Interiérový dizajn

Ocenené drevené dizajnérske schodisko, ktoré vyzerá takmer ako živé

Dizajnové schodisko z dreva v organickej štruktúre, vstavané police na stenu

Toto úžasné Dizajnové schody vyrobené z dreva vyrobil Štúdio Atmos navrhnuté pre byt v Londýne a je víťazom ceny UK Wood Award 2013. Schodisko je v skutočnosti súčasťou väčšej drevenej konštrukcie, ktorá vytvára priestor v miestnosti, a to je aj názov projektu.

Dizajnové drevené schodisko – víťaz ceny UK Wood Award za rok 2013

Dizajnové schody vyrobené z dreva Frézovaná inovatívna technológia navrhnutá počítačom

Zastrčené v rohu väčšej miestnosti, zdá sa, že drevené schodisko vyrastá zo zeme ako obrovská vetva a potom sa rozdelí na menšie vetvy, aby vytvorili jednotlivé schody. CNC frézované drevené prvky sa v špirále mierne pohybujú a vytvárajú v stene pod zaskleným objemom vstavané police. Vrstvy dreva sa vznášajú vo vzduchu, zatiaľ čo kovová konštrukcia, ktorá ich drží spolu alebo ich pripevňuje k stenám, je takmer neviditeľná.

Dizajnové drevené schodisko od Atmos Studio

dizajnové schody drevo atmosféra štúdio obývacia štruktúra schodisko

Štruktúra schodiska vyzerá živo. Ako strom, ktorý neprestal rásť a ktorý je povinný nájsť si miesto v uzavretom priestore. Vrstvy dreva, ktoré tvoria schody, sa dostávajú o steny, ohýbajú sa o rohy a neustále menia svoj smer. Horné vetvy sa zúžia a vytvoria zábradlie. Meandrujúci okraj každého schodu a kusy, ktoré tvoria balustrádu, sú vyrobené z tmavšieho dreva ako zvyšok schodíka. Kontrast medzi svetlom a tmou zvýrazňuje konštrukciu, ktorá vyzerá skôr ako drevená plastika než ako funkčné schodisko. Tento sa ukázal byť ohromujúci, ako sa môže zdať Dizajnové schody vyrobené z dreva Dodávané v plochých baleniach a zostavené na mieste za menej ako jeden deň.

drevené prvky boli frézované pomocou technológie CNC

návrh schodov drevo prírodné formy cnc technológia frézovaná

Zábradlie ako tenké konáre

dizajnové schody drevo plynulé tvary moderný byt

Kontrast svetlo-tma

Dizajnové schodisko z dreva, elegantná konštrukcia, inovatívna výroba

dizajn schody drevo atmosféra štúdio plynulé tvary kroky konštrukcia