chcete vidieť výsledok, môžete prepnúť na 3D zobrazenie. Ďalšie plus: Okrem bytu tu môžete pomôcť aj s projektovaním záhrady.

Naplánujte si interiérový dizajn v 3D zadarmo

interiérový dizajn-3d-plánovanie-bezplatný softvér-ikea-besta

Pre fanúšikov IKEA – plánovači obchodu s nábytkom

IKEA ponúka svojim zákazníkom širokú škálu plánovačov. Patrí sem však iba nábytok IKEA. Tu uvedené plánovače je možné použiť v prehliadači. Plánovač PAX môžete použiť na veľké, nastaviteľné šatníky. Obývaciu izbu môžete zariadiť sériou BESTÅ, ktoré je možné prispôsobiť vašim potrebám a rozpočtu. BESTÅ pozostáva z niekoľkých prvkov, ktoré je možné flexibilne zostaviť. Napríklad s TV lavicou: V závislosti od veľkosti TV stolíka, ktorý si vyberiete, si môžete vybrať korpus skrinky. Teraz si môžete vybrať správne dvere podľa svojich požiadaviek. Izbu zariadili plánovači IKEA pre BESTÅ a PAX v 3D, aby ste si nový nábytok vo svojom dome mohli ihneď vychutnať. Štýl svojho domova môžete napodobniť aj pomocou doplnkov, akými sú škatule a televízory, farebné steny alebo parkety.

Najlepších 10 3D plánovačov izieb online zadarmo bez sťahovania

Pre začiatočníkov a profesionálov: 3D plánovač obytného priestoru online pre každého

Chair House – realistická 3D vizualizácia od architekta Igora Sirotova

interiérový dizajn-3d-plánovanie-bezplatný softvér-šatník-pax-systém

Praktické nástroje pre milovníkov IKEA sú aj plánovače spální a kúpeľní od IKEA. Na začiatku plánovania si môžete najskôr vybrať kúpeľňu alebo spálňu na inšpiráciu a vymeniť si tam rôzne zariadenie, aby ste našli svoj obľúbený štýl a neskôr nábytok umiestniť do svojej virtuálnej miestnosti. Návrh miestnosti sa vykonáva v prehliadači v 2D. Ak si stiahnete softvér, môžete ho vidieť aj v 3D.

interiérový dizajn-3d-plánovanie-bezplatný softvér-ikea-pax-šatník

SBS MEIN HEIM 3D – Po registrácii je možné bezplatne stiahnuť plnú verziu

Hneď ako sa bezplatne zaregistrujete na webových stránkach SBS, môžete bezplatne používať plnú verziu MEIN HEIM 3D. Môžete si nastaviť pôdorys svojej izby a vybaviť byt výberom z viac ako 3 000 kusov nábytku. Okrem nábytku si môžete vybrať aj rôzne podlahy, tapety a farby stien, ako aj závesy. Aj tu je nábytok jednoducho presunutý na požadované miesto. Kedykoľvek môžete prepnúť z 2D na 3D. Softvér je k dispozícii iba na stiahnutie do počítača.

Roomeon – plánovanie miestnosti na počítači

Naplánujte si interiérový dizajn v 3D pre bezplatný softvér-roomeon

Plánovač Roomeon je k dispozícii bezplatne pre súkromné ​​osoby. Môžete si ho stiahnuť priamo z webovej stránky poskytovateľa. 3D pohľad z Roomeonu je realistický, najmä prostredníctvom reprezentácie svetla a tieňa v miestnostiach. V katalógu Roomeon sa okrem mnohých dizajnérskych kúskov nachádzajú aj výrobky IKEA. Aj tu na začiatku zadáte pôdorys svojho bytu a potom ho nastavíte. Nastavenie sa vykonáva v 3D. Zo softvéru môžete pre všetok nábytok prejsť priamo na webovú stránku výrobcu. Používanie softvéru je o niečo ťažšie, pretože sa pohybujete po miestnosti pomocou klávesov W, A, S a D, ale tento pohyb sa tiež rýchlo naučíte. Na zmenu uhla pohľadu môžete použiť myš.

Roomle – rozšírená realita pre iPad a iPhone

Naplánujte si interiérový dizajn v 3D kuchyni-bez nápadov

Aby ste mohli používať plánovač Roomle, musíte sa zaregistrovať na webovej stránke výrobcu. Používanie služby na počítači je bezplatné. Ak však chcete aplikáciu používať na iPade, po prvom drafte musíte za aplikáciu zaplatiť 4,99 eura. Platba je jednorazová a môžete si vytvoriť toľko plánov, koľko chcete. Pôdorys jednoducho nakreslíte prstom, ostatné opäť funguje podľa princípu drag and drop. Najlepšie na aplikácii: Môžete sa dokonca pozrieť na vybraný nábytok vo svojom vlastnom dome. Pomocou kamery iPadu môžete prakticky umiestniť nábytok do miestnosti a zistiť, či zodpovedá štýlu a farbe. V roku 2014 Roomle dokonca získal nemeckú cenu za dizajn a mnoho ďalších ocenení.

Naplánujte si interiérový dizajn v 3D na iPade s Roomle

Naplánujte si interiérový dizajn v 3D pre free-ipad-roomle