Interiérový dizajn

Interiér vyrobený z dreva a betónu – Útulný dom v Bavorsku

interiér z dreva a betónu fasáda terasa ležadlá

Čoraz viac domov je z betónu. Je to dané predovšetkým tým, že stavba napreduje rýchlejšie. A vďaka účinným izolačným materiálom je teraz možné zaistiť aj dokonalé teplo v zime a chlad v lete. Ak sa vám nepáči vzhľad betónu, môžete ho pokryť akýmkoľvek obkladom fasády. Ale okrem vonkajšej fasády sa stal veľmi obľúbeným aj interiér s betónovým vzhľadom. V tomto článku vám ukážeme dom s Interiér z dreva a betónu, to dokazuje, že betónové steny nemusia mať nevyhnutne chladný vzhľad.

Interiér z dreva a betónu – pohľad z obývačky na terasu

interiér drevo betón akcent stena deco policový nábytok moderný záhradný nábytok

Dom sa nachádza v Bavorsku a presnejšie v Oberhachingu. Interiér pozostáva nielen z dreva a betónu, ale fasáda pozostáva aj z ich kombinácie. V dolnom poschodí sú tiež veľké okná a v hornom poschodí fasáda, vďaka ktorým dom pôsobí mimoriadne esteticky. Podlaha terasy a bazéna je tiež vyrobená z dreva, ale v atraktívnom sivom vzhľade.

Interiér z dreva a betónu – sivá sedačka a biela polička

interiér z dreva a betónu schodisko šedá sedacia koža kožená polica biela

V obývacej časti s otvorenou kuchyňou a jedálenským kútom a interiérom z dreva a betónu, ktorá sa nachádza na spodnom poschodí, sú steny omietnuté na bielo. Vzhľad sivého betónu si zachovávajú schody a konferenčný stolík a čiastočne ho napodobňuje sivá kožená sedačka. Svetlosivé dlaždice v kamennom vzhľade a vo veľkom formáte zdobia podlahu a spolu s bielym nábytkom, akým je veľká polica a kuchyňa, vyžarujú istú eleganciu. Svetlé drevo je zastúpené na kuchynskom ostrove a okenných profiloch. Uprostred moderného vybavenia je tiež okamžite viditeľný starožitný jedálenský stôl. Nie je to len zaujímavý akcent z hľadiska farby, ale aj z hľadiska štýlu v interiéri z dreva a betónu.

Drevený kuchynský ostrovček

interiér z dreva a betónu kuchynský ostrovček svetlá lavica sivá podlaha

Ďalšie sivé akcenty nastavujú oceľové nosníky, ktoré spolu s drôtmi tvoria efektívnu priečku medzi obývacím priestorom a schodiskom. Súhra betónu a dreva je tu menej zastúpená, ale na tejto podlahe je zrejmé, aký harmonický vzhľad je možné dosiahnuť v interiéri vyrobenom z dreva a betónu.

Jedálenský stôl a príborník vyrobené z regenerovaného dreva

interiér z dreva a betónu jedálenský stôl stará drevená nízka doska deliaca stena

Táto skutočnosť je v detskej izbe jasnejšia. Teplá atmosféra vytvára nielen šikmá strecha, ale aj drevený strop. Podporuje to betónová stena, ktorá bola tiež navrhnutá v drevenom vzhľade. A kúpeľňa má tiež interiér z dreva a betónu. To sa dosahuje použitím veľkoformátových sivých dlaždíc. Drevo je opäť reprezentované ako stropný obklad šikmej strechy, ako aj vo forme skrine. Sklenená sprcha je veľká a priestorná a ponúka plný komfort.

Interiér z dreva a betónu – biele stoličky a dolná doska Eames

interiér drevobetónový jedálenský kút eames stoličky biele obklady kamenný vzhľad

Pozrite sa na ďalšie zaujímavé fotografie tohto zaujímavého interiéru z dreva a betónu nižšie. Tam môžete tiež vidieť, ako nádherne je možné moderný nábytok skombinovať so starožitným nábytkom.

Návrh deliacej steny z ocele

interiér drevo betónový prívesok svetlá tmavý jedálenský stôl schodisko plocha oceľový nosník

Betónové schody

interiér drevo -betónové zábradlie stupne svetlo šedé jednoduché zariadenie

Interiér detskej izby

interiér drevo betón detská izba šikmá strecha laminátové postele poličky

Písací stôl zo starožitného dreva

interiér drevo betónové okenné profily veľké starožitné steny stolu imitácia dreva

interiér drevo betónová dlažba šikmá sklenená sprcha veľká skrinka umývadlo

interiér vyrobený z dreva a betónu, terasa, sivá ležadlo

drevený a betónový vnútorný bazén moderný predný okenný plot

interiér drevo betónový bazén záhradný trávnik živé ploty fasáda

Dizajn od Despang Schlüpmann Architects.